· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.75
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.75     
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 15 ani, 6 luni
Mara Sofia: 11 ani, 10 luni

16.10.2010 11:32     citat 

----------
ana_348 a scris:

Pe noi ne-a trezit pitica la 7 iar plang sau sunt foarte trist, de-aia am fost amandoi nervosi si ne-am tot bodoganit unul pe altul, eu la 9 am plecat in cora sa iau cadou, maia cu tati au plecat acum la mac la o petrecere...As vrea sa dorm si eu intr-o zi pana la 8 jumate....visul meu scot limba
----------

si drept razbunare ca te-ai trezit la sapte, ne-ai turnat o poza delicioasa la avatar sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 9 luni
D: 11 ani, 3 luni

16.10.2010 12:12     citat 

22ra..noi pana acum n-am inlocuit nicio masa...nu stiu cand se va intampla si treaba asta...dar vestea buna e ca ii plac fructele, azi a mancat un bol mic-mic cu para, mango si mar, si ar mai fi vrut.

cris...da...lasa ca privitul nu ingrasa...eu de acum in loc sa mananc ceva dulce, ma uit la avatar si ma satur scot limba

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 3 luni

16.10.2010 12:47     citat 

buna ziua!

am fost prin piata...aaa ne-am trezit azi iar surprins la 10! bravo amalia! (care tot cu mami a dormit in pat! prostit
deci piata...am luat fructe, legume, gogonele pt pus de murat! azi sau maine asta am ca ocupatie in plus!
fetelor multumesc de aprecieri! jenat sarut
de lung...da..mi-ar placea si mie sa pot purta mai scurt..iar lung e prea mult pt mine, m-ar face si mai ...plinuta foarte fericit deci..fiecare cum ii vine bine! sarut per total sunt atre multumita de ce-a iesit...cu cat lucrez mai multe...cu ata parca imi ies si mai bine! culmea! rad

noi nu avem nicio masa inlocuita...mancam putin din fructe si legume..nu ma plang de asta...nici nu vreau mai mult! nush cat de multa vreme om mai duce-o asa...dar nu ii introduc nimic in plus fata de legume si fructe deocamdata! are tot ce-i trebuie din lapticul de la mine! scot limba

merg sa asez legumele..suntem pe-aici!

sus

Denunta
ana_348

Copii

16.10.2010 1:15     citat 

mie-mi sta bine cu lungimea aia...si cu tocuri...

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani, 2 luni

16.10.2010 2:50     citat 

heloo din nou, azi e vreme urata dar tot am iesit afara bine ca avem husa de ploaie la carucior sa nu ploua micutza, am pus repede de o praji cu mere astept sa o savurez prostit prostit prostit
si acum sa va pun o poza cum bea Rada apitza singurica si cand vreau sa ii iau sticluta asa ma cearta de numa, sa nu o atig ca ea deja e fetita mare

Uploaded with ImageShack.us

a si sa nu uit iris esti o scumpa, mami codrina ai o dulceata de fetita sarut sarut

sus

Denunta
Cristine

Copii

16.10.2010 3:05     citat 

----------
ana_348 a scris:

cris...da...lasa ca privitul nu ingrasa...eu de acum in loc sa mananc ceva dulce, ma uit la avatar si ma satur scot limba
----------

eu nu. drept pt care si eu si ceza ne-am luat cate un ou barbie rad

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

16.10.2010 3:31     citat 

Buna fetelor! Noi ieri am tras o spaima cu Bianca la inot pt ca a pus-o in apa fara centura sa exerseze pe o bucata f scurta sa inoate (apa are adancime 2 metrii) si de cum a pus-o se pare ca a obosit sa mai inoate (adevarul e ca era de o ora in bazin) si n-a mai dat din maini si a intrat cu capul sub apa. Apoi a intrat in panica si doar se zbatea si nu reusea sa mai inoate apoi sa se concentreze sa ia chestia care i-a intins-o instructorul ca sa o traga din apa asa ca s-a dus nitel la fund. Ai crezut ca se redreseaza dar ea deja era panicata caci a luat apa asa ca a tb sa sara dupa ea sa o scoata din apa. S-a speriat f tare dar ma bucur ca a indraznit apoi sa intre iar la incurajarile mele chiar daca cu centura pusa.
Sunt furioasa ca a trebuit sa ia o gura in plus de apa caci instructorul avea telefonul mobil in buzunar si a tb sa-l scoata intai. Hands free-ul n-a mai apucat sa-l scoata (si atat iar fi tb sa stea sa-l scoata si ala caci as fi sarit eu dupa ea daca mai intarzia...de fapt nici nu stiu cum am rezistat sa stau de-o parte! Si desigur ca i s-a stricat. Tot eu ma simteam prost apoi din acest motiv dar am stat si m-am gandit ca din contra ar fi tb sa fiu furioasa caci el tb sa nu aiba nimic asupra sa care sa-l abata!
Bianca pare ok. Din fericire copii isi distrag repede atentia, adica nu mediteaza la cele intamplate prea mult decat daca le aduci aminte dar eu inca ma simt in stare de soc caci mintea imi sta numai acolo, asta am si visat oarecum azi-noapte. Si as vrea sa-mi scot din cap asta dar gandul numai la intamplarea asta mi se duce cu toate ca stiu ca nu se intampla nimic pt ca avea cine sa sara dupa ea si n-o lasau sa se inece. Cred ca n-am sa ma linistesc decat luni daca va indrazni sa incerce iar si doar daca va reusi si voi vedea ca a trecut peste acest episod si nu-i va mai fi teama sa se gandeasca ca daca se intampla iar.

Referitor la Mihai...Cred ca am luat o noua viroza caci mi-a facut temperatura spre dimineata si parea destul de mare. I-am dat antitermic si vad ca n-a mai facut de atunci. Deci poate sa fie si de la un dintisor ce sta sa-i iasa si nu o mai face?! prostit
Sunt incantata ca Mihai cunoaste cuvantul nu. Daca ii spun nu, inceteaza sa faca ce facea si se indeparteaza dar desigur cu protest, maraind. Bianca cand era de seama lui radea si in contra imi facea. nervos rad

sus
.

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 3 luni

16.10.2010 4:17     citat 

Bebe, Rada e superba, cand va fi mare vei avea o gramada de petitori, are niste ochi tare frumosi.
Of, Biencut, cred ca te-ai speriat, eu in locul tau as fi tipat la ala sa sara odata dupa ea, saracuta.

sus

Denunta
ana_348

Copii

16.10.2010 4:39     citat 

biencut, nici vorba sa te simti tu vinovata, ce cauta cu mobilul la el...
te inteleg ce tare te-ai speriat, eu saream in apa...e bine ca bianca a ma intrat dupa, e un semn bun zambet
dar ce e aia centura?
frumoasa foc rada zambet

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

16.10.2010 5:03     citat 

E o chestie ca un burete, lat, facut ca o centura care se leaga gen ca la carucior bretelele. Caci are aplicat ca o bretea. Buretele ala e menit sa te ajute sa plitesti dar nu-ti imaginea ca e ca si cu un colac. Te tine atat cat sa nu te duci la fund dar daca nu dai din maini si picioare tot intrii cu nasul sub apa.

Uite aici se vede nitel dar atunci avea si pernute.

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 3 luni

16.10.2010 5:08     citat 

o poza de ieri de la petrecere cu sarbatoritul:

cu verisoara ei primara:

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani, 1 luna
D: 11 ani, 4 luni

16.10.2010 5:22     citat 

Buna seara sarut

Luni multe multe inainte, cu bucurii si sanatate Dominik (Hermine), Natalia (nico) si Andra (Bilutza) sarut sarut

Fetele ma bucur ca (in general) nu v-a deranjat propunerea mea cu butonul "modifica", eu m-am gindit numai la Ionelita care schimba f des capitolele. La mine a mers mereu, dar sigur ca va cred ca-s si erori... Oricum fiecare face cum vrea si simte zambet

Biencut am incercat sa ma pun in locul tau, cred ca faceam un mic infarct surprins Eu nici nu stiu sa inot si nu pot sa spun ca mi-e cumplit de teama de apa, dar nici prea bine nu ma simt, deh ca orice ne-inotator jenat Bine ca ati trecut peste moment, sper sa nu ramina Bia cu teama de apa, dar nu cred, pare fata curajoasa zambet
Angelll cum adica e "ca brinza topita"? Aceeasi consistenta, acelasi gust... confuz M-ai facut curioasa. Eu ma bucur ca ne-ai indus in eroare cu sotul tau, mai bine asa decit sa fie cum am crezut noi. Da-i ceaiuri si fa-l bine draga mea trag cu ochiul
Claudis DA mergem, ne organizam si intr-un sindicat daca e nevoie foarte fericit
Byu citind despre infundarea canalelor am inteles ca si din cauza asta am avut probleme cu sinul drept acum citeva zile - i-am dat sa suga mai mult culcat si (instinctiv) cind au fost probleme am schimbat pozitia si iata ca mi-au trecut in 24h. Saru'mina pt explicatie sarut
Ana si eu tot dupa 9 luni o sa-i dau carnita, deocamdata o las tot vegetariana foarte fericit
Mada modificarea la chiuveta cred ca se refera la furtun (trebuie racordate alimentarea si scurgerea masinii de spalat la sifon), nu prea vad cum sa bagi magaoaia de masina sub chiuveta, dar poate nu stiu bine ochi peste cap
Anca imi place sarafanul si te prinde de minune zambet Felicitari albinutei noastre, cum incepe votarea ma bag sarut
Carmen noi de-abia la 8 luni am inlocuit masa de prinz, pina acum nu minca suficienta hrana solida ca sa-i tina de foame, acum "rade" un castronel marisor.
Codrina simpatica foc Iris, iti spun eu, de-abia asteapta s-o ia din loc zambet
Bebe ce ochi are Rada, doamne, sint superbi!!!!!! sarut
Alina0911 pupam Brianna calareatza, ce bine trebuie sa se fi simtit ea printre atitia copii sarut

Trebuie sa pregatesc fructele, v-am pupat si va citim in continuare sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

16.10.2010 5:28     citat 

Ana, nu e asa simplu cu saritul dupa ea. Noi parintii nu stam pe margine sa privim ci dupa niste usi inchise. N-avem voie acolo sa nu le distragem atentia. Nici prin geam nu ne pot vedea caci sunt tip oglinda, deci nu se vede nimic dar ei stiu ca suntem acolo. Deci noi ii putem vedea pe ei dar ei pe noi nu.
Usile nu sunt incuiate deci as fi putut intra. Problema e ca cineva facuse galagie si m-am uitat sa vad daca s-a trezit Mihai in carucior...Cand am revenit am vazut-o pe Bianca care nu mai reusea sa dea din maini. In fine eu n-am reusit din cauza distantei sa vad exact ce s-a intamplat. Adica motivul pt care ea n-a mai inotat. Plus ca i-am vazut ca erau 2 instructori in asteptare langa ea am zis ca stiu ei ce fac si asteapta sa se redreseze. Apoi am vazut ca i-a intins o chestie de care sa se prinda si ea nu reusea.
Deci, din unghiul in care eram nu se vedea exact ce se intampla. Daca ar mai fi intarziat o clipa in mod sigur saream eu dar am zis sa ma incred in ei, nu mi-am imaginat ca ala sta sa-si scoata telefonul intai! nervos
In fine, faptul e incheiat. O data in plus imi dau seama ca fac bine ca pazesc geamul si datya viitoare nu mai astept sa vad ce planuri au ci am sa intru si am sa le zic sa o scoata din apa caci e clar ca daca ea a pierdut ritmul nu se mai redreseaza caci inca nu are suficienta putere, rezistenta si tehnica.

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani, 2 luni
Andra Diana: 10 ani, 10 luni

16.10.2010 6:02     citat 

----------
Cristine a scris:

rad bilutza, ieri te regaseam printre mesajele mele de acum cinci ani... cand eram insarcinate, cand am dat nastere copiilor si cand ne felicitam. pfiu, ce repede a trecut!
----------

Cris, mi-ai facut si mie pofta sa recitesc din urma... Parca eram mai desteapta acum 6 ani... rad Ce-ai facut pana la urma cu licenta?

sus

Denunta
Cristine

Copii

16.10.2010 6:15     citat 

----------
bilutza a scris:
----------
Cristine a scris:

rad bilutza, ieri te regaseam printre mesajele mele de acum cinci ani... cand eram insarcinate, cand am dat nastere copiilor si cand ne felicitam. pfiu, ce repede a trecut!
----------

Cris, mi-ai facut si mie pofta sa recitesc din urma... Parca eram mai desteapta acum 6 ani... rad Ce-ai facut pana la urma cu licenta?
----------

eu nu eram mai desteapta. am gasit ca scrisesm ca fata saliveaza mult si ca daca o fi ceva grav rad
licenta am dat-o si a fost bine. dar si-asa aici nu fac nimic cu ea, inca nu am convalidat-o in Spania, tot am zis ca inca nu am nevoie, ca dureaza mult etc... acum visez ca sunt croitoreasa rad asta e blogul meu: http://mybluewonder.blogspot.com dar nu am mai pus demult ceva in el ca nu am mai avut timp. si tot acum ma uit pe un site la niste cursuri universitare ca vreau sa fac un curs de nutritie a cailor. ma rog, asta e planul. dar si pentru asta trebuie sa convalidez ceva rapid si cel mai rapid e sa merg pe diploma de bacalaureat, insa as avea nevoie de inca niste hartii de la liceu... in fine, e mai complicat. in general, fac lucrurile pe ultima suta de metri.
insa, asa ca si concluzie, eu cred ca-s mai desteapta. cel putin nu ma mai sperii daca saliveaza copilul trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: