· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 37
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 37     
LAM

Copii
Sebastian: 9 ani, 9 luni
Teodora: 7 ani, 6 luni

11.10.2010 8:49     citat 

merci corinush sarut
ce credeti ca faceam eu la ora asta...il invat pe sotiorul meu sa danseze sarba olteneasca rad canta la tv la o emisiune si ne-am pus pe jucat rad numai ca sotul isi cam impleticesc piciorusele cand vine vorba de dansat rad degeaba am mai fost noi prin iarna la niste cursuri de dans, daca n-am prea practicat le-am cam uitat.

sus

Denunta
corinush86

11.10.2010 8:56     citat 

rad rad rad ce scumpa esti lam...daca vreti veniti la mine ca va invat populara ca am 2 ani de dansuri in palmares trag cu ochiul

sus

Denunta
ramonsita

11.10.2010 9:24     citat 

Orhideeaalba bafta maine sa fie cu noroc!
Ioana succes la testul de dimineata sa fie 2 liniute!
Martinel scumpic si tie sa ai vesti bune la echo!
Pup fetele dulci!
Lam ce dulce ai fost cu sarba ta doamne...............[/b]

sus

Denunta
parfumdeorhidee

11.10.2010 11:36     citat 

merci mult fetelor!Doamne ajuta sa va anunt ca maine am si eu un blastocist.care sa vrea sa se prinda, ca fratii lui au fost tare fitosi pana acum...trist
LAM, profita de sotul tau pana pleaca zambet fara mila rad...ca poate reusiti ceva luna asta.
Ioana, cate zile ai de la inseminare?cand e testul de sange programat? parerea mea e sa nu faci teste de urina inainte, pt ca te pot demoraliza. succes!
Ramonsita tu ce mai zici? ce-ai mai facut?
Ione , ce mai faci? dar Cosminel?
Mariastan, papusica ta ce mai face?cred ca esti lipita de ea...
Va pup pe toate. merci de incurajari!
noapte buna!

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 5 ani, 6 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
7 ani, 6 luni
am nascut deja!

12.10.2010 12:09     citat 

orhideealba,acum am citit,chiar daca e tarziu,1 noaptea,eu tot iti scriu,o sa citesti tu maine.Mult succes,si iti pumnii stransi pentru maine,daca tot s-a luptat pana aici,ai sa vezi ca va fi cu ochisori,singurel,dar va fi un voinicel.Stam cu inima la gura pana vii sa ne zici,te pup si cu sufletul iti sunt alaturi.Eu am facut IA pe 2 octombrie,e cam devreme pentru test,dar sunt curioasa,dar o sa mai astept.Te pup.Ioana.

Fetelor,eu nu am scris problema mea,destul de delicata,dar voi ziceti Ioana vezi si partea frumoasa,care e aia,eu dupa 4 luni de la starea civila ii schimbam pampersi,si ii bagam tuburi odata la 3 ore ca sa scot urina din el,si ma chinuiam sa cobor 2 etaje cu el cu carutul,si ceream mila la altii sa ma ajute sa-l cobor in carut,si merg pe 6 ani,si inca il mai duc in spate,mai rau ca un copil,eu nu stiu ce inseamna un restaurant,eu am ajuns sa nu mai am nici o pretentie de la el,nici macar sa-mi cumpere o floare,ca eu traiesc,ma plimb,mananc supravietuiesc cu banii,cu pensia din spatele lui rupt,alt venit nu e,nu ma plang ca nu ducem lipsa de nimic,dar 5 ani jumate,ne-am inchis in patratica noastra,si noi din cauza boalei,nu iesim nicaieri ca el dupa putin timp ii trebuie la baie,nu avem o familie de prieteni care sa ne frecventam,deci ne-am indepartat de lume,si eu care parte frumoasa sa o vadam,ca nu e mort,de ce sa ma uit in spre rau,in loc sa cer mai mult spre bine.Deci nu vreau sa dau mai multe detalii,asta e suferinta mea si nu vreau sa va mai deranjez cu problema asta.

Corinush sa stii ca preferam sa fiu saraca sa mananc o bucata de paine cu ceapa o viata intreaga dar sa nu trag ce trag acum,sanatatea nu are valoare.

Ramonsita m-am razgandit,decat sa vad maine 1 liniuta mai astept,parca vad ca indiferent cand voi face acel test tot 1 liniuta voi vedea.Cu Dumnezeu inainte,voi mai astepta,am zis ca pe 14 de Sarbatoarea Cuvioasei Paraschiva voi face testul dimineata,poate ma va ajuta ea.Te pup si ai grija de tine.Ioana.

Restul fetelor va astept dimineata.Noapte buna.Ioana.

sus

Denunta
LAM

Copii

12.10.2010 8:47     citat 

neata fetele!
orhideea alba, ioana n-aveati somn azi-noapte?
corinush86 eu mai stiu cat de cat sa joc/dansez, dar al meu sot e antitalent rad in iarna am fost la dansuri latino si vals, dar daca nu am mai dansat, am uitat pasii
va pup, o zi usoara!

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 15 ani, 9 luni
Denis Costin: 9 ani, 1 luna

12.10.2010 9:34     citat 

Orhideea te asteptam cu vesti bune.
Ioana sarut

am fost la control diagnostic: sarcina 5 saptamani in evolutie cu amenintare de avort. Am primit duphaston 3 pe zi si no-spa 3 pe zi. +interdictii de toate soiurile
Acum sincer ma doare de la controlul pe masa. Am burta pietroi nu mai vreau pe masa

Vom vedea ce va fi dar recomandare la repaos... fara concediu medical totusi

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 3 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 2 luni

12.10.2010 9:47     citat 

lord_lesy, Doamne ajuta sa fie bine pan la capat, ai mare grija de tine, nu te obosi si urmeaza intocmai ce ti-a prescris dr. sarut
orhidee, nici o veste?ne tii in suspans rau de tot... sarut
ioana, ti-am scris pe mess. sarut
lam, de azi tre sa ...bagam tare pe foc , nu? scot limba . si ramonsita la fel, sa dea DD sa trecem in formatul asta trio la burtici si sa mai luam si alte fete cu noi!
o zi placuta va doresc tuturor!

sus

Denunta
LAM

Copii

12.10.2010 10:50     citat 

lord_lesy ai grija, fara efort, fara stres sarut sarut ai grija de tine
orhideealba Doamne ajuta ca totul sa fie bine azi...ne gandim toate la tine sarut
martinel gata, ne punem pe treaba zile astea trag cu ochiul
ioana pe unde esti, ce faci? sarut

sus

Denunta
puisor_rni

Copii
Anastasia Mihaela: 10 ani, 4 luni

12.10.2010 10:52     citat 

buna fetele
ioana se spune ca daca mergi la Sfanta Parascheva sa i te rogi, sigur ti se va intampla o minune! aseara zicea o femeie ca are o fiica care la momentul respectiv avea 32 de ani si se chinuia de ani buni sa ramana insarcinata dar fara nici o speranta. a mers pe 14 oct la Sfanta si s-a rugat iar luna urm, in nov, a aflat ca a ramas insarcinata! atunci m-am gandit la tine si la voi toate, ca Sfanta sa va ajute intocmai cum a ajutat-o pe acea femeie! pup sarut
lord_lesy respecta intocmai sfaturile dr si ai grija de tine! Doamne ajuta in continuare! sa stea acolo in burtica la tine pana la termen! apropo, fetei tale i-ai spus pana la urma?
LAM, martinel, ramonsita spor la treaba fetelor!! jenat scot limba bafta multa sa aveti! si sa va auzim peste vreo 14 zile cu rezultate pozitive! foarte fericit va pup pe toate trei apasat "sa se ia" luna asta sarut sarut sarut
orhideea asteptam vesti de la tine!
o zi buna in continuare!

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

12.10.2010 11:08     citat 

Nu Bianca inca nu stie

sus

Denunta
parfumdeorhidee

12.10.2010 11:50     citat 

buna, fetelor!
in sfarsit a sunat telefonul ...pana acum totul e bine. embrionul e ok si e gata de implantare zambet
in 2 ore si jumatate ne intalnim zambet
sper ca acesta sa fie "the one". abia il astept!!!oricum ar fi, vreau sa cred ca va fi bine.
da, Lam, nu aveam somn azi noapte...iti dai seama de ce trag cu ochiul
Lord_lesssy, ai grija de tine si relax cat poti! te pup, iti tin pumnii!
Martinel, succes la echo si sa fie si la tine cu ochisori!
Lam, te pup si pe tine, astept vesti bune.
Ioana, asteptare usoara iti doresc si tin pumnii!
tuturor celor care incearca pt bb:succes!
tuturor celor care sunt fericite cu bebelusi in brate: multa sanatate si bucurati-va de ce aveti!
eu ma duc sa ma pregatesc , va pup pe toate!merci ca sunteti aici zambet

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

12.10.2010 12:14     citat 

Pupam embrionasul si sa stea la mami cu masa si casa gratis 9 luni sarut

Abia acum au inceput sa se calmeze durerile dupa control, e drept sunt deja la a 2 a pastiluta dar e bineeeee.
cele care luati duphaston efecte adverse ceva au? ca eu pana acum nu aveam cine stie ce greturi dar acum sunt ametita imi e frica sa ma ridic dupa scaun sa nu pic.

sus

Denunta
LAM

Copii

12.10.2010 12:40     citat 

waw orhideea ce vesti bune sarut asteptam sa te intorci de la dr. sa ne spui cum a fost sarut
lord eu iau duphaston z16-z25 cate 1pe zi...efecte adverse nu am avut...tu iei 3/zi se poate ca fie de la el...ai mancat, hidrateaza-te bine, fa-ti o limonada ceva sarut sa-ti treaca
ioanaaaa, unde esti? oofff, probabil esti tot suparata...nici nu stiu ce sa-ti zic ca sa-ti treaca trist hai mai vb. si cu noi, poate mai uiti sarut sarut
[/b]

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 5 ani, 6 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
7 ani, 6 luni
am nascut deja!

12.10.2010 12:50     citat 

Buna fetelor,am fost plecata,am sa-l bag pe Adi la u centru de recuperare,aici langa mine la o clinica,ii da drept 10 zile gratis,si asa stau si astept pt mine,macar sa-l duc si pe el,pacat ca nu am stiut de la inceput din iulie,asta e mai bine mai tarziu decat niciodata.

Lord_lesy,stai linistita,nu fa efort,nu te supara,si gandeste-te ca totul va fi bine,totusi nu pot sa ma gandesc cum pot doctorii astia sa-si dea seama de treaba asta,prin ce se intelege?Ai sa vezi ca va trece,te-ai suparat tu zilele astea,stiu eu,asa ca gandeste-te si la bobita ca creste in tine,nu o fa sa sufere si nu pai pune inima la orice.Iti tin pumnii,si sa ne tii la curent.Eu din 2007 i-au duphaston,te si ajuta sa slabesti,si nu are ce sa-ti faca rau,o sa-l ajute pe bebita,stai linistita.Si de ce concediu medical nu?Te pup si sunt alaturi de tine,iti tin pumnii.

Martinel am vazut ca mi-ai scris,si iti multumesc ca esti o tipa draguta,si ai o inima mare,mai vb noi pe mess.Te pup.Ioana.

LAM nu am somn noaptea stii de ce?Eu la 22 l-am pupat pe Adi de noapte buna,am dormit pana la 1 si dupa de la 2 pana la 8:30 adica mai mult de 9 ore pe noapte,prea mult,nu stiu de ce,poate si de tratament.Am avut azi niste scurgeri,am avut impresi ca am facut pipi pe mine,nu stiu de ce.Plus ca sanii nu ma lasa nici sa ma intorc in pat,dar suport,daca stiu ca s-au umflat si ma dor asa din cauza lui bebita.Te pup si mai vb.Ioana.

Puisor_rni eu abia astept sa ma duc,asa cum am visat,sa duc cei 5 trandafiri albi,Cuvioasei,asa cum vrea,asa voi face.Si eu m-am rugat de multe ori la ea,si cred ca intr-o buna zi ma va ajuta pe mine si pe toate femeile care o vor ruga sa le dea un bebel.Te pup.Ioana.

Orhideealba,sunt langa tine si-ti tin pumnii sa dea DD sa fie totul bine,ti-am zis eu tie ca e cel mai cu mot din cei trei,ai sa vezi ca totul va fi bine,si va sta acolo bine la cald,acum ca vine iarna,si a stat saracutu si la frig,te gaseste pe tine cu caldura,se va nida bine bine si la 9 luni ai sa vezi ca bebel frumusel o sa ai.SUCCES si sa ne tii la curent cu ce ai facut.Te pup.Ioana.Si stai calma,nu sta emotionata,lasa ca totul sa decurga de la sine,ai sa vezi ca va fi super bine.Ioana.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: