· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.77
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.77     
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 12 ani, 8 luni
Natalia Maria: 10 ani, 1 luna

20.10.2010 8:27     citat 

Neata,
Byu arata superrrr si placintica ta!!!! Vreau poze de la intalnire!!!!sarut sarut sarut
Cuscra pai daaaa, ti-s neamuri, doar e vorba de nana lui Iuri sarut prostit Am copiat reteta, arata intr-un mareee fel!!! Sa-i fac lu' barbata-miu, ca eu is mai sclifosita, nu vad ce sa caute o leg in placinta, , dar mai stii, la cum arata!?! rad sarut
Biencut frumoase bijuurile, vad ca e preocuparea de baza la mamicile noastre prostit
suzicapai tb sa invete sa danseze, cu mine n-are incotro! rad sarut
Claudis ce bine aratati! Te-as propune ce-a gandesc la rochia ta de mireasa prostit ) si frumoasa mamica 2010! (dar la cate frumuseti pe-aici, poate mi-o iau) sarut
Ana vrei sa mai ai timp si de aspirina? Cam greu, zic scot limba sarut
Ionesi voi sunteti dementiali!!! Pe tine te propun la "mamica cea mai tanara, pura, inocenta"....of nu gasesc cuvantul, cine a ajuta! sarut
Alina "sfarmos" e si asta rad !
Imi place scaunelul si ce confortabil sta Brianna in el! S-a ce mare s-a care, cat si de unde l-ai luat? Parca fac ancheta rad rad sarut
Mada simplu "narcisa" e floarea mea preferata ( si la nunta am avut buchet, aranjamente, sala plina cu narcise) si "geo" prescurtarea de la fostul meu nume, m-am retras din scrierile lui Caragiale rad Fusei si eu o "escu" rad
Simo a se vaita de timp, ca la prostii o duce mintea rad si vorba lui Mada...vezi ca in exces dauneaza grav sanatatii! rad
Hermine i-ar mi-ai adus aminte de povestea ta trista! trist sarut
La multe lunite fericite , frumoase si sanatoase Sofia!!! sarut sarut sarut
si ca sa va spun ce ghinionista sunt , azi-noapte, supliment pe langa Iuri, m-a am adormit la 3 dimineata! plang sau sunt foarte trist
O zi buna, incerc sa ma odihnesc de acum rad

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 12 ani, 5 luni

20.10.2010 9:11     citat 

codrina nu mai alaptez de 2 sapt pt k nu mai aveam lapte,cat despre sucuri...i-am dat aseara putin de mar,dar era face asa de vreo o luna,de la ultimul vaccin,inainte sa-i dau suc,totusi tind sa cred k dintii sunt de vina,mai ales k au iesit asa unul dupa altu, o sa ii dau ceai de tei poate o mai linistete si suport in continuare sperand k va trece peri asta cat mai rpd trist
pe 1 noiembrie placam in Spania,poate clima de acolo o va linistii un pic,sper ochi peste cap

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 16 ani, 7 luni
Andra Diana: 12 ani, 3 luni

20.10.2010 9:15     citat 

Hermine, Simona, Biencut, minunate bijuurile voastre! Chiar ca putem face un club de handmade aici, si cu Ancuta si cu Cristine... Eu am tot facut si am vandut pana prin luna a la un targ de handmade (singurul care a a am fost tare multumita. Cand era Daria mica, am cumparat toate marcile de pe piata si am facut un test: cel pe care il arata Pampers in raclama lui, cu paharul de apa varsat in scutec, sa vad care absoarbe mai repede si mai bine, si asa ne-am decis la Libero (dar si pt ca are elastic la spate). Nu vreti sa stiti care a vorba cu educatoarea sa-i explic ca trece printr-o perioada de frustrari acumulate datorita celei mici, faptului ca nu mai are toata atentia mea.... si la gradi si-a este f. rabdatoare si maleabila. Acum sper sa o mai primeasca la clubul elevilor la dansuri, ca ultima oara a probleme cu cei mari?

Ieri seara am fost amandoua si ne-am luat rochite pt. botez. foarte fericit Pt. mine asta e un fel de terapie...adica cheltuitul banilor. rad Asa ma "destresez" cand reusesc sa merg la cumparaturi...ca-n filme!

Fetele cu "aspirina", v-a praji bune, ce pofta mi-ati facut...........
si ce copilasi superbi ,c mari s-au facut sa ii pap pe toti ii pupam dulce dulce
madalina nu am ar trebuii sa imi cumpar si eu una ca de ma prime asa o gaina nu o vreau..... plang sau sunt foarte trist deci a am facut untura de gaine a untura foarte fericit si gaina am fierto de la 10 dimi pana la 4 dupamasa si tot tare era, dar a mie mi-e pofta de prajituri..cand eram la mama fata faceam si eu din aia cu morcov...iesea super buuuna...si asa de mult imi placea aluatul ala portocaliu, ca de fiecare data ciupeam din el si mancam asa crud(eu puneam mai multa faina si iesea aluatul ca de paine...aaa, si punea gem de prune amestecat cu un pic de nuca macinata)..
Codrina... rad rad rad rad rad ..ce-am mai ras la faza cu morcovul si marul rad rad rad rad
bebe, eu la inaripatele batrane fac asa: le fierb seara asa vreo ora-doua, apoi las pana dimineata sa se raceasca bine.si dimineata le pun iar la fiert vreo ora..si gata foarte fericit Sa ai pofta la supicaaa
Felicitari sarbatoritilor si pupici micilor dansatori si frumuseilor si frumuselelor din poze...sunt duuulci rau de tot

Azi dimineata ploua si la noi si tot am iesit cu husa de ploaie sa ducem o fata la gradi...acum pare ca se insenineaza si deja sunt 10 grade..cald foarte fericit

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
12 ani, 7 luni

20.10.2010 9:54     citat 

Bebe,,, pai nu stiai ca ..gaina batrana face supa buna?? si mai ales daca pui si un morcov tanar rad rad rad
si noi avem "cucta" aka oala sub presiune. E f buna cand vrei sa faci ceva ce fierbe mult (Vita, fasole, gaini batrane) Aseara am facut un papricas de pui .. am aruncat tot in ea, am dat in clocot, am inchis capacul..si in 20 min a sacul de jucarii:

a duminica prostit .aseara imi planuisem sa va citesc apoi sa fac prezenta dar am avut fata asa maraita,s a vreo 10 ori iar mie acum imi cad ochii in gura
v am citit doar pe sarite,recunosc jenat ,am vazut poze f frumoase cu Brianna,Iulian, Cosminel care pe zi ce trece se face tot mai frumos sarut , bebe Matei care tine la silueta ca fiica mea rad si jucausa de Iris
de prajituri ce sa zic,imi ploua in gura rad ,bv voua ca aveti timp sa le faceti
mie mi s a se pare ca nu ii mai poate face nimic,e mort trist .sper de craciun sa imi i a pe al lui cand nu lucreaza nervos

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 17 ani, 2 luni
D: 12 ani, 8 luni

20.10.2010 10:45     citat 

bilutza, pampers a ciupeste, si aseara s-a la o prietena de la gradi care e cam rea. Nu injura si nu foloseste cuvinte urate, dar imi spune sa plec de-acasa, sa dorm pe balcon, chestii de-astea. Apoi se calmeaza se pune pe plans si zice ca e o fetita foarte rea si merita tot ce i se intampla rau...ea de fapt e foarte buna si cuminitica, putin cam rasfatata doar.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 12 ani, 8 luni
T: 10 ani, 5 luni

20.10.2010 10:50     citat 

buna dimineata...
multumim celor care ne-au felicitat pt cele 7 luni implinite...vai ce mari ne-am facut...
stam in fundic bine, doar ca nu prea mancam....maine ii fac vaccinul si cu ocazia asta o sa mai vb cu dr sa vad ce strategie sa mai adopt cu ea..
of of

n-am prea reusit sa va citesc sapt asta decat pe sarite, caci am avut musafiri...
si azi e asa o vreme urata, mohorata, si am asa o stare proasta... nervos

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 14 ani, 10 luni
Victor Adrian: 12 ani, 6 luni

20.10.2010 10:52     citat 

neata fetelor...
La multi lunite Sofia

stiti cum e sa ai 2 copii??? ti se dau peste cap planurile rau de tot rad
dar ideea e ca sunt bine, mai am nasul putin infundat. Dar asta fara aspirina, doar gandindu-ma la...panselute rad si cu ceai zambet, ca Bilutza zambet
Chiar Bilutza..stiu cum e cu 2. Noi avem in fiecare zi repertoriu de la Matei ca e si el bebe mic si tb sa ne purtam ca atare. Dar dupa 5 min se p[lictiseste. In ultimul timp a ii trece rpd.

Doamne ce ochioasa tare e Irisuca...e haioasa foc...Codri..sa nu imi spui ca a eu "cucta" ca acum stiu ce inseamna, dar nu am folosit-o niciodata. Este inca in cutie. Nici macar nu am avut curiozitatea sa vad cum arata foarte fericit Doar fierbi carnea in ea, sau..bagi totul si nu te doare capu'? foarte fericit
Narci..ce exces?? Cu 2 copii???? Cand vrei tu? hmm..si ma gandeam si la al 3-lea...surprins
Ar tb sa ne zica..Carpetzica..care sunt orele ei de...foarte fericit

Of Raliu...tare rau imi pare. Ca sa iti fac viata amara :d..Victor doarme pana la 12 cand mai are o repriza de supt si apoi la 3-4-5 dimi. si azi s-a apoi la 10:30 zambet La prima vedere e parfum cand vezi programul dar mai am unu' mai mare foarte fericit care se trezeste si el noaptea pt pipi la 2-3-4 (niciodata in acelasi timp cu Vic) si de pe la 7-8 nu mai pot sa il tin in pat. Ca imi spune.. asa stalcit si sasait..."mami..tezeste..e ziua afala..nu vezi? uite mami..tezesteeee"...si imi ridica pleoapa sa ma trezesc surprins
(si asta in soapta cand vine la mine in camera ca sa nu il trezeasca pe Victor:)) )
Eu cred ca te-ai obisnuit Doamna sa dormi toata noaptea...rad Ce faci dupa ce pleci?!?
Hai capu' sus ca trece si perioada asta

cristine..nu mai intreb ce e cu treaba cu genunchii, dc e ceva subtil ca...ma simt blonda de tot plang sau sunt foarte trist sper sa imi dau seama singura rad
si sa stii ca eu am bijuterii si pt fetite: agrafe, margelute, brose, inele cu elastic..toate cu Swarovski...dar nu am apucat sa le pun pe site.
Le-am vandut f bine la targurile la care am fost prin aprilie cand eram gravida...

Va pup ca am o comanda si tb sa o fac ca doare galusca mica (acum cateva sec a Matei e afara cu bona..
puuup

sus

Denunta
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 12 ani, 5 luni

20.10.2010 10:55     citat 

neata !!
Raliu si eu am avut nopti dastea agitate cand stateam cu el pe picioare cateva ore .... dar mi-a vre-o cateva ori acum nu ii mai dau ... dar deja a compliment. Sper sa rezolvi cu pc-ul.
codrina ce scumpa e Iris iar covorul e super fain, e in degradeuri. Asa avem si noi.
Eu inca nu i-am mutat locul de joaca a margini si mi-e frica sa nu cada in cap. Tb sa lasam salteaua la nivelul de jos sa devina tarc ca stau cu mare grija asa. Ce sa va zic, Iulian nu merge in 4 labute. Incerc sa-l invat eu poate o sa prinda, ca e tare suparat cand nu ajunge la o jucarie.
narcisa am aflat si explicatia numelui tau. f frumos. Nu am facut poze din pacate ca eu am uitat aparatul acasa iar Cristinei i se descarcase bateria. Oricum am promis ca ne mai intalnim.
hermine super bijuteriile. Multa sanatate mamei tale ii doresc si ne rugam pt o minune de la Dumnezeu. Vai dar atatia microbi din spital? Cum se poate? Nu cumva e internata la V.Babes ca stiu ca acolo sunt probleme?
raliu imi pare tare rau de noptile nelinistite. Poate e de la dintisori totusi.
ana,bilutza imi pare rau ca aveti probleme cu fetele mari. Asa invatam si noi cum o sa fie cu doi copii. Poate e ceva normal la ei care se simt marginalizati, chiar daca in realitate nu e asa.
Ne-am mai uitat si aseara la Fringe cateva episoade pana la ora 1. Ce mult imi place filmul, v-am zapacit, e super.
Eu sunt in "calduri" acuma ca am luat un paracetamol si am baut un ceai cald si mi-e asa de cald. V-am spus ca racise sotul, acuma i-a eu am tot incercat sa tin raceala in frau ca ma tot lua gatul, cu paracetamol dar de aseara parca am inceput si mai tare. Sper sa nu ma apuce ca mi-e teama sa nu ia Iulian. si asa stranuta si tuseste si sper sa nu raceasca.
Va pupam suntem pe aici.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 12 ani, 8 luni

20.10.2010 10:58     citat 

hello!

a la galati si am mers prin oras (cu treaba nu la plimbare) si acum abia apuc sa-mi pun de-o "cafea"!

hai ca merg sa va citesc in urma!

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 14 ani, 10 luni
Victor Adrian: 12 ani, 6 luni

20.10.2010 10:59     citat 

----------
Byu a am baut un ceai cald si mi-e asa de cald. V-am spus ca racise sotul, acuma i-a eu am tot incercat sa tin raceala in frau ca ma tot lua gatul, cu paracetamol dar de aseara parca am inceput si mai tare. Sper sa nu ma apuce ca mi-e teama sa nu ia Iulian. si asa stranuta si tuseste si sper sa nu raceasca.
----------

Pai de ce nu a tu...preventiv rad
Macar acum , poate nu e prea tarziu rad

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
12 ani, 7 luni

20.10.2010 11:00     citat 

Simo.. la papricas aseara: am danstuit ceapa cu ardei, am pus spinari de pui, apa, boia, cartofi, condimente am lasat sa dea in clocot, am inchis-o si salut! La fasole, pun tot inauntru..las sa dea in clocot inchid cucta si gata! Nu trebuie sa mesteci, sa mai stiu eu ce. E super utila cand nu ai timp sa stai pe langa aragaz.

Cum "la vale"?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: