· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Nasteri - site poze explicite!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Nasteri - site poze explicite!!!     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
ana_348

Copii
M: 14 ani, 10 luni
D: 10 ani, 5 luni

23.10.2004 9:36     citat 

of of. Chiar o sa fac cezariana .... pentru ca intotdeauna am simtit ca nu o sa am forta necesara...si cm de ce ti-e frica de-aia nu scapi....Deocamdata, macar sa raman din nou insarcinata si vad atunci. prostit

sus

Denunta
lilith1967

23.10.2004 10:02     citat 

pe cuvantul meu daca inteleg de ce atatea discutii despre acest website/aceste imagini? Nasterea este un proces natural, prin care au trecum milioane de femei.... si noi tot asa ne-am nascut, nu? Teama mi-a fost si mie (la primul.... si am nascut absolut natural, fara epidurala)..... si la al doilea nu mi-a mai fost teama. Vroiam doar sa-l tin in brate, atata tot..... si trec durerile acelea, si le uitam asa de repede.....

sus

Denunta
daniluca

24.10.2004 12:21     citat 

Eu am o intrebare?
Daca va stiti slabe de inger de ce va uitati frate la poze?
Ca scrie clar ca-s explicite...ce va asteptati sa gasiti acolo? Poze cu flori?
Eu zic asa...ca esti gravida prima oara sau a zecea oara tot aia vezi si nu e placut...
Cand nastem nu vedem si ce se intampla acolo... probabil ca de-aia ne-a si lasat Dumnezeu cu pasarica la capatul celalalt....
scot limba Deci ce importanta are a cata oara nasti?
Cine se stie "strong" sa se uite ca la faptul divers cine nu sa inchida site-ul....e mai bine!
Iar povesti ca cea despre bebelita nascuta prematur nu face bine la nici o graviduta plina de grijile inerente sarcinii....
trist
Parerea mea de necunoscator... sarut

sus

Denunta
daniluca

24.10.2004 11:33     citat 

Scuazti...povestile nu fac bine la nimeni (greaseala de la neuron)!

sus

Denunta
lumy24

26.10.2004 1:19     citat 

La mine ziceau ca ii vad capul, dar cnd sa-l prinda, fugea inapoi la mami in burtica prostit scot limba ..Asa ca pana la urma cezariana a fst solutia.
Cred ca m-as fi speriat sa vad ca apeleaza la pompa sau clesti plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
lilith1967

26.10.2004 5:58     citat 

cand l-am nascut pe Thomas, in momentul in care a inceput sa i se vada crestetul m-au intrebat daca vreau oglinda sa vad.... stiti voi ce.... le-am spus ca sunt ocupata cu impinsul, n-am timp de admirat.... floricele rad

sus

Denunta
christinam

Copii
Connor Ryan: 19 ani, 9 luni
Elena Maria: 17 ani, 5 luni
Zeke Owen: 14 ani, 2 luni
am nascut deja!

26.10.2004 7:15     citat 

eu am pus totul pe caseta video. Nu chiar asa de explicite, dar m-am gandit ca o sa fiu asa de ocupata si cuprinsa de emotii ca nu o sa fiu atenta la detalii. Acuma ma uit la casetele cu nasterile amandoura si plang de fiecare data. Nu imi vine sa cred minunea nasterii. De fiecare data un alt sentiment. :x :x Si in viitor o sa folosesc camera video, si asa sfatuiesc pe toata lumea ca nu ai cum sa stii cum decurge ca esti asa de emotionata.... :x :oops:

sus

Denunta
roxanica

10.11.2004 2:17     citat 

Off Doamne,,,prin ce trecem noi femeile....dar la urma urmei aducem niste minuni pe lume:
Imi sunt inca o data recunoscatoare ca am ales sa fac cezariana scot limba

sus

Denunta
Kara

Copii
Gabriela: 15 ani, 4 luni
Lucian: 9 ani, 10 luni

24.11.2004 9:20     citat 

Imaginile acestea au pus capac la teama mea de nastere naturala zambet . Nu imi pare rau ca le-am vazut desi nu am avut curajul sa ma uit la prea multe. Toate femeile care nasc natural arata la fel de "ciufulite"? trist Nu as vrea sa ma vada nimeni in astfel de momente. jenat
Totusi sper sa imi treaca frica pana in martie zambet. Sunt optimista, nu?zambet

sus

Denunta
bursucu

Copii
dady: 15 ani

25.11.2004 12:54     citat 

Ieri, cand am ajuns acasa... tac-pac deschid tv... Era pe RealityTV... o nastere in toata splendoarea ei. Tipa a avut travaliu 24 de ore! Fetelor... si a aratat cum il scotea pe bb cu forcepsul.... prostit prostit prostit

sus

Denunta
fluffy

25.11.2004 1:02     citat 

Poftim! Sa mai ai curajul sa ramai insarcinata! Te smintesti si alta nu, maica! socat

sus

Denunta
bagoiu

Copii
gabriel: 19 ani, 5 luni
Sofia: 17 ani, 5 luni
am nascut deja!

28.11.2004 11:38     citat 

Bleah!

Pana la urma asta este, nu avem cum scapa. De fapt au am facut doua cezariene (contrar vointei mele) si peste doua luni o voi face si pe a treia. Dar in principiu tot sange, tot placenta aia cam scarboasa de altfel etc. Si totusi, o minune de om!
Ce m-a oripilat pe mine (nu coafura, nu durerea) a fost tipa aia, parca Monica, care a nascut acasa in prezenta celeilalte fiice de vreo doi anisori. Asta mi se pare groaznic. NU inteleg cum a putut face asta, si dezbracata complet si niste pozitii ciudate. Bietul copil! Cred ca a asistat si la conceperea fratiorului! Nu sunt pentru povestile cu barza, dar nici chiar asa.

sus

Denunta
oxana

Copii
Sami
ahmed: 20 ani, 3 luni

29.11.2004 1:06   nasteri-site poze explicite  citat 

foarte fericit buna hai sa zic si eu cite ceva.Acum sunt insarcinata cu al doilea bebe si se pare ca nu imi este frica surprins sincer nici la prima nastere nu imi era frica.Toate femeile trec prin asta,si nu mor ,apoi zic, nu o sa mor nici eu foarte fericit pe cind mama mea isi facea griji si dadea fuga la vecina sa nu o vad eu,ca era bebe mare l-am nascut de 3.700kg.eu fiind un pui,si ziceau ca o sa imi faca cezariana,ei da pina la urma a iesit totul bine,ca sa mirat doctoru ,zice maiii da cum puiul ista de fata,aveam atunci 19 ani foarte fericit a nascut un bebeu asa mare si sanatos si cu bazinul strimt si inca fara rupturi foarte fericit dar una sa va spun cind l-am vazut momentul a fost UNIC mi-au dat lacrimile plang sau sunt foarte trist de fericire si nu mai simteam nici un fel de durere tooate erau neinsemnate,pe linga minunea de baietel sarut asa ca nu va speriati,ginditi pozitiv.Cit despre pozele alea,sincer mamicile arata parca mai urit decit procesul de nastere,la prima nastere sotul meu nu a asistat dar acum o sa fie si el acolo cu mine si garantat ca o sa am grija de toaleta mea,ca s asa e fricos, si is socante si pozele, da si inca sa mai ai si un cogeamite pisoi jenat nu o sa uite saracul toata viata surprins

sus

Denunta
oxana

Copii
Sami
ahmed: 20 ani, 3 luni

29.11.2004 1:13   nasteri -site poze explicite  citat 

rad da sa stiti ca eu una cred ca e bine sa pregatim barbatii nostri care vor asista la nasteri,asa ca eu i-am aratat sotului meu multe din pozele alea explicindu-i ce si cum ca sa stie la ce sa se astepte,ca o mai lesina pe acolo rad ca el nu poate privi calm cum se face o injectie prostit asa ca tot ce va urma sa vada i-am aratat deja si zice ca e oarecum pregatit ochi peste cap rad asa ca mult curaj fetelor sarut pupici si bebeii sa fie sanatosi ca de altceva.........

sus

Denunta
raisa

30.11.2004 11:27     citat 

Intr-adevar extraordinar de impresionante sunt pozele cu fetita de 23 de saptamani...sa te fereasca Dumnezeu sa treci prin asa ceva...oricum...foarte impresionant. Dumnezeu sa o ocroteasca acolo in Rai ca a trecut mult prea repede prin viata.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: