· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Top 10 / Sondaje > Top 10 cele mai bune maternitati din Romania
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor Top 10 cele mai bune maternitati din Romania     
dtd

Copii
Andreea Alexandra- rade mereu: 15 ani, 4 luni

10.08.2010 3:14     citat 

Propun Maternitatea Sp. Municipal(Universitar) Bucuresti

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 13 ani

12.08.2010 2:54     citat 

Maternitatea Panait Sarbu Bucuresti
Cei mai buni dr. si suficient de dotata in cazul in care bb are nevoie de ajutor

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 14 ani, 11 luni
Denis Gabriel: 12 ani, 9 luni

13.08.2010 10:10     citat 

maternitatea Isis Medical Center Constanta

am ales sa nasc la aceasta maternitate , pentru ca mi-am dorit foarte mult sa nasc natural in apa. a neuitat de care o sa-mi amintesc toata viata.
pe langa serviciile medicale ireprosabile, apreciez implicarea lor in diverse programe, campanii ce au ca scop, construirea si mentinerea unei stranse relatii cu pacientele ce calca pragul maternitatii pe termen lung. Lunar, aceasta maternitate organizeaza diverse intalniri, simpozioane ce au ca scop informarea gravidelor, a mamici ce pot impartasi din experientele lor.
Isis se implica si in campanii de ajutorare a zambete", "donator de sange"
, la care poate participa orice isi doreste sa ajute .
Cat am stat internata am beneficiat de toata atentia personalului medicat, atat eu cat si bebelusul ,camerele maternitatii sunt dotate cu aer conditionat, televizor, frigider, baie, internet wireless,posibiliatetea de apelare a un membru al familiei fara a asemeni gravidele pot beneficia de cursuri Lamaze , ce ajuta la pregatirea fizica si psihica a bebelusii sai si dupa ce au iesit din maternitate prin programul "in continuare impreuna" , program prin care bebelusii beneficiaza de controale , vaccinari, vizite periodice din partea pediatrilor maternitatii.
Ce admir la aceasta maternitate este faptul ca se pune foarte mare accent pe nastere naturala, pe alaptarea bebelusului , prin punerea la san a a nastere" ...
costurile mi se par acceptabile, 1000 de euro cu totul inclus , indiferent de modalitatea in care mamica doreste sa nasca .
ma bucur enorm ca am avut ocazia de a bebelusul meu am avut parte de cele mai bune conditii.
pentru orice detalii , eu va stau la dispozitie, sunt multe de spus in legatura cu maternitate a niste poze prostit

sus

Denunta
ramona79

Copii

13.08.2010 10:12     citat 

ah, vad ca nu toate pozele au marimea corespunzatoare....oricum, sper ca v-am ajutat sa va faceti o idee trag cu ochiul
http://www.maternitate-constanta.ro/

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 11 luni
Denis Costin: 10 ani, 3 luni

13.08.2010 11:23     citat 

----------
obanceacristina a ceva de km.
----------

Uau pacat ca nu ai stiut de clinica Sanovil din Bistrita era mult mai aproape. Eu acolo as dori sa nasc urmatorul bebe da e la 500km departare plang sau sunt foarte trist asa ca trebuie sa aleg alta mai aproape totusi....

Pentru stat un vot si de la mine pentru Filantropia.

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 16 ani, 5 luni
Alexandra: 12 ani, 4 luni

21.08.2010 9:23     citat 

de o mie de ori maternitatea ISIS Constanta
Desi ramona79 a de ce merita sa vii sa nasti la aceasta maternitate pot doar sa mai adaug ca datorita acestei maternitati, inca dinainte sa raman insarcinata, am cunoscut o gramada de mamici, si nu numai, cu care am ramas prietene! L-am cunoscut si pe dl doctor Zaher care este un om deosebit...si nu conteaza ca nu esti din constanta...avem prietene si din bucuresti foarte fericit

sus

Denunta
ramona79

Copii

21.08.2010 9:44     citat 

da, au nascut si mamici din afara tarii...maternitatea se lauda si cu un bebelus de culoare, cu un bulgaras, si multe alte nationalitati sarut

sus

Denunta
lori4u

Copii
Lavinia Maria - printesa noastra
13 ani, 7 luni
Natalia Cristiana - A doua printesa a noastra
12 ani, 2 luni

22.08.2010 12:50     citat 

Maternitatea Panait Sarbu chiar daca acum a PN-Brasov. Conteaza si calitatea soselelor, aceeasi distanta o poti face intr-un timp mai surt sau mai lung in functie de serpentine, gropi, aglomeratie.
ma uit si eu cu jind la ISIS Constanta, super-departe pentru mine. si chiar nu e scump.

sus

Denunta
D3lia

Copii
Ayan Gabriel: 12 ani, 7 luni

22.08.2010 10:24     citat 

Eu n-am venit sa votez, ca n-am ce (am nascut in unica maternitate din oras, spital de stat, nimic special, toate vechi, personal neprofesionist - cu exceptia doctorului cu care am nascut si care mi-a la maternitatea ISIS. Ce fain e acolo! Pentru mine e foarte mult 1000 de euro, n-as fi putut face rost de banii astia nici daca as fi avut aici asa ceva. Dar nu e extraordinar de scump, coreland pretul cu conditiile oferite.
Pot sa votez si eu aceasta maternitate, chiar daca n-am nascut acolo? Pozele si explicatiile Ramonei sunt foarte relevante.

Offtopic: Ramona, privirea ta catre Denis face mai mult decat o mie de "Te iubesc!". M-a bucur ca v-am starnit interesul trag cu ochiul ....da , pentru mine a acum dupa 11 luni il sorb din priviri, il mananc cu totul sarut , si intr-adevar, chiar daca 1000 de euro este o suma mica in comparatie cu pretul altor maternitati, pentru unii poate insemna o suma foarte mare....de aceea cei din conducerea maternitatii sau gandit si la o varianta pentru a permit aceasta suma dar care doresc totusi sa-si aduca bebelusii pe lume in cele mai bune conditii....acesti bani pot fi plati si in rate, pe o perioada de 1 an daca nu ma insel fara a la receptia maternitatii pot da aceste detalii pentru cele interesate.
acum maternitatea pregateste o mare , mare surpriza pentru viitoarele mamici ce vor naste acolo.....camerele , receptia , totul va arata mult mult mai frumos....poate ma mai gandesc in legatura cu bebe nr 3 rad rad rad , la ultimul simpozion , ne-au fost prezentate niste simulari ....un vis, sper sa iasa asa cum am vazut in acele simulari.

sus

Denunta
ramona79

Copii

23.08.2010 8:29     citat 

si pentru ca v-au placut atat de mult pozele, mai pun cateva zambet

sus

Denunta
ramona79

Copii

23.08.2010 8:32     citat 

imi cer mii de scuze ca am latit pagina trist , nu am stiut cum sa le miscorez confuz

sus

Denunta
bybika

Copii
Bianca: 15 ani, 1 luna
am nascut deja!

24.08.2010 1:19     citat 

prima data am nascut la spitalul judetean Constanta...care mi-a numeroase sechele...putin mai lipsea sa mi se impuna sa vin cu lenjeria de pat de acasa, si asta pentru ca sangeram abundent si patam. doctorul care m-a parere sa mai sa stau in spital si asta din cauza ca nu cotizasem...a sotul meu...abia mi-a externare.
acum a din start spun ca se merita sa nasti la Isis...am fost internata o singura zi aici...conditii de vis, parca esti in alta lume....toti se poarta extraordinar de bine si frumos cu tine...
viitorelor mamici din Constanta le recomand ISIS!

sus

Denunta
luiza82

Copii
ALEXANDRA STEFANIA: 12 ani, 4 luni

28.08.2010 8:22     citat 

Maternitatea Isis Constanta

Din punctul meu de vedere este o maternitate de nota 20 cu o echipa toti unul si unul, unde in primul rand esti tratat ca un om. M-am simtit extraordinar de bine cand am nascut la Isis, parca am fost in vacanta zambet, sincer am numai cuvinte de lauda si jos palaria pentru toata echipa. Merita sa fie in frunte.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: