· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.74
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.74     
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 2 luni

13.10.2010 6:30     citat 

fetelor sarut multumim de urari!!!
abia acum vreo juma de ora ne-am intors de-afara! a dormit fata mea aproape 2 ore (1 ora si 45 min surprins ) n-a mai dormit asa de cand era cocuta rad rad rad rad
m-am urcat prin copaci dupa doua roscove sa-i dau sda le rontaie rad ce le-a mai smotocit!

narcisa vb tatii care-a reparat caloriferul! noi nu prea am mai aviut nevoie de centrala zilele astea...ce bine! prostit

claudis da..as vrea si eu sa am timp pt mine! dar degeaba zic..tot mai bine-i cu amalia pe langa mine si sa iesim toti cand iesim! daca as fi fara ea chiar si juma de ora...m-as gandi numai la ea rad pana n-am sa mai fiu asa dependenta de ea...nu pot altfel!

acum un pic mai devreme mancam mar si i-am dat o felie fara coaja si amaliei! a molfait ce-a molfait la ea, a[poi ce credeti c-a facut? a intins manuta cu marul spre gura mea sarut mi-a dat si mieee sarut draga de ea!
apropo...cum sa fac sa nu se mai inece cu marul...cand invata ei sa mestece...ma rog..cat pot ei..sa nu se mai inece?! tare ma mai sperie...zic sa nu-i mai dau...dar..cum sa se-nvete daca nu exerseaza?! confuz

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 7 luni
D: 11 ani, 1 luna

13.10.2010 6:34     citat 

felicitari anca pt dintisor! cand se ineaca, cu el pisat sau bucata?

in sfarsit am corelat si eu o reactie a dianei cu cartoful, cred ca o baloneaza, l-am scos din supa. pana acum a fost ok cu tot ce i-am dat. Cred ca o sa incep cu ceva iaurt, poate si biscuiti de bebe...cereale...si carnita...
ce deja fructe si legume nu mai stiu ce sa ii dau, nu prea mai gasesc fructe romanesti...baza e marul, ar manca si 2 mere odata.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

13.10.2010 6:44     citat 

ana multumim! se ineaca atunci cand ii dau bucata de mar fara coaja in manuta s-o rontaie ea!

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 16 ani, 3 luni
Sebastian : 11 ani
Sabrina Petronela: 8 ani, 10 luni

13.10.2010 6:48     citat 

buna, buna!!!
Va salut in graba, ca vin de pe drumuri, de la bunici(socrii) si ma duc sa le fac baie la copilasi
Doar atat precizez ca dulceata de mere si pere a Adrianei sarut sarut a iesit suuuperrrr!!!!

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 11 luni

13.10.2010 6:55     citat 

simo sarut saru mana, daaaa ai dreptate dar ce sa facem,trecem noi si scapam si de dureri de gingii pana la urma,oricum nu plange cine stie ce doar este superrrrrr agitata

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

13.10.2010 7:04     citat 

raliu felicitari pt dintisor!!!! sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
11 ani

13.10.2010 7:12     citat 

bona sera!

raliu felicitari pentru dintisor!
ralu-mada, ralucutza, multumesc de raspuns. Chestia e ca pana acum nu s-a observat, si de asta m-am mirat.
Claudis, eu nu am mancat nimic aparte in ultimele zile , ieri am baut o ciocolata calda...dar ciocolata am mai mancat eu, asa putin.
am o maraita in brate.
pup

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

13.10.2010 7:42     citat 

----------
Codrina a scris:
bona sera!

am o maraita in brate.
pup
----------

si eu trag cu ochiul nu-i aceeasi! rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

13.10.2010 7:48     citat 

he he a-l meu doarme de o ora rad

revin cu niste poze trag cu ochiul

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

13.10.2010 7:53     citat 

nu mai stiu daca v-am pus poza cum sta in funduletz zambet

tot patul era a-l meu rad

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
11 ani

13.10.2010 8:04     citat 

----------
ancutza_anca a scris:
----------
Codrina a scris:
bona sera!

am o maraita in brate.
pup
----------

si eu trag cu ochiul nu-i aceeasi! rad
----------

rad rad rad rad
nu-i!

Cosminel, ochios mic si dragut!

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani
Andra Diana: 10 ani, 8 luni

13.10.2010 8:21     citat 

Doamne, ce fain doarme piticul in tot patul! Sa-ti traiasca, Ionelita!

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 2 luni

13.10.2010 8:22     citat 

buna seara fetele, intru si eu acum seara ca am fost pe la mama, pe fata am lasat-o acolo pana maine, caci maine am ceva treburi prin oras.
Bilutza, frumoase rau printesele tale, ce frumos dorm impreuna.
Mada, mi-a placut mult filmuletul, m-am distrat cum casca gurita Bogdan cand ajungea cu lingurita la cel mic, toti trei sunt niste dulci.
Ione, ce bine doarme Cosminel al tau, e frumos foc, are niste ochi tare patrunzatori.
Fetelor, eu cred ca vorbiti de controlul ginecolgic de la 6 luni pt. cele cu cezariana, se recomanda a fi facut, mie asa mi-a zis dr. , am facut la 6 sapt. , iar acum la 6 luni nu am reusit sa merg din comoditate, dar merg sapt. viitoare, apoi la 1 an ar mai trebui facut.
Byu, la multi ani sotului, sa fiti fericiti impreuna.
Ralu-mada, ce poza faina ai la avatar, exact cum ai explicat tu problema cu acele pete rosii , asa mi-a zis mie pediatra la Bria, ei ii apar pe frunte si in jurul ochilor cand plange mai mult, dar trec imediat.

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 2 luni

13.10.2010 8:27     citat 

ma minunez ce le ies la puiutii vostri dintisorii, noi inca nimic, dar de 2 nopti ne trezim mai des, cred ca se molipseste ca vad ca si la unele dintre voi se intampla la fel, azi noapte am pus-o cu mine in pat pe la 3 si asa a dormit pana la 8 dimineata, sper sa-si revina ca eram obisnuita sa dea doar o trezire pe noapte. eu tot sper ca ne iese si noua ceva dinti, caci a inceput iar cu manuta in gurita, si vad ca a ros pe jucaria aceea de dentitie, pana acum nu a vrut-o.
va las, noapte buna si somn usor ingerasilor mici.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

13.10.2010 8:27     citat 

Buna seara fetelor! Am absentat ca nu mai fac fata cu treaba! Si inca n-am pus totul la punct. trist

Vai Ione ce scump e! Ce-l mai tare imi place cum doarme el ca un pisoi... scot limba trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: