· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 37
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 37     
parfumdeorhidee

13.10.2010 9:56     citat 

MariaStan, multumesc mult de raspuns. dar cum fara sapun? tu cu ce te spalai? nici macar sapun lichid?
si in loc de sampon ce foloseai? te rog mult sa-mi raspunzi.
ok, cu parfumul pot sa nu ma dau, dar in privinta sapunului si samponului sunt un pic dezorientata. nu stiu ce as putea folosi sa le inlocuiesc.
tratamentul de sustinere este: plasturi Estradot 200*2/sapt si Utrogestan 200*3/zi.asta pana in ziua testului beta.apoi, daca totul e ok, reduc plasturii la 100 si probabil mentin Utrogestanul.
embrionul meu este azi in a 7 -a zi. deci ar fi trebuit sa se implanteze. embriologul mi-a zis ca in noaptea de marti spre miercuri sau cel tarziu miercuri dimineata e posibila implantarea.
ma bucur ca iti creste asa de frumos fetita si ca este un ingeras cuminte.
va pup pe amandoua. DD sa va pazeasca!

sus

Denunta
MariaStan

Copii
Ana: 10 ani, 8 luni

13.10.2010 10:39     citat 

sincer ... erau -20 de grade afara asa ca nu a fost greu sa minimalize cantitatea de gel de dus - puneam un strop pe burete (cat 2-3 boabe de mazare), frecam bine sa faca spuma si aia o intindeam peste tot, apoi clateam bine, bine
pe cap o data pe saptamana - tot asa minim de sampon - eu aveam unul de la l'ocitane
atentie apa de dus sa nu fie fierbinte dar nici rece - un 38-39 de grade si sa nu stai mult - dusul zilnic 2 minute, dusul pentru spalat parul 5
fara epilat cu creme...
eu nu am dat nici cu deo cred ca pana prin saptamana 12 jenat - repet insa era iarna si incredibil e frig + eu din cauza hematomului nu am iesit din casa multa vreme............

sus

Denunta
MariaStan

Copii
Ana: 10 ani, 8 luni

13.10.2010 10:40     citat 

nu stiu de ce dar eu cred ca va fi bine! stai cumintica si linistita sa se cuibareasca puiutul!

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 5 ani, 6 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
7 ani, 6 luni
am nascut deja!

14.10.2010 2:27     citat 

Corinush buna dimineata,promit ca-ti calculez.Chiar daca e 3 fix,nu mai am somn,eu care dormeam,acum nu mai pot,stau treaza ca un liliac.Si sotul meu e 18 iulie dar 1977,deci cand il voi sarbatori pe el,ma voi gandi ca si in casa voastra e zi de sarbatoare,sa-i dea DD peste 100 de ani,ca si lui Adi al meu,sanatate si sa ne respecte ca acum pentru toata viata.

MariaStan,nu am reusit sa inteleg ceea ce mi-ai scris,si eu as putea sa zic asa,si vorba asta am zis-o de vreo cateva ori in viata,din cauza necazurilor,care se sparg in capul meu.

DAR...daca mie Dumnezeu,mi-a dat sansa vietii la 7 luni si la 1,100kg,si mica si urata,ma facut o femeie puternica,ca sa pot sa lupt in viata. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Crezi ca eu as fi in stare,dar uite ca ma intaraste si ma poarta pe strada buna,orice in viata asta mi-a dat,si de bune si de rele,dar asta e,voi trai ca sa-i arat ca voi lupta si voi iesi din totdeauna invingatoare cu viata,si sa-i multumesc ca m-a lasat pe acest pamant,si mi-a dat un om ,painea lui Dumnezeu,care sper din inima sa se faca cum a fost,omul puternic din totdeauna plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist trist trist ,hai ca nu vreau sa ma vada Adi plansa,ca nu-i place ca zice,ai plans destul pentru mine,si nu meriti ca esti o fata de nota 10,si e pacat sa-ti vad ochi plansi.

Corinush vin acum la tine,numai sa calculez si-ti scriu.
Deci perioada aste se refera cand sa ramai insarcinata,conceptia,nu cand vei naste.
de pe 18-7-2010 pana pe 5-8-2014 faci numai baietei(da el sexul)
de pe 5-8-2014 pana pe 18-7-2016 faci numai fetite(dai tu sexul)
de pe 18-7-2016 pana pe 5-8 2018 faci numai baietei
de pe 5-8-2018 pana pe 18-7-2019 faci numai fetite
de pe 18-7-2019 pana pe 5-8-2022 faci numai baietei
Daca vrei si mai tarziu ,dar nu cred ca faci mai mult de 5,nu? rad

In aceasta zi sfanta va doresc tot ce e mai buna,tot ce imi doresc mie va doresc si voua,si sa dea Dumnezeu si Sfanta Cuvioasa Paraschieva sa ne fie alaturi in momentele vietii si sa ne ajute la indeplinirea oricarui vis de al nostru.Amin.
Azi voi duce acei 5 trandafiri si o voi ruga pe Cuvioasa nu numai mie,la toate femeile sa aduca in pantece cate un copil.
Va pup si va iubesc pe toate si va multumesc ca existati si ne ajutam.Noapte buna.Ioana. sarut sarut

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 9 ani, 9 luni
Teodora: 7 ani, 6 luni

14.10.2010 8:08     citat 

ioana iti multumim mult pt. gandurile frumoase si rugaciune. sarut

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 15 ani, 9 luni
Denis Costin: 9 ani, 1 luna

14.10.2010 8:18     citat 

Si eu am citit undeva de parfum si creme cu parfum. Cica nu e bine sa folosesti in primele 3 luni. Eu personal am rezolvat asa: folosesc sapun de bebelusi, sampon de bebici si ulei de bebici in loc de crema de corp. Dau cu parfum pe haine nu pe piele si folosesc totusi un rolon fara parfum.
Oricum cantitatea de substante toxice din astea de bebei e mult mai mica.
Crema exfolianta, pt celulita etc: zat de cafea cu 2-3 picaturi de ulei de masline sau malai, tarate cu apa.
Si gata. prostit

a si sa nu uit eu am citit ca aceste produse afecteaza fertilitatea bebeilor baieti din burtica.

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 3 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 2 luni

14.10.2010 9:05     citat 

buna dimi si de la mine!
ioana, esti o sensibila cu suflet mare.multumim de gandurile bune.ai plecat deja la biserica?
cyc, eu naturiste nu iau maca, iau doar branca ursului si mladite de zmeur.
lam, ramo, la fel da..pe val?ii ziceam sotului de dimi la 6 cand ne-am trezit ca prima data cand il vad pe bb ii dau o mica bataita pt cat ne-a "chinuit " si cat ne-a facut sa il asteptam.glumesc, nu e un chin, dar asteptarea e lunga, deci tot o sa-l bat scot limba
lord si orhidee, pupam burticile sa creasca mari.
mariastan, pupam pe micuta anuta. sarut
ione, mii de pupici pt printisor!
rabdarica, pe unde umbli?
va doresc o Sfanta zi minunata si o sa va scriu deseara cand ajung de la eco!

sus

Denunta
niznaika

14.10.2010 9:10     citat 

Neatza fetelor!

Am avut dezamagirea cea mare azi dimineata, mi-au venit rusii. Si nu asa, cate unul pierdut, ci toata armata!

Mi-am pus mari sperante in inseminarea asta dar se pare ca n-a fost sa fie. Acum ma duc sa ma culeg ceva optimism (aveam eu un ghiveci cu optimism in balcon) si poate ma opresc din plans.

Ioana, iti tin pumnii, si luni sa vii cu vesti bune

sus

Denunta
martinel

Copii

14.10.2010 9:37     citat 

niznaika, imi pare rau pt dezamagirea ta, asta e viata, n-ai ce-i face, nu e capatul lumii, acusi trec rusii si te apuci iar de treaba.scz ca nu mai tin minte, dar tu de cat timp incerci si ce probleme ai, pe natural nu se poate la tine?te imbratisez cu drag!

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 15 ani, 9 luni
Denis Costin: 9 ani, 1 luna

14.10.2010 9:43     citat 

niznaika sarut sarut sarut multa putere si sa vii luna viitoare cu II.

sarut la toate fetele.

Hai sa va distrati putin.
aseara fimea se culca cu mine si pe la 12.30 o simt ca se da jos din pat. Se duce la baie ia hartie igienica vine in dormitor se aseaza langa masa si aud ca face pisu. bianca ce faci? unde e olita? In ce faci pisu? Ea zice acolo in olita rad ma dau jos din pat si olita era o jucarie de cauciuc si covorul meu era pisat tot rad rad rad
ea se urca in pat si o intreb Bianca de ce ai facut pisu pe covor? La care ea :Nu am facut! si se culca.

de dimineata o intreb de ce nu a folosit olita si ea zice: Da nu am facut pe covor.

rad rad rad

sus

Denunta
martinel

Copii

14.10.2010 9:53     citat 

lord, ce faza tare!!!!am ras tinandu-ma de bura si am citit tuturor colegelor din birou;ne-am binedispus de dimi!

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 9 ani, 9 luni
Teodora: 7 ani, 6 luni

14.10.2010 10:00     citat 

lord_lesy ce figura e biencuta ta rad probabil in subconstientul ei a facut unde trebuia..numai ca a confundat obiectul muncii rad
niznaika imi pare tare rau ca ti-au venit rusii trist ...era prima data cand faceai IA?
martinel asta-seara o sa fiu iar pe val jenat trag cu ochiul din 2 in 2 zile rad

sus

Denunta
niznaika

14.10.2010 10:05     citat 

Multumesc din suflet, fetelor! sunteti niste scumpe

Martinel, eu de 7 ani tot incerc un BB pe cai naturale sau cu tratamente. M-am plictisit cati ginecologi am vazut si n-am nici o problema fizica sau de natura hormonala vizibila. O problema se pare ca totusi este, dar n-a fost depistata in analize de sange.
Pe 2 oct, in aceeasi zi cu Ioana_leka am facut prima inseminare in care, asa cum v-am spus, mi-am pus mari sperante. Se pare ca n-a fost cu noroc.

Deci...cum va spuneam, inapoi la ghiveciul cu optimism, trebuie sa mai fi ramas ceva acolo!

LAM, da era prima, si speram ca voi fi castigatoarea careia ii iese din prima!

sus

Denunta
martinel

Copii

14.10.2010 10:14     citat 

niznaika, nu dispera de la prima incercare prin inseminare, si eu am facut una nereusita in iunie.eu daca nu reusesc natural pana reusesc sa adun ceva banuti nu mai fac nici o inseminare, fac direct FIV, mi se par sansele mai mari, practic jumate din treaba e facuta, adica embrionul format deja.

sus

Denunta
niznaika

14.10.2010 11:05     citat 

asa am sa fac si eu, pana mai strang ceva banuti prestez natural cu ceva progesteron de sustinere si...poate o sa fie bine pana la urma

Multumesc mult pentru incurajari, chiar ma simt mai bine cu voi!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: