· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.91
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.91     
krmnn

Copii
S: 11 ani, 1 luna
T: 8 ani, 9 luni

17.11.2010 1:01     citat 

Madalina, nu stii cumva oraraul magazinului de prezentare al fabricii Melania din Alesd ? cel cu incaltaminte pt copii ...

legat de premergator....si eu sunt foarte nehotarata...nu stiu ce sa fac, sa cumpar sau nu...
Sofia vrea sa se ridice in picioare ...oricum nu-l va folosi decat cateva luni/..

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

17.11.2010 1:05     citat 

Baietelul meu a facut primii pasi la 8 luni.Incurajata de acest lucru l-am pus in premergator (numai sub supravegherea mea si nu mai mult de 30 min/zi) , iar in mai putin de 2 luni mergea singur !

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

17.11.2010 1:14     citat 

Carmen, nu stiu orarul exact, doar ca e deschis si sambata . Nu am fost niciodata , asa ca....

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 9 luni
Jacob: 10 ani, 9 luni

17.11.2010 1:19     citat 

Neatza de la mine fetele !!!

Simona ce bine ca totul a iesit bine si ca bb nu a plans sarut pacat ca oí trebuie o alta operatie dar cu ajutorul luí Dumnezeu totul va iesi bine sarut

La multe lunite bebica de Claudis, zambet

Fetele Nathan nu mai are stare, se intoarce mereu pe burta, nu mai vrea deloc pe spate. Azi dimineata l-am gasit pe burta dar dormea tot cu nasul in saltea, si mie mi-e teama de mor ca nu va putea respira :-s .
Nu mai putem iesi afara ca a inceput timpul ploios plang sau sunt foarte trist , dar ne pregatim de botez zambet
Ieri am fost la biserica sa vorbim cu preotul, si vorbind cu el mi-a dat chef sa merg si eu mai des la biserica, dar dupa ce mai cresc astia mici.

Codrina ce draguti sunt bebicii cum se uita ei unu la altul jijiji.

Despre olita eu stiu ca de pe la 1 an jumate incolo copiii incep sa fie constienti de caca si pipi dar eu consider ca daca sunt invatati pe olita de mai mici nu le face nici un rau, normal atata timp cat nu sunt speriati de ea zambet
Eu scriu de pe iPod-ul lui al meu care e setat in spaniola si ma corecteaza la fiecare cuvant jijiji, tare enervant. Bun v-am pupat, pe mai tarziu

sus

Denunta
madalinacret

Copii

17.11.2010 1:25     citat 

LA multe lunite, Matei !

Soacra mea i-a luat deja cadou lui Casian de Mos Nicolae , o carticica muzicala in lb romana . E la Real la promotie , costa 99 de lei . Asa arata : http://idealbebe.ro/fisherprice-cartici...-5003.html
Si lui Bogdan i-a luat ceva, ca si-a incercuit el in catalogul de jucarii de la Real ce si-ar dori de la cei 2 mosi. Si credeti-ma, avem de unde alege rad , ca isi doreste o gramada !
Ma duc sa pap ceva , ca imediat se trezeste si Casian si atunci sa ma pot ocupa de el. Deja doarme de 2 ore, timp in care eu am pierdut vremea... ce bine e ! rad Azi mi-e leneeeeeee si nu am chef de nimik, mai am si eu cate o zi din asta "minunata" !

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

17.11.2010 1:30     citat 

bebe fac cam de 2 ori pe sapt in cuptor, nu am aragaz, e cuptor electric, masina nu am luat pt ca consuma prea mult curent si tre sa stea 3 ore pt o paine mica

sus

Denunta
madalinacret

Copii

17.11.2010 1:42     citat 

----------
ralucutza15 a scris:
bebe fac cam de 2 ori pe sapt in cuptor, nu am aragaz, e cuptor electric, masina nu am luat pt ca consuma prea mult curent si tre sa stea 3 ore pt o paine mica
----------

Masina mea are si program "Ultra schnell" -painea se face in 58 de minute- si "Schnell" care dureaza cam o ora jumate , parca -ala l-am folosit doar o data, in rest pe cel Ultra Schnell !
S-a trezit si Casian, a dormit 2 ore si m-a "strigat" ca era cu Pampersul plin -deci azi sarim peste stat la olitza rad - mananc si eu de pranz , apoi el si iesim afara, ca de maine ...mai greu, daca va ploua 10 zile !

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

17.11.2010 1:51     citat 

La Mai Multe Lunite Matei!!! sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

17.11.2010 2:02     citat 

buna ziua si de la noi!!!

Matei sa fii sanatos si fericit alaturi de familia ta!!!! sarut sarut sarut sarut

am avut o noapte mai grea...nu stiu ce sa fac mai intai acum.. prostit revin

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

17.11.2010 2:09     citat 

Matei, La multe lunite fericite!!!!

sageata sageata sageata Cap. 92!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: