· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > 1,2,3 Fii silfida daca vrei! Cap. 68
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor 1,2,3 Fii silfida daca vrei! Cap. 68     
fuxia

Copii
un baietel: 13 ani
o fetita: 11 ani

09.10.2010 6:05     citat 

cioc cioc !
Ma primiti si pe mine in gasca voastra?

Sunt noua aici, acum mi-am facut cont si tot acum cateva minute am descoperit site-ul asta. Nici n-am apucat sa-l rasfoiesc inca.

Am 31 de ani, 2 copilasi mici: o fetita care are 11 luni si un baietel de 3 ani.

Am reusit sa slabesc tot ce m-am ingrasat in timpul sarcinilor,dar acum am o perioada stresanta si mananac non stop.
Am 170 kg si de-obicei 57 kg, dar in dimineata asta am 60.5 kg.
Vreau sa dau urgent jos cele 3,5 kg, finda peste 2 saptamani plecam in vacanta zambet Plus jeansii incep sa ma stranga si nu ma simt bine.

Deci...ma primiti printre voi?

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

09.10.2010 7:52     citat 

bine ai venit zambet

Felicitari pentru cele 2 minuni, si pentru faptul ca ai scapat asa repede de kg in plus!!!

de acum o sa te rog sa scrii cu rosu toate modificarile pe care le vrei in listuta .

loredana nu te vezi pe lista?? felicitari pt slabit! Ai un target nou? sau te trec la realizate foarte fericit?

Mi-emi place shakira, si slaba si foarte slaba foarte fericit

Dupa cu mvedeti n-am disparut rad Va urmaresc mai din umbra...nu am noutati...ajunsesm la 59, acum urc spre 60, nici cantarul nu e performant....oricum cred ca la mine e un prag de 58 sub care nu reusesc sa scad, trebuie sa fac cumva, paote sa tin o zi de apa...

dieta o tin asa si asa, cu exceptii, oricum mananc mai controlat, mai putin, respect ceva principii....azi am iar botez rad Poat ede data asta ma distrez si eu, prima nunta a fost urata, la al doilea botez am fost nasa, a fost frumos dar am stat mereu cu bebele in brate ca acasa rad...acum merg doar cu maia, ar trebui sa fie mai relaxant...desi...nu vrea nimeni sa stea cu diana, am facut o combinatie, cunata 4 ore, mama 4 ore, dar mama e cu conditii, sa vin la nush ce ora, parca vad ca ma suna de 5 ori... ochi peste cap

sus

Denunta
oanaig

Copii
Codrut: 16 ani, 6 luni
Ema: 12 ani, 6 luni

09.10.2010 8:36     citat 

Fuxia, bine ai venit., sigur ca te primim. Unde plecati in vacanta pe frigul asta? Probabil prin "tarile calde" pe undeva!
Ana, distractie placuta! De data asta poate te distrezi si tu! Stiu cum e sa nu ai cu cine lasa kinderii!
Azi zi de carbo, probabil ca o fac de proteine ca sotul pofteste tochitura si nu-i "frumos" sa manance singur! scot limba
Week-end placut va doresc!

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 3 luni

09.10.2010 12:17     citat 

----------
ana_348 a scris:

loredana nu te vezi pe lista?? felicitari pt slabit! Ai un target nou? sau te trec la realizate foarte fericit?

----------

Gata trece-ma la realizate foarte fericit Daca ma duc sub 50 trebuie sa caut un topic de ingrasare prostit si asta merge cam greu la mine cu ingrasatul scot limba Si multumesc pt gazduire!!

Mult spor la slabit !!! sarut

sus

Denunta
fuxia

Copii

09.10.2010 8:38     citat 

Buna fetelor. Sa-mi fie rusine,azi am mancat f mult si numai porcarii. Maine am sigur cu 1-2 kg mai mult. plang sau sunt foarte trist Si cat am muncit ca sa-mi revin dupa nastere trist

Maine dimineata ma cantaresc si va zic ,apoi ma apuc de dieta trist

sus

Denunta
fuxia

Copii

09.10.2010 8:41     citat 

acum am citit ce am scris mai sus...haha. nu am 170kg ci 170 cm. Pardon. jenat

sus

Denunta
fuxia

Copii

10.10.2010 7:17     citat 

Neatza fetelor,
m-am cantarit,nu e chiar asa de rau. Am 60,7 kg.

@ Oanaig: mergem la Barcelona de azi in 2 saptamani. Sper doar sa nu fim bolnavi,ca in clipa asta eu sunt pe punctul sa fac o laringita/faringita. Ma doare in gat ingrozitor, ma doare capul si tot corpul, iar fi-miu tuseste :
-------------------------------------------------------------------------------------

Ma puneti si pe mine pe lista de pe prima pagina? Nu de alta,dar cand ma o citesc si vad ce rezultate minunate aveti majoritatea,ma motiveaza .

Repet: varsta:31 ani, inaltime: 170 cm ,kg start :60,7, kg target: 57. Am de dat jos 3,7 kg.

mersi.

-------------------------------------------------------------------------------------

Sa va arat cum am aratat cand eram cu 4 kg mai slaba si cum arat acum:

aici slaba:

asa arat acum:

sus

Denunta
Carmella

10.10.2010 10:26     citat 

Fuxia, cred ca e inutil sa-ti spun ca arati mai bine cu cele 4 kile in plus, adica asa cum esti acum rad Stiu ca daca ne intra in cap ceva nu ne mai iese, dar in cazul tau sa stii ca chiar nu vad de ce-ai mai vrea sa slabesti. Oricum, bun venit! sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

10.10.2010 4:18     citat 

Fuxia bine ai venit! ca si Carmen zic ca imi prima poza esti cam slaba- bineinteles asta dupa parerea mea, tu stii ce si cum anume iti doresti si iti urez bafta!

Ana cum a fost la botez?

Eu zi de vitamine azi- cam greu trece...

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

10.10.2010 8:32     citat 

icemoon a fost ok ca si eveniment, insa pt dieta we-ul asta a fost dezastru plang sau sunt foarte trist Nici nu vreau sa intru in detalii plang sau sunt foarte trist Azi au venit finii, apoi frati-miu cu prietena, am laut shaorme, mac, prajiturele, sucuri, bere, nu am gustat eu chiar din toate dar nici nu pot spune ca am rontait morcovi si cartofi in ziua mea de amidonuri.

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 15 ani

11.10.2010 8:14     citat 

Neatza fetele!
vin si eu la apel,am dat putin cu bata in balta sambata dar in rest a fost ok fara abateri. Vreau sa spun ca m-am masurat, n-am avut unde sa ma cantaresc dar nici nu-s disperata foarte fericit , fata de acum aproape 3 saptamani am -4 cm in talie si doar -3 cm la solduri, oricum eu sunt super incantata,ma simt foarte bine si incap iar in fustele mele, yuppiii . zambet
Fuxia, bine ai venit si spor la slabit, si eu deacord cu fetele, iti sta foarte bine cu cele 4 kile in plus dar tu stii mai bine. trag cu ochiul
Ana, nu dispera, lasa ca o data si o data tot te mobilizezi tu si n-o sa mai ai nici o abatere.
Azi zi de vitamine. ochi peste cap

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

11.10.2010 9:11     citat 

Ana asa a fost si la mine cu musafiri- desi incercam sa nu exagerez imi era groaza de fiecare data sa nu mananc cu ei la masa si s-a simtit ceva la cantar.
Lasa ca revii tu in forta!

Flory ce fain raport trag cu ochiul Bafta!

Eu azi am proteine- pulpe de pui cu legume.

64,6kg

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 8 luni

11.10.2010 10:48     citat 

neata fetele!

ana te-am gasit! trag cu ochiul

fetele, pe mine ma primiti la voi?! adica: intrebare: dieta asta a voastra se poate tine si daca alaptezi?! confuz puteti sa mi-o trimiteti si mie, va rog?!

daca-s apta pt asa dieta si asa listuta...ma prezint la apel si incep mai in forta

pupici!

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 5 luni

11.10.2010 10:48     citat 

eu n-am mai dat demult raportul ca mi-era rusine am vrut sa recuperez cateva zile si incet incet revin pe linia de plutire
am avut musafiri, mamica mea si cu mamica prietenei mele care au gatit intr-una... si eu cu prietena mea am mancat intr-una foarte fericit
dupa 5 zile am zis STOP si le-am trecut si pe ele pe regim rad vineri au plecat si am reluat fructe dimineata si... pilates 30 d eminute pe zi, azi e a treia zi. deja ma simt mai incordata desi ma chinui sa le fac de numa, curand voi deveni profesionista,.. numai sa ma tin de program.
inca sunt sub 60 de kg deci nu plang mult... cel mai dor mi-e de micul dejun impreuna cu lumea la masa in care se mananca de toatee rad azi am avut un mar... si acum un cappucino sa ma tina strong toata ziua.
si mai vreau sa pun in practica ceva:

Două pahare de apă, băute imediat după trezire, ajută la activarea organelor interne.

Un pahar de apă băut cu 30 de minute înainte de masă ajută digestia.

Un pahar de apă băut înainte de a face baie ajută la scăderea tensiunii sanguine.

Un pahar de apă băut înainte de culcare ajută la evitarea unui atac cerebral sau de cord.

macar paharele astea sa le am la activ ca in rest... pot trece si 2 zile fara sa pun gura pe lichide foarte fericit

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

11.10.2010 10:57     citat 

Cristiana bafta cu pilates! ti-ai luat dvd sau de pe net faci exercitiile?
Deci au plecat musafiri, facem planuri trag cu ochiul

Ancutza eu am tinut dieta prima oara cand zuza avea cc 6 luni si e alaptata si acum. Dar! nu am tinut zilele de apa nici una, la zilele de vitamine imi fac salate si pun cateva cuburi de branza/sunca+ neaparat samantoase. Portiile le fac consistente si cam, in toate zilele imi fac mancare gatita nu doar gratar+salata de ex.
Fetele au postat o lista cu alimentele pe categorii daca ai nevoie de ea o postez ca o am salvata si la fel am si cartea lasa-mi adresa de email daca o vrei.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: