· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Nasteri - site poze explicite!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Nasteri - site poze explicite!!!     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
m1ilinca

10.02.2005 6:51     citat 

Nu va grabiti atat la cezariana !!!

In timpul cezarienei, o data cu taietura, se taie si niste nervi, care au si ei treaba lor pe acolo.......
Toate au un scop..... Iar nasterea nu presupune a fi FRUMOASA !!! Trebuie doar sa nu facem rau copilului sau noua...... Nu inteleg cum de se alege cu atata usurinta o Interventie Chirurgicala in locul unui proces fiziologic normal.......

Am asistat la nasteri si nu e deloc asa de "traumatizant"... Am vazut si cazuri in care mamele, anesteziate fiind (partial), deja inspaimantate de nastere (din poze sau "auzite"), tipau AJUTOR prostit pe masa de nasteri, avand cea mai buna ingrijire..... Recunoscand dupa-aceea, insa, ca au facut-o "de frica" si ca nu au simtit mare lucru.......

Daca vi se pare normal ca bebe sa stea in burtica, de ce nu vi se pare normal si sa-l nasteti "natural" ( nu discut aici de indicatia terapeutica de cezariana, ci de cezariana "la cerere" )?

sus

Denunta
ClaudiaS

Copii
Alexandra: 15 ani, 2 luni
David: 6 ani, 3 luni

11.02.2005 4:13     citat 

Mai, burticilor! Eu nu am avut curaj sa ma uit la pozele astea cand eram graviduta, dar dupa ce am nascut (natural fara nici o anestezie), mi-am spus ca ma pot uita, doar am trecut si eu prin faza asta. Gresit!!! Nu m-am putut uita! Sunt mai nasoale pozele decat nasterea prin care trecem fiecare. Poate ca fiind eu cea care nasteam mi s-a parut altfel. Oricum nu vedeam ce se intampla la "subsol" scot limba si nici nu as fi fost curioasa. Important a fost ca totul sa se termine cu bine si pentru bebelus si pentru mine.

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 15 ani, 3 luni

07.11.2005 5:06     citat 

Am gasit si filme cu nasterea si ecografii bebe, dar daca vrea cineva linkul sa imi dea mesaj, nu vreau sa le pun pentru ca nu vreau sa le acceseze de curiozitate cineva si apoi sa se spuna ca a accesat linkul, dar eu sunt de vina ca l-am postat.[/b]

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

07.11.2005 7:05     citat 

loreena trimite-mi mie te rog link-ul. sunt ff curioasa. eu am nascut prin cezariana (prezentatie pelviana cu circulara nucala). il poti trimite pe mesj privat?
multumesc anticipat.

sus

Denunta
Loreena

Copii

07.11.2005 7:55     citat 

ti-am trimis pe privat si au si de cezariana si eco cu bebe si ceva cu nasterea cu forceps

sus

Denunta
s-rodica

Copii
Ioana-Andra: 14 ani, 2 luni

08.11.2005 8:06     citat 

Loreena te rog , si eu vreau sa vad , sunt gravida si chiar vreau sa stiu tot ce se intampla in timpul unei nasteri , m-am uitat si la link-urile de la inceputul topicului si mi se pare fantastic sa vezi cee ce se intampla acolo , chiar daca unele feze sunt mai traumatizante , prefer sa fiu f pregatita . Nasterea nu este usoara.

sus

Denunta
Loreena

Copii

09.11.2005 1:31     citat 

Rodica ti-am trimis mesaj privat cu linkul zambet

sus

Denunta
dananova

09.11.2005 4:22     citat 

Loreena, si eu sunt interesata de link-ul respectiv, poti sa mi-l trimiti si mie te rog?

Multumiri.

sus

Denunta
Loreena

Copii

09.11.2005 7:01     citat 

dananova ti-am trimis linkul zambet

sus

Denunta
LUCKYTZA

Copii
Bogdan Ioan: 14 ani
am nascut deja!

09.11.2005 7:21     citat 

lorena vreau si eu linku te rog daca vrei sa mi-l trimiti :) mersic :x

sus

Denunta
Loreena

Copii

09.11.2005 7:53     citat 

ti-am trimis luckytza zambet

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 15 ani, 1 luna
ALBERT: 10 ani, 7 luni

09.11.2005 10:41     citat 

Mai Loreena.............ma zapacesti

Baga si la fata.............eu m-am uitat la acele site-uri cu poze explicite foarte fericit cand eram pregnata.............si..................no comment

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 14 ani, 5 luni
D: 9 ani, 11 luni

10.11.2005 12:18     citat 

Loreena mai bine dadeai linkul...chiar crezi ca se supara lumea...ca doar titplul subiectului e destul de sugestiv foarte fericit confuz
m-ar interesa si pe mine, acum ca am nascut foarte fericit

sus

Denunta
s-rodica

Copii
Ioana-Andra: 14 ani, 2 luni

10.11.2005 11:59     citat 

Iti multumesc Loreena .

sus

Denunta
Loreena

Copii

10.11.2005 1:14     citat 

Ana au fost atatea discutii ca m-am gandit ca cine vrea poate sa ceara linkul; am scris explicit si la poze si unele persoane totusi s-au uitat si apoi au zis ca mai bine nu........asa ca cine vrea sa se uite, ok, dar nu vreau sa deschid subiect de discutii pro si contra.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: