· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010 !! Cap. 52
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010 !! Cap. 52     
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 2 luni
D: 10 ani, 5 luni

30.08.2010 5:10     citat 

Merci Lavinia atunci o sa reconsider problema trag cu ochiul

Alina ies f bune, nu e neaparat necesar sa le asezi ca pe un tort, se pot minca si separat, noi asa le mincam fiindca am f multe sortimente de dulceata jenat

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 2 luni

30.08.2010 5:24     citat 

Buna dragelor..

off cat am mai lipsit ..oare apuc sa recuperez... confuz

Vreau sa va multumesc inca o data ca ati fost alaturi de noi si ca v-ati bucurat de vestile bune...Ionelita,ana,anca,ralucutza,lavinia,,biencut,mada,,narcisa,raliu,tania,alina sarut sarut sarut sarut sarut sarut (sper ca nu am uitat pe cineva jenat )
La mai multe lunite cu intarziere Brianna (0911) ,Ilinca Maria (22ra)!!!!! sarut sarut
La mai multe lunite Victor Adrian ,(simona) Luca Daniel (Danonino), Diana (miree) si Andreea (andreea4oana) sarut sarut sarut sarut
Codrina felicitari pentru crestina sarut un ingeras de fata sarut
krmnn ce frumos ca aveti cabana langa Stana de Vale..superba zona..cred ca micuta ta a preferat sucul pentru ca e obisnuita sa bea...nu sa pape... prostit
Nici eu nu m-am mai cantarit...ce rost are..doar vad la haine ca nu sunt cum am fost rad
Off angelll bine ca ai protejat micuta..sper sa scapi repede de durerea la picior..
Roxanne superbe poze ...sunteti niste frumosi si se vede ca v-ati distrat sarut sarut sarut
Ionelita sunteti niste frumosi sarut sarut sarut
Referitor la crema cu protectie solara,sa stiti ca noi am folosit pentru ca desi il feresc de soare cat pot...i-au aparut la un moment dat cateva pete rosii pe un piciorus care m-au speriat.,.. prostit
( si cand spun ca ne-am ferit de soare ma refer ca am stat numai la umbra copacilor si cladirilor...am inteles ca prin umbrela trec razele alea periculoase )
Fetele..ma invatati si pe mine sa pun legume la congelat( vom incepe diversificarea peste o luna cand or sa dispara legumele proaspete ( morcov,telina,patrunjel,pastiarnac,dovlecel ,ceapa,ardei)

Ultima modificare efectuata de catre claudis la 30.08.2010 5:26, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 11 ani, 11 luni
Luca Daniel: 10 ani, 1 luna

30.08.2010 5:25     citat 

La multe lunite sanatoase Diana, Andreea si Victor!!!!

Multimim pentru urari sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii

30.08.2010 5:26     citat 

Codrina felicitari pentru mica crestinuta sarut sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii

30.08.2010 5:27     citat 

Ionelita tare frumosi ati fost zambet

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 9 ani, 11 luni
Sofia-Maria: 6 ani, 9 luni

30.08.2010 5:32     citat 

claudis de exemplu eu cand congelez morcov, pastarnac sau verdeturi ca patrunjel, leustean, salata, loboda etc. le toc si le pun in pungulite separate. Mazarea o congelez direct de proaspata tot asa pusa in pungulite. Vinetele le coc si le toc inainte de la le baga la congelator. Sunt convinsa ca exista si alte metode de congelare dar pentru mine asta e cea mai usoara metoda si mi-au si tinut aproape un an.
Am uitat de dovlecel: pe acesta il toc cubulete si la fel ca si pe restul il pun in pungulite si apoi la congelator.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 4 luni
Natalia Maria: 7 ani, 8 luni

30.08.2010 6:07     citat 

La mai multe lunite Diana (miree) si Andreea (andreea4oana) ,Victor Adrian (simona) si Luca Daniel (Danonino)!!!
Roxanne bine ai venit, ma bucur ca v-ati simtit bine, imi pare rau pt ce a patit puiutul tau, (de-asta cica i-am luat si Rotarix-ul lui bb), bine ca s-a terminat cu bine! Sunteti superbi in pozici!!! (am si eu pozici cu manute si picioruse) sarut sarut sarut
Lavinia cand ma gandesc la ce-ai spus tu observ ca oamenii chiar nu sunt asa sanatosi precum par, majoritatea au probleme de stomac, s.a. suferinte, insa, mai e o problema f serioasa pe care unele persoane nu o pot lua in considerare, pt ca n-au in jur cazuri (nici eu nu am, dar vad la tv destule) obezitatea (si prezenta fast-food-urilor) surprins surprins surprins !!! Pt asta e bine de tinut cont cat se poate de mult de sfaturile celor avizati, nu le dau sa se afle in treaba. Pe de alta parte, ai dreptate, generatia noastra are tendinta de a exagera privind subiectul, dar prefer asa. sarut sarut sarut
Claudis, eu am o vorba " nu ma cantaresc, ma uit in oglinda rad ", la tine se vede cu ochiul liber ca esti superbineeee!!! Hainele mulate nu prea mai permit nici un cm si e normal ca o femeie dupa o sarcina sa se mai lateasca un picut! sarut sarut sarut
Ione ce familie frumoasa mai-mai sarut Acum vad ca doar ochisorii sunt ai tai, eram convinsa de mai mult foarte fericit sarut sarut sarut
angelll of of of, cine mai patise, parca a mai spus cineva ceva asemanator, sa nu fie bine se intampla trist . Bine ca Annamaria nu a patit nimic! Ceasul rau, refacere grabnica!!! sarut sarut sarut
Christa gand la gand rad , chiar ma intrebam cum de nu zici nimic confuz rad sarut
Codrina sa iti traiasca micuta crestina! Ce minunatie de puiut ai si ce momos ii sta in rochitica alba, ptiu-ptiu sarut sarut sarut Se vede in prima poza ca nu esti chiar de speriat(cum pari in a doua), esti de invidiat, stai linistita rad Acum am o pata pe fetele super-slabe foarte fericit sarut sarut sarut
Pupici la toata lumea! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 2 luni
D: 10 ani, 5 luni

30.08.2010 6:44     citat 

----------
geo_narcisa a scris:

Roxanne bine ai venit, ma bucur ca v-ati simtit bine, imi pare rau pt ce a patit puiutul tau, (de-asta cica i-am luat si Rotarix-ul lui bb), bine ca s-a terminat cu bine!
----------

Merci frumos sarut
La Andrei sigur n-a fost rotavirus, el n-a avut diaree, doar febra care a cedat repede la Nurofen si voma. Rotavirusul (pt care se face Rotarix) afecteaza copiii sub 5 ani, dupa aceea organismul e suficient de dezvoltat dpdv imunitar sa-i faca fata, Andrei are 6 ani si 4 luni trag cu ochiul

Nu ne arati si noua pozele cu minute si picioruse de Iuri? sarut

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 4 luni
Natalia Maria: 7 ani, 8 luni

30.08.2010 7:03     citat 

----------
citat:
La Andrei sigur n-a fost rotavirus, el n-a avut diaree, doar febra care a cedat repede la Nurofen si voma. Rotavirusul (pt care se face Rotarix) afecteaza copiii sub 5 ani, dupa aceea organismul e suficient de dezvoltat dpdv imunitar sa-i faca fata, Andrei are 6 ani si 4 luni trag cu ochiul

Nu ne arati si noua pozele cu minute si picioruse de Iuri? sarut
----------

Ai dreptate, m-am referit la situatia in sine ( vacanta, reactie la mancare, voma...), am generalizat fara sa fie cazul jenat
Calculatorul e la reparat, scriu de pe laptop, nu am poze aici trist

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 4 luni

30.08.2010 7:18     citat 

buna seara!

n-am reusit sa mai deschid compul...recuperez indata! zambet
am fost la ai mei ne-am plimbat a fost super! azi ne-a prins o mare ploaie in parc la noi fara sa fim pregatiti! fara husa, fara umbrele! am ajuns acasa iar ciuculete noi insa amalia nu!am tinut-o in brate acoperita cu o paturica de-a ei si cu hanoracul meu! zambet
va arat poze imediat de ieri! a fost cam frigut dar a fost super !

revin! sarut

PS- mi-ati lipsit! sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

30.08.2010 7:29     citat 

ionelita ce frumosi sunteti! zici ca-i tati in miniatura cu ochii tai! se observa asta de la o posta! sa fiti sanatosi! sarut

angell bine ca ai protejat fata!` sa te faci repede bine iti doresc! sarut

roxanne bine ca v-ati distrat! sunteti tare frumosi!

claudis arati super bine, asta e si parerea mea! eu ce sa mai zic?! foarte fericit nici nu mai zic!

codrina
frumosi sunteti si o familir reusita! pupam mica crestina! ma bucur ca ati iesit bine cu botezul! zambet

sus

Denunta
tania_ristea

Copii
Codrin Mihai: 14 ani, 11 luni
Radu Gabriel: 10 ani, 4 luni

30.08.2010 8:42     citat 

Angell - eu am patit acelasi lucru acum 2 saptamani la munte. Imi pare rau - credeam ca numai mie mi se putea intampla (desi asistenta de la cabana mi-a povestit ca si ei i s-a intamplat tot cu bebe in brate). La mine se umflase f tare si nu mai puteam merge - am ajuns la urgente si am facut radiografie. Am avut noroc ca era doar entorsa dar f urata. Acum dupa 2 saptamani a inceput sa-si revina piciorul. Nu se mai umfla si nici nu mai e asa de vanat. Ma bucur ca si la tine a functionat instinctul de mamica si ai reusit s-o protejezi pe micuta.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

30.08.2010 8:58     citat 

multumesc anca, claudis , narcisa , danonino, rox sarut sarut

mai stau putin pe-aici cu voi..am pe foc la sterilizat cateva borcane de castraveti la otet zambet

pupici la mamici si bebici sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

30.08.2010 9:36     citat 

wowww ionelita ...ce de treaba faci! eu mi-am propus sa fac clatitele americane dupa reteta data de roxana dar.... o las pe maine, acum astept sa treaca ora mesei la amalia (ora 23) si apoi ma bag la o baie cu muuuulta spuma! apropo ana , ai reusit s-o faci ieri?!

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 3 luni
T: 8 ani

30.08.2010 9:40     citat 

Roxanne, spune-mi te rog, caci nu retin , tu ai inceput diversificarea la bebe tau ?
Daca da, ce ti-ai dus cu tine de prin bucatarie ?
- blender ? - storcator fructe ? - razatoare fructe ? ceva pt fiert apa ?
cum ai procedat cu masa bebelului ?
a mea are sanul ca masa....insa la masa de 10-11 ii dau sa guste si altceva...dar nu am de gand sa inlocuiesc prea curand o masa pt asa ceva..

a...azi ne-au anuntat de la agentia de turism ,ca s-a anulat cursa charter de retur la ultima saptamana...asa ca am schimbat perioada, o sa plecam cu o saptamana mai devreme, din 17 sept, pana in 1 oct....
doar ca incept deja sa ma agit cu listele...nu stiu cand reusesc sa dau o fuga in Ungaria sa-mi cumpar ce-mi mai trebuie...inclusiv geamantane tb sa-mi cumpar, caci ce mai aveam acasa sunt deja rupte ... prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: