· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.74
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.74     
claudis

Copii
M: 11 ani

13.10.2010 10:31     citat 

vai ce ma pricep la dat citate rad sunt praf rad
ana te cred..doar ca eu sunt un "mini mama" si ea o " mini eu"....desi suna exagerat cred ca il Iubeste pe Matei la fel de mult cat il iubesc eu...si in afara de alaptat face tot ce fac eu...leganat,cantat etc....
Plus ca in primele 2 saptamani de viata ale lui Matei aproape ca mama a fost mama lui.... trist eu am fost....pe alta lume surprins
Ne vom si muta impreuna si va petrece din ce in ce in ce mai mult timp cu el..e innebunita...intarzie la servici..ramane sambetele acasa ...ca sa stea cu el....Si eu ce pot sa fac...decat sa o las in timp ce eu cu sotul hoinarim rad
Desi stie cine e mama lui cred totusi ca se simte f in siguranta cu ea pt ca s-a invartit prin preajma lui de la inceput prostit

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

13.10.2010 11:11     citat 

Am aparut ! Si e ora 12 !!!
Claudis, dar plimbareti mai sunteti ! Ce mi-ar fi placut si mie sa am un sot mai plimbaret , cum e al tau sau cum e cumnatul meu . Al meu e foarte "casnic" , ii place sa stea mai mult pe acasa.
Ancutza, Raliu, felicitari pt. dintisori ! Noi "stagnam" la cele 2 bucati rad ... desi cine stie, ca nu ma lasa sa ma uit in gurita , am incercat sa ii analizez gingiuta de sus dar se scandalizeaza in secunda 1 !
Waw, Carmen, dar cuminte ai mai fost daca ai primit asa cadou super de ziua ta ! Nu mi-i "imprumuti" si mie pe cei care ti l-au luat , in 13 iulie la anu' ? Poate pana atunci se mai ieftineste si telefonul ! rad Unde mergi la dr., in Oradea ? La cine -daca nu e secret.... ?
Ionelita , eu ce sa mai zic de puiul tau ? Ca de fiecare data ma da gata !
Azi i-am facut si eu niste poze cu manute, picioruse. Trebuie sa le descarc maine.
A, si i-am luat un pulovaras cu fermoar de care sunt super incantata, e captusit cu polar, deci e grosut ! Ca nu avea nici unul f.gros, asta o sa fie bun si pe sub geaca, la iarna. Azi a fost pe post de jachetica. Si a batut un vant rece la noi, brrrrrr ! Si el era doar in blugi , cu sosete ! Eu am crezut ca e la fel de cald ca si ieri . E drept ca in momentele in care nu batea vantul -f.putine si scurte!- era cald.
Codrina, sa stii ca si lui Casian ii apar pete rosii pe fata , parca mai ales pe frunte, atunci cand plange mai tare , deci cand face efort. Dupa ce se linisteste dispar ca si cum nu ar fi fost.
Oare sa ma culc sau sa ma uit la serialul de la Pro TV ? Mi-e cam somn, azi noapte m-am pus la nani la ora 2 jumate ! Am si stipit azi de la 1 jumate la 2 , pe canapea ! Ca bebe a facut nani de la 11 jumate la 2 !!!!
Fetelor, aveti careva masina de spalat vase ? As vrea sa imi iau si ma intrebam daca stiti ce marci sunt mai bune .
Noapte buna !

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

14.10.2010 12:32     citat 

mada ai aparut...chiar ma intrebam daca sa te punem absent rad
Daaa...noi suntem dependenti de iesiri cu gasca..mai ales eu foarte fericit (dar am reusit sa ii transmit " virusul" si sotului)...mai ales iesirile nocturne baruri ..discoteci(unde nu am mai ajuns de cand am ramas gravida..imi arde buza rad )..speram la un revelion pe cinste scot limba
In schimb eu am o alta nemultumire...sotului nu ii plac plimbarile prin parc,dupa care eu tanjesc...e aiurea sa mergi prin parc singura cu copilul...(ca sa numai zic ca am avut peripetii..s-a tinut unul dupa mine de aproape ca intrasem in panica surprins )
Acum de cand s-a facut frig iese cu Matei dar se duce prin cartier...in nici un caz in parc rad
Hai ca am vazut si eu Fringe...renuntasem la filme de genul asta de cand cu sarcina...dar acum am voie sa ma uit chiar daca ma sperii cateodata rad
E 1.30..nici nu mai are rost sa ma culc...acum se trezeste baiatul ...il astept sa ii dau sa pape...
Si cum a inceput un film interesant pe Pro tv cu Samuel L Jackson...am preocupare... zambet
Noroc ca nu are treaba sotul dimineata si va sta cu Matei in timp ce eu imi voi face somnul de frumusete scot limba
Deci maine auziti de mine mai pe la pranz scot limba

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 1 luna
T: 8 ani, 10 luni

14.10.2010 6:45     citat 

Neata....sunt [prima azi ?
scot limba
Mada, nu merg la oradea la medic, ci la Cluj...eu am nascut la Gynia, maternitatea privata din CJ si merg acolo la d-soara Florescu...
avusesem de gand sa merg in paralel la alt medic in Oradea pt situatiile de urgenta...insa nu s-a intamplat sa aflu chestii 90 % pozitive despre niciunul., ca sa ma pot hotari la vreunul....si am avut noroc ca n-a fost nevoie...
am zis ca dc tot tb sa ma deplasaz in alt oras pt medic, at sa aleg unul mai bun...in plus eu cum am terminat in Cj facultatea, Clujul mi-e un oras de suflet, stiam si medicul, si m-am simtit mai in siguranta acolo...acolo simt ca vibrez la maxim...

Claudis.... rad rad tare faza cu siliconata rad
vai eu nici nu-mi aduc aminte cand am fost ultima data la dicoteca sau macar in club ....cred ca in facultate...
din pacate dupa facultate , majoritatea prietenilor nostri s-au risipit prin tara....iar aici acasa, nu prea ne-am mai creat alt cerc de prieteni.,,, ochi peste cap

Sofia s-a trezit azi noapte doar la 3 si dimineata la 7....ce bine a fost sarut
Ana, cum arata supa ta ?
e supa crema sau dai zeama in care au fiert legumele ?

fetelor, care ati incercat spanacul....in combiatie cu ce l-ati dat ?

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 2 luni

14.10.2010 7:55     citat 

buna dimineata si de la mine, caci sunt singurica plang sau sunt foarte trist
Carmen, sa stapanesti sanatoasa tel., ei i-am dat la Bria spanacul in combinatie cu brocolli, mai pun uneori si morcovel, daor fierte si cu putin ulei de masline, nu e bun dar ea l-a papat bine.
Claudis, si noi iesim si o mai lasam pe micuta cand cu mama, cand cu soacra, eu zic ca nu e prea bine sa ii invatam dependenti de noi, caci mai tarziu ce-o fi, si eu cand plec tot la ea ma gandesc, iar acum cum a stat fara mine o noapte la mama, aseara ma uitam tot in patut la ea, dar na asta e, mai trebuie si din astea.
azi e sarbatoare, cele din iasi mergeti pe la moaste?, cred ca e nebuneala ca in fiecare an.
La multi ani tuturor celor care poarta numele de Paraschiva, sau derivate.
va las ca ma pregatesc de plecare in oras,pupici.

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani, 1 luna

14.10.2010 8:31     citat 

neata si de la noi
vai cat am avut de citit am lipsit 1 zi si aproape un capitol surprins surprins vorbaretelor
mi-ati facut o pofta de castane..............anul trecut cum eram gravida imi trebia numai castane pe oriunde mergeam eu ziceam ca miroase a catane rad
despre controlul la 6 luni ...hmmmmm.... nici eu nu mai duce dar poate ar trebuii sa ma duc pe la 7 lunica la 6 am omis jenat nici nu ma prea incanta
ionelita ce frumosa e cosmin doamne ce mult iti seamana sa creasca mare si sanatos
ralu_mada ce imi place poza de la avatar,super
carmen sa-ti stapanesti sanatoasa cadoul,,,e super
ancutza , raliu felicitari pt dintisor, pe noi ne chinuie dar nimik.....

sa va spun pe unde am hoinarit ieri......am un sot car nu vrea sa manace hrana rec (salam,branza...etc) nervos nervos nervos ne facem o casuta mik la tara si cum era ceata ieri dimi afar am zis dute singur ca pun sa mancati acolo ceva mai mergeti si la bunik si mai mancati o supa daca va e frig...........................nu si nu ......a trebuit sa merg si eu sa ma plictisesc de la 8 dimi pana la 8 seara eu cu piticutza, am si inghetat defrig pe cand m-am bucurat ca mi-a trecut raceala, am stat si m-am uitat la ei cum lucra.... nervos nervos nervos
azi l-am trimi singur ca a ramas mancare de ieri foarte fericit dar maine nu scap asa ac nici maine nu o sa va citesc

acuma sa va intreb ceva....soacramea ma tot f...la cap cu "calciu gris" ???? ce parere aveti? e bun ? sau e n..buna soacra????

si inca ceva oare sa imi fie stricat termometrul??? iubita mea e toata rosie la fat si e cam calda dar termometrul erata doar 36.5 in fundulet???? ce sa fca???
vai ce m-am ointins jenat jenat

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

14.10.2010 8:35     citat 

neatza!

multumim fetelor sarut

azi e sarbatoare..de dimineatza imi tot zik "azi e sarbatoare"azi e sarbatoare"sa nu scot aspiratorul sau sa pun vreo masina la spalat rad

ca tot vb de filme...nu se uita nimeni la EZEL pe Kanal D?

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 7 luni
D: 11 ani, 1 luna

14.10.2010 8:40     citat 

neata
ce e ala calciu gris bebe?
ione eu nu ma uit...nici oglinda prea eds, d-apoi la filme...dar daca m-as uita l-as alege pe ala in care joc eu scot limba

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

14.10.2010 8:42     citat 

rad

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani, 1 luna

14.10.2010 8:56     citat 

ana gris cu calciu pt bebeii de peste 4 luni

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 15 ani, 5 luni
Mara Sofia: 11 ani, 9 luni

14.10.2010 9:02     citat 

----------
krmnn a scris:

fetelor, care ati incercat spanacul....in combiatie cu ce l-ati dat ?
----------

hmm, spanacul contine putin fier si multi nitriti. eu as mai astepta... eu am dat dupa un an si foooarte putin. am facut un fel de mancarica in care am pus de toate si am adaugat si cateva frunze de spanac, insa asta pt ca il aveam in casa. daca nu, nici nu cumparam. eu mananc spanac pt ca imi place mult, nu pt continutul in fier.

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

14.10.2010 9:05     citat 

Buna 'neatza !
E sarbatoare azi ? Habar nu am avut , asa ca tocmai se termina tura de haine de spalat ! Asta e! V-am zis ca eu oricum nu consider ca fac treaba atunci cand pun niste haine si detergent in masina si apas pe buton. Sper sa ma ierte Dumneeu , dar chiar nu am avut habar ca din nou e sarbatoare . La cat de multe sunt !!!!
Dar aveam de gand sa dau cu aspiratorul . Dar daca stiu acum ca e sarbatoare stau cumintica si las treaba pe maine atunci, ca de maine e si sotul in concediu si sper ca va aspira el atunci.
Chiar , fetele care stiti sarbatorile astea, ce ar fi sa anuntati seara ca a doua zi sa stim si noi , celelalte ?
Dati-mi o idee de felul 2. Ceva rapid , bineinteles !

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
11 ani

14.10.2010 9:50     citat 

Neatttaaa

Multumesc inca odata fetelor pentru raspuns. Chestia ce m-a alarmat era ca nu au mai aparut pana acum...
E sarbatoare?? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist si am o gramada de spalat

Un pic de amuzament. Aseara m-am amuzat teribil:
Ce este sifonul?
Sifonul este o apa cu picatele. (7 ani)

Cum lumineazã licuricii?
Licuricii au un pic de par si gaz si piticii ii dau foc si se aprinde. Licuricii nu mor, ei lumineazã pana când se termina focul si le creste par si piticii iar dau foc. (10 ani)
Licuricii sunt mici, au o lampa si vin la oamenii care viseazã si se uita la ei, cu lampa, ca sa vadã ce viseazã. (7 ani)
Licuricii au o lanterna mica si ne-o baga în ochi, ca sa nu-i cunoastem. (6 ani)

De ce ziua soarele e galben, iar dimineata si seara e rosu?
Soarele se schimba la culoare, ca sa mai vezi si alt soare. (5 ani)

De ce are laptele culoarea alba si nu ca iarba, verde?
Vaca face laptele alb, ca iarna, când nu are iarba, mãnâncã hârtie. (7 ani)

Jucariile alea erau infectate si eu le-am defectat.
Marius, 4 ani.

'Mama s-a dus la spital sa aduca bebe nou, ca acolo este aeroportul pentru berze.'

"ce vrei sa te faci knd vei fi mare?"
"eu vreau sa ma fac mireasa!"(6 ani)

Eu: Laura, ia si niste castraveti !
Laura: Sunt mulati sau vii ?
(a se citi, desigur, castraveti murati sau cruzi)

“Eu sunt un gandacel!
“gandaceeel ? da`de ce gandacel?"intreb eu si ea raspunde “ pentru ca ma gandesc toata ziua".

"Draga Dumnezeule! Daca esti atent duminica in biserica, iti arat pantofii mei cei noi."

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

14.10.2010 9:50     citat 

neataaaaaa!
ione fii-tu este ''criminal''! m-a omorat cu zambetul lui!!!!! si cum doarme el asa fara nicio grija! sarut sarut sarut sarut vroiam sa-ti spun ca eu ma uit la ezel! imi place de mooooor! este diferit fata de celelalte telenovele! iar cand se intalneste cu mama lui si mai baga si o melodie d-aia de te rupe la suflet................. sunt plansa toata! jenat scot limba

la multe lunite fabian, pui de giulia!!!!! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani
Andra Diana: 10 ani, 8 luni

14.10.2010 9:54     citat 

Madalina, eu azi fac o mancarica de ardei copt si piept de pui, dar nu cu smantana, ca n-am, ci cu sos alb. Se face f. repede.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: