· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.74
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.74     
ionelita

am nascut deja!

13.10.2010 8:37     citat 

multumim fetelor sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

13.10.2010 8:38     citat 

----------
ralu-mada a scris:
----------
Codrina a scris:

Stie cineva de ce apar acele pete pe fata fetei mele?? ca am papat acum mar si nu a aparut nimic, doar cand papa la tzitzi... confuz confuz confuz
----------

cred cert ca este de la efortul pe care il depune cand suge...
----------

Noua ni s-a zis ca facea o alergie la lapte. Si tind sa cred ca asa era pt ca la fel i-au aparut si cand a facut alergie la alte alimente.Doar ca la noi aceste pete n-au mai aparut dupa 3 luni parca. Cred ca s-a calit intre timp. scot limba

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 1 luna
T: 8 ani, 10 luni

13.10.2010 9:04     citat 

curioaselor.... rad rad
cadoul meu s-a concretizat intr-un telefon nou....un Nokia N97 mini, Gold edition...e superb sarut sarut sarut si e cadou comun de la parinti, sora , sot...
asta pt ca sotul vroia sa-mi ia un inel, si cu toate bijuteriile turcesti, nu m-am putut hotari ce inel vreau, desi in vreo 3 zile din concediu am batut la pas toate bijuteriile din kemer... rad ce sa fac sunt o balanta...greu ma hotarasc ce vreau...
si pt ca am ramas fara inel...l-am " incorporat" in telefonul asta...
am hard de 16 gb...abia astept sa-i fac poze Sofiei sa le am mereu la mine... eu aveam pana acum un nokia 7370 tot auriu...am ceva cu culorile astea ....

Mada, da,mergem si noi la Soffi planet....imi place sa zic ca e magazinul Sofiei... rad rad rad au multe lucrusoare si acolo....

legat de controlul de 6 luni...nu e vb de controlul copilului...ci al meu...asa ca m-am epilat frumos si vineri ma prezint pe calul balan rad

I-am pregatit Sofiei azi un piureu din morcov, pastarnac, dovleac galben, si conopida...la fiert am pus si 3 fire de patrunjel frunza.... am pus mai mare cantitatea de dovleac si parca a mancat mai bine...caci asta ii place...
a mea se inneaca uneori de la piure caci i se lipeste de cerul gurii...si atunci isi face greata....

merg sa-mi mai studiez cadoul...si sa ma culc, caci mor de somn... trag cu ochiul sarut
noapte buna, mamici si pitici... sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 8 luni
D: 11 ani, 2 luni

13.10.2010 9:33     citat 

waw, carmen, super arata telefonul, sa-l stapanesti sanatoasa!!!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

13.10.2010 9:36     citat 

anca inseamna ca eu sunt o mama un pic mai "denaturata" rad pt . ca daca am incredere in persoana cu care las copilul ..nu am nici un stres scot limba ..Bine ..imi zboara gandul la el si ma bucur cand apare din nou in "peisaj "ca si cum nu ne-am mai vazut de ff mult timp...dar nu pot sa spun ca simt nevoia sa stau numai in preajma lui...imi doresc sa ma deconectez uneori...si reusesc,.. jenat prostit Aaa si sa nu lipsesc de la alaptat...Asta e f important pt mine zambet (ultima sambata (ca eu doar sambetele imi fac de cap rad )...Am fost plecata 3 ore ..am venit sa ii dau sa pape...am plecat alte 3 ore...iar am venit sa ii dau sa pape...si iar am plecat pt 3 ore rad prostit scot limba ))
Codrina cine stie..poate scapati de bubite tot asa subit cum au aparut zambet
ionelita cosmin e frumos foc dar in ultima poza m-a dat gata rad sarut
Alina,Anca foarte interesant cum se linistesc noaptea atunci cand sunt langa mami...incep sa cred ca atunci cand a dormit Matei cu mama in patul mare o fi confundat-o cu mine rad
Carmen sa stapanesti sanatoasa telefonul....si eu am fost chemata la 6 luni la control si la un an foarte fericit
Nu prea ati fost active astazi scot limba

Ultima modificare efectuata de catre claudis la 13.10.2010 9:40, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 2 luni

13.10.2010 9:40     citat 

ana tocmai am mancat un mar! scot limba

frumoos cadou, carmen! sa-l stapanesti sanatoasa! da chiar, curioase mai suntem! scot limba

sunt cam terminata cu oboseala...iar se trezete amalia..cand o sa doarma toata noaptea fara treziri?!
aa ana nu mi-ai raspuns...m-ai intrebat dar ai uitat sa-mi raspunzi...cand nu se va mai ineca copilu' cu bucatica de mar?!

va urez noapte buna...

lipseste madalina la apel...pe unde umbli doamna?! prostit

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 2 luni

13.10.2010 9:42     citat 

claudis..nu esti mama denaturata! rad cred ca eu exagerez dar nu am ce face! asa simt...asta e! nici ea nu poate fara mine! foarte fericit
ar fi culmea sa lipsesti taman tu de la alaptat! rad
si nu, nu cred ca ar fi confundat-o pe bunica cu mama! ei ne simt si dupa miros...deci e exclus sa-si incurce mama! zambet

sus

Denunta
claudis

Copii

13.10.2010 9:42     citat 

anca.....din cate am observat..mada apare in ultimul timp dupa 11 scot limba

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 11 luni

13.10.2010 9:48     citat 

multumim frumos fetelor sarut
frumos baiat ai ionelita,seamana cu mami cool
carmen super cadoul tau cool
si eu plec si imi mai las fata acasa cu mami,la inceput ma simteam tare vinovata si denaturata prostit prostit dar noroc cu mami k imi baga mintile in cap si imi explica mereu k e normal sa mai vrei sa te deconectezi un pic,
Va las,ma bag la somn ca iar am chef la noapte,sper sa treaca dupa ce terminam cu dintii foarte fericit
N buna tuturor zambet

sus

Denunta
claudis

Copii

13.10.2010 10:17     citat 

sus

Denunta
ana_348

Copii

13.10.2010 10:20     citat 

claudis, sa stii ca pe mine ma iubesc mult fetele mele...si nu ma-ncurca cu nimeni scot limba

anca...de unde sa stiu...intrebam ca si eu am acelasi stres cu bucatele, plus ca mi-e f teama sa nu-i raman in gat plang sau sunt foarte trist

Azi maia a gustat si ea piersica foarte fericit...o gura mica, si gata, nu mai vrea...nici supa nu a mai mancat de atunci rad...dar tot e un progres ca cere sa incerce....problema e caar trebui sa ii dau zilnic guri mici sa o obisnuiesc cu gustul...zic eu...

codrina...nu cred ca-s mare lucru bubitele alea, vor trece de la sine...

ione e scump rau puiul tau

biencut, spor la treaba, si eu tot treaba fac plang sau sunt foarte trist Nu-mi ajunge ziua, lucrez si noaptea...

sus

Denunta
claudis

Copii

13.10.2010 10:22     citat 

----------
ancutza_anca a scris:

ar fi culmea sa lipsesti taman tu de la alaptat! rad
zambet
----------

rad ee..pot lipsi ca am rezerve la congelator...dar prefer sa se bucure de tetina mea si nu de cea de plastic rad (vreau sa aprecieze naturalul..sa nu imi aduca acasa vre-o siliconata ca atat ii tb rad )

sus

Denunta
claudis

Copii

13.10.2010 10:23     citat 

[quote="ancutza_anca"]claudis..nu esti mama denaturata! rad cred ca eu exagerez dar nu am ce face! asa simt...asta e! nici ea nu poate fara mine! rad
quote]

asta e..mai incolo mergeti impreuna la disco scot limba

sus

Denunta
claudis

Copii

13.10.2010 10:24     citat 

----------
ancutza_anca a scris:
claudis..nu esti mama denaturata! rad cred ca eu exagerez dar nu am ce face! asa simt...asta e! nici ea nu poate fara mine! foarte fericit
! rad
----------

mai tarziu mergeti impreuna si la disco scot limba

sus

Denunta
ana_348

Copii

13.10.2010 10:28     citat 

e clara faza cu disco
ma duc sa calc putin si la somn
nb

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: