· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.69
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.69     
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
12 ani, 7 luni

05.10.2010 7:30     citat 

Deci...revin..sper sa nu postez iar maine rad

Carpe diem ..Jos Palaria! atat pot sa spun.
Claudis.. ptiu pe el ce frumos papa Matei
Cosminel mama...balici mic, ce frumos te joci tu de-a acolo in carut infofolita! Pupam micuta
Micky..bine ai venit si felicitari pentru galusca frumoasa inca o data!

Vbeati de somn..Iris se culca la 9:30,la 2,3 sau 4 papa..si doarme pana la 6:30-7:30.

byu..ma bucur ca IUlian papa bine. Iris pana acum a noi.. stau pe langa ea, butonez telecomanda, si daca se foieste, rapid tzitzi in gura..si doarme si 2 ore asa foarte fericit In prima poza imi vine sa il mananc pe Iulian
bebe, felicitari pentru dintisor!! pupam pe Rada!
Corina, minunate fetitele tale!! si ce freza misto!!
Ancutza..imi pare rau ca Amalia a Iris mai adoarme asa, desi am descoperit o noua metoda, o pun pe pat pe o parte, ma asez langa ea, si o pup pe obrajiori..pana adoarme
Biank, imi pare rau de momentele prin care treci cu Vladimir
22ra, felicitari pentru somnul lung al Ilincai! Tot asa!
Madalina...ce fecior ai acolo!!! si nu mai manca chipsuri in fata lui.. imi faci mie pofta, dar lui! Pupam dulce baietii!am pus semn de carte la comentariu, sper ca maine sa il citesc.
suzica, refacere rapida, imi pare rau ca ati racit si voi trist
Ferre, La Multi Ani! Fericiti si presarati cu zambete!
Adriana!! Zboara puiule!! hhahaha, m-am prapadit de ras!! Sa ne spui cum e Ioana!

Noi baita o facem odata la 2 zile. Sunt zile in care e necesara baita, chiar daca e ziua pauza, dde ex cum a apoi cu mana pe picior. Pana sa o apuc eu de manuta sa nu duca la gurita, tzop si cu celalalt picior in pampers plin cu cacuta..nu stiam ce sa curat intai, sa inlatur pampersul, sa fac ce?? ufff....Asa ca desi am st
rs-o cu servetele , tot simt ca e necesara baita.
Azi la doctor patanie draguta. Asteptam sa vina dr (la camera de internari a incepe ala micu dragul de el sa urle si sa planga!! Spunea suspinand.."O doare!! de ce ii face asa! Daca o doare!! Sigur nu o doare??" Imi venea sa il iau in brate si sa il pup tot, dragul de el, dar nu stiam cu a daca am omis pe careva imi cer mii de scuze!

Noapte buna dragelor

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 12 ani, 7 luni
Irina Maria: 10 ani, 7 luni

05.10.2010 8:03     citat 

christa si eu ii mai scot tzatzica din gurita dupa ce adoarme noaptea dar daca nu ma simte langa el una doua "cere" si cand se foieste mai des noaptea una doua dupa sfarc. Doar nu mananca doar asa.
codrina super tare faza, dragul de el, ce suferea pt Iris. si ce-am ras la ce a somn de vreo 20 min in masina ca am umblat sa rezolvam niste treburi si acum se joaca cu tat-su si cu jucariile.
roxanne pupam Deliuta frumoasa.
Merg sa fac puiul cu cartofi, ms mult de reteta adriana si eu am ras la "zboara puiule, zboara"

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 12 ani, 7 luni

05.10.2010 8:42     citat 

off fetelor..V-am spus ca s-a sarpe plang sau sunt foarte trist ...Nu gasesc alt motiv decat ca a devreme se va trezi maine.. prostit

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 12 ani, 7 luni

05.10.2010 9:06     citat 

roxanne frumoasa declaratie ai primit de la Andrei...Trebuie sa ii faci pe plac mai des foarte fericit
19 C brrr..La noi sunt 24-25 c si tot imi e frig cand ma trezesc foarte fericit
Carmen multa sanatate lui tati..
narcisa wow iuri are 10 kg... ce bine asimileaza lapticul tau ....hai ca iar ma apuca depresiile..Abia imi revenisem rad Dar lasa ca vom compensa cu mancarica acusica foarte fericit
Eu cand sunt racita iubesc sa fac o baie calda....insa nu stiu cum as face in cazul lui Matei..Sper sa nu fie cazul surprins
Codrina multumim sarut
O seara buna sa aveti dragelor sarut

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 17 ani, 4 luni
Marius Adrian: 12 ani, 6 luni

05.10.2010 9:13     citat 

Gata am terminat si eu treburile prin casa,eu dupa ce culc copii ma apuc de strans ,facut curat.
Am pus si legume la congelat, azi mi-am trimis sotul la piata chiar daca stau la tara nu am pus mai nimic în gradina decat niste rosii...
si lui marius îi place marul foarte mult,noi din legume punem morcov,pastarnac,dovlecel ,dar nu prea-i place si nu-l oblig,foarte putin papa.....
merg la somn! Noapte buna sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 17 ani, 2 luni
D: 12 ani, 8 luni

05.10.2010 9:15     citat 

codrina, ce baietel simpatic, saracutul de el...paote avea ceva traume de la doctor... ochi peste cap si cu diana am mai patit asa cu kk scot limba

claudis, lasa depresiile, diana tot pe la 7 kile si ceva a termina diana, uneori simt ca cedez nervos, nu vrea deloc sa se culce, sta pana nu mai poate, si apoi adoarme zbatandu-se, in brate, jos, eu o iau in brate si o tin cumva cu forta, cu suzeta, pana reusesc sa o calmez...apoi o legan zambet...dar uneori nu reusesc si trebuie sa ne intoarcem la joaca vreo 15-30 minute, apoi sa incerc iar...mi se pare foarte greu, mai ales ca a plimbata...e teroare pt mine cand ma gandesc ca trebuie sa merg sa o culc, maia uneori isi pierde rabdarea, ca ii e si ei foame si somn ochi peste cap
Azi am sarit peste baite la amandoua, am ramas fara energie.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 12 ani, 8 luni

05.10.2010 9:21     citat 

am sarit si noi baita! intentionat daca tot ati zis de ea...maine ii fac si o ung si cu uleiul facut azi! scot limba
ana...a bebelus si daca nu se opune adoarme relativ repede (max 10 min de dansat prin casa) aaa si avem melodia de somnic! e un cantecel de leagan pe care-l dam nu f tare dar nici in surdina, asa incat sa fie un fond bun de adormit! daca nu vrea nici nu insist ca e muult mai rau! o mai iau cu joaca..mai oboseste, iar incerc...pana vrea sa se cuibareasca la pieptul meu si atunci incepem sa valsam! sarut azi a final cu adormit si dus in pat!

mananc o gutuie..spre 11 si un pic se trezeste sa pape! scot limba

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 12 ani, 8 luni
am nascut deja!

05.10.2010 9:23     citat 

gata! in sf a manuta sa o intoarca pe o parte sa-i asculte plamanii! a asta ii provoaca si tusea! ne-a niste picaturele pentru nas! sper sa treaca repede!
acum haideti sa ma laud cu cateva realizari! scot limba in primul rand am dat 7 kg jos, in afara de cele acumulate in sarcina (13 kg) rad , astazi am facut prima mea dulceata de mere si pere cu scortisoara si nuca prostit o nebunie, am facut primul meu compot de pere, si primul meu compot de struguri! cateva borcanase din fiecare! pana acum le luam de la mama gata facute, dar de anul asta am zis ca e cazul sa ma apuc si eu! nu de alta dar vreau sa invete si mandra de la mine asa cum am invatat eu de la mama! scot limba
byu spor la gatit! rad
codrina ma bucur enorm sa aud ca iris este bine! sarut sarut sarut
ana sper ca diana sa-si regleze somnul! nu cred ca as fi rezistat in locul tau!
carpe_diem eu ti-am mai urmarit postarile si iti stiu in mare povestea! nu pot decat sa va felicit si pe tine si pe sotul tau! sarut sarut sarut
roxana sarut sarut pupici pentru delia! sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii

05.10.2010 9:24     citat 

mda, problema e ca o duc la somn cand e obosita si maraita, abia mai tine ochii deschisi, dar tot nu sta si ea linistita, atata se chinuie de parca ar durea- o ceva...degeaba...nu adoarme decat cu plans plang sau sunt foarte trist

adriana, felicitari pt kg pierdute!!! cum ai facut, ca vad ca povestesti de dulceturi si compoturi surprins confuz

s inoi tot c ueurespal siophtamesone am inceput, dar din pacate dupa o saptamana am trecut la antibiotic trist...sper la voi sa nu fie cazul zambet

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 18 ani, 7 luni
Casian Radu: 12 ani, 10 luni

05.10.2010 9:31     citat 

Eu sunt happy ca bebe Casian mananca f.bine de vreo 3 zile, si lapticul si papica !
Offf, iar a vreo 2-3 ori, il aud din dormitor ! Daca iar raceste, il bat pe sot ! Ca el tuseste destul de rau si dorm impreuna !
Azi nu am iesit nici noi din casa ..pe vremea asta ...brrrrrrr.... ce rost are ? Mai ales ca a plouat pana tarziu.
V-am zis ca am facut ciocolata de casa cu Vitalact. Nu mi s-a la restul ingredientelor :apa, zahar, cacao si unt nu cred ca avea de ce s ramana moale. Lasa ca am mancat din ea cu lingurita, ca pe un serbet, deci cu siguranta nu o sa ramana, ca vad ca ne place !
Multumim de complimente !!!
Ferre, LA MULTI ANI ! Chiar, nu mai stim nimic de tine... si nici de Biencut. Ce o fi cu ele ?

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 12 ani, 8 luni

05.10.2010 9:32     citat 

adriana felicitari pt kilogramele date jos!!!! stiu cum e! trag cu ochiul deci ai dat 20 pana acum! bravooo!!!! sunt mandra de tine si de faza cu dulceturi si compoturi! sarut sper sa-i treaca repede mandrei tale muciosii!!! sarut

ana vorba adrianei...nici eu nu stiu cum as fi rezistat daca ar fi fost asa cu somnul! prostit bine, tu ai al doilea nume "rabdarea" eu insa... prostit

sus

Denunta
madalinacret

Copii

05.10.2010 9:45     citat 

Ana , mai poti , mai poti ? Cum se descurca bona cu Diana bolnavioara , maraita si fara pofta de mancare ?
Adriana, felicitari ! Cum ai reusit sa slabesti ? si eu mai vreau !!!! Yummy, te cred ca ti-au iesit bune dulceturile ! Sanatate micutei ioana ! si ca tot veni vorba de slabit... imediat merg sa mai iau o lingirita de cioco, ca mi-a ceva dulce madama cu dulceturile ei !
Codrina, bine ca v-ati insanatosit ! Buna metoda de adormit cu pupatul !!
ma deprima rau de tot vremea asta !!! M-as duce undeva la mare, la soare... la plimbare , la relaxare !!!! Nu imi gasiti un sponsor si un insotitor gen "nenea cu lapticul " ???
[/b]

sus

Denunta
ana_348

Copii

05.10.2010 9:46     citat 

gata am reusit sa ma spal pe caaap, merg la sooomn, sa vedem daca se mai trezeste diana, asa tare ne-am luptat azi cu mucii, nu poate manca lapticul cred ca din cauza ca nu respira bine ep nas. de o saptamana mai mult de 2-300ml nu mananca in 24h plang sau sunt foarte trist

madalina, ma bucur ca mananca bine casian zambet Sa stii ca unii chiar prefera ciocolata de casa moale scot limba

ah, fetelor, nici eu nu rezist, nu vedeti ce ma plang... si-i dau si sms-uri sotului ca nu mai suport rad...de se enerveaza si el pe mine rad

bona se descurca dar o infofoleste, azi i-a-aia a tot cert cu ea pe tema asta, are o frica de curent ce n-am vazut......mama nu prea rezista, sambata v-am zis ca m-a 3 ori sa vin acasa, eu eram nasa, sotul s-a msi am un botez sambata, sper sa-i treaca, nu stiu oricum cu cine o las ca mama nu mai vrea

sus

Denunta
madalinacret

Copii

05.10.2010 9:55     citat 

Off, Ana, acum nu te supara pe mine ca iti spun, dar mama sigur nu ar refuza sa stea cu vreun nepot ,chiar daca e bolnav. si daca nu se descurca cum am vrea noi, o zi -ma rog, sa zicem 8-9 ore- tot trece cumva !
Hai sa te binedispun putin, daca mai esti pe aici :

Un bebelus se uita atent la celalat bebelus de langa el si il intreaba :
-Tu ce esti ..fata sau baiat ?
-Iti arat daca iese menajera !
Menajera iese ....fata curioasa ce-i va arata
Baiatul isi ridica patura repede si ii spuse fetei :
-uite-te atenat la mine , am............ciorapii.....albastrii

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 12 ani, 8 luni
am nascut deja!

05.10.2010 10:01     citat 

mada rad rad tare bancul!
mai fetelor.....eu fac dulceturi si toate cele dar cine credeti ca gusta rad in nici un caz eu! eu nici mancarea o fac pe negustate si-mi iese de fiecare data!scot limba
am reusit sa slabesc cu ajutorul unui regim pe care l-am tinut si acum 6 ani, atunci am slabit 17 kg, sa vad daca mai pot si acum! scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: