· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.70
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.70     
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

07.10.2010 11:12     citat 

neata
la multe luni sanatoase Ana Leia sarut
hai k asta e luna cazaturilor scot limba mititica ce s-o fi speriat ea sarut da lasa k le trece pana se martia/insoara scot limba ....de akm inainte cate cazaturi vor luaaaa saracutii de ei
eu am o stare de rahat,imi vine sa plang intr-una,vremea e de vina dar si faptul k mie dor de sot rau trist

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 11 luni
D: 11 ani, 2 luni

07.10.2010 11:15     citat 

Bilutza si noi am avut probleme cu Pampers, dar numai cu nr. 3, nu numai ca iesea kk din el, dar se umezea si de pipi, erau bady-urile umede... Cind am trecut la nr. 4 s-a rezolvat.

Claudis gasesti unul in Militari, unul in Titan (ambele linga Auchan) si acum vad ca au si in Grand Arena si in Orhideea. Eu sint destul de multumita de hainele lor, am luat si pt Delia si pt Andrei, au materiale bune, preturi OK (plus perioade de reduceri) si arata bine.

Fetele eu Biotics am mereu in casa, la orice tratament cu antibiotic ii dau 3 pliculete pe zi.

Noi am scapat de constipatie, vad ca de cind ii dau lactuloza face si de 2-3 ori pe zi, consistenta normala, nu mai e asa tare si nu se mai chinuie deloc.

Dr de familie mi-a recomandat sa-i dau Deliei sfecla (sa-i adaug in piureul de legume), voi ce stiti despre ea? Oricum cumpar toamna si fac salata (coapta, o tai cubulete si o asezonez cu sare, otet si hrean), este excelenta, dar nu stiu daca e ok si pt bebelusi. Am inteles ca e o sursa naturala de fier...

sus

Denunta
Roxanne

Copii

07.10.2010 11:22     citat 

Raliu hai sa te fac sa rizi un picutz:
Intr-o dimineata, pentru ca sa faca ceva diferit, sotia ia barca de pescuit a sotului si iese pe lac sa citeasca o carte. Pe cand citea ea mai bine apare o santinela:
-Buna ziua doamna, imi puteti spune ce faceti aici? intreaba patrula.
-Buna, raspunde ea, citesc o carte.
-Va aflati intr-o zona in care pescuitul este interzis, o informeaza barbatul.
-Bine domnule, dar eu nu pescuiesc, eu citesc.
-Da, dar aveti toate sculele necesare si puteti incepe oricand. Va trebui sa va duc la sectie.
-Bine, dar sa stiti ca va voi acuza de hartuire sexuala, spune femeia.
-Dar nici nu m-am atins de dumneavoastra, raspunde mirat barbatul
-Da, dar aveti toate sculele necesare si puteti incepe oricand.

sus

Denunta
Roxanne

Copii

07.10.2010 11:24     citat 

Si inca unul:

Un mos si o baba, sot si sotie mor intr-un accident si ajung in Rai. Acolo ingerul de serviciu ii duce pe o plaja plina de palmieri si cu o casa superba si le spune:
-Acum tot ce aveti de facut in Rai este sa stati aici si sa va bucurati de toate. Mosul se intoarce catre baba si ii zice:
-Vezi ce proasta ai fost ? Puteam sa fim aici de 10 ani dar nuuuuu… tu vroiai sa mancam sanatos !

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

07.10.2010 11:24     citat 

A mai dormit Iulian o ora ce somnorici era. Mi-e asa drag de el ca atunci cand ii e somn deschide bratele sa ma cuprinde si isi baga manutele in par si cu gura deschisa ma mananca adik pune gurita deschisa pe fata mea si ma trage cu mainile spre el.
Acuma se joaca in pat si se uita la desene din cand in cand.
Azi papam nectarina cu mar si cu biscuite.
Fetelor ce stiti de fier?Mie mi-a prescris Polimaltoz picaturi orale-15pic/zi.
narcisa tu ii dadeai Fe lui Iuri? De care?
LA noi au bagat caldura in calorifere, sunt 26 gr si stam in tricou in casa.
claudis urmeaza sa repetam analizele peste o luna.
Aaa, noi pampers folosim dintotdeauna. Important e sa stiti sa alegeti nr potrivit. Ati vazut ca pe pachete scrie intreu un nr de kg mai mic si unul mai mare. Ideal ar fi ca bebe sa se incadreze ca si nr kg la mijlocul celor indicate pe pachet. Noua o singura data ne-a iesit kk atunci cand era pampersul plin cu pipi de peste noapte.

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani
Andra Diana: 10 ani, 8 luni

07.10.2010 11:25     citat 

Fetelor, merci pt raspunsuri. Am incercat si sa-l pun mai mult spre spate, il si strang bine, tot iese. Adevarul e ca nr 3 folosim si noi acum, dar si la nr 2 se intampla la fel. trist Mi-a luat man niste Huggies, sa vedem cum e si cu astia.

sus

Denunta
Byu

Copii

07.10.2010 11:27     citat 

roxanne ce-am ras rad rad rad a inceput sa rada si Iulian vazandu-ma pe mine.
LA multe lunite Ana Leia!!!!!!!!!!!!!!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

07.10.2010 11:30     citat 

ione...si eu am avut temperatura reglata pe 22 C si mi se parea brrrrr...dar daca o tin continuu pe 24 mi se pare prea cald.... rad Asa ca ii dau drumul dimineata si seara cand am eu frigurile in oase rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.10.2010 11:40     citat 

rad

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

07.10.2010 11:42     citat 

Byu doctorita de familie mi l-a dat gratis "Ferrum Hausmann" de la Vifor. I-am pus in papa, am crescut progresiv, prima zi o picatura, a doua......Inca nu stiu cate kg are atatea picaturi? Pe prospect scrie altceva, doctoritele spun una 9-10 picaturi, alta 8*2 ori pe zi?! surprins Deocamdata am ajuns la 4*2 ori pe zi!

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

07.10.2010 11:43     citat 

roxanne tari de tot glumele!!! rad rad rad

sus

Denunta
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 10 ani, 10 luni

07.10.2010 11:50     citat 

buna !!
narcisa mai este valabil anuntul ??

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

07.10.2010 12:05     citat 

roxxane saru'mana sarut chiar am ras la bancurile tale rad tare rau mosulica din al doilea banc rad rad

sus

Denunta
Byu

Copii

07.10.2010 12:08     citat 

narcisa si ce reactii adverse a avut ca nu mai stiu, dar stiu ca a avut?
Mie tot gratuit mi l-a prescris pe reteta.

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

07.10.2010 12:10     citat 

roxanne rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: