· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.74
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.74     
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 6 luni
Victor Adrian: 10 ani, 1 luna

14.10.2010 12:00     citat 

la multe lunite fabian si sa fii norocos si sanatos.

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 1 luna
Miriam: 10 ani, 2 luni

14.10.2010 12:16     citat 

giullia si eu sufar de caderea parului rau de tot. Parca am ramas numai cu doua fire. MA asteptam, dar parca nu se mai opreste, brrr.
ione ce dulce e Cosminel cum doarme el in tot patul.
biencut la Robert pediatra mi-a spus sa nu-i dau lapte de vaca sau orice produs pe baza de lapte de vaca mai multe luni, din cauza ca poate da alergii cat este inca foarte micut. Din pacate nu imi mai aduc aminte care era limita ca varsta. Oricum peste sase luni, dar nu stiu cat peste.
claudis si eu vreau sa ma deconectez si i-am spus sotului ca-i las fata sambata sa plec si eu singura undeva. Mi-a spus cu tarie ca nici sa nu ma gandesc la asa ceva. Ca daca plange fata si daca el o sa aibe de lucru, ce se face trist. OOO si nici mie nu-mi place plimbareile in parc, deloc. Ma plimb, dar sa vad oameni case astea:).
Fug s-a trezit printesa.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 4 luni
Natalia Maria: 7 ani, 8 luni

14.10.2010 12:17     citat 

La Mai Multe Lunite Fabiannnnn!!!!!!!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 2 luni

14.10.2010 12:41     citat 

La multe lunite Fabian!!!
Carmen, uitasem sa iti spun felicitari pentru telefon!!

am mai gasit una :
Ce este rascoala?
Rascoala inseamna, cand parintii nostri nu gasesc bani si atunci rascolesc ca sa gaseasca.

da, azi am chef de glume

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 2 luni
Casian Radu: 10 ani, 5 luni

14.10.2010 12:47     citat 

Codrina, rad rad rad
hai sa va spun si eu o perla mai veche de-a lui Bogdan, dar pe care am tinut-o minte : " Pensionarii sunt cei care penseaza " rad Si i-a zis mamei mele ; "Buni, ce maini invechite ai " Sau cand am iesit dintr-un magazin le-a salutat pe vanzatoare "Pa , fetelor ! " rad

sus

Denunta
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 10 ani

14.10.2010 1:00     citat 

Va multumim mult de urari! sarut sarut sarut sarut
Mada tare bogdanel al tau .... sarut sarut e un dulce

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

14.10.2010 1:01     citat 

----------
Dalinuta a scris:
giullia si eu sufar de caderea parului rau de tot. Parca am ramas numai cu doua fire. MA asteptam, dar parca nu se mai opreste, brrr.
ione ce dulce e Cosminel cum doarme el in tot patul.
biencut la Robert pediatra mi-a spus sa nu-i dau lapte de vaca sau orice produs pe baza de lapte de vaca mai multe luni, din cauza ca poate da alergii cat este inca foarte micut. Din pacate nu imi mai aduc aminte care era limita ca varsta. Oricum peste sase luni, dar nu stiu cat peste.
claudis si eu vreau sa ma deconectez si i-am spus sotului ca-i las fata sambata sa plec si eu singura undeva. Mi-a spus cu tarie ca nici sa nu ma gandesc la asa ceva. Ca daca plange fata si daca el o sa aibe de lucru, ce se face trist. OOO si nici mie nu-mi place plimbareile in parc, deloc. Ma plimb, dar sa vad oameni case astea:).
Fug s-a trezit printesa.
----------

Cred ca ai inteles gresit...Facea alergie la laptele meu de la san u a primit pana acum altfel de lapte si chair si la varsta asta n-a papat iaurt, branza doar pe gustate nitel...

sus

Denunta
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 10 ani

14.10.2010 1:03     citat 

Aaaa si voiam sa va mai intreb pt. cine da si lapte praf la bebici apa plata se mai fierbe ? ca am auzit o 1000 de pareri.Voi cum faceti ?? sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 2 luni
Casian Radu: 10 ani, 5 luni

14.10.2010 1:20     citat 

Apa plata nu se fierbe !
Am plecat la plimbare, e soare afara !
Pa fetelor ! rad

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 1 luna
Miriam: 10 ani, 2 luni

14.10.2010 1:33     citat 

biencut scuze, intr-adevar am inteles gresit.

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 3 luni

14.10.2010 1:37     citat 

simona merci sarut sarut sarut
narcisa da gris cu calciu
karmen l-a invatat soacramea tare gingas nervos deci da 5 ani tot ma stradui si abia am reusit sa introduc in meniul lui carne de porc,oaie dar si aia fara grasime sau miel ffff tanar, inca ma stradui in continuare asta e l-am luat tre sa il cresc dupa mine rad rad am 2 copii pe cap cu diversificarea foarte fericit
byu si eu ii pun biscuiti si piscot in fructe tot de la dr stiu
fabian la multe lunite sanatoase sa cresti mare si frumos

mai am o intrebare......cum sa pastrez brocoli la congelator pt alta zi????? azi l-am cumparat sa ii dau sa pape si am uitat de el jenat jenat jenat si sa nu mi se strice pana maine si sa nu il arunc sa am si sapt viitoare?????
va pup noi acuma am venit de la plimbarica a papat micutza f bine si ma pun sa fac de papa la celalalt copil scot limba
asa stiu si eu ca apa plata nu se fierbe exclamatie giulia eu ii fac lp cu apa de la robinet fiarta

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 3 luni
Irina Maria: 8 ani, 2 luni

14.10.2010 1:57     citat 

bebe nu am fost eu pe faza cred si am citit prea repede, ce copil mai ai pe cap?
Fetelor noi stam in camin de familisti tip apartament cu o camera, adik avem camera f mare, bucatarie mare, baie mare si hol. Conditile sunt super, de lux: termopan,gresie,faianta,usa matalica,usi interioare de lemn. E super bine. Si platim extraordinar de putin, la inceput platim 280 lei apoi 180 lei iarna si 150 lei vara. Avantajul e ca platesc numai eu (tariful care vi l-am spus e de persoana) pentru ca sotul are mama care lucreaza in invatamant si el sta pe gratis.
Suntem f avantajati, de 4 ani tot in camin stam si e f bine. De asta nici nu vrem sa ne mutam inca. Am uitat sa va spun ca in suma asta sunt incluse absolut toate cheltuielile, nu tb sa facem economie la curent sau apa.
codrina esti pusa pe glume, f bine, ne binedispui. Multumim.
bebe poti sa pui broccoli la congelator bucatele mici si apoi fierbi doar cat ai nevoie, eu asa fac.
La multe lunite Fabian!!!!!
Daca va spun ca am dormit de la 12 pana acuma surprins cu Iulian, se trezea el putin sa ia sfarcul in gurita si adormea la loc. Eram franta, ce bine a fost si e si el f odihnit. Va pupam.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

14.10.2010 2:22     citat 

----------
biencut a scris:

Noua ni s-a zis ca facea o alergie la lapte. Si tind sa cred ca asa era pt ca la fel i-au aparut si cand a facut alergie la alte alimente.Doar ca la noi aceste pete n-au mai aparut dupa 3 luni parca. Cred ca s-a calit intre timp. scot limba
----------

eu stiu ca atunci cand este o alergie pe fond alimentar apar bubite si nu pete scot limba

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

14.10.2010 2:26     citat 

----------
giullia a scris:
Aaaa si voiam sa va mai intreb pt. cine da si lapte praf la bebici apa plata se mai fierbe ? ca am auzit o 1000 de pareri.Voi cum faceti ?? sarut
----------

intr-adevar apa plata nu se fierbe (asa cum a spus si madalina).

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 3 luni

14.10.2010 2:35     citat 

byu sotul e celalalt copil rad rad rad
si mersi asa am sa pun brocoli....inca nu i-am dat niciodata sper sa ii placa
pupici

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: