· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.70
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.70     
claudis

Copii
M: 11 ani

08.10.2010 7:56     citat 

Neata.....
Cred ca ati inceput sa va obisnuiti cu mine pe la primele ore ale diminetii hehe
Matei pt a 3 a seara s-a trezit din ora in ora...pana la un moment dat aseara cand asa grea de cap cum sunt am gasit(cred) in sf.cauza.... rad
I se facea rece dupa pipi...(cum in ultimele seri nu l-am mai schimbat ..nu am putut sa imi dau seama ca el se trezea imediat dupa ce facea pisu ( nici nu apuca sa se absoarba bine de pampers)
De la 11 pm la 2 am s-a trezit de 5 ori surprins ..dupa ce l-am bagat in sac s-a mai trezit la 5 am si la 8 am ....(desi nu l-am mai schimbat)...
Sper ca asta este...deja ma gandeam sa oprim diversificarea dar acum avem in plan cam 5 lingurite de pastarnac (ca de fiecare ata pb.el ar manca mai mult) surprins
Sunt pe aici

zambet

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

08.10.2010 8:28     citat 

claudis , irina mea nu-i casatorita dar taare ar vrea un bb mic insa ...pana vine jumatatea... scot limba
chiar nu-l stiati pe serban ionescu? e un actor mare ...am o pasiune pt el de cand era tanar...juca in "Ion" jenat

aaa am uitat!

neataaaaaaaaaaaa!!!!

vreau sa m-apuc de sarafan..

biencut ce aiurea ca ati ajuns la spital..sper ca sunteti bine acum! sarut sa ai spor la lucru!

azi avem para in menu...

e asa urat afara...ploua marunt!

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

08.10.2010 8:30     citat 

'Neatza
Azi am fost matinali, ne-am trezit pe la 9 fara un sfert. Sunt 5 grade la noi.... brrrr!
Ma duc sa ma imbrac si eu si ma apuc de facut curat . Offf, si inainte de asta trebuie sa ii fac manichiura si pedichiura lui Casian. Sa imi tineti pumnii ! Mi-e groaza , ca plange !

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

08.10.2010 8:55     citat 

neatzaaaaaaaaaaa
am vazut ce mare e deja mihaita ce frumos umbla el
mada Raada asa stla la manichiura si pedi,urmareste fiecare degetel
va poooooooooooooooooooooooooooop

sus

Denunta
adrianaBuc

08.10.2010 9:25     citat 

Neata si de la noi

biencut, sarut of cu febra asta. Ce dulcic e Mihaita! sarut S-a facut baiat mare acum, e independent! foarte fericit

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

08.10.2010 9:43     citat 

la noi sunt 6 grade jumate! surprins surprins surprins surprins si tot ploua mocaneste ...marunt si incet....brrr...si n-am luat bostanul ala pt placinta! ce frumos ar fi mirosit! daca se opreste un pic ploaia, tragem o fuga-n piata...
biencut cu ce ziceai sa combin pt micuta mea dovleacul copt? cu mar? confuz
mada, bebe, si amalia mea a inceput sa stea la manichiura si pedichiura! pana acum i-o faceam in somn! rad dar..de cand e d-ra cu 4 dintisori...si papa dive...vrea sa fie si cocheta! scot limba

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

08.10.2010 9:44     citat 

Neata fetelor,
In primul rand va facem cinste cu tortulet azi cand implinim jumatate de anisor si suntem tare mandri ca am crescut repede si frumos

claudis eu nu ii dau laptic nici inainte nici dupa ce mananca ii dau papa intre mese si lapticul ii dau atunci cand devine nervos i vad ca vrea sa doarma. El papa laptic de regula atunci cand ii e somnic si adoarme.
cristina ce frumos este Sebi ce fain sta in carucior. EI eu n-am husa la carucior si ar ingheta de-a dreptul. Deci traiasca fasul la temperaturile astea scazute.
ancutza eu cunosc bine actorul dar recunosc ca nu prea ma dau in vant dupa el.
Fetelor va uitati la "Fringe" de la 00 de pe protv? V-am mai spus eu ca il da prea tarziu. E foarte fain! Aseara si alaltaieri seara am stat sa ma uit pana la 1 si ceva.
Aaa, ne-am trezit la 10 fra un sfert, tare bine a fost, eu parca tot asa fi mai vrut sa dorm pana a inceput Iulian sa am traga serios de par si sa maraie.

sus

Denunta
Byu

Copii

08.10.2010 9:47     citat 

ancutza si Iulian sta la manichiura si pedichiura acuma ii face tati. Si noi tot in somn ii faceam pana acuma pana cand a inceput sa se trezeasca si am hotarat sa ii facem cand e treaz. Biencut zicea ceva de dovleac copt cu mar oparit, asa stiu.

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

08.10.2010 9:49     citat 

Neataaaaaaa
Iulian!! la multe luniiiiiiiteeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!
Ce mai faceti?
Giulia, bine ai venit. Ce bebel frumos ai tu acolo!! ptiu ptiu!

Mada, te inteleg cu batranii si caldura. Si stiu ca la voi in Oradea nu este gaz la blocuri, am locuit si eu cateva luni acolo!

Cu imbracatul...deocamdata ii dau un body de bumbac, o bluzita nici groasa nici subtire, ciorapi chilot, pantaloni sau salopeta, sosetute groase, sau botosei, o gecuta, caciulita si cam atat. Cand e mai rece putin inlocuiesc body-ul de bumbac cu unul ce are 40-50% lana. In carut am o husa ca un landou dar fara marginile acelea tari. Pun o paturita dedesupt de ea, si inchid husa. Pentru mai la iarna, am un saculet pentru carucior primit de la o draga prietena, din blanita de oaie,, ca un cojoc (alain delon) . e minunat la iarna.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

08.10.2010 9:54     citat 

la multe luni frumoase, sanatoase si fericite Iulian!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

codrina si noi avem sac termic pt la iarna, pe saniuta sau carut!

byu nici eu nu am husa la cautul sport...pun o paturica pe ea...o imbrac bine...zic ca e suficient deocamdata pana la sacul cu blanita naturala! scot limba inca n-am incercat hasul...ieri avea un pic degetele de la picioare cam reci...in rest era calduta! a stat asa cumintica in carut, sa nu fie de deochi...cred ca i-a fost cam frigut ca statea asa...bagata toata-n paturica! zambet

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 11 luni

08.10.2010 9:54     citat 

Adriana, felicitari pentru cel de-al doilea dintisor! Nu iti fa probleme de ce zice lumea, sunt bebei care se nasc cu dintisori!
Biencut!! Dragalas tare Mihaita, ce scumpic e el sarut Insanatosire rapida.
Ana, cum horcaie??din piept sau din gat?
Sebi e un dragalas...
Pupam pe Rada.

Mai vroiam sa zic cuiva ceva dar nu ma stiu cui...

Va pup

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

08.10.2010 9:57     citat 

codrina serios zici ca sunt bb care se nasc cu dintisori?!? surprins

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 11 luni

08.10.2010 9:59     citat 

serios, sunt dinti congenitali! In urma se recomada scoaterea lor, ca nu erau bine prinsi in gingie, se clatinau si risca bebele sa se inece cu el.. acum cica stomatologii nu mai recomanda scoaterea lor

sus

Denunta
adrianaBuc

08.10.2010 10:00     citat 

byu, ce mare s-a facut Iulian! Ca ieri te vaitai ca nu mai poti cu durerile si vrei sa nasti mai repede! Sa creasca mare si sanatos!

sus

Denunta
Byu

Copii

08.10.2010 10:21     citat 

ancutza, codrina multumim!!!
adrianaBuc asa e, parca ieri ma plangeam ca nu mai pot de dureri!! E mult mai bine asa foarte fericit ,cu toate ca si acea perioada oricat de grea a fost, a avut frumusetea ei zambet
codrina ce tare e poza de la avatar. Dar e dolofanica bine Iris nu? Ce frumusica e ea, pupam falcutele!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: