· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Nasteri - site poze explicite!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Nasteri - site poze explicite!!!     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
alimary

Copii
Robin: 13 ani, 6 luni
Marcus: 16 ani, 3 luni

24.06.2006 4:22     citat 

Nu m-as uita la poze nici sa fiu platita din greu...am muscat o data momeala si m-am uitat la poze cu avortoni si inca ii visez...si vad ca marea majoritate a celor care s-au uitat la poze sunt ingrozite...cine are nervii de otel si burta goala sa se uite si dupa aia sa ne povesteasca fara amanunte rad

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 2 luni
Miriam: 10 ani, 3 luni

24.06.2006 6:22     citat 

Sincera sa fiu m-am uitat la pozele astea cand eram la inceputul sarcinii si mi s-a parut cel mai ingrozitor lucru cu putinta, acum dupa ce am nascut m-am uitat din nou si culmea nu mi se mai par asa ingrozitoare.

sus

Denunta
aedonisan

28.06.2006 12:56   Cezariana??  citat 

Buna,

Cora, tu ai facut cezariana?
Imi poti spune cum este?
Eu urmez sa fac cezariana si nu mai pot de frica...... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Lauriciu

Copii
Patrick-Alexandru: 14 ani, 10 luni
Miruna-Ioana: 11 ani, 8 luni
am nascut deja!

28.06.2006 4:05   Re: Cezariana??  citat 

----------
aedonisan a scris:
Buna,

Cora, tu ai facut cezariana?
Imi poti spune cum este?
Eu urmez sa fac cezariana si nu mai pot de frica...... plang sau sunt foarte trist
----------

Buna,din pacate Cora nu mai posteaza de ceva timp pe forum trist
Daca imi permiti o sa-ti raspund eu foarte fericit Am facut cezariana pt ca am fost constransa(bb avea tripla circulara pericervicala). Vreau sa-ti spun ca nu regret deloc,chiar m-am refacut f repede,am reusit sa slabesc,cicatricea arata bine,burta a fugeat. Pot sa-ti spun ca am avut parte de un bb foarte agitat cel putin in primele luni,trebuia tinut numai in brate,dormea numai la mine pe burta,dupa 1 luna caram caruciorul+copil pe scari fara nici o problema;durerea este, intr-adevar cel putin in primele zile,dar trece. Una peste alta-linisteste-te ca cezariana nu este asa groaznica precum pare. Nastere usoara si un bb sanatos sarut

sus

Denunta
nikis

01.07.2006 12:09     citat 

Eu m-am uitat la poze cu mare placere si cu mare invidie!
De abia astept sa fiu iar graviduta!
Nasterea nu e chiar asa de grea pe cat pare,iar durerile se uila imediat(cel putin asa a fost la mine)

sus

Denunta
bdelmari

Copii
Eric Joel: 13 ani, 10 luni
Joshua Christian: 11 ani, 2 luni
Emma Blanca: 8 ani, 9 luni

10.07.2006 9:13     citat 

fetelor eu le-am vazut pe toate....sangeroase poze dar trebuie sa ne obisnuim cu ideea.
o prietana gravida a refuzat sa se informeze si sa se uite la de-astea pe toata durata sarcinii si-a avut un soc la nastere, mult probleme.
au americanii o vorba:' better the devil you know than the devil you don't"
mai bine stii la ce sa te astepti decat sa fii luat ca din pat.

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 13 ani, 10 luni

10.07.2006 11:12     citat 

bdelmari ce sa mai spun atunci de bunicile si mamele noastre ......care stateau numai pe internet ........, ele saracele de unde sa fi vazut poze? Nu cred ca dracul e chiar atat de negru .
Sunt femei care fac depresii , de fapt cam toate fac , acum conteaza cat de puternica esti psihic ............

sus

Denunta
bdelmari

Copii

10.07.2006 11:25     citat 

mie mi-e frica de necunoscut...imi place sa stiu fiecare pas...ca se mai intampla si neprevazutul e atlceva...
sunt genul de persoana cu "agenda in mana" care sa aibe totul sub control, atunci ma simt linistita...informandu-ma despre ce ma asteapta ma simt mai calare pe situatie, si cel putin psihic imi da o senzatie de liniste...
dar ai dreptate cu bunicile.... rad

sus

Denunta
bdelmari

Copii

10.07.2006 11:29     citat 

in cartea mea de gravida era o comparatie de genul :"nu te poti prezenta la un maraton fara sa fii facut antrenament", eu incerc sa ma "antrenez" cat pot trag cu ochiul

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 13 ani, 10 luni

10.07.2006 1:03     citat 

Intr-adevar suntem printre femeile fericite pentru ca avem acces la informatie . Nu spun ca mie nu imi este frica de necunoscut , citind ne facem o idee a ceea va urma sa vina , insa nu este obligatoriu sa fie asa . Pana nu demult eram ingrozita de nastere , imi era frica , chiar am facut o mica depresie , dar acum apele s-au mai linistit si astept cu nerabdare sa imi tin baietelul in brate sarut

sus

Denunta
nyky

Copii
AnaMaria Madalina: 14 ani

10.07.2006 6:58     citat 

Buna Lorrena,trimite-mi si mie, te rog filmuletele despre nastere si despre echo.Poti sa le trimiti pe privat ca sunt foarte curioasa si mai am un pic si tb sa nasc si vreau sa stiu.Mersi mult de tot!!!!! Pupice multe
sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Cat despre nastere eu sunt de parare ca nasterea cea mai buna este cea pe cale naturala,asta daca dr. nu hotareste sa faca cezariana din cauze medicale.Simti atunci durerile dar dupa aceea cred ca nici nu mai stii de ele cand iti vezi puiul in brate!!!Eu abea astept sa-mi tin fetita in brate si sincera sa fiu at,cand ma gandesc la ce dureri ma asteapta imi spun in minte ca merita pentru ca apoi imi voi tine copilasul la piept si asa ma mai linistesc, sa zic psihic.

Multi pupici la toate sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
crissa85

Copii
andrei fabian

14.12.2008 3:30   filmulet  citat 

loreena da-mi si mie te rog linkul cu filmuletul despre nasterea naturala

sus

Denunta
laurakopp

Copii
Adam: 17 ani, 9 luni
David: 15 ani, 1 luna

04.01.2009 2:57   Nastere naturala  citat 

Buna mamicilor,

Eu am nascut doi baieti, natural, trebuie sa va incurajez, durerile sunt suportabile si merita orice in lume pentru ca le induri pentru copilul tau. Nasterea normala e cea mai indicata de toate lumea si iti revii mult mai usor dupa. La prima nastere si mie mi-s fost foarte frica dar mi-am zis ca eu pot sa fac orice pentru copilasul meu. La a doua mi-a fost si mai frica pentru ca stiam deja ce ma asteapta, dar au fost oricum experinte unice. zambet

Curaj fetelor zambet

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 12 ani, 6 luni
o mana de barbatel! : 9 ani, 7 luni

05.01.2009 12:32     citat 

m-am uitat..is curioasa din fire....m-au socat 3 chestii:
1, pe tipele din veste nu le curata nimeni cu lama...si uite ca tot nasc..fara probleme..doar la noi te chinuie cu curatirea vietii
2.nu iti cocoata picioarele in tavan sa nasti...
3. mi s-a parut mai sangeroasa cezariana si mai brutala...prea mult sange...decat nastere normala...poate doar nu s-a parut mie

am nascur normla si a fost destul de dureros...ultima ora...dar la al doila bb aleg tot nasterea normala...asta dc nu se impune cezariana

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 3 luni

05.01.2009 10:38     citat 

nici nu vreau sa ma gandesc la ce o sa se intample plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: