· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.74
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.74     
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

14.10.2010 10:01     citat 

Noi ieri am terminat mancarica chinezeasca , care a fost cu piept de pui . Cred ca o sa fac niste spaghete , dar inca nu stiu ce ce .
Si eu am un marait in brate !

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

14.10.2010 10:04     citat 

Mama vede ca fata intarzie in baie. Se duce sa verifice.
-Fac kk tare si s-a ocupat in fund!

Mami, dar cum cresc copiii in burta?
Eu ca sa evit cumva subiectul: STii tu cum e cu samanta de flori pe care o pui in pamant si creste floarea?Asa si cu bebeii, dintr-o seminta creste un bebe.
El: AAAAAaaaa, si tu ai mancat samanta lui tata:)

Julia, hotarita: Julia e baiat!
Io: Nu, iubito, eshti fetitza.
- Ba sint baiat!
- Nu, mami, ca baietzeii au putza, iar tu n-ai.
- Ba am putza!!
- Shi unde e?
iritata rau- A plecat!!

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

14.10.2010 10:12     citat 

codrina rad rad rad ce tari sunt

vad ca nu mi-a raspuns nimeni despre calciu gris chiar nu stie nimeni hnuma soacramea????

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 3 luni
Victor Adrian: 10 ani, 10 luni

14.10.2010 10:24     citat 

super tare:)) codrina..sarut mi-ai facut dimi frumoasa foarte fericit

bebe..eu as astepta inca putin cu grisul...
in afara de faptul ca are gluten si e bine de evitat pana la 10 luni nici nu are cine stie ce valoare nutritiva..
gresesc cumva fetelor?

eu dunt dispe cu ...glutenul. am o prietena cu un copil de 2 ani si o luna care are intoleranta la gluten. La varsta lui are 9 kg. Si i-a dat de mic...gris, paine...
poate fac si eu legaturi aberante, dar...m-as feri.
Si soacra ta bebezola, probabil ca insista pt gris ca asa a fost ea obisnuita cand erati mici.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

14.10.2010 10:49     citat 

Neata fetelor,
Si eu am un marait in brate si abia scriu ca e nervos si se misca intruna.
Vreau sa va multumesc pt urari sotului,i-am transmis si va multumeste mult.
Deci nu au mai venit socrii si pe la 8 seara am iesit toata gasca inclusiv Iulian intr-un local f frumos si aproape (stam in campus) ca sotul nu a vrut sa mergem cu masina ca sa poata bea si el ceva.A fost super-bine, ne-am distrat ,Iulian a fost f cuminte,cand i-a fost foame m-am retras intr-un loc unde nu era nimeni si i-am dat papa,iar cand ii era somnic il leganam pe genunchi.Dupa local am venit cu totii acasa am mancat tort si am baut sampanie.
Da fetelor azi e sarbatoare mare Sf Parascheva de la Iasi,e asa multa lume la Mitropolie.
Revin ca Iulian e f somnoros,merg la nani apoi va mai scriu la fiecare cate ceva..

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

14.10.2010 10:52     citat 

Neata,
Trebuie musai sa bage astia o reducere de Tva sa-mi ia sotul laptop, sa stau si eu cu voi pana la 2 noaptea surprins surprins surprins Si-asa ne trezim atat de des ca mai bine as sta treaza! prostit
Aseara chipurile s-a lasat domolit mai usor din plans, nu a mai fost nevoie de plimbari nocturne prostit Nu m-am mai uitat pe ceas sa vad cat si cum a dormit, dar daca imi "iau pulsul" rad nu prea a dormit foarte fericit
Raliu imi scapase, felicitari pt dintisor! Pt mine nu mai este o bucurie, mai ales ca a vazut si doctorita de fam ca sunt umflate gingiutele si la maselute, deci de-aia ne chinuim. ochi peste cap Aseara 2-3 ore musca tot ce prindea...si pe tati de umar foarte fericit trist I-am dat de curiozitate nurofen nervos , nu a fost nici o diferenta, a ca n-a mai plans in hohote, sper ca s-a chinuit mai putin plang sau sunt foarte trist ! Stiu ca de-acum incepand cu caninii, va fi totul o distractie plang sau sunt foarte trist
Ione f tare Cosmin sarut E atat de dulce, nu faci ca mine?: il ridic pe Iuri de sub brate si il scutur, ma astept sa zornaie ceva rad si dupa aia ii zic :"aha, esti adevarat!!! nu esti o jucarie rad rad rad "! sarut
Claudis f bine ca ai pe cine te baza, noi daca zicem ceva, clar e din invidie!!!! foarte fericit Asa as mai evada si eu, dar, cand s-a mai intamplat, am cam sunat de zeci de ori ochi peste cap , deci sunt din acelasi aluat cu cuscra-mea! rad
Asta ca se intampla rar, ia sa am ajutoare sa vezi cum m-as invata!!! foarte fericit
Bebe chiar nu stiu ce e ala, probabil gris cu calciu? gandesc logic? rad rad
Codrina ai chef de glume de dimineata, asta e bine, inseamna ca ai dormit bine! sarut
Mada si eu am un marait! rad Eu m-am scos, aseara a trimis soacra-mea vreo doua sarmalute, daca tot la adus pe socru-miu sa-mi rep caloriferul.....care iar nu mai functioneaza nervos Si avem vreo 17 grade! prostit Luni ne ajuta cumnatelul sa-l inlocuim, lucreaza in hypermarketul din care l-am cumparat! prostit
Carmen super-cadouuullll, sa-l stapanesti sanatoasa!!!!! sarut Te invidiez, dar ma multumesc si cu Nokia 6500 clasic! foarte fericit E tot auriu foarte fericit Se pune? rad
adriana, ione si eu ma uit la Ezel , dar pe sarite, imi place, dar mi-e suficient sa vad secvente foarte fericit
ancutza si Iuri se ineaca cu mar, la cati dinti are musca serios! prostit Se obisnuieste , cred, punandu-i in pireul de fructe din aproape in aproape bucatele de fruct! Sau acusic in branzica, vom papa de sapt viitoare trag cu ochiul sarut
O zi minunata sa avetiiiii!!!!!!!!!!! sarut sarut sarut sarut sarut Plec, deja avem probleme foarte fericit

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

14.10.2010 10:56     citat 

Ca tot am "vazut-o" pe Byu inaintea mea.....apareti si voi pe blogul lui Iuri nu numai Ana si Diana rad sarut sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 3 luni
Victor Adrian: 10 ani, 10 luni

14.10.2010 10:57     citat 

am uitat sa spun..de la cateva mesaje incoace foarte fericit
e tare cosminel...ce frumos doarme el..
si matei..ce imi place tenul lui luminos...

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 1 luna
T: 8 ani, 9 luni

14.10.2010 11:01     citat 

se pune, Narcisa orice e auriu... rad sarut trag cu ochiul

la noi , in vestul tarii, nu prea se sarbatoarea Sf Paraschiva, de asta cele de pe aici nu prea stiu...in Moldova in schimb se considera o mare sarbatoare...

vai, ce m-am distrat la faza cu "aeroportul pt berze..." rad rad rad rad rad

byu, imi faci pofta cu tortul tau prostit scot limba poate reusesc azi sa cumpar ceva dulce...

Mada, eu aseara am facut conopida pane si dovlecei pane..nu se face chiar rapid, da n-am mai facut nimic...

eu greu reusesc sa-mi fac mancare...parca nu-mi ajunge ziua...dimineata sunt la lucru, cand ajung, ma bucur de momentele cu asta mica, si cand doarme ea, dorm si eu scot limba jenat , si pe cand se trezeste, iar stau cu ea, si parca nu mai reusesc sa fac mancare...noroc ca sotul meu nu considera ca dragostea trece prin stomac...si se bucura si de cartofi in ler ( adica in cuptor, pt cine n-are ler, copti in coaja ) sau de un spanac piure, sau de chestii rapide...alaltaieri seara am prajit niste pastravi cu cartofi prajiti...
azi mai am mancare de ieri...si am scapat de stresul asta...

bebezola...da-i si tu sotului o ciorba la caserola...sa vezi cum il lecuiesti de hrana calda...trag cu ochiul)
auzi sa nu manance hrana rece...de multe ori noi asa ceva mancam seara...ca sa nu mai zic ca si dimineata rad trag cu ochiul

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

14.10.2010 11:19     citat 

Da am revenit,i-am dat sa pape a atipit una doua si apoi a facut ochii mari si acum se distreaza.
Va spun repede pana nu incepe iar maraiala.
carmen foarte frumos cadou ai primit, sa-l folosesti cu placere. In privinta gatitului, asa e parca nici eu nu mai am timp sa gatesc cum o faceam odata. Gateam musai o data pe zi sau la doua zile, acuma nu mai am chiar asa timp. Doar cand vine sotul acasa il las cu Iulian si ma bag eu in bucatarie, dar uneori chiar nu am chef. Si sotul emu se multumeste cu orice fac de mancare, dar uneori vad ca e f multumit cand fac ceva mai bun si mai consistent. Apropo de tort am facut tort diplomat f blat, ornat cu fructe, a iesit delicios.
bebe eu nu stiu ce sa-ti zic de gris, in privinta glutenului mie mi-a recomandat doctorita sa-i pun in pireul de fructe biscuiti simpli (cei cu gluten) putin ca sa fie mai consistent.
claudis sa stii ca si eu am nevoie uneori sa evadez, adik sa fiu putin mai libera. Asta se intampla cand merg la facultate si e bine oarecum, insa dupa 2 ore cand ies mi-e asa dor de puiul meu si cand ajung acasa il mananc tot. Ce bien de tine ca mama ta a fost langa tine de la inceput. Din pacate mama mea e in Timisoara si ii simt lipsa asa de mult, parca mai mult de cand l-am nascut pe Iulian. Dar asta e!
ione Cosmin e super dragalas, si ce frumos sta in fundulet. E rece la voi de e imbracat asa bien, asa-i?
Daca va zic cate gr sunt la noi n-o sa credeti, 28 gr, ca vara (in casa ma refer). La noi baga caldura ca stam in camin cum v-am mai zis si nu se face economie, are si centrala proprie caminul si e subventie de la stat probabil. EU ma bucur, imi place ca stam in maneca scurta si e cald si pe jos. MA bucur si pt Iulian ca e mai caldut.
ancutza te cred ca esti dependenta de Amalia. Ce e nasol la asta e ca atunci cand o sa mai creasca si o sa tb sa mearga la gradininta sau cand o sa mergi tu la lucru, o sa va fie f greu la amandoua.
claudis ma bucur ca ai vazut filmul si eu l-am vazut aseara, f mult imi place, pacat ca il da asa tarziu.
Iulian a fost putin cam agitat azi-noapte. Adik incercam sa-l dezvat de tzatzica in gurita toata noaptea si se foieste si se smiorcaie in somn daca nu are tzatzica in gurita chiar daca nu mananca. Adik as vrea sa dorm si eu mai lejer sa ma las mai pe burta sau mai pe spate dar nu pot tb sa stau doar ep o parte sau pe celealta.

Vorbeati de baby phone, intr-adevar am si eu acuma. Eu mi l-am dorit tare mult pt ca atunci cand merg la socrii sau la ai mei (stau la casa si e mare ) nu pot sa plec din camera cand doarme pt ca nu-l aud si e f util.
Va pup, merg ca maraie tb sa iesim si noi ,la plimbare.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 1 luna
T: 8 ani, 9 luni

14.10.2010 11:26     citat 

Byu, si cum stati in camin cu bebe ? ati primit garsoniera sau cum ? confuz

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

14.10.2010 11:30     citat 

22-23 avem byu ..oricum nu pot sa-l las numai in body

sus

Denunta
madalinacret

Copii

14.10.2010 11:45     citat 

----------
krmnn a scris:
Byu, si cum stati in camin cu bebe ? ati primit garsoniera sau cum ? confuz
----------

Exact asta ma intrebam si eu. E camin de familisti ? Cel putin, asa era unul la Timisoara -si eu am stat in complexul studentesc 4 ani de zile-si era gen garsoniera . Ca la camin obisnuit pt. studenti nu prea vad cum ai putea sta, ca doar nu are bucatarie sau baie in camera . E, m-ati facut sa-mi amintesc de vremurile alea ... cat de bine era ! Ce viata faina e cea de student! Va dati seama ca acum nu ma mai vad stand in camin, dar cand ai 18-22 de ani e altceva ! Si in primii 2 ani am stat 5 in camera, de abia apoi am reusit sa stau la camin de 2 in camera . Baia si dusul erau la capatul coridorului , dar nu conta . Cat as vrea sa dau timpul inapoi cu vreo 13 ani ! SI deja vara asta s-au implinit 10 ani de cand am terminat . Prea repede zboara timpul !

Ultima modificare efectuata de catre madalinacret la 14.10.2010 11:49, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 10 ani, 10 luni

14.10.2010 11:48     citat 

buna!
Azi face puiul meu 4luni si sunt fericita ca este baiat mare.Va pup!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii

14.10.2010 11:49     citat 

Giulia, sa iti traiasca puiul si sa fie sanatos ! E baiat mare deja ! rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: