· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.74
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.74     
22ra

Copii
Ilinca Maria: 11 ani

13.10.2010 1:27     citat 

eu am babyphone de la primii pasi, l-am primit cand am iesit din maternitate si mi-a fopst foarte util, mai ales ca daca eu sunt cam singura cu Ilinca toata ziua cand mai ma duceam sa ma spal pe cap sau in bucatarie sau pe balcon luam unitatea mobila dupa mine si auzeam imediat daca se trezea sau plangea. Si eu tot la 2 camere stau...dar nici macar acum nu m-as putea lipsi de el.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 9 luni

13.10.2010 1:36     citat 

----------
Roxanne a scris:
Poate cind ne vom muta la casa, am prieteni care l-au folosit pina avea copilul 2 ani si ceva, dar nu in apartament de 2 camere ca mine, ci la casa.
----------

Noi stam la casa, ba chiar cu etaj, insa la inceput nu a mers babyfonul, pana am facut rost de altul mai crescuse, si uite asa am ajuns la 4+ ani fara. rad Nu stiu, n-a fost nevoie de el. O singura data am mai apelat la el ca adormise iarna in masina, ca sa aud cand se trezeste, si cand m-am dus la ea plangea saracuta de mama focului, ca din pacate magaoaia nu functioneaza sub +10 grade. nervos

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 11 luni
D: 11 ani, 2 luni

13.10.2010 1:57     citat 

Da, de-aia am si zis "poate" zambet

sus

Denunta
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 10 ani, 10 luni

13.10.2010 3:03     citat 

Multumesc de raspuns chair ma speriasem cu caderea parului ...a venit fratele meu la mn si imi zice k incep sa am calvitie dupa care razand imi mai zice ca a vazut la mare 2-3 fete tinere care aveau peruca ... deci acum ma linistesc ca este ceva normal ufff

sus

Denunta
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 10 ani, 10 luni

13.10.2010 3:06     citat 

madalina 2 minunatii acolo in poza sa va traiasca

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

13.10.2010 3:26     citat 

Buna fetele

Codrina asa patesc si eu cu ambii copii. Uite o explicatie:

Petele rosii neproeminente de pe frunte, nas, pleoapele superioare sau ceafa se datoreaza unor aglomerari si dilatari de vase capilare sanguine (popular poarta numele de 'sarutul ingerilor' sau 'ciupitura berzei'). Aceste semne din nastere se diferentiaza prin aspectul lor de epiderma inconjuratoare si sunt uneori acoperite cu par. Zonele rosiatice cu nuante albastrui care apar pe fata sau pe ceafa, urmare a dilatarii excesive a unor vase sangvine mici de la suprafata pielii constituie angioamele. Daca sunt plane, in vorbirea curenta sunt denumite, 'pete de vin', iar daca sunt usor bombate se mai numesc si 'fraga' sau 'fraguta'. Ele se accentueaza dupa plans, insa de regula dispar in cursul primului an de viata. Se poate intampla ca petele sa ramana toata viata, insa ele devin vizibile in timpul emotiilor puternice sau al eforturilor sustinute. In general, nu au nici un efect neplacut, doar ca sunt inestetice.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

13.10.2010 3:28     citat 

pupicei dulci tuturor!!!
sarutsarutsarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

13.10.2010 3:34     citat 

----------
Codrina a scris:

Stie cineva de ce apar acele pete pe fata fetei mele?? ca am papat acum mar si nu a aparut nimic, doar cand papa la tzitzi... confuz confuz confuz
----------

cred cert ca este de la efortul pe care il depune cand suge...

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

13.10.2010 4:24     citat 

helllloloooo
raportam al doilea dintisor prostit prostit nebunie mare cu dintii astia,ies k ciupercile dupa ploaie rad rad
claudis am citit de'a'doaselea atunci despre dive la tn jenat
biluta ce fete frumoase ai sarut
si eu am baby phone de la primii pasi si mi-a fost f util,de knd am ajuns in RO am stat numai la tara cu fata asa ca pt mn a fost ''vital''
felicitari pt dintisor Amalia,la mai multi si sanatosi sarut
fata mea zici k e bagata in prizaaaaa zambet e super agitata sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 3 luni
Victor Adrian: 10 ani, 10 luni

13.10.2010 4:29     citat 

wow raliu...deja 2 dintisori.
mai dar fata asta a ta e grabita rau... saraca de tine...intai colicii apoi dintii..surprins

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

13.10.2010 4:41     citat 

codrina la Dragos ii apar mereu acele pete, si cand suge si dupa ce suge, in diverse momente ale zilei si tot apar si dispar, la fel si bubite pe obraz, dar nu cred ca e ceva ingrijorator. la derma mi-au zis ca bubitele sunt ceva normal la bebe mic

byu la multi ani sotului!!!!

noi suntem la tara la ai mei, o sa va scriu aici mai des sper, doar sa mearga netul ca se pare ca am un noroc chior, cand vin eu pica reteaua la ei rad rad rad

va pup!

ps. pana la urma se pare ca nu sunt asa de multe mamici care nu au scris de mai mult de 3 luni trag cu ochiul

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

13.10.2010 4:50     citat 

giullia si mie imi cade parul ingrozitor de tare. dar m-am tuns ca am zis ca asa poate nu mai cade asa de mult, sau macar e mai scurt. oricum e plin de par prin casa si peste tot, si Dragos are in maini tot timpul par, is foarte atenta mereu sa ii caut in pumn sa vad daca nu a ascuns iar vreun fir de par de la mami trag cu ochiul

ana yammmyyyyy ce poza ai la avatar!!!! si eu vreu inghe de aia

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

13.10.2010 5:26     citat 

buna fetelor...
L-am trimis pe tati cu Matei afara....Imi place ca acum daca a crescut baiatul iese afara cu el aproape zilnic...Si asta e abia inceputul..Iar mie imi prinde tare bine linistea rad
Anca felicitari pt dintisor sarut Paote de aia a fost micuta mai agitata noptile prostit Diseara dormiti cateva ore bune fara pauza ...sa vezi rad
Roxanne ce m-ai amuzat rad Sa stii ca daca seamana cu mami o sa fie si un pupacios rad
Codrina se spune ca prea putin din ce mancam trece prin lapte....dar prietena mea care a nascut in statele unite a fost la doctor dupa ce aia mica a facut niste bubite pe fata si corp si i s-a spus ca pb. e alergica la ceva ce a mancat mama recent...I s-au facut teste si s-a depistat ca este alergica la lactate..Sper sa nu fie cazul vostru sarut
Noi daca ne vom muta la casa ne vom lua babyphone ...il vad absolut necesar cand e casa mare zambet
Raliu felicitari si voua pt dintisor sarut

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

13.10.2010 5:56     citat 

Uraaaaaa, ne-a reparat tataia caloriferul!!!!
Amalia felicitari pt dintisor!!!! Sa nu te iei dupa Iuri si s-o chinui pe mami! sarut

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 8 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 6 luni

13.10.2010 6:01     citat 

----------
22ra a scris:
eu am babyphone de la primii pasi, l-am primit cand am iesit din maternitate si mi-a fopst foarte util, mai ales ca daca eu sunt cam singura cu Ilinca toata ziua cand mai ma duceam sa ma spal pe cap sau in bucatarie sau pe balcon luam unitatea mobila dupa mine si auzeam imediat daca se trezea sau plangea. Si eu tot la 2 camere stau...dar nici macar acum nu m-as putea lipsi de el.
----------

Din acelasi motiv si il vreau si eu, pt ca sunt toata ziua singura cu el si mie tare greu, nici la toaleta nu ma pot duce cum trebuie foarte fericit. Iar cand merg pe balcon sa intind rufele ma sun dupa un tel pe altul si dau pe difuzor telefonul pe care il iau cu mine ca sa il aud. Mi-ar placea un sistem si video ca dak se face mare tre sa vad ce nazbatii face.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: