· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > Operatie pe cord la copil - unde? XV
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Operatie pe cord la copil - unde? XV     
Icar

Copii
Catalin: 27 ani, 2 luni
Denis-Ian: 17 ani, 5 luni

22.10.2010 11:03     citat 

darian29 tare rau imi pare pentru tot ceea ce vi se intampla... nu e drept si nu e uman... dar acesti copii sa stii ca sunt speciali si extrem de puternici! Trebuie sa gasesti in tine putere cat pentru 10 pentru a sper sa fie asa, sa te ajut cu imbarbatarile mele! Sunt aici alaturi de voi si raman aici mereu! Mi-e atat de greu sa vad copii bolnavi... mi se pare crunt si de neinteles uneori! Dar revin ... si spun ca poate toate aceste lucruri ne-au fost "daruite" cu un anumit scop! Eu cred si o spun cu toata convingerea ca acaesti copii sunt SPECIALI! O sa-ti dai si tu seama de asta atunci cand va fi mai mare, pentru ca sunt convinsa ca veti iesi cu bine din aceasta situatie!
Sunt alaturi de voi cu toata fiinta mea! te rog cand poti da-ne cate un semn sa stim cum sunteti!
Sanatate multa la toti puiutii! sarut

sus

Denunta
magdaz_ina

22.10.2010 8:05     citat 

Didimarim, multumim mult pt. Lanoxin! :x

sus

Denunta
laura70

Copii
Matei: 16 ani
Alexandru: 12 ani, 2 luni

23.10.2010 7:05     citat 

dariana29, ai incredere si fii curajoasa. Puterea o gasesti in tine, noi nu putem decat sa te incurajam putin si sa-ti spunem ca si noi am trecut prin momente grele. Dar ai increderesi in forta copilasului tau de a cand se va face bine si va creste ai sa vezi ca Icar are dreptate, copiii acestia sunt intr-adevar speciali.

Sunt alaturi de voi

sus

Denunta
bobocica1

23.10.2010 8:02   operatii pe cod copii-unde?  citat 

dariana29,
Ce-ti mai face puiutul? Stai cu el acolo? Suntem cu gandul la voi si ne rugam.

sus

Denunta
dariana29

24.10.2010 7:52     citat 

Vă mulţumesc din suflet pt sprijin şi pt informatii. Noi suntem in aceeasi situatie, puiul meu e de aproape 3 săptămâni intubat! de câte ori sper că vor mai incerca să-l scoata de la aparate, de atâtea ori apar alte complicatii: infectie la plămâni, retenţie de lichide,febră. Simt că e tot mai greu cu fiecare zi care trece: o zi sunt plină de sperantă, in următoarea zi plină de deznădejde! Sunt internată cu bebe, îi duc lăptic din 3 în 3 ore; sunt momentele cele mai fericite, pt că atunci pot să-l văd şi uneori chiar să-l ating! E agonie si extaz in acelaşi timp...mă uit la el si nu pot să cred cât de perfect e, cât de frumos...si prin câte trebuie să treacă! Sper ca mâine să se incerce din nou detubarea, mă înnebuneşte că nu trecem de hopul acesta! Vă doresc multă,multă sănătate!

sus

Denunta
magdaz_ina

24.10.2010 6:55     citat 

Dariana, va pupam si suntem alaturi de voi.
Un foarte mare ajutor pe care o mamica il poate da puiului ei este increderea in el; ni s-a noua, ne-a va spunem si voua: nu renuntati la lupta pentru ca "mamica optimista salveaza copilul".
Va dorim sa aveti mult curaj!

sus

Denunta
bobocica1

24.10.2010 11:12   operatii pe cod copii-unde?  citat 

Dariana,
Sunt convinsa ca va fi totul OK. Sa stii ca am mai auzit despre cazuri cu o perioada de refacere putin mai lunga. Dupa orice interventie chirurgicala se pot produce infectii, dar organismul produce continuu anticorpi. si trebuie sa fii increzatoare. Copiii nostri sunt speciali si niste luptatori. Ai sa vezi ca o sa-si revina si sa vezi ce dolofanel ai sa faci din el. Fii puternica. Te pupam.

sus

Denunta
oanaig

Copii
Codrut: 18 ani, 2 luni
Ema: 14 ani, 2 luni

25.10.2010 8:35     citat 

Dariana, curaj! Te asteptam cu vesti bune! sarut

sus

Denunta
syl

Copii
Athena- Elena: 14 ani, 11 luni
am nascut deja!

25.10.2010 2:12     citat 

Dariana, suntem alaturi de tine si puiul tau. Stiu ca e greu, nu cred ca exista ceva mai greu decat asta. Va tinem pumnii, Doamne ajuta sa-si revina mai repede.

Noi cand ne-am internat eram perfect sanatoase, adica fara virusi ... infectii, si la externare ni s-a stafilococ auriu. Analiza care mi s-a era negativa deci nu aveam la internare. Asta sunt riscurile si mai ales pe un cord deschis. Stii povestile si cu maternitatile ca pleci de acolo cu nu stiu ce infectie. Nu-ti pierde speranta, va veni si soarele pe strada voastra.
Va pupam pe amandoi si ne gandim la voi, speram sa ne dai vesti mai bune in curand.

sus

Denunta
bobocica1

25.10.2010 3:45   operatii pe cod copii-unde?  citat 

Fetelor, azi am primit vestea ca ramane valabila data de 1 nov pt operatie.
Sper sa fie totul OK.
Dariana iti las pe privat nr. meu de tel, desi sper cand vin eu sa nu va mai gasesc acolo.
Pup.

sus

Denunta
magdaz_ina

25.10.2010 4:09     citat 

Sper sa nu ma insel, David, puiutul Darianei a tot, institutul inimii e la Cluj. Vestea de la Tg Mures m-a Dariana. Oricum ne gandim la tine , indiferent in ce colt a sa decurga totul bine . Pana la urma s-au razgandit, ca ziceai ceva de decembrie poate ianuarie?
Cum ai reusit?

sus

Denunta
syl

Copii
Athena- Elena: 14 ani, 11 luni
am nascut deja!

25.10.2010 9:59     citat 

Fetelor stiti ceva de Amalia? Cred ca o sun maine ca mi-a prin urmare nu stiu cand merge. Trebuia sa ia legatura cu doctorita ei sa stabileasca cum ramane.
La mine nu a nici o interventie, m-au sunat sa merg. Probabil mai sunt copii raciti ce nu pot fi operati.
Iti las mesaj pe privat. Pup.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: