· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Nasteri - site poze explicite!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Nasteri - site poze explicite!!!     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
bdliana

Copii
Alexia: 15 ani, 10 luni
Natalia: 13 ani, 8 luni

29.12.2005 9:51     citat 

Eu nu as recomanda nimanui sa vada pozele astea inainte de nastere. Eu le-am vazut dupa si tot m-au trecut fiori.

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

09.01.2006 7:28     citat 

Am vazut pozele .............ma-m bucurat pentru cele care au nascut si au bebeii sanatosi si am plans pentru puiu-l mic care a murit plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Ma cam luat frica trist trist

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

10.01.2006 6:21     citat 

Doamne mai bine nu ma mai uitam la pozele astea plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist nu mai pot sa dorm si daca adoem am niste vise trist .................. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Andru28

Copii
Bogdan-Christian: 13 ani, 10 luni

10.01.2006 10:30     citat 

Loreena, as vrea si eu link-ul, te rog. Mai am putin pana nasc. Poate asa o sa ma decid ce vreau pana la urma. prostit

sus

Denunta
Rammy

am nascut deja!

30.01.2006 6:18     citat 

:o :o :o :o :o .......m`ati socat de`a dreptul cu imaginile alea......doamne sper sa lesin cand o sa nasc!!!!! sa nu simt nimic!!! :D :D :D

sus

Denunta
sleepy

Copii
Matei: 16 ani, 5 luni

31.01.2006 10:53     citat 

loreena te rog frumos trimite-mi si mie link-ul.
multumesc sarut

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

31.01.2006 11:47     citat 

Sleepy , uite aici .......[url]site: http://www.birthdiaries.com/diary/vaginalbirths.htm
[/url]

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 15 ani, 2 luni

31.01.2006 12:09     citat 

Am trimis zambet

sus

Denunta
silviamures

Copii
Patrick Alexandru: 13 ani, 10 luni
Cristian: 9 ani, 9 luni
am nascut deja!

31.01.2006 12:26     citat 

Lorena trimite-mi si mie link-ul te rog.
Mersiiiiiiiii

sus

Denunta
tutidana

31.01.2006 12:33     citat 

Lorena please si mie link-ul,merci mult.

sus

Denunta
laurik

Copii
Maria Teodora: 13 ani, 8 luni
am nascut deja!

13.02.2006 6:01     citat 

acum ce sa mai fac ???? le-am vazuuut !!!!!!!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

voi naste prin cezariana asta e sigur ....

Va pup

sus

Denunta
Carmella

13.02.2006 9:14     citat 

mare e curiozitatea asta ochi peste cap ... nu inteleg de ce va chinuiti voi singure ? mai ales cele care sinteti insarcinate. Sint sigura ca daca ar fi facute de niste profesionisti, pozele alea ar arata chiar bine, si v-ar face sa doriti sa traiti experienta de-a aduce copilul pe lume prin nasterea naturala. Nu inteleg care e logica (sadica) a celor care fac astfel de poze si le mai si posteaza pe internet. Oricit ar fi de naturala, nasterea e un eveniment intim, asa cum e si conceperea copiilor ... publicarea unor poze de la nastere (mai ales din unghiul de vedere al privitorilor) mi se pare o obscenitate inimaginabila socat
Chiar as fi curioasa sa stiu ce anume va impresioneaza ? Nu ati intuit pina la vizionarea acelor poze cum se petrece o nastere confuz

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 6 luni

13.02.2006 9:22     citat 

----------
Carmella a scris:
mare e curiozitatea asta ochi peste cap ... nu inteleg de ce va chinuiti voi singure ? mai ales cele care sinteti insarcinate.
----------

curiosity killed the cat, cica. foarte fericit

Acum hai, ca logica celor care le posteaza n-o inteleg, insa ce nu inteleg e ca nu stiu cate s-au vaitat deja pana acum ca vai ce groaznic, mai bine nu ma uitam etc., si tot se mai "trezeste" cate una care nu isi poate tine curiozitatea in frau. trag cu ochiul

----------
Carmella a scris:
Chiar as fi curioasa sa stiu ce anume va impresioneaza ? Nu ati intuit pina la vizionarea acelor poze cum se petrece o nastere confuz
----------

Am intuit eu, am si citit destul de multe, dar ma gandesc ca niste poze, mai ales prost facute (eu nu le-am vazut!) te "cutremura" mai tare decat textul care le-ar descrie. Fericiti cei saraci cu duhul ... si tot asa (in cazul meu): fericiti cei saraci cu fantezia. rad Eu in orice caz n-am de gand sa imi fac frica in plus prin vizionarea acestor poze. zambet

sus

Denunta
elmi

Copii
David: 14 ani, 5 luni
Edina: 12 ani, 3 luni

13.02.2006 11:14     citat 

eu m-am uitat cand eram insarcinata si nu mi s-a parut nimic oribil sau anormal....poate doar trist cazul fetitei care a murit....Oricum dpdv medical este chiar interesant sa stii cum decurge o nastere, pana sa vad pozele, desi sunt cadru medical, nu stiam cum arata o epiziotomie.Lorenna mi-a trimis linck-ul pe pm cand eram insarcinata si chiar tin sa ii multumesc inca o data.

sus

Denunta
roxyfoxy

Copii
roxana anca: 14 ani, 5 luni

24.06.2006 11:37     citat 

surprins surprins surprins ce bine ca am facut cezariana cu anestezie totala

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde