· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > Operatie pe cord la copil - unde? XV
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Operatie pe cord la copil - unde? XV     
bobocica1

23.11.2010 7:01   operatii pe cod copii-unde?  citat 

Magda,
ma bucur pentru voi, sper din tot sufletul sa se inchida de la sine. E suficient prin cate ati trecut deja. Doamne ajuta.

sus

Denunta
Icar

Copii
Catalin: 27 ani
Denis-Ian: 17 ani, 3 luni

24.11.2010 9:02     citat 

magda ma bucur ca sunteti bine... ca exista si vesti mai bune!
andreea imi pare rau ca ne intalnim la acest subiect... din pacate aici posteaza doar mamicile care au probleme cu minunile lor si se sutin reciproc! Suntem alaturi de tine! Te sfatuiesc totusi in ceea ce priveste DSV-ul s aceri o parere la Cluj sau la Tg. Mures... un eco dopler color cred c-ar fi binevenit! Daca ia nevoie de numere de telefon te rog s aspui si le voi posta!
Apropo a telefon al dr homeopat Nitu care este 0726766075!
Ati intrebat de naja... s-a dimensiunile s-au redus de la 8mm la 2,5! conditia este ca in momentul administrii copilul sa fie sanatos! cel mai bien este sa discutati cu dr. Nitu si ea va va lamuri in ce cantitate si cum se adminstreaza!
Sanatate multa la puiuti! sarut

sus

Denunta
syl

Copii
Athena- Elena: 14 ani, 9 luni
am nascut deja!

24.11.2010 9:41     citat 

Icar, ce faceti voi? Cum se mai simte Ian?

sus

Denunta
Icar

Copii

24.11.2010 10:04     citat 

Noi suntem destul de bine as putea spune, Ian tocmai a putina febra un 37.5! I-am dat doar un sirop de biseptol si aerosoli cu ACC! Oricum sunt foarte multumita pentru ca n-a n-a obicei!
gargarita ta ce face? Tu esti ok?

sus

Denunta
syl

Copii
Athena- Elena: 14 ani, 9 luni
am nascut deja!

24.11.2010 10:26     citat 

Merci de comentariu de la poza sarut

Noi suntem bine, am renuntat la gradi de aia suntem strong acuma, pediatra ne-a ca e prea "finuta" (slaba) pentru virusi mai ales ca abia am repus-o pe picioare si al doilea pt bebe 2 care sta sa vina. Undeva maxim pe 10 decembrie marim familia, o sa intram sa va dam vestea cea mare. Marea problema ramane mancarea...nu ati vazut ce mofturoasa am.

sus

Denunta
Icar

Copii

24.11.2010 10:44     citat 

Ehehe... ce bine de voi! O sa aiba Mos Craciun ceva treaba anul acesta la voi...
Doamne ajuta sa nasti usor si sa ai un bebe sanatos! Cat despre mancare... o savina si timpul ei! sarut

sus

Denunta
andreeadorobantu

24.11.2010 11:08     citat 

Icar, multumesc mult. Eco doppler i s-a noi legatura cu dr Nitu sa vedem ce ne spune referiror la Naja...
Multa sanatate la toti puiutii

sus

Denunta
maminarci

Copii
Mihnea Stefan: 13 ani, 1 luna

24.11.2010 1:31     citat 

ma alatur si eu comunitatii.

Printisorul meu Mihnea are DSA diagnosticat la nastere (a asa am aflat, neonatologul a jum. a jumatate are 8 mm cu indicatie de umbreluta dupa 4 ani.
Am dat de topic cautand pe net info despre remediul homeopat care ajuta defectele sa se inchida. Ce a eu la puiut. Am citit si din urma dar anapoda, sa inteleg Icar ca Ian nu a acum m-a a la noi. PAna acum nu am cerut a gandesc ca pe frig nu are rost sa ne complicam.
Pe Mihnea defectul nu pare sa il afecteze, a nici mari achizitizii nu are.

Noi mai avem o operatie la activ pentru alta malformatie (la putzica) facuta pe la 10 luni, dupa care au urmat o serie de raceli cu coplicatii nu f mari otita,bronsiolita, infectie urinara. Acum lucram la imunizare...

Sanatate maxima tuturor.

sus

Denunta
oanaig

Copii
Codrut: 18 ani, 1 luna
Ema: 14 ani, 1 luna

25.11.2010 9:44     citat 

Syl,

Nastere usoara! Te asteptam cu vestea cea mare!
Maminarci, nu iti pot spune bine ai venit ca nu e un loc unde sa te bucuri ca vin prieteni noi... imi permit insa sa iti dau un sfat ca eu sunt "stan patitul": suna din timp la Tg.Mures pentru programare, adica cu 2-3 luni inainte, mai ales ca inca nu aveti un medic acolo.... In rest, parerea mea e sa nu te ingrijorezi de progresele copilului, stii si tu ca nu toti sunt la fel.
Pupici la toti! sarut

sus

Denunta
Icar

Copii

25.11.2010 11:21     citat 

Buna maminarici! Pacat, mare pacat ca ne intalnim la acest subiect... dar din pacate, viata uneori ne da palme, din nici nu stim care motive!
Sa-ti spun in mare povestea noastra... Ian a catre dr Oprita la Cluj, prin eco dopller color cu un DSA de 8 mm. a o a Oprita la Cluj. Diferenta mare intre Tg Mures si Cluj a operatie pe cord deschis si atunci am ales varianta Clujului stiind ca si la Cluj sunt medici foarte buni! In paralel cu aceasta si in asteptarea cateterului am hotarat ajutata de Alicadu (fondatoarea acestui subiect) sa incep sa-i adminsitrez naja nu inainte insa de a a Naja dimensiunile DSA-ului s-au redus la 4 mm iar la ultimul control avea 2,5 mm! Dupa toate aceste masuratori dr Oprita a plimbari, joaca in aer liber, ma stardui din rasputeri sa-l tin cat mai aproape d enatura si de aer curat!
Sper ca totul av fi bine si pentru noi si de asemenea sper ca ne vei tine la curent cu situatia voastra!
Sanatate multa puiutilor! sarut

sus

Denunta
maminarci

Copii
Mihnea Stefan: 13 ani, 1 luna

25.11.2010 1:50     citat 

Multumesc de primire zambet .
Deci pentru o consultatie in primavara la Tg Mures o sa sun de prin ianuarie...
Icar, multumesc pentru poveste, imi da putere sa incerc si eu. Cardiologul din Buc nu are nimic in potriva homeopatie, m-a pana la 4-5 mm se pot inchide spontan.
O sa consult o pediatra axata pe homeopatie care mi-a daca nu cunoaste remediul, o sa sun pe dr Nitu (am o mica retinere fata de consultatiile la telefon, am avut o experienta negativa in vara chiar cu o homeopata)
Sanatate multa !!

sus

Denunta
bobocica1

25.11.2010 3:41   operatii pe cod copii-unde?  citat 

Buna fetelor,
Imi pare nespus de rau ca familia asta a vedere, dar dzeu e mare si poate-i compenseaza altfel. Eu nu-mi doresc decat sa se faca sanatosi, in rest se vor descurca ei, mai ales ca ne vor avea si pe noi pe langa ei.
Icar, tu ce medicamente ii mai dai, mergi cu captopril si spiro in paralel cu naja? Cum ai luat legatura cu dr. Nitu, telefonic sau au mers la ea?Scuze daca ni-ai mai raspuns si alta data la aceasta intrebare, dar pe cate forumuri intru , nu mai stiu cine si ce mi-a spiro in paralel cu naja? Cum ai luat legatura cu dr. Nitu, telefonic sau au mers la ea?
Va pup pe toate.
----------

Draga mea, eu am luat legatura telefonic cu dr. Nitu dupa ce Alicadu a mi-a Naja! Eu de la ultimul control nu i-am mai dat Naja acum astept sa vad ce o sa-mi spuan anul viitor in februarie la control! Oricum DSA-ul lui ian s-a la al tau se va inchide. Totul e sa ne pastram optimismul si speranta!
Sanatate multa! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: