· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din Romania > Mamici de Brasov - 22
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
subiect nou  raspunde
autor Mamici de Brasov - 22     
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

10.03.2012 1:13   Re: Putin ajutor va rog  citat 

----------
ioneee a scris:
Am si eu nevoie de ajutorul tuturor parintilor car i pot gasi pe acest grup. Ma numesc Ionela Grosu si sunt presedinta Consiliului Elevilor din cadrul Grupului Scolar Ovid Densusianu Calan si impreuna cu colegii mei vrem sa demaram proiectul: "Cati parinti se implica in educatia copiilor lor?" va rog sa-mi acordati 10 minute din timpul dumneavoastra si sa completati urmatorul chestionar.
----------

Eu zic sa revizuiti chestionarul. Prima intrebare "Ce varsta are copilul dumneaviastra?" pe langa greseala continuta admite raspunsul cu varsta sub 6 ani, in timp ce e clar ca restul intrebarilor, cel putin de la nr. 3 incolo, sunt dedicate celor cu copii de varsta scolara. Mai sunt si alte greseli, de ex. la nr. 4 "Care credei ca este cauza pentru care copilul dumneavoastra are rezultate slabe la scoala?", nu am citit acum totul in amanunt, in afara de asta nr. 9 si 10 sunt exact la fel.

sus

Denunta
Megumi

Copii
Naoki
Ryuji: 12 ani, 3 luni

25.05.2012 7:13     citat 

Buna tuturor!Sper sa ma primiti si pe mine in grupul vostru.Locuiesc in Japonia,dar sunt din Rasnov.

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 11 ani, 9 luni
o mana de barbatel! : 8 ani, 9 luni

30.10.2012 3:57     citat 

Salutare, salutare

Nu stiu cata lume ne mai stie. Suntem bine, crestem mari.
Motivul pentru care scriu in acest moment: am nevoie de cineva sa stea cu copilasi mei, atunci cand sunt bolnaviori. Programul este de la 07.30-17.10. Cand sunt sanatosi pitici merg la cresa(Micutul) si la gradi(Mandruta), daca persoana e interesata putem negocia sa ii i-a de la cresa/gradi si sa stea cu ei pana cand ajungem noi acasa.
Daca stiti pe cineva interesat va rog transmiteti-mi un mesaj sau sunati-ma pe numarul de telefon: 0745618577.
As prefera pe cineva din cartierul tractoru sau din imprejurimi.

sus

Denunta
kolertom

30.11.2012 3:28   daycare  citat 

Bine v-am gasit.In curand se deschide Trixi Daycare cu program prelungit pe centura noua in Sacele. Limba de predare este limba germana. Primim copii de la varsta de 2 ani pana la 6 ani intre orele 08. 00- 17. 00, de luni pana vineri. Pretul afisat este echivalent cu ocuparea unui loc pentru timp de o luna. Acest pret include materialele didactice, participarea la activitati si asistenta psihologica zilnica. Masa(mic dejun, fructe, pranz, gustare)este in sistem catering oferita de o firma cu referinte, 10 lei/ zi. Locatia este intr- o zona linistita, departe de galagia orasului, avand curte spatioasa pentru copii. Personalul nostru didactic este alcatuit din: o educatoare titulara cu vechime de 12 ani in invatamant, obtinand nenumarate diplome avizate de MECT, si in pedagogia alternativa Waldorf, Montessori si Step by Step, care sunt afisate in Trixi Daycare; 2 profesori din invatamantul primar, colaboratori cu vechime de 30 de ani in invatamantul de stat. Avem activitati optionale de canto si teatru. De ei vor fi supravegheati si educati copiii dumneavoastra. Motto- ul nostru este: " Copilul nu se pregateste pentru viata, copilul traieste viata" . Locuri disponibile: 10. Pentru informatii si rezervari asteptam e- mail pe adresa [email protected] com.La noi copilul dumneavoastra este in siguranta si educat in limba germana.

sus

Denunta
sanzianna

05.03.2013 11:16     citat 

Buna tuturor,

Vreau sa imi inscriu copilul la gradinita My kids din Tractorul, aceea ar fi cea mai aproape de casa.Ma puteti ajuta cu informatii despre ea?Multumesc.

sus

Denunta
andreea_pasca

02.02.2014 9:29   Caut copii 7-12 ani din Brasov pentru sedinta foto  citat 

Dragi mamici din Brasov,

Sunt o mamica fotograf in cautare de copii din Brasov pentru fotografii cu tatuaje temporare, special concepute pentru copii, cu desene de designeri renumiti din toata lumea. Fotografiile vor fi publicate pe site-ul [url]www.Gumtoo.com[/url] si copii selectati au sansa de a aparea si pe coperta pachetelor de tatuaje. Pentru un exemplu de cum vor arata fotografiile, vedeti pe site-ul Gumtoo, sectiunea de tatuaje temporare pentru copii. Copii vor primi pentru fiecare tatuaj aplicat la sedinta foto, un tatuaj temporar la alegere. Copii care pozeaza pentru coperta unui set vor primi un set de 6 tatuaje. Pe langa asta mamicile vor primi un set de 5 fotografii impreuna cu copilul lor :) Varsta copiilor trebuie sa fie intre 7-12 ani. Mamicile interesate sa trimita fotografii recente ale copiilor la adresa de email: [email protected]

Andreea

sus

Denunta
andreea_pasca

02.02.2014 9:40   Caut copii 7-12 ani din Brasov pentru sedinta foto  citat 

Dragi mamici din Brasov,

Sunt o mamica fotograf in cautare de copii din Brasov pentru fotografii cu tatuaje temporare, special concepute pentru copii, cu desene de designeri renumiti din toata lumea. Fotografiile vor fi publicate pe site-ul [url]www.Gumtoo.com[/url] si copii selectati au sansa de a aparea si pe coperta pachetelor de tatuaje. Pentru un exemplu de cum vor arata fotografiile, vedeti pe site-ul Gumtoo, sectiunea de tatuaje temporare pentru copii. Copii vor primi pentru fiecare tatuaj aplicat la sedinta foto, un tatuaj temporar la alegere. Copii care pozeaza pentru coperta unui set vor primi un set de 6 tatuaje. Pe langa asta mamicile vor primi un set de 5 fotografii impreuna cu copilul lor :) Varsta copiilor trebuie sa fie intre 7-12 ani. Mamicile interesate sa trimita fotografii recente ale copiilor la adresa de email: [email protected]

Andreea

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: