· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 !! Cap. 40
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 !! Cap. 40     
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 12 ani, 2 luni
Natalia Maria: 9 ani, 6 luni

29.07.2010 10:56     citat 

Ione sarut
Nici noi nu avem decat.... de servici a sotului.....
Am vazut categ de kg, ultimele erau 9-18, dar poate imi raspunde cineva la restul intrebarilor! sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 11 ani, 11 luni

29.07.2010 11:01     citat 

ionelita sory, nu am stiut, atunci e de inteles de ce te plictiseste subiectul

christa nu era doar vb ca sta cocosat in scoica si sta ciudat pt ca e foarte adanca, am impresia ca e pt copii mai mari nu pentru cei bebe de la nastere, desi nu am gasit nimic despre ea, pentru ca face parte din sistemul acela trio si nu scrie exact de cand pana cand sa o folosesti. azi mai dupa-masa il pun in scaun si fac o poza si o pun sa vedeti cum sta in el, eu zic ca e ok. si mersi de raspuns la ceai...azi nu mi-am mai pus menta in ceai, sper sa fie mai bine, adica sa se sature ca aseara de la 8 la 12 aproape in continuu a tot supt si atunci a adormit cu greu dar tot nu am reusit sa il mut in patut ca se trezea si se tot agita, vad ca si azi face la fel.

super iuri
foarte faina pozitia de somn

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 17 ani, 8 luni
Teodora Maria: 15 ani, 8 luni

29.07.2010 11:01     citat 

----------
geo_narcisa a scris:
Fetele dati-mi si mie toate detaliile despre ultimul site de ex: Pt ce greutate( ce varsta), care e cel mai bun dintre cele mai ieftine si cum e cu sist Isofix ?Trebuie sa il achizitionez separat? Tb sa il montam intr-un service specializat? Tb sa il tinem montat(suportul) permanent? Se adapteaza la orice masina? Cam cat e transportul?

----------

Uite la tabelul asta, din pacate in germana. Apoi poti cauta si pe piata din Romania.
http://www1.adac.de/Tests/Kindersicheru...eID=275983
Pe prima coloana e numele scaunului (daca e cu Isofix de regula numele se Termina cu Fix sau are Isofix in nume) si fabricantul, pe a doua e pretul mediu de pe piata germana, pe a treia coloana e anul testarii, pe a patra e grupa de varsta (de la 9 kg e grupa I sau tot ce are I daca e combinatie de grupe de varsta), apoi daca are Isofix sau nu, Siguranta, mod de folosire, Confort pt copil, Curatarea husei si ultima coloana e media totala.

Scaunele Isofix se monteaza in masina daca masina are sistemul Isofix integrat (scrie in manualul masinii). Se monteaza de catre parinte, nu trebuie mers la service (sistemul isofix se afla pe bancheta din spate de regula, intre spatarul banchetei si partea de sezut. Bagi mana si e un fel de U intors invers din metal, de acel U se monteaza scaunul copilului: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...points.jpg )

Cel mai ieftin scaun de aici notat cu "Bun" pt prima grupa de varsta (9-18 kg) e Infinity Pro de la KIDDY cu pretul din Germania de 160 de EUR. Apoi toate trec de 200 trist . Pretul era la momentul testarii, intre timp poate a scazut... (vezi Römer King gasit la 160)

Te mai poti uita la scaunele cu multumitor (cele cu 0 adica)... la satisfacator sincer eu nu m-as mai uita (la teste am vazut scaune la care s-au rupt centurile in momentul accidentului sau a sarit scaunul de pe stativ), dar deh, conteaza si buzunarul trist. Oricum e mai bine chiar si un scaun mai prost decat deloc.

PS. Menta scade lactatia, e buna la mastite scot limba

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

29.07.2010 11:03     citat 

ralucutza foarte fericit

sus

Denunta
adelia

Copii

29.07.2010 11:05     citat 

Asa e montarea unui scaun cu isofix:
http://www.wak-tt.com/mods/ISOFIX_files...tep5lr.jpg (la isofix sunt mai putine erori de montaj decat la cele cu montarea cu centura de siguranta a masinii... insa deh... e si un pret in plus... )

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 12 ani, 2 luni

29.07.2010 11:10     citat 

cred ca pana una alta...o sa luam asa ceva:
http://www.vreaulamami.ro/Scaune_Auto/C...59819.html
dupa ce trece un pic de 8 luni...poate un an ..cine stie cum ne mai revenim cu banutii si mai unul mai bun pt o grupa mai mare dar pt acum, asta mi se pare cel mai potrivit (pt scoica amalia ar fi un pic cam marisoara)! mai caut pe-aici, asta e daca suntem intre doua categorii acum si nici nu avem de uinde imprumuta de la nimeni! zambet

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 12 ani, 2 luni
Natalia Maria: 9 ani, 6 luni

29.07.2010 11:11     citat 

Adelia multumesc de raspuns, am toate detaliile acum, m-ai scutit de ceva timp de cautari! sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

29.07.2010 11:14     citat 

ionelita cred ca cel mai probabil nu vichendul asta, insa celalalt, vom fi la vaslui! sarut mergem sa ne vedem verisoarele! sarut si cele mari si pe cea mica! o sa facem poze in copou sa am si eu cu verdele ala curat! scot limba

sus

Denunta
adelia

Copii

29.07.2010 11:15     citat 

----------
ancutza_anca a scris:
cred ca pana una alta...o sa luam asa ceva:
http://www.vreaulamami.ro/Scaune_Auto/C...59819.html
dupa ce trece un pic de 8 luni...poate un an ..cine stie cum ne mai revenim cu banutii si mai unul mai bun pt o grupa mai mare dar pt acum, asta mi se pare cel mai potrivit (pt scoica amalia ar fi un pic cam marisoara)! mai caut pe-aici, asta e daca suntem intre doua categorii acum si nici nu avem de uinde imprumuta de la nimeni! zambet
----------

Sincer mi se pare mai ok asta, cel putin gasesc test la el: e multumitor

http://www.bizoo.ro/firma/magazinonline...-Driver-SP

Daca vrei traduc rezultatele testului, dar pe privat, ca unele fete vad ca nu le prea place zambet

sus

Denunta
ralucutza15

Copii

29.07.2010 11:16     citat 

cateva poze cu noi

primele doua le poti folosi la colaj ionelita pls.

aici e cu buni

sus

Denunta
ralucutza15

Copii

29.07.2010 11:22     citat 

aaa....si inca o intrebare. oare glicerina boraxata cu nistatin se poate strica la caldura?

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 18 ani
D: 12 ani, 3 luni

29.07.2010 11:22     citat 

Ce simpatic e Dragos sarut Si atent la tot ce e in jur... barbat serios trag cu ochiul

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

29.07.2010 11:27     citat 

anca sarut poate ne intalnim sarut eu sunt aprope zilnik in copou foarte fericit sarut

ralucutza sarut ce scump e Dragos sarut sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

29.07.2010 11:28     citat 

adelia multumesc!!!! sarut sigur ca as vrea traducerea daca nu ti-e f greu! sarut unde vrei tu, o poti trimite pe privat! mutumesc inca o data! sarut mi se pare mai bun asta de care zici tu!

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

29.07.2010 11:34     citat 

ralucutza super baiat ai tu acolo, ochios... sarut

ionelita ar fi taree! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: