· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 !! Cap. 52
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 !! Cap. 52     
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 1 luna

30.08.2010 8:23     citat 

neata!
tania_ristea cum se pun dovleceii la congelator???

sus

Denunta
tania_ristea

Copii
Codrin Mihai: 14 ani, 11 luni
Radu Gabriel: 10 ani, 4 luni

30.08.2010 8:32     citat 

Sincer n-am mai pus pana acum dar am vazut pe net mai multe metode. Am ales sa-i curat, ii tai bucatele pe care le congelez. Atunci cand le folosesc nu le las sa se decongeleze - le pun asa congelate in mancare - asa cum se folosesc si legumele congelate din comert.
Mie nu mi-au placut niciodata dovleceii, dar pe copii incerc sa-i invat sa manance de toate. Macar cat sunt mici. Codrin de ex mananca spanac, mazare desi sotul meu nici nu vrea sa le vada. Nu stiu cat o sa mai mearga pentru ca a inceput sa-si dea seama si copilul - oricat incercam noi sa-l pacalim.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 14 ani, 9 luni
D: 10 ani, 4 luni

30.08.2010 8:39     citat 

eu la fel congelez pt supa maiei, ii dai bucatele mici sii ii bag in punga/pungi, apoi scot de-acolo si pun direct la fiert, chair asa congelati...
chiar, trebuie sa cumpar cat se mai gasesc astia romanesti pe piata...

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 1 luna

30.08.2010 9:06     citat 

fetelor, mersi de raspuns! nu m-am gandit la asta....noi mancam multe legume pt ca sotul e vegetarian, si uite cum pun si dovlecelul pe liste de legume pe iarna....

fetele care ati nascut prin iunie, ai primit trusou si ce se mai da de la primarie??? eu miercuri merg sa imi depun dosarul pentru CIC si sa ii intreb si de banuti!

noi ne-am distrat in we putin, cum ziceam, am fost la munte, am mancat la restaurant un pastrav, si am ajuns seara acasa, Dragos a fost cuminte, doar ca nu a reusit sa doarma mai mult de 1 ora asa in continuu, ca tot ia-l din scaun pune-l in carut si invers ca am tot oprit prin diverse locuri, noaptea a avut ceva crampe si dureri, oboseala acumulata, si nu a dormit asa de bine, dar ieri s-a odihnit si azi noapte iar cat de cat. noi mai stam pana maine aici la tara l ai mei si plecam apoi acasa, e asa de frig deja, ca nu pot sa il mai scot din casa decat pe la amiaz, si seara e fffff rece, si imbracat cu ce am eu mai gros si in sac si i-a fost rece,,, greu ne vom obisnui cu temperatura mai scazuta ochi peste cap ochi peste cap

va pup pe toate si sa aveti o saptamana minunata!!

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 2 luni

30.08.2010 9:30     citat 

neata!
Multumim mult fetelor.
Carmen, probabil cum o sustineam pe Iris pare bratul asa subtire, chiar m-am minunat si eu.Sau poate lumina, pozitia..nu stiu. Oricum, am ramas cu 2 kg+. si atat.
Tortul galben,era de cioco si e facut la comanda, si am fost cam dezamagita de aspect, gust pentru pretul care l-am platit. Pare facut pe fuga. Cel cu mediu marin, e facut de sotul meu. Blaturile de soacra-mea iar umplutura (fructe) si decorul de dragul meu sot. Eu am contribuit doar la batut frisca foarte fericit si am comandat decoratiunile de pe net.
Petrecerea a fost reusita, atmosfera a fost placuta. A iesit bine. Se putea si mai bine, dar noi am fost multumiti.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 3 luni
T: 8 ani

30.08.2010 9:57     citat 

neata....
am ajuns si noi la munca de ceva timp, si acum a sunat mami sa merg ca s-a trezit pitica sa-i dau sa pape...
am fugit si revin zambet

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 10 ani, 4 luni

30.08.2010 10:51     citat 

Buna
Astazi reusesc sa va citesc pt ca mama a scos fetita la plimbare foarte fericit .eu ieri m-am accidentat,mai bine zis am cazut pe scari cu fata in brate,ii multumesc lui Dumnezeu ca am reusit sa o tin sus pe ea ca sa nu se loveasca in schimb eu mi-am sucit piciorul si abia merg pr ca e umflat si doare ca naiba nervos
dovlecel ii dau si eu fetitei.il amestec cu morcov,uneori cu cartof sau cu cereale .eu ii pun de obicei mancarea intr-o ceasca(de cappuccino) si mananca mai bine de jumatate.dar ce ma bucura mai mult e ca de cand papa dovlecel face kk singura
Codrina,sa va traiasca crestina!foarte cocheta micutza sarut

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 9 ani, 11 luni
Sofia-Maria: 6 ani, 9 luni

30.08.2010 10:53     citat 

Salutare fetelor!
La noi e cam uratel afara dar chiar si asa am sa profit sa ies putin cu el.

Codrina ce frumoasa a fost Iris si ce torturi minunate. Sa iti traiasca familia.

Fetelor si eu la fel congelez dovleceii si nu numai. Congelez de la patrunjel pana la mazare, salata, loboda, stevie, vinete coapte si tocate etc. Sunt foarte gustoase iarna, dar atunci cand vreau sa le gatesc nu le decongelez de tot, decat foarte putin. In general fac pachetele cam cat sa folosesc o singura data..

Fetelor am o intrebare, ce ceaiuri dati voi puiutilor? nu neaparat pentru colici, ci pur si simplu pentru sete sau pentru calmare.

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 2 luni

30.08.2010 11:02     citat 

La multe lunite scumpilor nostri : Victor Adrian (simona), Luca Daniel (Danonino), Diana (miree) si Andreea (andreea4oana). Sa cresteti mari, sanatosi si sa luminati zilele parintilor vostri!

Angell, sper sa treaca repede piciorul si sa nu te mai doara.

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 10 ani, 4 luni

30.08.2010 11:03     citat 

lavinia,daca nu e neaparat pt colici, de ce nu apa?e mai buna si de calmat,la ce te referi?
tu ii dai san?

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 14 ani, 9 luni
D: 10 ani, 4 luni

30.08.2010 11:20     citat 

lavinia noi pe-aici, dupa toate discutiile despre ceai, dam numai apa....majoritatea...ceai numai la colici daca chiar e nevoie, sau pentru alte probleme...nu de sete.
codrina, ma bucur ca a iesit bine botezul zambet...oricand se paote mai bine, dar si mai rau, asa ca eu zic ca e ok.

sus

Denunta
krmnn

Copii

30.08.2010 12:57     citat 

fetelor, Sofia a fost azi tare mancacioasa, a papat 3 lingurite de mar copt...ii place mai mutl copt...cand era crud se stramba la el de numa numa.. trag cu ochiul

Lavinia, copilul nu are nevoie de ceai pt hidratare dc alaptezi... trag cu ochiul

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 2 luni
D: 10 ani, 5 luni

30.08.2010 1:04     citat 

Va salutam si noi cu drag dupa doua saptamini de absenta... motivata trag cu ochiul Am avut o vacanta frumoasa, desi cu citeva peripetii, in ansamblu ne-am odihnit, ne-am plimbat, am vizitat rude... frumos!

La mare a fost f bine, pt cine vrea detalii despre hotel si statiunea unde am fost am scris aici http://www.parinti.com/modules.php?name...8&start=90 , eu recomand hotelul pt familii cu copii ca ai mei.
Din pacate in ultimele 2 zile am avut probleme cu Andrei, nu stiu daca a fost de la soare (am incercat cit am putut sa-l feresc dar iubeste enorm apa si nu puteam sa-i interzic sa stea in mare trist ) sau de la ceva din mincare, fiindca doar el a avut probleme. A debutat cu febra apoi a vomat de citeva ori si l-a tratat dr de familie prin telefon, a tinut regim, in fine i-a trecut.
Delia a stat pe plaja numai la rasaritul si apusul soarelui (Christa , Adelia , Narcisa, am cumparat crema de protectie dar n-am mai folosit-o citind ce-ati scris voi), am avut un program interesant: ne trezeam pe la 6.30, la 7 eram pe plaja sa ocupam sezlonguri si pt aerosoli, pe la 9 mergeam la micul dejun, apoi de obicei pe Delia o tineam la umbra, iar baietii mai stateau pe plaja pina pe la 11. Ne intorceam in camera, faceam baie, Andrei atipea putin, eu o alaptam pe Delia si mergeam la masa de prinz, dupa care iar un somn de aprox. 2 ore. Pe plaja reveneam dupa-amiaza pe la 5-5.30 si stateam pina pe la 7. Iar baita, cina, plimbare si cadeam toti lati foarte fericit
A fost o saptamina superba, nu ne-am bronzat ca in alti ani dar a meritat fiecare clipa.
Apoi am plecat citeva zile la rude la Calimanesti, unde doar ne-am odihnit si am papat bio trag cu ochiul
Sa va pun citeva poze pt edificare:
Delia isi ia micul dejun pe plaja
Cu minunile mele
Andrei bolnavior, pe sezlong
Delia ma minca de foame foarte fericit
Mina de printesa in palma de mami

Trebuie sa citesc intii tot ce ati scris in lipsa noastra si apoi revin. Va pupam dulce pe toate si pe bebei sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii

30.08.2010 1:10     citat 

vai, Roxanne ce dulci sunteti....imi place mai ales poza cu mainile...trebuie sa-mi fac si eu una asa .. sarut
ce ma bucur ca ai scris despre mare...e prima mea grija acum...ce sa-mi duc, cum sa-mi duc, cat sa stea la umbra, daca o las doar in pampers, sau in maieu....am atatea intrebari incat nu stiu cu ce sa te bombardez...
plecam si noi in 24 sept si deja lucrez la lista de cumparaturi pt concediu si la lista de bagaje... scot limba prostit
am noroc ca a mea se trezeste devreme dimineata asa ca vom lua portia de aerosoli , si ne gandeam si noi tot ca tine, ca pe 9 sa luam micul dejun, apoi eventual inca o ora la plaja sau deloc...(a se intelege ca la plaja pt pitica mea inseamna la umbra )....

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 2 luni
D: 10 ani, 5 luni

30.08.2010 1:18     citat 

Merci frumos Carmen sarut
Uite avem si o poza cu piciorusul

Pune-mi ce intrebari vrei tu ca eu am scris ce mi-a venit acum in minte.
Eu am tinut-o in body, fara ciorapi, fara pantaloni, in carucior sport, sub umbrela mare si sub umbrela caruciorului de cind iesea soarele. Daca nu era soare chiar o luam in brate, de vreo 2 ori a bagat-o sotul meu cu piciorusele in apa marii trag cu ochiul care era f calda. Deloc la piscina cool

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: