· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.70
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.70     
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

07.10.2010 9:52     citat 

cosmin felicitari dragul de tine, pt stat in fundulet!!!!!!!!!! gata, esti baiat si mai mare acum! trag cu ochiul sarut

vai, byu, ce scump e ursuletul tau bleu! sarut am vazut ce temperaturi sunt pe la voi, acolo!!! a venit iarna deja! scot limba

claudis
eu abia astept sa ies afara mai ales cand e frig...imi dau seama ca suntem din ce in ce mai apoape de sarbatorile de iarna! rad

biencut da esti pusa serios pe treaba! bravo! noua cand ne arati surpriza pt mine? rad ce cosi acolo?! confuz

karina il pupam pe edi care a facut baca! bine ca i-a trecut si sperietura! sarut iar ma ia invidia pe tine cu mancarea care-o iei asa tarziu...

ana da voi cand iesiti la plimbare?! ca zici de masina...in parc iesiti, nu? ca daca nu...poate asta-i mofturoasa diana, vrea si ea afara...zic si eu !

am ajuns la pag 10!s-a trezit o fetita! revin

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 11 luni
D: 11 ani, 2 luni

07.10.2010 9:55     citat 

Bilutza foarte tare fraza anului, dar cum de-o sti, caci de-abia peste 3 ore se decerneaza Nobelul pt literatura? trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani
Andra Diana: 10 ani, 8 luni

07.10.2010 9:58     citat 

"I had a dream!!! " rad

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

07.10.2010 9:58     citat 

----------
ana_348 a scris:
bravo codrinutza!!!
am trecut si de 69...c uregrete in suflet... ochi peste cap
----------

Sa-ti fie rusine daca te gandesti la ce ma gandesc si eu! foarte fericit

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

07.10.2010 9:59     citat 

rad rad
eu am intrebat daca sa rad de tristetea Anei, sau sa plang de ce a zis ea??

acum am si eu regrete ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 11 luni

07.10.2010 10:08     citat 

Biluta..eu folosesc Happy de la Bella, mie mi se par ok. Adica nu sunt mult sub Pampers. Atat ca sunt mai...nu asa pufoase. Si sunt si mai ieftine.

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 16 ani, 2 luni
Sebastian : 10 ani, 11 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 9 luni

07.10.2010 10:14     citat 

neata!
multumim frumos pt urarile de ieri..va pupam dulce!!!
si la noi e frig, ieri dimineata erau 2 grade, si mai era un vanticel rece si l-am bagat pe Sebastian intr-un fas asa cum era imbracat in casa, cu maieut dedesupt si body de-a-ntregul , cu ciorapei mai grosi si caciulita groasa...ieri cand am fost dupa Claudia la gradi, erau 6 grade, tot asa l-am imbracat, dar am stat 2 ore afara...l-am verificat mereu la nas si maini si dupa gat..nu-i era nici cald, nici rece..nasul un pic se inrosise....si eu si Claudia eram imbracate cu geci de iarna, nu foarte groase, dar pana ne obisnuim cu noile temperaturi...
codrina, si eu ii dadeam claudiei biotics cand ii dadeam antibiotic, ca am observat ca se irita la pasarica ...este foarte bun...si acuma ii dau, chiar si dupa sumetrolim, si nu se mai irita...pupam pe Iris sarut sarut sarut
claudis, byu, imi plac salopetele voastre de iarna
bravo, cosminel, .......acum o tii pe mami ocupata si n-o lasi sa intre pe forum? sarut sarut sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

07.10.2010 10:16     citat 

'Neata
Daca va zic la cat ne-am trezit.... la 10 si 10 min ! Casian ne0a auzit azi dimineata si s-a trezit exact cand iesea Bogdan pe usa . L-am luat langa mine in pat , a mai stat juma de ora treaz, dar a fost cuminte, apoi somn pana la 10 ! Si eu...langa el , nu m-am lasat mai prejos !
Pupam pe Iris, sa treaca bubu !
Bilutza, eu numai Pampers am folosit si la Bogdan, si la Casian. Tin minte ca la Bogdan am incercat o data scutece Happy si nu stiam cum sa scap de ele mai repede, vesnic era cu pisu pe haine ! Dar de la Pampers nu am avut probleme .
Stau cu voi pana imi beau cafeaua...ca sunt inca in pijama 9 e asa de bine!) , merg apoi sa "ma dusez" si sa ma imbrac. Si azi e frumos la noi ! Casian a fost hranit, schimbta, acum se plimba in rotobil . Trebuie sa ii pun si papica la facut ! Dar prima oara a papat la 10 jumate, asa ca... nu i-o fi foame ! rad

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani
Andra Diana: 10 ani, 8 luni

07.10.2010 10:20     citat 

----------
madalinacret a scris:

Bilutza, eu numai Pampers am folosit si la Bogdan, si la Casian. Tin minte ca la Bogdan am incercat o data scutece Happy si nu stiam cum sa scap de ele mai repede, vesnic era cu pisu pe haine ! Dar de la Pampers nu am avut probleme .

----------

Madalina, unde e facut cel pe care-l folosesti tu? La noi se gasesc facute in Polonia sau in Turcia. Cele turcesti nu sunt bune de nimic, si vad ca si cele poloneze sunt cam la fel...
E posibil sa fie altfel la baietei? confuz

Codrina, cred ca voi incerca si Happy.

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 11 luni

07.10.2010 10:33     citat 

Pai si eu merg azi la farmacie sa iau Biotics. Ca s-a si irittat, adica are niste bubite pe putzica. A facut si eritem fesier, dar au trecut de la bepanthen. Plus ca face caca mai mucos.. Doctorita a zis ca de la medicamente a facut asa, s-a dereglat flora intestinala.
Si azi iar mi-a facut caca pana la picior in jos... Si culmea, acum avea Pampers pe ea...
Multumim de pupicuri pentru Iris... Nici nu vreau sa imi aduc aminte cum am gasit=o pe jos..imaginea aia... uf, asa vinovata ma simt....
Mada.. tare faza cu vanzatoarea!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.10.2010 10:37     citat 

buna fetelor sarut

mama cat mai scrieti scot limba scot limba

codrina, multumim pt capitol trag cu ochiul sarut sarut sarut bravo!! e bine ca am asa multe ajutoare sarut sarut
imi pare rau ca a cazut Iris din pat trist ..off si Edi trist ..mititeii

noi pampers folosim si nu avem probleme..o singura data cred ca iesit kk ..dar nu pe la spate..ci printre picioare
bilutza incearca sa pui pampersul la spate mai mult..nu stiu daca ai inteles ce-am vrut sa spun ochi peste cap

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 11 luni

07.10.2010 10:39     citat 

Ione sarut oricand

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 11 luni

07.10.2010 10:42     citat 

Doamne ce ii mere gura la fii-mea! Cred cade la cazatura, acum se vaita rad rad

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

07.10.2010 11:03     citat 

La mai multe lunite Ana Leia sarut
Noi am dat drumul la centrala de cateva zile bune...Ii dam drumul dimineata la 5-6......o opresc pe la 11...si ii mai dau drumul dupa 5 dupa-amiaza pana ne bagam cu totii in pat scot limba
Anca ai dreptate ....o sa verific si eu azi daca are piciorusele calde cand intra in casa desi obrajorii ,manutele si nasucul sigur vor fi reci foarte fericit ( nu il voi imbraca in plus astazi si vedem daca e chiar nevoie de el)
Byu astept sa vad cum se va simti azi imbracat in hainute si daca e nasol incercam din nou plusul foarte fericit
Eu ii dau polivital ,vitamina C si Vigantol....citeam pe undeva ca administrarea fierului poate interfera cu cel din lapte....sau ceva de genul... surprins
Poate repeti analiza si gasesti totul in regula ( eu am rezerve cand e vorba de analize) Multa sanatate lui Iulian sarut
bilutza sa stii ca si eu am avut pb cu pampersii saptamani bune la inceput...tb sa il schimb si de cateva ori pe zi....Cred ca ii prindeam prea lejer de frica sa nu ii provoc vre-un disconfort foarte fericit
Roxanne unde este kiabi asta? Cat despre intalnire....eu astept primavara intai rad
Anca pe mine ma apuca un pic entuziasmul in decembrie, la prima ninsoare mai mult ,care de regula apare tarziu..inainte de craciun....ma tine cateva zile..iar dupa ce trece revelionul gata..Numai suport..... rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.10.2010 11:09     citat 

claudis , si noi am dat drumul la centrala de vreo 4 zile...dar,eu tin termostatul la 22,5 grade..si pleca singura cand scade temperatura..nu umblu la ea sa o deschid-inchid
si la baie facem 24 grade

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: