· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din Romania > Mamici de Brasov - 22
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Mamici de Brasov - 22     
chichineata

Copii
Daria: 11 ani, 2 luni

01.06.2011 9:38     citat 

La multi ani copilasi dragalasi si celor care se simt copii!

noi azi ne-am inscris la gradinita...deci avem o viitoare 'gradinareasa', colega cu Dodo, alta 'gradinareasa' (dianabv). deabia asteapta daria sa mearga la gradi si pe urma stie ea ca merge la scoala. vrea sa ajunga la amandoua foarte repede. foarte fericit de-ar stii ce o astepta , cel putin la scoala...... scot limba

azi s-a trezit de dimi, de dimi tare, pe la 5.30 si a zis ca s-a trezit si ca vrea cadoul de ziua ei, ziua copilului. ce repede prinde chestiile astea, cand e vorba de primit ceva. ma uimeste pe zi ce trece , de cum isi da ea seama de ceea ce se intampla in jurul ei.

si bineinteles ca ne-am conformat si a primit cadoul si o cioco la prima ora a diminetii, dar dupa ce-a mancat mancare. si era cea mai fericita.

poate tine vremea cu noi azi, si cu diana care este in toiul actiunii acolo si ne distram putin prin oras dupa amiaza (pooate scap mai rpd de la munca cu ocazia asta....ca i-am sugerat sefului ca m-as duce cu daria in oras si ca nu tin mult evenimentele....si i-am atins o coarda sensibila sarut )

o zi frumoasa ptr toata lumea

sus

Denunta
cristina26

Copii
Paul Aaron
Ingrid Ecaterina - Ingrid
12 ani, 3 luni

02.06.2011 1:53     citat 

La multi ani tuturor copiilor si din partea noastra!

sus

Denunta
antoniav

Copii
VICTOR ANDREI: 12 ani, 2 luni
DRAGOS IOAN: 9 ani, 3 luni

24.06.2011 7:28     citat 

LA MULTI ANI DE SF.IOAN!

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 4 luni
Radu Stefan: 7 ani

14.07.2011 4:22     citat 

salutare fetele,
am intrat sa va salut, sa va spun ca am inceput si noi cresa de pe 1 iunie, asa de ziua copilului, dar l-am rasfatat dupa ora 12:00 cand l-am luat ca sa nu ma mai simt vinovata ca l-am dus la cresa de 1 iunie. A plas foarte tare in prima saptamana, apoi s-a imbolnavit si a stat acasa 1 sapt dupa care am decis sa il trimit la mama 2 sapt sa isi revina cum trebuie, am revenit alt copil dupa aceasta minivacanta la cresa, si ingrijitoarele au ramas uimite, nu a mai plan asa tare si l-am lasat sa doarma si acolo. Acum a fost din nou racit asa ca a mers doar 2 sapt una acasa, am inteles ca asa este la intrarea in comunitate, acum sper sa se intareasca si sa fie bine. De plans nu mai plange.
Legat de mancat mie mi-au spus ca manca bine si ce-i drept de cand merge la cresa insista mai mult sa mance singur. El merge la cresa de pe aurorei. Este ok, mai vine acasa muscat de cate un copil, sau intr-o zi l-a luat sotul lovit la cap si ele nu stiau nimic, dar sunt chestii care se pot intampla si cu noi, dar cu 2 persoane cand sunt 20 in grupa.
Din septembie ni s-a sus ca o sa fie mutat la etaj la grupa mare la cresa unde o sa aibe si o educatoare, asta m-a bucurat foarte tare, speram sa fie bine.
La gradinita particulara am fost sie u tentata sa il dau dar din pacate situatia financiara nu prea ne-a permis asa ca am decis sa incercam varianta de stat si in functie de cum o sa fie atunci luam decizii pentru viitor.
Va salut pe toate!

sus

Denunta
R4MOON

Copii
Timeea: 13 ani, 2 luni

18.07.2011 9:07     citat 

salutare fetele!
celor care au inceput gradi / cresa le doresc mult succes!
vroiam sa va intreb de preturile pentru petrecerile de pici, stiu k s-a mai discutat dar sunt la munca acum si nu am timp sa caut. Ne pregatim pentru petrecerea lui Timeea in 4 august si nu stim inca unde o s-o tinem. Va rog sa ma ajutati cu ceva preturi/impresii.
Mersi!
Ramo

sus

Denunta
karina1976

Copii
Paul: 17 ani, 4 luni
Patricia: 11 ani, 11 luni

19.07.2011 6:39     citat 

R4moon,

ca si locatii pentru varsta Timeei, ar fi:

yaanik - baba novac
zao - macromall
eliana
mc d

acuma nu sunt la curent cu preturile la toti, ce pot sa spun insa este ca dintre toate yaanik imi pare cel mai ok: poti aduce de acasa tot ce vrei, inclusiv tort si bauturi pentru parinti, la zao pe mine ma dispera nebunia ce e acum acolo - nspe petreceri o data, mizeria, galagia - e doar parerea mea, la eliana iar e ok, insa e destul de departe - acum depinde si unde stai, iar de mc d - pe vremea asta inchisi in tramvai, cu tot cu a/c, e cam aiurea.

revin, de bani, stiu ca ar fi pe undeva intre 15-25 lei / copil, cu tot cu meniu.

sus

Denunta
chichineata

Copii

19.07.2011 8:51     citat 

mai este si clubul oaki, in racadau pe undeva. poti cauta pe net...preturi...nu cunosc dar au detaliile pe net.

noi am venit de la mare, si asa s-a terminat si concediul...a fost placut, dar obositor cu un copil asa zvapaiat dupa noi rad . mai ales ca a fost si foarte cald, si ei nu i-a prea placut asta, si a dat-o complet peste cap.

dar am revenit la noi acasica si poae poate intr-o saptamana sa-si mai revina psihic. am fost si la o nunta in bucuresti (unde, in bucuresti, infernal de cald) si daria a facuyt senzatie pe acolo ca tot dansa si facea gimnastica pe ringul de dans. iar de la 23.00 a tras pe dreapta si a dormit pana pe la 4 si ceva dimineata cand ne-am candit noi sa mergem acasa.
cam asa arata daria . am micsorat poza, dar nu stiu de ce o arata tot asa mare...
[/img]

sus

Denunta
R4MOON

Copii
Timeea: 13 ani, 2 luni

20.07.2011 4:25     citat 

mersi fetele de rasp!
nush ce sa fac k ma gandesc k ies destul de scump si asa si nu prea as vrea sa-i bag inauntru pe vremea asta. am o prietena care a tinut la zao si a zis k a ajuns-o cu totul 5 mil cu tot cu parinti surprins cam mult! si zao, varba lui karina e cam nebunie,ametesti pana iti gasesti copilu. noi am tinut acum 2 ani la gratar si cred k tot asa vom face...
mersi
va pup

sus

Denunta
antoniav

Copii
VICTOR ANDREI: 12 ani, 2 luni
DRAGOS IOAN: 9 ani, 3 luni

31.07.2011 11:31     citat 

La multi ani cu multa iubire si sanatate, Jakueline! Scuza de intarziere, erai trecuta la luna iunie, tu fiind pe 28 iulie...

sus

Denunta
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
11 ani, 6 luni

23.09.2011 9:51     citat 

Buna mamici de Brasov,
... nu am mai intrat demult, deh, facebook-ul e acum la putere scot limba

Francesca a inceput gradinita de stat (a fost la particular pana acum) jale mare, plansete... dar vor trece...cresc puiutii sarut

Sanatate, numa bine sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

10.01.2012 6:20     citat 

Seara buna! sarut

Am si eu nevoie de ajutorul vostru, va rog : Am nevoie de un pediatru bun in Brasov, unde sa pot merge cu Alex, la nevoie, fara sa ma puna la zid ca nu vreau sa vaccinez copilu'....mama denaturata ce sunt!!! prostit
Daca stiti pe cineva care nu este de acord cu ele si mai bine....sau, eventual cineva neutru, dar de care sunteti multumite....

sus

Denunta
chichineata

Copii

11.01.2012 10:57     citat 

buna. eu ti-o pot recomanda pe dr noastra, dar nu stiu in ce masura este de acord cu vaccinurile sau nu. caci noi la inceput le-am facut la alt dr. o cheama Dediu Cornelia, si are cabinet undeva in Racadau, in spate la Disco Hacienda. eu sunt multumita de ea
daca vrei mai multe detalii, cauta-ma pe mail sau da-mi mesaj privat.

sus

Denunta
unna

Copii
Rares: 13 ani, 5 luni

15.02.2012 11:45     citat 

Fetelor...ma bag si eu...
Spuneti-mi, care stiti, ce fel de anestezie (la cezariana) se practica la maternitate? Normal...depinde de medic, de pacient, de sarcina...dar, asa...ca "moda" a spitalului, care se practica mai mult?
Eu am o oarecare teama de anestezia generala, la prima cezariana, dupa anestezie, nu aveam aer, brrr...urat.

Va pup, multa sanatate!

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

15.02.2012 7:48     citat 

Eu zic ca cel mai bine ar trebui sa stabilesti tu cu medicul tau si cu anetezistul, in functie de problemele pe care le-ai avut, stare de sanatate actuala, etc.... eu am "preferat" rahianestezia si a fost mai mult decat ok, fara efecte secundare, mi-am revenit imediat si totul a fost bine, dar, situatia depinde de la caz la caz.... zambet

Bafta multa! sarut

sus

Denunta
ioneee

10.03.2012 12:53   Putin ajutor va rog  citat 

Am si eu nevoie de ajutorul tuturor parintilor car i pot gasi pe acest grup. Ma numesc Ionela Grosu si sunt presedinta Consiliului Elevilor din cadrul Grupului Scolar Ovid Densusianu Calan si impreuna cu colegii mei vrem sa demaram proiectul: "Cati parinti se implica in educatia copiilor lor?" va rog sa-mi acordati 10 minute din timpul dumneavoastra si sa completati urmatorul chestionar. Va multumesc !
http://www.kestionare.ro/k/k.aspx?k=4819

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: