· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii (71)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii (71)     
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 3 luni
am nascut deja!

18.08.2010 3:08     citat 

Buna dragele mele sarut
Pupam mocutele aratate si nu numai sarut sarut sarut Chris sarut sarut sarut
Si eu ma plang de locul de munca plang sau sunt foarte trist astept 2 luni(adica ar mai fi una si)si dau fuga dupa Gonzo foarte fericit daca ne ajuta DD.
Gaby avem dreptul la concediu....calculat de cand am inceput plus restanta daca ti-a ramas.....mie mi-au calculat 11 zile pe anul asta +6 restanta pe 2008...sper sa incarc si eu pozici pt colaj deseara....timpul nu tine cu mine trist

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.08.2010 3:27     citat 

buna si de la noi!

pupam toti fluturasii frumosi ce ni s-au aratat!
alinutza mami, pun si eu doua pozici ptr colaje...merci frumos!

sarutsarutsarutsarut

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
am nascut deja!

18.08.2010 3:47     citat 

Iata ca am reusit sa incarc poze foarte fericit
Noi foarte fericit la nunta fratelui meu

cu nepotica crestinata

Roby la proba,fara pantofi rad

asta pt colaj

iar cu Roby una din cele doua la 4 ace scot limba

sus

Denunta
GRASANA

18.08.2010 7:43     citat 

buna seara fetele
Raluca ma bucur nespus ca ginerica e bine si papa tot sarut
Roby , m-ai dat gata cu papionul tau cu tot sarut sarut Lily sunteti o familie frumoasa sarut ...pune si tu o poza cu tine intreaga sa vad rochita mai bn ca e tare faina zambet
Mary..ne era dor de voi si pupici lui Alex sarut
Ralu...poze cu printesa nu ne mai pui...David parca e un mic actor..are un aer atat de elegant zambet
Miruna a mai avut o tura de bubite pe la gurita trist acum e mai bine...se intelege tre bn cu bicul ei zambet si nu plange dimineata cand plec la serv chiar daca e treaza zambet
Oana voi ce mai faceti??

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.08.2010 8:01     citat 

----------
GRASANA a scris:

Ralu...poze cu printesa nu ne mai pui...David parca e un mic actor..are un aer atat de elegant zambet

----------

Laura sarut...nu i-am mai facut poze printesei mele...i-au iesit niste bubite tare nasoale pe fata si scalp surprins ...pediatrul zice ca sunt bebelusi care fac asa ceva in prima luna de la nastere confuz ...voi stiti ceva??? trist ...sunt tare ingrijorata plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 2 luni
Luca Daniel: 11 ani, 4 luni

18.08.2010 9:04     citat 

Ralu si Luca a avut bubite pe fata, acum vad ca au disparut mai apare cate una razleata.

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
am nascut deja!

18.08.2010 9:33     citat 

Laura,uite ca nu am poze in care sa se vada bine rochita surprins acum vad....

Despre David si a lui mamica nu am cuvinte.....frumosi,eleganti,deosebiti sarut

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 3 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 2 luni

19.08.2010 7:57     citat 

neatza
ralu despre bubite nu stiu, dar de frumosi stiu ca sunteti zambet
lily iti sta tare bine in rosu iar roby este atat de elegant si frumusel sarut

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 13 ani, 2 luni

19.08.2010 8:08     citat 

buna dimineata fetele..

multi pupici pt toti fluturasii care s-au aratat: roby cel elegant si mami cea frumoasa.. sarut sarut sarut ..emilici ..treci mai des pe la noi .. sarut sarut sarut ..davy ,esti un scump cu ochelarii de soare... sarut sarut sarut ..alex...si de tine ne era dor... sarut sarut ...
andu..ma bucur tare mult ca esti bine si mai ales ca papi castronasul de ciorbita...imi inchipui ca mami e fff fericita...
multumesc fetele pt raspunsuri... sarut sarut sarut

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 16 ani, 7 luni
MIRUNA: 13 ani, 2 luni

19.08.2010 10:22     citat 

Buna,fetelor! sarut sarut sarut sarut sarut
Oana,Cuscra, sarut sarut sarut sarut sarut
Roby,mai ce baiat elegant avem noi! sarut sarut sarut De mami nu mai vorbim! sarut sarut sarut sarut sarut
Ralu,sunteti niste frumosi amandoi!
Ralu,ai incercat sa-i faci baita cu ceai de musetel in care pui si tarate?se curata imediat pielea bebelusului. sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 2 luni

19.08.2010 10:24     citat 

neatza buna,
uau, ce poza de revista are Davy sarut sarut sarut
iar Roby un adevarat cavaler sarut sarut sarut
Laura, deci Miru nu mai merge la cresa???? La noie tare naspa, nu papa nimic...in rimul asta o sa slabeasca....Ieri dupa o ora de somn sa trezit urland de nu mai stiau cum sa l potoleasca, a trezit toti copilasii...pana la urma la scos in curte pe el si altiii 3. In leg cu mancarea va trebui sa port o discutie mai peste vreo sapt.
Ralu, stiu si eu ca unii bebelusi fac bubite urate si cojite multe in capusor...vezi din gama mustela, au ceva pt astea.David mi a facut vara asta coji in cap si i-am dat cu (nu retin cum ii zice- care nu e musai pt cojitele de lapte...si din cateva aplicari s a curatat f bine
pupicei

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

19.08.2010 11:55     citat 

Buna
Va multumim frumos pentru aprecieri si raspunsuri !!! sarutsarutsarut

lily_ana
si voi sunteti tare frumosi si foarte eleganti! sarutsarut

Poate ca nu m-am exprimat cum trebuie, micuta mea nu are cojite...ci are brobonite rosii (ca si cele de caldura) si doar pe fata si scalpul capului ( nimic pe corp)..Dupa ce am cerut parerea pediatrului si m-am informat pe internet, am inteles ca ar fi un fel de eczema de bebelus!

Gaby sarut, folosesc produse mustela,insa doar sampon si sapun...
Din informatiile detinute pana in prezent am tras concluzia ca nu e bine sa folosesti lotiuni sau creme pentru bebelusi...asa ca ii spal fetisoara cu apa evian si atat...nu sunt fan chimicale scot limba ...folosesc doar un ulei de migdale dulci ptr corp, si asta cumparat de la farmacie in forma pura...
Tato, eu stiu jenat ca musetelul nu e deloc indicat in astfel de cazuri deoarece produce iritatii...dar merci frumos pentru idee sarut

Nino, dupa cat timp au disparut? Ai folosit ceva crema?
alinutza sarut, oanasauer sarut

merg sa pregatesc mancarea de pranz!

va pup

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 16 ani, 7 luni
MIRUNA: 13 ani, 2 luni

19.08.2010 1:02     citat 

----------
ralu-mada a scris:

[Tato, eu stiu jenat ca musetelul nu e deloc indicat in astfel de cazuri deoarece produce iritatii...dar merci frumos pentru idee sarut

va pup
----------

Ralu,tu faci cum crezi dar eu asa am facut la ambii mei copii.Si Cristina,sora mea la fel il spala pe Cezar.Clocoteste apa si pune 4 pliculete de musetel si cam doi pumni de tarate invelite intr-un tifon.Lasa apa acoperita 10 minute si apoi o lasa la racit cat sa fie buna de baita si apoi il spala.Eu am venit cu Andrei plin de bubite din maternitate (piodermita) si peditara mi-a zis sa-l spal asa. sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

19.08.2010 1:38     citat 

oki-doki, tato merci frumos!...
-l-ai spalat si pe fata sau doar pe corp?

sarutsarutsarut

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 3 luni

19.08.2010 1:43     citat 

si eu am spalat-o pe bubu cu tarate.( doar cu tarate)...ca avea multe bube pe cap si fata si chiar a functionat zambet

eu sunt foarte fericita...plecam din nou la mareee foarte fericit ...dar in Muntenegru sarut
abia astept...a fost o chestie neasteptata ....un prieten ne-a facut excursia cadou foarte fericit
plecam sambata si stam 1 saptamana socat
maine dimineata fac pasaport buburuzei , la urgenta prostit

david si botosel ...foarte frumos sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: