· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 37
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 37     
ionelita

am nascut deja!

13.10.2010 8:45     citat 

buna fetelor sarut sarut

orhideea,ce vesti bune am citit sarut ..Doamne ajuta sa fie bine..si sa stea embrionasul 9 luni in burtik sarut tinem pumnii stransi si pt tine si pt Ioana sarut parca luni ai scris ca faci BCG-ul,nu?

noi am fost vreo 2 zile la socri,ieri ne-am plimbat ca a fost soare sarut azi stam in casa zambet

pup toate fetele sarut

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 9 ani, 9 luni
Teodora: 7 ani, 6 luni

13.10.2010 9:50     citat 

martinel binenteles ca sunt pe val rad trag cu ochiul ...sper ca si tu la fel....ramonsita, tu ce faci?
ionelita pupici lui cosminel sarut
lord_lesy ma bucur ca esti bine sarut

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

13.10.2010 11:29     citat 

Salutare, dragele mele, ii doresc lui orhideeaalba sa-i dea Dumnezeu un bebe frumos peste 9 luni sa ne pui poza, la fel si lui Ioana.
Eu sunt bucuroasa ca aveti activitate si va sustineti (MariaStan iubita mamica de frumusete cu ochi albastri nu ma supar daca nu vrei sa-mi trimiti poze cu dulceata voastra, ca ai spus ca nu-mi trimiti daca nu schimb clinica surprins Pai clinica am schimbat-o din Medlife in Promed System, dar am pastrat doctorita scot limba )Oricum la FIV 5 voi avea cocteil de stimulente hormonale,... sper sa nu ma imbat dar sa iasa bebe. Nu e nimeni de vina doar noi, varsta, fumam, stres, de care eu incerc sa scap, dar uite ca toate se aduna, speram sa reuseasca la un moment dat... de aceea ma chinui atat, nici un doctor sau clinica nu e de vina,... sa vrea si Dumnezeu sa reuseasca: asta e concluzia mea, nimic fara el!)masina m-a lasat vineri, am avut-o intr-o parcare in service dupa ce m-a tractat al meu, ca sa-mi spuna mecanicul luni ca... nu mai aveam motorinala computerul de bord imi arata ca mai am cel putin de vreo 100 km, ... apoi luni am scos o masea care m-a chinuit cand eram gravida, daca va mai aduceti aminte trist De cateva zile imi face probleme centrala, trebuia schimbata placa de baza,... fapt pentru care am luat alta noua (duminica m-am spalat la cap cu "paza" statea mama langa ea sa apese restart ca sa-mi vina apa calda ...un chin. Si asta o mai am zilele astea de rezolvat, sa caut instalator ISCIR, of...
Luna asta vad ca e Lordy80 in "focuri" doamne ajuta si nastere usoara scumpa mea (sunt si eu putin melancolica,... normal ea a ramas dupa mine,... dar trece ea si luna octombrie trag cu ochiul )
Azi 13 e o zi frumoasa pentru mine (e ziua finei mele) nu cred in 13 asa cum mi-am luat carnetul pe 13 august (eliberat de ziua mamei mele, 10 august, asta m-a bucurat mult)... acum peste 17 ani,.. fara probleme caci sunt un sofer bun... si modest pe deasupra foarte fericit
Ionelita te pup si pe tine si Cosmin, ma bucur ca v-ati plimbat.
Cricricri-ule te pup pe tine si frumosii tai gemenasi muuuuult
Amrabdare soro sper sa-ti revii din concediu, sa mai ne dai si noua un semn de viata cand poti tu, te pup.
Hai va pup si sper sa fie cu II la toate fetele de aici. sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 3 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 2 luni

13.10.2010 11:43     citat 

ooo, lume noua cyc... da' multe mai ai pe cap acu la inceput de toamna scot limba .rezolva-le pe toate sa fii pe urma linistita si sa nu ai nici o grija cand faci fiv-ul, sa te dedici lui in exclusivitate .
v-am zis eu ca simt ca isi fac naturistele efectul, e prima luna fara hormoni injectabili cand vad si eu acel ... albus jenat , sper sa nu ma dezumflu cand merg maine la eco si sa nu fie asa cum cred eu acum foarte fericit .

sus

Denunta
parfumdeorhidee

13.10.2010 12:38     citat 

buna, fetelor!
eu abia acum m-am trezit jenat ...nu stiu ce am. dorm intr-una de parca as fi pierdut o saptamana de somn...sper sa fie de bine! m-am trezit doar o ora azi dimineata pt utrogestan si in rest "dorm in front".
sper ca bebelusul meu a reusit sa se implanteze...
Martinel, ce m-ai emotionat ...sper ca toate gandurile voastre bune sa ajunga unde trebuie si DD sa ma ajute de data asta.
Cele 3 fete pe val:succes si sa iasa cate un bebelus frumos la fiecare!
CYC, chiar ca ai o viata agitata in perioada asta...cand preconizezi fiv-ul urmator?te pup, succes!
LOrd , ma bucur ca esti bine. sarut
Ione, imi era dor de tine.Cosminel ce mai face?
Lam, uitasem aseara sa-ti raspund la o intrebare: endometrul la transfer a fost de 10 mm, dr zice ca e bine. nu stiu de ce a scazut.
Ioana, sunt alaturi de tine.incearca sa nu te mai incarci cu emotii.pup
pup toate fetele, sa ne dea DD la toate ce ne dorim!

sus

Denunta
ramonsita

13.10.2010 1:12     citat 

Buna fetelor normal ca sunt pe val aseara am avut activitate sper ca o sa am 1 zi da una ba! Oricum v-am spus ca am luat o pauza de abstinenta totala 40 de zile sa nu ma omorati dar m-am gandit ca isi mai revine si al meu cu stresul ca nu se mai gandeste la greu! Ma dor sanii si am o secretie abundenta asa ca de ovulatie............. sarut sarut sarut sarut Lam si Martinel sper ca si voi bagati tare, la dr nu am fost din ainuarie deloc am mai vb la telefon prin mai!!!
Cyc te salut cu respect doamna draga!! trag cu ochiul
Pup toate fetele dragi insracinate si neinsarcinate deocamdata zambet scot limba trag cu ochiul jenat !!!!

sus

Denunta
LAM

Copii

13.10.2010 1:26     citat 

orhideea pai e super endometru de 10 mm...asa trebuie sa fie...
martinel, ramonsita pai e super daca aveti scurgerea aia ca de albus de ou....teste de ovulatie nu ati luat?
eu nu stiu daca am scurgeri de ovulatie sau ce-or fi...ceva e, dar nu e incolora, e spre alb ochi peste cap nu prea imi dau seama ce e...
waw ramonsita....40 de zile de abstinenta??!! pai te-a lasat in pace al tau sotior atata timp rad ??
CYC ce bine ca mai dai cate-un semn de viata....offf, dar chiar esti super ocupata...
v-am pupat

sus

Denunta
parfumdeorhidee

13.10.2010 1:55     citat 

da, Lam, deocamdata toate datele sunt bune. sa vedem ce iese zambet
eu oricum o sa stau cat pot de linistita , nu m aincarc cu nimic in perioada asta, ca la cat am asteptat sansa asta nu merita sa risc.
merci, draga mea, ca esti alaturi de mine sarut te simt f aproape.
va tin pumnii la toate!
Ioana maine te duci la Sf Paraschieva?

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 5 ani, 6 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
7 ani, 6 luni
am nascut deja!

13.10.2010 2:00     citat 

Buna ziua doamnelor !!! Eu am un frig in mine,de morrrrr,si in casa e cald.

Eu azi am intrat in panica,am avut pe hartie la baie,dupa pipi,un vas mic de sange de culoare rozalie,nu rosie,subtire cat un fir de par,si pe langa scurgeri care m-au innebuni prostit ,parca fac pipi pe mine. rad .Azi mi-am luat un sure check pentru duminica dimineata,si daca e negativ,imi mai raman 50% sanse pentru luni la beta.Plus ca de azi au inceput domnisoarele arsuri.

LAM ma bucur ca ti-a placut cafeluta cu laptic. trag cu ochiul .Si eu am avut un endometru de 10,5mm deci e de bine nu?

Lord_lesy spor la munci si te pupa Ioana pe burtica.

Martinel ma bucur ca nu bei cafea,am cu cine sa ma cuplez,tie ti-a placut activia de la mine?Te pup.

Ionelita ma bucur sa te vad,si da asa e ma duc luni,nu ma duc sambata,daca e sa fie sa fie beta mai mare asa stiu sigur la ce sa ma astept.Pupici tie si lui Cosminel.

CYC ce dor mi-a fost de tine,pe unde ai mai umblat?Intra si tu mai des pe la noi.Te pup si sa dea DD la toate noi macar cate o minune de bebica.

Orhideealba ma bucur ca noaptea a decurs bine si iti tinem pumnii peste 14 zile sa fii cu liniute.Am zile si zile,cand intru in panica si cand imi trece,asa sunt eu nerabdatoare si le vreau toate odata.Te pup si ai grija de tine nu fa efort,nu ridica si nu te supara.

Ramonsita 40 de zile???Eu poate as putea,dar sotul meu abia il pacalesc o zi da si una nu,atatea zile daca il tin isi i-a alta femeie sigur. rad .Multa bafta,dar parerea mea sa nu lasi aceasta ovulatie sa treaca fara sa nu lucrati un pic pe ea. jenat .Mult succes si hai cu 2 liniute.

Si sa va zic faza dura azi pe mess cu domnisoara NIZNAIKA.Am hotarat sa ne intalnim luni la 8:30 la clinica si dupa sa bem o cafea.Ea imi zice ok,asa o sa fie dar eu imi fac un test de sarcina sambata,si in caz ca va iesi 1 liniuta eu o voi colora pe cea de-a doua cu carioca. rad rad Fetelor lasa ca eu am scurgerile astea dar am avut impresia ca am facut pipi de mine la cat am ras.E o idee buna,asta in caz ca nu voi gasi eu un test in farmacie in care sa fie sigure cele 2 liniute chiar daca nu sunt insarcinata. rad rad
Va pup pe toate si sa auzim numai de bine.Ioana.

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
7 ani, 6 luni
am nascut deja!

13.10.2010 2:05     citat 

Orhideealba sa.ti spun sincer m-as fi dus din inima,dar imi e frica cu atata lume sa nu mi-l impinga pe Adi si sa cada.La Filipesti la 20 de km de Bacau e o biserica ridicata in Hramul Sfintei Paraschiva,si asa ca ma voi duce acolo,tot pentru EA sunt acele flori,ma va intelege deoarece nu am putut ajunge.Eu la fiecare drum de intoarcere de la Iasi m-am oprit si am lasat bani,am scris si am aprins o lumanare.Pe 8 septembrie,m-am dus si am dus 3 crizanteme,de Sf Maria,si cand m-am intors de la Iasi pe 2 octombrie,dupa IA florile mele dupa 1 luna erau la fel cum le-am dus,nu era cazuta nici o petala,si asa ca maine dupa ce termina Adi terapia ma duc sa onorez ceea ce am visat si mi-a fost cerut.Te pup.Ioana.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 15 ani, 9 luni
Denis Costin: 9 ani, 1 luna

13.10.2010 2:15     citat 

Ioana citeam undeva pe net ca daca vrei sa iasa pozitiv testul de sarcina picuri suc de mere in loc de urina si se pozitiveaza pe loc rad nervos lasa carioca... trag cu ochiul

Hai ca deja ma faci si pe mine sa stau pe ghimpi. Baga maine un testulet dimineata ca cine stie.....daca iese si a 2 liniuta stearsa ne calmam cu totii.

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

13.10.2010 2:24     citat 

Orhideea noastra alba, stai si dormi sa creasca embrionasul mare, fara ridicat, sex (Ioana scuze ca-ti spun, dar sper ca glumesti cu o zi da una ba, caci dupa IA sau FIV pana la test NU AI VOIE CONTACT SEXUAL, nu ca nu vrea doctorul ci asa e recomandat, TOCMAI CA SA PRINDA) Recunosc si eu cand a prins,... am facut ce mi-a trecut prin cap, dar abia la a 2-a eco am intrebat dr-ita daca am voie, la care mi-a interzis categoric, pana in 12 saptamani, pe care nu le-am apucat la 10 saptamani+1/2 am observat ca sarcina se oprise in evolutie, asa a fost sa fie)
Of nu te mai stresa Ioana cu firicele si balarii, nimic fara DUmnezeu toate se intampla dupa voia Lui, noi ne rugam sa fie bebe, dar nu le mai lua pe toate asa... plina de "adrenalina" stai te rog mai calma, ca va fi bebe sigur. Te pup.
doamna Ramonsita rad rad te salut si eu cu respect, mai figura esti, tu ce mai faci? Eu intr-o alergatura, masurari sunt, stai asa,.... acum mai intru eu ce mai intru, dar cand ma apuc de facut si niste mobila, chiar ca nu voi mai avea timp de intrat (ma repet 1 luna o am agitata) Din noiembrie ma linistesc.
Atunci orhidee draga am zis ca voi face FIV 5.
E excelent Lam endometru de peste 10, minim trebuie 7,5 mm sau 8 dar cu medicatie de sustinere sarcina cu progesteron. Eu la FIV 4 am avut 10,9 mm, deci super, dar nu a fost o conditie ca cei 2 embrioni de calitatea 1 sa se prinda.
Martinel mereu uit sa intreb de aceasta maca!!!! De unde l-ai luat, am inteles ca e foarte benefica (pentru endometru si fixare sarcina parca era ceai de... prostit am uitat, napraznic?! ochi peste cap
Gat plec sa mai aranjez prin bucatarie, doamne cate am, sa fie mai "goala" maine, cand sper sa vina echipa care imi monteaza centrala.
Va pup

sus

Denunta
LAM

Copii

13.10.2010 2:46     citat 

CYC iti raspund eu in locul lui martinel, sper sa nu se supere, in legatura cu produsele naturiste
eu majoritatea le luam produse de dacia plant, pe care le gasesti la orice plafar
asta e macca http://www.pcfarm.ro/produs/1779/Macca---Dacia-Plant
napraznic, eu am luat tot comprimate http://www.compari.ro/suplimente-nutrit...escription
poti cauta mai multe produse pe site-ul daciaplant.ro, dar la mine nu stiu ce are de nu prea afiseaza...

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 3 luni

13.10.2010 2:48     citat 

----------
CYC a scris:

Martinel mereu uit sa intreb de aceasta maca!!!! De unde l-ai luat, am inteles ca e foarte benefica (pentru endometru si fixare sarcina parca era ceai de... prostit am uitat, napraznic?! ochi peste cap

----------

Ceaiul de cretisoara e de fixare.

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
7 ani, 6 luni
am nascut deja!

13.10.2010 3:07     citat 

Lord_lesy buna idee cu sucul de mere.Chiar as face o tentativa maine,sa-l fac fericit pe Adi nervos ,dar ma mint pe mine,asa ca acum doar daca m-ar ruga Dumnezeu sa fac testul pana duminica nu il fac,m-am ambitionat si mai astept,ce sa ma grabesc ca sa vad 1 liniuta?L-as fi facut pe ala Barza,dar e deja facut de ieri ochi peste cap ,si nu era nimic,asa ca altul nu mai i-au,il am pe asta sure check pentru duminica dimineata.

CYC mama eu de pe 5 nu mai fac nimic,dar ziceam asa in general cat e al meu de nerabdator jenat ,oricum si doct meu a zis mai faceti inca 3-4 zile ca esti inca in perioada ovulatiei,dar dupa nu mai fa pt un pic de timp.Cand am nebunelile mele cand imi trec,deja m-am obisnuit,viata nu stii ce-ti rezerva,putem sa facem noi tumbe sa ne dam peste cap si tot degeaba daca DD nu ne ajuta.Parerea mea ca tot mai bune sunt pastilele si ovulele care se baseaza numai pe treaba asta,alea care ni le da doctorul,eu cu ceaiurile m-am lecuit,sunt bune pentru probleme minore nu la cate am eu.Te pup si mai vb.Ioana.

Restul fetelor unde mai sunteti voi?Va astept la barfaaa scot limba .Ioana. sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: