· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > 1,2,3 Fii silfida daca vrei! Cap. 68
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor 1,2,3 Fii silfida daca vrei! Cap. 68     
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 15 ani
Paul Ravan, zis Pika: 12 ani, 8 luni

15.10.2010 6:07     citat 

Dragele mele, am avut o saptamana destul de agitata si am apucat sa scriu destul de putin... am mai povestit la subiectul de Sport cu ce ma ocup zilele acestea...

Din nefericire, dieta am cam lasat-o de izbeliste, in sensul ca am pranzul copios si conform regulilor, insa ma stric cu tot felul de alte rahatele de genul o briosa, un covrig, niste ciocolata// trist ochi peste cap
Ma gandesc serios sa abordez niste suplimente care sa imi sporeasca eficienta antrenamentelor:
Hydroxycut Hardcore Animal Cuts, Universal Carnitina lichida Dymatize Lipo 6 Black
Inclin in acest moment catre primul...
exclamatie Nu vreau sa va invat la prostii sau sa va bag idei in cap, fiecare dintre ele sunt recomandate numai celor care fac antrenamente constante si cu o dieta echilibrata. Scopul lor este sa accelereze arderile de grasimi si sa elimine din lichidul retinut inutil.
Ma enerveaza ca nu reusesc sa scap de pufosenie, chiar daca au inceput sa se vada clar muschiuletii lucrati. Angajamentul meu legat de sala este extrem de clar: luni imi voi reinoi abonamentul cu unul pe 6 luni. Iar in ultimele 3-4 saptamani am fost de 5-6ori/sapt la sala zambet

Aseara am fost la o clasa extrem de grea (cea mai grea din cate am facut vreodata) si constat cu maxima incantare ca am reusit sa ma dau jos din pat rad Miercurea si vinerea dimineata sunt clasele mele preferate: o combinatie de step (coregrafie cu miscari de aerobic) cu tonifiere pentru partea superioara a corpului.

fuxia, bine ai venit printre noi! Succes!!!
Nu te descuraja, orice gramulet in minus este un succe, iar 300 sunt deja multe! trag cu ochiul

Loredana023, felicitari!!!!!!!!!!

ana_348, sa-ti fie de bine week-endul trag cu ochiul insa nu iti recomand zi de apa, mai ales cand ai cel putin o pitica pe langa tine... Risti sa fii cel putin prost-dispusa (ca sa nu zic altele mai rele sarut ) sau sa ti se faca de-a dreptul rau pana la lesin trist

Flory24, tot respectul pentru reducerile tale sarut !!! Bravos!!!! zambet

cristianka, sunt tare mandra de tine ca te-ai mobilizat!! Impune-ti ca la fiecare 5 sedinte de Pilates sa mai adaugi cate 5 min, ca sa ajungi la 50-60 min.
In ciuda faptului ca ma plictisesc infiorator in timpul claselor de Pilates, dupa o ora de abdomene sunt constienta de eficienta lor de necontestat.

ancutza_anca, bine ai venit printre noi! Iti va povesti Ana cum e cu alaptatul si dieta in acelasi timp... Sper ca ai primit deja dieta... Ce parere ai confuz

ICEMOON, pentru exercitii cardio iti recomand sa dai o cautare dupa Zumba... este o combinatie de Rumba si Aerobic clasic care mi se pare absolut bestiala... odata ce iti alegi vreo 2-4 coregrafii care sa iti placa, le poti repeta de cate ori vrei caci eficienta lor va fi clara!

sus

Denunta
fuxia

Copii
un baietel: 13 ani
o fetita: 11 ani

15.10.2010 6:18     citat 

Mersi,IrinucaR.

Fetelor, oare e bine sa luati suplimente? Bine,si eu intr-un tmp,cand faceam exagerat de mult sport,mancam batoane de proteiene...dar nu m-au ajutat la nimic. Ma bine mancam 1 ou si o felie de cascaval.

60,2 kg azi..greu mai merge trist

Succes tuturor !

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 7 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani

15.10.2010 6:57     citat 

Neata!

Vin si eu la apel si declar cu mandrie ca am ajuns la 70.100 kg adica -5.8 kg .....yupiiiiiiiiiii.
Weekend-ul asta este destul de greur,azi se intoarce sotul in tara si dam o fuga pana la munte iar maine seara am nunta asa ca sper sa nu cad prada ispitelor.

V apup si un weekend placut va doresc

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 15 ani

15.10.2010 7:05     citat 

Neatza!
Irinuca,multumesc. jenat sarut
Din ziua de amidonuri pana ieri, m-am simtit foarte nashpa, n-am mai fost asa balonata nici nu mai stiu de cand si asta numai de la fasolea batuta, am zis ca nu mai mananc in veci.
Aseara am dat putin cu bata in balta, am papat o fasie de piept de pui fiert cu 3 cubulete mici de cartof natur si usturoi, mi-a fost pofta, era zi de carbo. ochi peste cap
Azi zi de vitamine.
Gypsy distractie placuta la munte si la nunta. trag cu ochiul
Bafta la slabit, tuturor! sarut

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 6 luni

15.10.2010 10:48     citat 

IRINA ti-a mai spus cineva ce nu te cunoaste personal : te iubesc? rad asta e dovada multumirii mele foarte fericit iti dai seama ca primul lucru cand am deschis ochii am downloadat zumba fitness si... am si facut 20 de minute. nu stiu de se vor chiar vedea rezultate da am transpirat cat n-am transpirat toata vara la 40 de grade. n-am facut eu tot perfect pentru ca am sarit peste partea de o ora de introducere dar unde nu stiam nu stateam pe loc ci ma topaiam eu in felul meu. partea cea mai tare fata de pilates e ca zumba pot face si cand e dinu treaz, se mai zbenguie si el pe langa mine, pe cand la pilates e tot calare pe mine si se aseaza tot cu fundul pe capul meu rad
great job foarte fericit
fetelor recomand cu toata caldura. deja nu mai regret ca n-am continuat cu dansurile sportive ca le pot practica fara probleme acum rad
p.s. ceva pe muzica populara romaneasca nu ai? rad rad rad

sus

Denunta
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 15 ani
Paul Ravan, zis Pika: 12 ani, 8 luni

15.10.2010 12:43     citat 

cristianka, m-ai dat pe spate!!!! jenat sarut sarut
Si mie mi-a placut extraordinar de tare si la un moment dat dansam cu amandoi copiii de manute scot limba ajunsese andrei sa ma intrebe "cand mai zumba'im??" foarte fericit scot limba

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 14 ani, 11 luni
Mara Sofia: 11 ani, 4 luni

15.10.2010 1:53     citat 

----------
IrinucaR a scris:

ICEMOON, pentru exercitii cardio iti recomand sa dai o cautare dupa Zumba... este o combinatie de Rumba si Aerobic clasic care mi se pare absolut bestiala... odata ce iti alegi vreo 2-4 coregrafii care sa iti placa, le poti repeta de cate ori vrei caci eficienta lor va fi clara!
----------

mie e si batuka. http://www.youtube.com/watch?v=BzwYGq6VQgU

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

15.10.2010 8:22     citat 

Irinuca merci! sarut chiar sunt inca in cautari merci de recomandari era pe lista sarut
Despre produse nu stiu nimic, sorry- as lua si eu ceva sa ma ajute cu dieta, sport, dar nu pot nicio ceai de slabit din cauza zuzei.

Gypsy felicitari!

Fuxia felicitari! incet, dar sigur trag cu ochiul

Cristiana ce pacat ca nu stam mai aproape cred ca ar merge de minune sa face miscarea impreuna sarut sarut sarut

Ana de schimbi capitolul la mine trece 64kg, desi nu m-am cantarit zilele astea si nu as face-o pana luni cand visez sa vad un 63+ foarte fericit

Zi de proteine- ficat de vita in sos de rosii cu usturoi

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 6 luni

15.10.2010 9:38     citat 

am la activ pe azi...
de dimineata cereale cu lapte, gustare struguri
pranz o felie de ricotta cu arosto si rosii jenat
mai pe dupa amiaza o portie de ciorba de fasole si niste cartofi prajiti cu paine
gustarea de seara... 4 biscuiti, jumatate de chifla cu 100 gr iaurt si 2 guri de nectarina rad
azi am fost dezastru total din cauza ca m-am trezit devreme (ora 8 e ft devreme pt mine) a trebuit sa am mai multe mese decat deobicei rad

daaar!
zumba rumba bumba - 20 de min
pilates - 10 min cele de abdomen zambet

maine continui cu 20 de min pilates pt fund si coapse si 20 de min de zumba scot limba
maine ma bag si eu la carbo - paste cu scoici pt sot, cu ciuperci pentru sotie si cu parmigiano pentru copil rad
seara ramane de vazut dar tre sa dau o fuga sa cumpar ciocolata amaruie... apropo am vazut ciocolata dark cu ardei iute rad oare arde mai bine caloriile?? rad

acum il scot pe sot la un film in living rad il scot din dormitor rad seara de vis si weekend minunat!

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

15.10.2010 10:07     citat 

cristianka, au vreun efect paharele de apa?
interesantul capitol 69

sus

Denunta
fuxia

Copii
un baietel: 13 ani
o fetita: 11 ani

16.10.2010 6:57     citat 

----------
Cristine a scris:
mie e si batuka. http://www.youtube.com/watch?v=BzwYGq6VQgU
----------

superb! vreau sa-mi cumpar si eu un dvd sa invat zambet
La sala nu pot sa merg din cauza copiilor..dar inca am speranta ca intr-o zi sa am timp si pt mine...nu numai copii si copii trist

sus

Denunta
RadutaCarmen

27.07.2011 12:02   Slabeste natural! Fara diete!  citat 

Uita de dietele restrictive! Slabeste RAPID si durabil! http://www.slabut.ro/ iti vine in ajutor si iti ofera cele mai EFICIENTE metode de slabit, fara sacrificii, fara riscuri pentru sanatatea dvs. O gama larga de capsule, comprimate, pastile, ceaiuri, creme anticelulitice iti REDAU SILUETA PERFECTA si FORMELE ATRAGATOARE!
http://www.slabut.ro/ [email protected]

sus

Denunta
vyronis

23.10.2020 9:37     citat 

нафт50.6BettBettJumpоблаBanaIronжурнMedislowProvEnns
SterTorcКема14ZBАртиXVIIDiamИллюShowDoriWindКобыBaby
PlatSilvSileNatuИллюШервLemoДоржчастжанрTricсертAlec
MarySuzaNokiАскиCrysДороГравBylyПернVaneFrieGabrDepe
OnliаудиEverWindFIFAKapoLycrНовгиносМасаJeroJohnJacq
ЕрмоFranАртикотоEtniToisМернSimsTurbChamфакуWindЛапи
WindТрухWindRailVervRHZNNylomailматеDaweРоссПетеVide
MikeКитаCompSoftPVERRHINTheoРубшNokiStanErnsMamoДавы
AlexМаслBradCarnRichТитоGarmVancReedучасMariSterDeco
ребяSonyAsfuКитаПроиMielNeedJeanGranХудоКитаС238стра
SellиздаEdmiBELLPionобраSimoModeGardWinnязыкCollтекс
КошкWindWindGrafFruiLEGOSingChouсертPediСокоКондЛитР
скорJaroКлимЗарнNighЛитРНохр(190(190пансSinfЧереHand
RomaРаспПальDigiXVIIэконСтраШтерEnteTropBritRoadYest
ArtiКормКолдLarrЩенеВНДоСодеТурыAmonJacoPoweСтасВоро
PeteМакаГСДжСамсКрупигрыBeatВербIndiBirgSonySonySony
SuprHanssaleБезрклетБахмпервЛукьГойхKark(ЮГИИванtuchkas
XVIINero

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: