· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din Romania > Mamici de Brasov - 22
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Mamici de Brasov - 22     
karina1976

Copii
Paul: 17 ani, 4 luni
Patricia: 11 ani, 11 luni

15.03.2011 10:31     citat 

Si inca o mamica ce azi se chefuieste:

http://www.parinti.com/modules.php?name...34#1217134

La multi ani, doamna draga!

sus

Denunta
chichineata

Copii
Daria: 11 ani, 2 luni

20.03.2011 10:08     citat 

salutare!

mai stiti ca prin februarie , pe la sf, v-am spus ca incercam sa scapam de pampers ziua? ei bine, am reusit...uite ca intr-o luna s-a obijnuit sa spuna cand face pisu (la kk spune tot dupa ). acum fuge singurica la wc (cred ca s-a indragostit de colacul mic de wc) sau la olita.

ei , la somn inca facem in pampi, dar la pz, acum pe weekend o culc fara pampi sa vedem cum este (ieri nu a facut pe ea, cu toate ca adormit 2 ore, si a baut 100 ml apa inainte de somn; dar si cande s-a trezit a facut o gramada de pidu la wc)

inseamna ca suntem pe drumul cel bun cu pampi (asta ptr ca s-a invatat la cresa fara). sa vina vremea calda si sa iesim si afara fara, sa ne obijnuim sa facem si la pomisor (sau unde se nimereste).

o duminica placuta, cu toate ca vremea este atat de posomorata.

diana, faine de tot pozicile cu mandrele tale domnisorici.

sus

Denunta
R4MOON

Copii
Timeea: 13 ani, 2 luni

23.03.2011 12:23     citat 

----------
chichineata a scris:
mare dilema mare si cu gradinitele astea.

dar de gradinita 26 stie cineva ceva? este cea aflata in spate la Profi, langa politie, in gemenii. mie mi-a placut ce-am vazut pe site-ul lor, dar as vrea sa vb cu cineva care are copilasul acolo. sau daca aveti ceva cunostinte care m-ar putea sa aflu detalii. eu am vb cu directoarea de acolo, mi-a facut o impresie buna...dar as vrea ceva mai mult.
----------

Salut!
Nu am mai dat de un car de ani pe aici...
Timeea mea e la gradi 26, ti-am mai zis...Eu sunt multumita, macare variata si buna. Au bucataria proprie si meniul e facut cu un nutritionist,mie mi se pare super ok. Au tot felul de activitati, Timeea e la grupa mijlocie acum si face: dansuri, engleza, creativ. Si calculator dar la asta nu am dat-o. din cate am inteles k grupele mai mari fac si sah.
Noi am ales gradi asta pt k e cel mai aproape de casa si fiindca noi lucram pana la 17-18 o ia de la gradi bunica, de aia m-am gandit sa fie aproape k sa nu mearga bunica prea mult k are probleme cu picioarele + k eu am facut tot gradi asta rad Si fiindca eram arondati, nici nu a avut probleme la inscriere. Eu eram pregatita sa merg si la Micul Print, dar la 2 saptamani dupa ce am bagat dosarul am si primit raspuns ok, asa k nu m-am mai dus la Micul Print.
in rest nush ce sa-ti mai zic...mai intreaba-ma...

Va pup

sus

Denunta
chichineata

Copii

23.03.2011 12:29     citat 

da, parca mi-ai mai spus. ms de reimprospatare.

dar ziceai ceva de un sistem asa ceausist...ca sa fie bine, trebuie sa dai?

sus

Denunta
R4MOON

Copii
Timeea: 13 ani, 2 luni

23.03.2011 1:00     citat 

----------
chichineata a scris:
da, parca mi-ai mai spus. ms de reimprospatare.

dar ziceai ceva de un sistem asa ceausist...ca sa fie bine, trebuie sa dai?
----------

eu nu am dat nimic..chiar am fost surprinsa cat de repede a mers....
da, sistem ceausit pt k anu trecut cand am inceput la grupa lui Timeea aveau inca dulapurile vechi si bineinteles k s-au facut dulapuri noi din banii parintilor, anu asta le trebe perdele si draperii k le intra soarele in ochi copiilor si e rau mai ales la somnul de pranz....in fine, problemele astea cred k sunt peste tot, aici totusi nu se strang asa de multi bani ca la alte gradi, adica pretentiile nu-s f mari.

sus

Denunta
chichineata

Copii

23.03.2011 1:10     citat 

aaa. pai ptr asta am auzit ca se da peste tot. ba ptr patururi, ptr lenjerie...ptr diverse ce le trebuie lor pe acolo.

tu parca ziceai ceva atunci ca, trebuie sa fii atenta cu cele de pe acolo ca sa se poarte frumos....sau ceva de genul...nu mai stiu unde este postarea aia trist

oricum, am vb deja la Micul print, chiar daca tot buni se va duce dupa ea la cresa uneori. acum sa vedem, depunem dosar in ambele locuri

sus

Denunta
roxibv

19.04.2011 8:03     citat 

Salutare mamici,

Caut pe net pareri despre cresa din Craiter pentru fetita mea de 1 an si jumatate.
Din pacate am auzit numai lucruri negative: foarte multi copii care automat ajung sa fie nemancati sau neingrijiti datorita numarului redus de personal.
breslasuraluca sa stii ca sunt si eu din Triaj si ma tot gandeam care mamica ai putea fi tinand cont ca e putin probabil sa nu ne fi vazut.
Ati auzit ceva de cresele particulare? Sunt tare ingrijorata ca nu va fi bine pentru scumpa mea Carla.

sus

Denunta
chichineata

Copii

21.04.2011 8:43     citat 

dar cati copii sunt in clasa si cate ingrijitoare?
la daria sunt cate 25 de copii (pe lista sunt 30, dar nu stiu daca vin toti la cresa) si 2 ingrijitoare de dimi si 2 dupa-masa (probabil se intalnesc la masa de pz, nu stiu)
si chiar mai au timp copii sa manance si cate 2 -3 portii....

eu nu stiu f multe despre cresa din craiter, doar ca trec in fiecare dimineata pe acolo. ar trebui sa aiba personal, ca doar e nou deschisa si se asteapta ceva de la ea. stiam eu de ce n-o dau acolo foarte fericit caci era la inceput de drum si aveam mai multe semne de intrebare.

am preferat sa mergem mai departe, pe tudor vladimirescu, cresa 5, dar stiu ca e super ok acolo.

sus

Denunta
roxibv

22.04.2011 9:18     citat 

Am auzit ca sunt 40 de copii care vin, (ca pe usa ar fi mai multi) si 2 ingrijitoare.
Mi-e mila atat de copii cat si de doamene acelea. Atata volum de munca, mi se pare inuman.

sus

Denunta
chichineata

Copii

22.04.2011 9:28     citat 

surprins ups....deja sunt chiar prea multi. nasoala situatia atunci. vezi si la cresa de la piata Dacia (la gara)

sus

Denunta
roxibv

22.04.2011 7:50     citat 

Aceea a fost definitiv desfiintata, mutandu-si integral activitatea in Craiter. Am inteles ca vor sa lase cladirea pietarilor, unde sa doarma.
Pe mine sincer ma doare sufletul pentru ca acolo am luat eu primul contact cu colectivitatea cand eram bb mic, mic.

sus

Denunta
cristina26

Copii
Paul Aaron
Ingrid Ecaterina - Ingrid
12 ani, 3 luni

22.05.2011 7:24     citat 

Buna fetelor din Brasov,
Mi-ar fi facut mare placere sa va cunosc personal, dar nu stiu cum puteam sa fac din aceasta dorinta realitate. Daca am scris ceva gresit va rog sa imi spuneti, pentru ca nu aceasta a fost intentia mea.
Chiar vorbeam cu sotul meu despre acest subiect si el mi-a sugerat sa va intreb ce as fi putut face eu mai mult decat am facut sa ajung la un rezultat pozitiv.
Eu am crescut intr-un orasel mic si dragut, imi amintesc ca eram afara de dimineata pana seara la joaca... erau atat de multi copii cu care ne puteam juca coarda, ratele si vanatorii etc... as vrea si Ingrid sa vada Ramania asa cum o vad eu.
Tatal meu s-a mutat de acolo dupa ce am plecat eu din tara si nu cunosc aproape pe nimieni in Brasov.
Am cunoscut o fata minunata acolo care avea o fetita Lorena de 3 ani, dar i-am pierdut numarul de telefon...
Trage Ingrid de mine si am sa plec acum, dar sper ca o sa ma acceptati si pe mine in grupul vostru de prieteni intr-o zi.
Va multumesc
Cristina

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Radu: 12 ani, 2 luni
Alexandra-Elena

24.05.2011 11:15     citat 

Cristina sa nu crezi ca e vorba de ceva personal sau ca nu vrem sa ne intalnim dar cum majoritatea fetelor lucreaza timpul este ff limitat. De mult incercam si noi sa ne intalnim, parca o faceam mai des cand erau picii mai mici dar acum greu ne potrivim programele. Dar hai sa vedem poate reusim cumva saptamana viitoare. Tu in ce zona stai?

sus

Denunta
cristina26

Copii
Paul Aaron
Ingrid Ecaterina - Ingrid
12 ani, 3 luni

26.05.2011 4:38     citat 

Iti multumesc din suflet ca vrei sa te intalnesti cu noi, esti o dulce.
Noi suntem in America acum, dar am stat in tara putin peste 2 luni in iarna si m-a inebunit copilul ca vrea sa se joace cu alti copilasi, dar nu am reusit sa ii gasesc copilasi.
Dar daca vrei sa te intalnesti cu noi data viitoare cand ajungem in tara, as aprecia tare mult asta.
In Brasov noi stam in steagul la blocurile alea cu 10 etaje.
Este o scoala chiar in spatele blocului nostru.
Tu unde stai?

sus

Denunta
antoniav

Copii
VICTOR ANDREI: 12 ani, 2 luni
DRAGOS IOAN: 9 ani, 4 luni

01.06.2011 9:08     citat 

LA MULTI ANI, DRAGI COPII! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »