· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.74
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.74     
ana_348

Copii
M: 15 ani, 7 luni
D: 11 ani, 1 luna

14.10.2010 9:27     citat 

buna seara!!!
simo, sunt de acord cu mada legat de dinti. Diana nu are inca dinti dar nu cred ca asta e un criteriu, mai mult, ii dau si bucatele sa roada...

mie nu mi-e foame, mi-e rau, am fost la un eveniment si acum tot vizitez baia...desi am fost la un super luxos restaurant...probabil nu eram obisnuita cu multa mancare...

mama a luat-o pe maia de la dansuri dar n-a vrut sa stea cu ea ca e ziua lor de casatorie, am tinut bona dar mi-a fost jena sa o rog sa stea mai tz de 9, asa ca iar am tras o alergatura, iar maine la 9 ar trebi sa fiu inapoi...ceilalti s-au cazat la hotel...

uf, imi sunt asa dragi galustele mele, toata seara ne-am pupacit, si acum maia doarme cu mine, ca tati e plecat trist

byu, imi place mult de iulian zambet Eu asa fac, citesc doar ultima pagina rad

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

14.10.2010 9:41     citat 

----------
dincamsimona a scris:
----------
giullia a scris:
diversificarea se incepe intodeauna cu legume fierte ? nu se poate cu sucuri de ex. suc de morcovi?
----------

eu la Matei am inceput cu fructele. dar nu suc ci blenduite, ca un piure.si i le-am dat treptat, cum fac fetele de pe forum cu legumele.
La Victor..nu stiu cum voi proceda, daca o sa aleg fructele sau legumele prima oara..chiar nu stiu. Mai am timp berechet sa ma gandesc foarte fericit
----------

simo,citisem pe undeva..(nu ma intreba unde rad ) ca daca e mai slabut se incepe cu legume...daca e mai plinut mai bine cu fructe...explica acolo si de ce...dar crezi ca mai tin minte ....parca sunt biban rad

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 3 luni
Victor Adrian: 10 ani, 10 luni

14.10.2010 10:05     citat 

zambet
fetelor..sarutmana..cele 2 criterii de incepere a diversificarii le-am aflat si eu de pe forum de aici. nu stiam de ele. nu ma iau dupa ele, normal..lui Matei i-a iesit primul dinte la 11 luni , si a stat singur in fund pe la 7 luni si ceva rad
vroiam sa spun ca mai am eu pana incep..are de-abia 4 luni jumate foarte fericit

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

14.10.2010 10:05     citat 

byu ce bine de voi... .. mi-ar fi placut si mie...Dar la noi pana si iesitul in parc a fost o aventura.... prostit Si cand aveam un drum de facut ...daca eram nevoita sa il luam cu noi..ne chinuiam si noi ..il chinuiam si pe el surprins
Ce freza smechera are Iulian sarut
mada daaaa..mai ales eu..ma apuca "harnicia" chiar atunci cand nu trebuie rad
Pupam un mancacios sarut ( si eu il luam pe Matei in bucatarie cand ii faceam mancarica si nici car nu zicea rad
Simo eu daca ar fi fost sa ma fi luat dupa criteriile mentionate de tine sigur ar fi tb sa astept minim pana la 7 luni.....Or spune studiile ca laptele matern ramane baza pana la un an....dar totusi..Undeva citeam ca nici la 7 luni nu ar fi tarziu insa eu nu as astepta chiar atat..doar daca na.....decide copilul ca nu si nu rad (cum a fost cazul nostru...desi am inceput la 5 luni jumatate ,dupa o saptamana a tb sa facem pauza pentru ca Matei devenise f.agitat surprins )
chiar Cayia si noi tot spirt de 70 C am folosit la buricel ..din ala preparat in farmacie
ana sanatate multa sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

14.10.2010 10:09     citat 

----------
madalinacret a scris:
. Nici chiar asa , copilul umbla in picioare si tu sa ii dai numai lapte din cauza ca nu are dinti ?
[/b]
----------

rad

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 7 luni
D: 11 ani, 1 luna

14.10.2010 10:10     citat 

rad
ma tot gandeam ce sanantate, ca suntem acum toti sanatosi tun...si mi-am dt seama, e vorba de stomacul meu rad Nu are nimic el, eu sunt rezistenta la capitolul asta
va pup, nb

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

14.10.2010 10:15     citat 

----------
claudis a scris:
Simo eu daca ar fi fost sa ma fi luat dupa criteriile mentionate de tine sigur ar fi tb sa astept minim pana la 7 luni.....Undeva citeam ca nici la 7 luni nu ar fi tarziu insa eu nu as astepta chiar atat..doar daca na.....decide copilul ca nu si nu rad (cum a fost cazul nostru...desi am inceput la 5 luni jumatate ,dupa o saptamana a tb sa facem pauza pentru ca Matei devenise f.agitat surprins )
----------

ai vazut, eu cu Matei..mai tarziu surprins rad
la el am inceput pe la 6 luni jumate din diverse motive de .."spatiu" sa ii zic..
de ex..matei intotdeauna s-a situat la limita superioara a tuturor criteriilor: inaltime, greutate... totul a inceput de la nastere (4,100)
am inceput cu fructe, continuat cu legume , am evitat fainoasele,.. a fost si este ok. dar acum in ultimul timp parca am aflat mai multe..si stau sa ma gandesc dc voi proceda la fel si la Vic sau nu..Asta era "nelamurirea" mea, si m-am amagit ca...mai este timp berechet foarte fericit
...
pana la urma, tot tu ca mama decizi si vezi ce este mai bine pt puiul tau. bineinteles cu parerile "specializate" aferente...

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

14.10.2010 10:16     citat 

asa..si mai vroiam sa il laud si eu pe Iulian..e scump foc in prima poza iar mesajul...lasa de gandit. Byu..se coace ceva?

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 8 luni
Eduard: 10 ani, 11 luni

15.10.2010 12:24     citat 

In sfarsit, v-am ajuns! prostit

Byu, e asa dulce Iulian!! sarut sarut Ma minunez ca are asa mult par in cap. E tare frumos! ptiu!
Apropo, in care camin stati (daca vrei imi rasp pe privat)..eu am trecut cu baietii de doua ori prin Tudor, iar data viitoare poate va facem o vizita! trag cu ochiul trag cu ochiul
Ieri am fost cu baietii , fara tati, prin oras la zilele Iasiului, dar nu m-am incumetat sa ma duc pe trotuarul ala aglomerat dinspre Podul Ros spre Palat, ci dinspre Posul Ros spre Tribunal (intersectia aia cu Hala Centrala). Imi venea sa ma huidui ca m-a apucat plimbareala..caci am ajuns pana la Teatrul National cu ei si era ora 8 seara surprins surprins si ei erau cam obositi si maraiti. Nu-ti mai zic cum am ajuns pana acolo si cum prostit
Azi dimineata m-am rugat de husband-ul meu sa-i scoata el pe baieti afara ca sa pot face mancare si curatenie..ai am bagat si eu doua masini la spalat...abia cand au venit ei de-afara, mi-a zis ca e sarbatoare, ca s-a mirat ca e lume in parc rad
Seara mi-a dat liber sa ma duc hai-hui la zilele Iasiului de una singura timp de 2 ore juma foarte fericit . A fost asa bineeee, desi am fost tare stresata ca sta atata timp Edi fara lapticul meu, el care papa din ora in ora prostit , dar erau tare cuminti toti trei cand am ajuns, doar Edi ma fixa intruna rad rad si cand m-a prins..mai ca nu m-a mancat toata rad rad . El papa de mama focului de aproape uita sa mai respire si eu radeam de el si radea si el , dar asa pe fuga sa nu rateze tzitzi scot limba .
Off ma doare burta de parca zici ca imi vine menstra surprins . Eu nu am mai avut menstra de 3 ani prostit prostit

Ma duc la nanii..la ora asta plang sau sunt foarte trist

Noapte buna!

sus

Denunta
antoniav

Copii
VICTOR ANDREI: 13 ani, 8 luni
DRAGOS IOAN: 10 ani, 10 luni

15.10.2010 7:31     citat 

Buna dimineata!

Gata cafeluta?

Fiu-miu e tare marait. Ieri, la fel a fost. Are un coltisor. zambet

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

15.10.2010 8:02     citat 

neataaa...
La multe lunite Diana Catalina!!! uite ca ai implinit prima ta lunita din viata! la mai multe si sanatoase!!

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 11 luni

15.10.2010 8:18     citat 

AntoniaV, felicitari pentru coltisor!!

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani
Andra Diana: 10 ani, 8 luni

15.10.2010 8:20     citat 

'Neata!
Micky, sa-ti traiasca printesa, sa fie sanatoasa!

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 11 luni

15.10.2010 8:25     citat 

Cap 75!!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

15.10.2010 8:25     citat 

imediat schimb trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: