· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.74
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.74     
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 7 luni
V mic: 10 ani, 6 luni

14.10.2010 6:06     citat 

Ione, eu o sa stau cu bebe in camera, sigur imi trebuie. sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

14.10.2010 6:16     citat 

asa da trag cu ochiul

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani, 1 luna

14.10.2010 6:24     citat 

rebeca eo scumpete sa o pap toata
0911 grisul e deja cu calciu se face cu lapte (eu cu lp)
ionelita mersiiiiii, la Cosmin cu ce il combini sau il dau gol???
va pupam
nu de mult am intrat si noi in casa de la plimbare,aproape toata ziua stam afara cat mai este soare ca de vin frigurile mari mnu mai stam noi atata, acuma profitam
pupocila toate mamicile si la toti bebeii

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

14.10.2010 6:28     citat 

prima data i l-am combinat cu toate legumele
a doua oara voiam sa simta mai mult gustul de broccoli si i l-am fiert doar cu morcov si o bucata de dovlecel
poti incerca si simplu..eu nu am incercat foarte fericit

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani, 1 luna

14.10.2010 6:58     citat 

mersi mult sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 10 ani, 10 luni

14.10.2010 7:04     citat 

diversificarea se incepe intodeauna cu legume fierte ? nu se poate cu sucuri de ex. suc de morcovi?

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

14.10.2010 7:06     citat 

Buna seara fetele
Am uitat ca e sarbatoare si am spalat trist
Byu ce frumos ca v-ati distrat de ziua sotului..bravo voua zambet
narcisa ce m-ai distrat ... rad
Simo zambet
Carmen e si mai sanatos asa...cartofi fierti...salate..gratare.... scot limba
La mai multe lunite Fabian sarut
Codrina mi-au placut glumele rad ....si cele ale lui Bogdan ..... rad
Despre alergie..Finuta mea este alergica iar eu nu imi amintesc sa fi vazut la ea pe piele bubite..ci pete prostit

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

14.10.2010 7:08     citat 

----------
giullia a scris:
diversificarea se incepe intodeauna cu legume fierte ? nu se poate cu sucuri de ex. suc de morcovi?
----------

daca am inteles bine, digestia incepe in gurita prin amestecarea alimentului cu saliva...pe cand sucul se duce direct in stomacel si este acid prostit

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 3 luni
Victor Adrian: 10 ani, 11 luni

14.10.2010 7:21     citat 

----------
giullia a scris:
----------

eu la Matei am inceput cu fructele. dar nu suc ci blenduite, ca un piure.si i le-am dat treptat, cum fac fetele de pe forum cu legumele.
La Victor..nu stiu cum voi proceda, daca o sa aleg fructele sau legumele prima oara..chiar nu stiu. Mai am timp berechet sa ma gandesc foarte fericit

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

14.10.2010 7:41     citat 

berechet ? rad incepi la 1 an? rad

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 1 luna
Irina Maria: 9 ani

14.10.2010 8:18     citat 

claudis da asa e, Iulian nu ne-a stat niciodata in cale sa ne distram. PE unde am fost nunti, terase,gratare am fost cu el. Si tot timpul a fost cumintel, de cand era micut tare.
giullia asa e poti incepe si cu fructe dar se recomanda pireuri mai moi, sau legume pireuri tot mai moi.
bebe nu e rece si la voi, ce faceti afara, va plimbati sau stati prin parc?
Am fost si noi azi prin oras, Doamne ce nebuneala e la noi in trafic surprins surprins surprins surprins si prin oras. Sunt f multi oameni care au venit la Sf Parascheva de prin imprejurimi.
Am fost in centru si ne-am plimbat. Ca si ieri am uitat aparatul acasa.
Noi ne mai jucam putin apoi la baita si nanita.
Noapte buna va uram!!!!![/b]

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 3 luni
Victor Adrian: 10 ani, 11 luni

14.10.2010 8:20     citat 

rad nici chiar asa. dupa 6 luni clar, depinde de Victor. Nu vreau sa il grabesc si nici sa il fortez. Ar tb sa astept sa stea in fund singur sau sa aiba dinti nu?
Si cum el nu da semne nici ca s-ar intoarce de pe o parte pe alta...iar dinti..ioc...cine stie cand. deci am timp sa ma mai gandesc rad
chiar in seara asta ma gandeam ca nu i-am dat sa bea inca apa..dar beau eu...de mi se apleaca de la atatea lichide..

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 1 luna
Irina Maria: 9 ani

14.10.2010 8:37     citat 

Si daca va era dor de noi:

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 2 luni

14.10.2010 8:45     citat 

ce bine ii sta cu freza asta la Iulian, e tare frumusel, si ce privire! sarut
Giulia, eu am inceput diversificare cu suc de morcovi si mar pe la 4 luni, apoi am trecut pe legume, acuma depinde de fiecare cum simte.

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

14.10.2010 9:05     citat 

Surpriza ! Am aparut deja si nu e incanici ora 10 !
Casian e cu gura pana la urechi de fericire ca nu l-am mai lasat sa maraie in patut si l-am pus langa mine pe pat . Acum isi zice povestea de noapte buna ! Tot gangureste pe limba lui.
Byu, Iulian vrea deja un fratior ? rad Voi cat timp puteti sa mai stati in camin ? Pana terninati masterul, nu ?
Simo, eu zic ca aparitia dintisorilor nu e un criteriu de luat in considerare ca sa incepi diversificarea ! Pai atunci eu ce sa fi facut, sa fi inceput la 8 luni , ca atunci i-a iesit primul dintisor ? Sau am o prietena la a carei fetita i-au iesit primii dinti la 1 an. Nici chiar asa , copilul umbla in picioare si tu sa ii dai numai lapte din cauza ca nu are dinti ? Oricum pt. piure nu ii trebuie dinti ! rad
Lasa, Claudis, ca si eu spalasem deja cand am aflat ca e sarbatoare ! rad Doamne, cat de harnice putem sa fim ! rad Dar noroc ca am aflat de la voi ca e sarbatoare si nu am mai facut nici mancare, nici curatenie . rad
(Casian a adormit deja. Inseamna ca i-a placut "povestea" ! )
Bebezola, eu ultima oara cand i-am dat broccoli -parca luni - i l-am dat cu un galbenus fiert , un cartof fiert si putin lape. I-a placut . De fapt de cand am inceput diversificarea puiul meu nu a lasat niciodata nici macar o lingurita in castronel, de fiecare data i-am curatat de pe margini cu lingurita rad indiferent ce a papat ! E un haplea ! Si nu a facut niciodata diaree sau alergie de la nimic. Sa va spun ce figura e : eu il iau cu mine la bucatarie si il pun in scaunelul lui pana ii prepar papica -dupa ce am fiert si racit legumele , ca nici eu nu stau sa le pazesc!- . Si cand ma vede ca deschid sertarul si scot blenderul incepe sa chiuie de fericire si sa rada ! E asa dulce !
Cayia, eu ii curatam buricutul doar cu spirt . Am stat cu bebe in salon , iar la vizita si asistenta il curata la fel, doar cu spirt si as ane-a zis si noua sa facem. Nastere usoara sa ai !
Mi-a foameeeeeeeeee ! Asa imi trebuie daca am mancat doar o farfurie cu supa pana la ora asta !
[/b]

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: