· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 !! Cap. 40
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 !! Cap. 40     
ErikaK

Copii
Christian - zambarici
14 ani

29.07.2010 9:53     citat 

ciao fetelor, in legatura cu scaunul de masina. Si noi la inceput am cumparat scoica ca na, n-am shtiut ce si cum, nu ne-am documentat destul, si am muscata-o zic eu, ca apoi cand Christi a implinit 6 luni am cumparat un scaun de masina de la 0-18kg, avea functiile de scoica, ca pana la 9 luni tre sa pui scaunul in sensul invers fatza de cum merge masina, si apoi de la 9 luni sa-l intorci. Are 3 puncte de inclinare. Eu zic dc numai pentru masina cautati scaun care sa ramana acolo si sa nu mai fie scos merita unul din acesta. Dc vreti sa va plimbati cu scoica in mana atunci nu merita scaunul de masina inca. :d

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 17 ani, 8 luni
Teodora Maria: 15 ani, 8 luni

29.07.2010 9:56     citat 

----------
Roxanne a scris:
A da, asta era cu versandkostenfrei in Deutschland rad Ne place Trendline Lilly trag cu ochiul
----------

Da, din punctul meu de vedere e super, iti dau binecuvantarea rad. Kid-ul meu e Olivia si la zoom-ul de pe mytoys (e mai mare) stofele par identice zambet

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 10 luni

29.07.2010 10:02     citat 

----------
ErikaK a scris:
Eu zic dc numai pentru masina cautati scaun care sa ramana acolo si sa nu mai fie scos merita unul din acesta. Dc vreti sa va plimbati cu scoica in mana atunci nu merita scaunul de masina inca. :d
----------

Asta ar fi ultimul criteriu dupa care as alege un scaun de masina. Eu una nu am incredere in scaunele categoria 0+/I. Despre cele pentru copii mai mari care-s pentru mai multe categorii se mai poate discuta, insa nu scoica si grupa urmatoare de greutate.

sus

Denunta
ErikaK

Copii
Christian - zambarici
14 ani

29.07.2010 10:06     citat 

scoica in primul rand nici nu shtii cum sa o fitzezi.... groaznic

sus

Denunta
Christa

Copii

29.07.2010 10:11     citat 

----------
ErikaK a scris:
----------

Daca nu te descurci singura, cauti pe cineva care sa-ti arate. prostit De altfel in instructiuni e explicat foarte clar cum se monteaza.

Roxanne, mai nou culoarea preferata a Monei e mov, asa ca ai si binecuvantarea ei. foarte fericit

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 17 ani, 8 luni
Teodora Maria: 15 ani, 8 luni

29.07.2010 10:13     citat 

----------
ErikaK a scris:
----------

Cum dreaq?! Sorry de expresie. Sunt instructiuni, e si pe laterala scaunului abtibildul cu instructiunile de fixare f. pe scurt. Sincer mie mi se pare mai comod sa iei un bebe mic de tot, sa-l pui in scoica si apoi sa fixezi scoica cu centurile scaunului decat sa stea scaunul in masina, sa iei bebelusul si sa-l pui in masina intr-un scaun gata fixat... (senzatia/frica ca-l lovesti pe copil de scaun, de usa masinii, etc)
Noi de ex am tot fixat scoica inainte, fara copil, ca sa ne intram in mana trag cu ochiul

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

29.07.2010 10:18     citat 

nu v-ati plictisit de subiecul asta???? ca eu daa nervos

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 11 ani, 11 luni

29.07.2010 10:23     citat 

deci, inca nu am folosit scaunul, poate azi, dupa ce vine tata sa ma ajute sa il fixez in masina, intr-adevar, sta putin cam in fundic in el, dar pentru distante de 10-15 km eu zic ca e ok si mai sigur decat un landou nefixat cu centura. oricum pare mult mai ok decat scoica de la chicco de la sistemul trio pe care am primit-o si in care nu imi place cum sta.

dar de ceaiul de menta nu stie nimeni nimic? sau sa fie tot puseu de crestere ca la byu?

am uitat sa va zic ca aveam 5.460 si 60 cm luni la controlul de o luna. (ma rog o luna jumate ca am intarziat)

ionelita pentru cineva care depinde pentru plimabre de scaun de masina nu e plictisitor...tu nu mergi cu masina cu Cosmin?

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 12 ani, 2 luni

29.07.2010 10:25     citat 

neata!

bune sfaturi vad pe-aici! eu nu m-am plictisit de subiect pt ca-s interesata sa-mi iau ceva cat de cat bun si convenabil si la bani! foarte fericit daca auzi mai multe pareri, ai de unde alege!pana sa se discute aici, alegeam scaunul numai dupa culoare! foarte fericit rad rad rad rad
am mai putea discuta si altceva...dar uite ce ne-am prins in asta!

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 12 ani, 2 luni
Natalia Maria: 9 ani, 6 luni

29.07.2010 10:34     citat 

Neata fetele,
Roxanne te-ai gandit bine, sa ne anunti cand te putem vota! trag cu ochiul Spor la treaba! sarut Noi suntem multumiti de scoica, e de "Mamas&Papas", numai ca incape cam la fix ( are 70 cm), nu stiu cat o sa mai incapa, am inteles cum sta treaba cu asta! Pt scaun am salvat niste link-uri!
Fetele dati-mi si mie toate detaliile despre ultimul site de ex: Pt ce greutate( ce varsta), care e cel mai bun dintre cele mai ieftine si cum e cu sist Isofix ?Trebuie sa il achizitionez separat? Tb sa il montam intr-un service specializat? Tb sa il tinem montat(suportul) permanent? Se adapteaza la orice masina? Cam cat e transportul?
Suntem pe aici, interesata si eu la maxim![/b]

sus

Denunta
Christa

Copii

29.07.2010 10:35     citat 

----------
ralucutza15 a scris:
oricum pare mult mai ok decat scoica de la chicco de la sistemul trio pe care am primit-o si in care nu imi place cum sta.
----------

Daca e doar din cauza ca ti se pare ca sta cocosat, vezi ce i-am scris mai sus lui byu.

----------
ralucutza15 a scris:
dar de ceaiul de menta nu stie nimeni nimic? sau sa fie tot puseu de crestere ca la byu?
----------

Ba da, ceaiul de menta poate duce la scaderea lactatiei, insa la varsta puiului tau poate fi si un puseu de crestere, deoarece in preajma la 6 saptamani poate fi unul.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

29.07.2010 10:41     citat 

a si sa va arat cum a adormi puiutul meu aseara! rad :

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 12 ani, 2 luni

29.07.2010 10:43     citat 

narcisa zici ca-i amalia de la spate!!!! rad rad rad il pupam pe dragul de iuri!!!!! sarut sarut sarut sarut sarut
amalia si-a scos o singura data manuta de sub ea, apoi n-a mai reusit! zambet

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

29.07.2010 10:46     citat 

ancutza rad rad rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

29.07.2010 10:50     citat 

narcisa sarut ce fain e spatele lui Iuri rad rad rad dragul de el sarut sarut

----------
ralucutza15 a scris:

ionelita pentru cineva care depinde pentru plimabre de scaun de masina nu e plictisitor...tu nu mergi cu masina cu Cosmin?
----------

nu..noi nu avem masina.. trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: