· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 37
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 37     
parfumdeorhidee

12.10.2010 4:11     citat 

m-am intors cu embrionasul.zambet va pupam pe toate sarut !
embrilogul mi-a zis ca e tare frumusel zambet, acum asteptam sa vedem si cat e de puternic.
ma simt f bine, de data asta sper sa mearga.
in noaptea asta sau maine dimineata ar trebui sa se implanteze...
ma duc in pat sa stau cuminte. sotul si-a luat si el liber sa stea cu noi.
ne mai auzim. pup!

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 9 ani, 9 luni
Teodora: 7 ani, 6 luni

12.10.2010 5:08     citat 

ce vesti bune orhideea zambet ....pup scumpa fata....stai linistita acum...sper sa-i placa embrionasului acolo la caldurica sarut si sa ramana atat cat trebuie.
dr. cea mai zis, cat e endometrul?
Ioana_Leka hai mai rezista cateva zile pana sa faci HSG-ul ...Doamne ajuta sa fie bine si pt. tine sarut
celelalte fete unde sunteti? haideti la discutii...gata munca pe ziua de azi!

sus

Denunta
LAM

Copii

12.10.2010 5:10     citat 

orhideea nu stiu daca ne-ai mai spus, scuze ca am uitat, dar la ce clinica si ce dr. mergi? pp. ca in bucuresti...

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 5 ani, 6 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
7 ani, 6 luni
am nascut deja!

12.10.2010 5:16     citat 

Orhideealba parca as fi facut eu chestia asta,asa sunt de emotionata si de fericita pentru tine.Sa-ti dea DD taria sa ai rabdare si sa ai un rezultat bun si peste 9 luni sa fie cu ochisori.Si cand vei merge la test la beta?Iti tin pumnii si-ti pupa Ioana embrionasul tau cel voinic si curajos.Doamne ajuta.

LAM am zis ca ma duc luni pe 18,trebuia sa merg sambata acum,dar lasa ca daca e acolo,asa o sa iasa si beta mai mare.Iti multumesc pentru incurajare si sa dea Dumnezeu si Cuvioasa Paraschiva sa ne ajute pe toate sa ne indeplinim visul cel mare.

Mult succes fetelor si va asteptam pe aici.Va pupa Ioana.O seara placuta.

sus

Denunta
mimmy

12.10.2010 6:30     citat 

buna seara fetelor mult nororc Ioanei,orhideei,lord lesy

sus

Denunta
corinush86

12.10.2010 8:24     citat 

buna seara va doresc si eu...semnez prezent si fug la somn ca dupa 12 ore de munca sunt moarta
lord_lesy chiar mi-a parut rau cand am citit trist ...incearca sa nu te mai stresezi si incearca sa te relaxezi...fine mea a fost la fel diagnosticata...si-a luat concediu de risc si deja e in luna a 7 foarte fericit ...deci fruntea sus si poate DD te ajuta sa fie bine...vei vedea ca va fi bine...nu are voie sa fie rau trag cu ochiul
orhideea...ti-am zis eu ca lucrurile vor fi faine...acu ramane sa vedem dublu la liniute foarte fericit
pup dulce fara numar fara numar sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ramonsita

12.10.2010 9:21     citat 

Orhideaalba tinem pumnii poate ca acest nou id de parfumdeorhidee va fi cu mai mult noroc!
ioana eu zic ca la tine e de bine ca daca nu era incepeau sa se instaleze urati nu crezi?

sus

Denunta
ramonsita

12.10.2010 9:22     citat 

Ione tu unde mai esti?
Martinel ai fost la echo??[/b]

sus

Denunta
parfumdeorhidee

12.10.2010 11:10     citat 

buna, fetelor!
eu am dormit pana acum ...zambet jenat
se pare ca hormonii s-au transmis si la sot, ca a dormit si el cu mine, pardon, cu noi rad
va multumesc la toate pt urari. sper ca noul id sa fie mai cu noroc.
Lam, eu nu mai locuiesc in Ro de un an de zile. sunt in Elvetia (cu jobul).deci intreaga odisee se petrece aici. in Ro am facut doar inseminarea. operatiile si fiv-urile aici. mai am de stat inca cel mult un an si jumatate si de-asta sper sa nasc aici.dar cum o vrea DD...
va pup pe toate!
Lord_lessy ai grija mare de bb si incearca sa iei un medical. sigur e mai bine la orizontala decat sa muncesti pt situatia ta. oricum, stiu ca esti capricorn si voi va descurcati f bine.pup sarut
Ioana, la beta merg luni, peste exact 14 zile.deci mai am..dar nu ma grabesc.pana la 9 luni mai e zambet i-am zis azi si embriologului, ca singurul lucru bun din toate experientele negative anterioare, este ca am invatat sa am rabdare. el are gemeni, tot prin fiv obtinuti, si mi-a zis ca e mare lucru sa poti sa ai rabdare, mai ales cu copiii tai.
Ioana, iti tin si tie pumnii.sper ca luni sa ne dai o veste mare.
Martinel, LAM si Ramonsita-spor la munci zambet !
Corinush-pup, odihna placuta!
somn usor tuturor,iar pt cele in perioada fertila " nopti fierbinti" zambet
va pup!

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 5 ani, 6 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
7 ani, 6 luni
am nascut deja!

13.10.2010 2:34     citat 

Buna dimineata,sunt singura la lista membrilor online,si normal e 3:25 rad

Ramonsita doct meu a zis atata timp cat i-au ovulele utrogestan ciclu nu-mi mai vine,nu stiu de ce,asa ca eu stau si ma gandesc ca de pe 8 septembrie nu mai am,ce bine e fara cicluuu prostit .Te pup.Ioana.

Parfumdeorhidee nu pot sa-ti scriu,eu tot orhideealba sunt obisnuita,ce fain,si ce ma bucur pt tine,si sotului i-am zis,in caz ca nu se prinde la anul sa fac si eu asa,nu mai fac fata luna de luna sa bag puregon in mine.Si eu sper sa fie ceva acolo,am zis asa,luni dimineata imi i-a sange si dupa amiaza pe la 14 vine rezultatul prin fax la clinica,cand voi primi rezultatul acolo,il las pe Adi sa stea,eu ies afara din clinica,si in functie de cum iese el sa ma cheme asa o sa inteleg,nu pot altfel,o sa am emotiile de pe tot Pamantul in momentul respectiv. ochi peste cap

Va pup si va astept dimineata la o cafeluta,chiar daca eu nu beau.Ioana. sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mimmy

13.10.2010 7:18     citat 

buna dimineata la toate si o zi buna

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 15 ani, 9 luni
Denis Costin: 9 ani, 1 luna

13.10.2010 7:54     citat 

Neata si de la noi.
Suntem ok. Daca o sa am probleme si azi o sa cer deseara ceva medical da nu cred ca va fi nevoie. Ieri imi era rau de la control. Pe la 13 dupa 2 serii de pastile ma lasase durerea dar abia seara pe la 21 a disparut.
Eu cred ca a fost o chestie preventiva. Nu cred ca a vazut nimic iesit din comun. ea devenise furioasa ca de ce nu m-am operat inainte sa raman iar gravida ca nu se poate face serclaj, ca nu ajunge la col etc. Sa o vad de acum in colo ca prima intalnire nu a fost tocmai perfecta. O schimb daca ma mai enerveaza. Daca vrea sa colaboram bine daca nu nu. In fine de nu eram trimisa de o colega de munca de la ea ii ziceam cateva da imi e rusine de dna care m-a recomandat.

sus

Denunta
LAM

Copii

13.10.2010 8:01     citat 

neata fetele mele dragi!
ioana gata cafelutza...a fost ff buna...cu laptic cum imi place mie zambet
orhideealba cum te simti? e totul ok?
lord_lesy tu ce faci, au mai trecut durerile? esti acasa in concediu?
va pup, o zi usoara!

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 15 ani, 9 luni
Denis Costin: 9 ani, 1 luna

13.10.2010 8:16     citat 

LAM sunt bine acum multumesc, vom vedea pe la 12-13 daca ma iau iar. Sunt la servici inca si daca nu vor apare dureri raman la munca. Momentan sunt doar "lesinata" fara vlaga cred ca de la pastile dar nu ma mai doare. vedem mai tarziu ca abia am ajuns la servici la 8 mai e pana la 17.

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 3 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 1 luna

13.10.2010 8:43     citat 

buna dimineata si de la mine!
orhidee scumpa si draga, muuuult noroc si sanatate va doresc, bb sa stea acolo cumintel la mamica lui atat cat trebuie.aseara eram nerabdatoare sa ajung acasa sa vad daca ai postat ceva si l-am lasat chiar si pe sotul meu sa astepte putin pana ii fac masaj la picioare ( sta zilnic 8-9 ore in picioare , e prof de sport cum am mai zis ) si abia dupa ce am citit si am vazut ca esti bine mi-am inceput treaba de seara prin casa sarut
ioana, eu in loc de cafeluta mananc un activia mic dejun , ca nici eu nu beau cafea sarut
lam, esti ...pe val, da? jenat
ramo, maine merg la dr, am emotii , sunt tare curioasa .de ceva vreme (cateva saptamani) cred ca nu e noapte in care sa nu visez cate un puiut de ceva animal, azi noapte de ex am visat cu un puiut de caprioara mic-mic si cu niste purcelusi la fel de mici... sarut . ai sot acasa zilele astea, da? scot limba
lord_lesy , esti cumintica, da?
o zi usoara va doresc! si un ... 13 norocos ! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: