· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.91
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.91     
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

15.11.2010 11:51     citat 

offf 22Ra imi pare rau, bine ca nu are nimik! trist sarut
Cosmin scumpule, ce mare te-ai facut!!! Si ce-ti place sa mai mergi! surprins sarut Felicitari!!! O sa-i dau si eu mai multa libertate rad lui Iuri, eu nu l-am prea lasat pe-afara, iar in casa il amagesc , sa fie si el fericit! prostit
Simo curaj mami, ai trecut tu prin altele mai grele! sarut
Byu nu n-a dormit mai bine, alaltaseara a revenit la normal, adica din 2 in s ore, dar aseara pana la 1 m-a terminat, pe urma cat de cat, dar.....nu stiu cat mai rezist! Azi se pare ca intram pe drumul bun, a papat dimineata cam 100 de mar+para+avocado+aproape o lingura de cereale! prostit Record! (se exclude iaurtul, acolo e recordul!)
Acusic plecam la plimbarica, e frumos si azi!
sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

15.11.2010 11:52     citat 

a adormit amalia! mi-am pus repede sa iau micul dejun (cereale cu iaurt) cu voi si apoi mai pun niste lenjerii la uscat! zambet

byu poti sa crezi ca la reteta aia ma uitam si eu?! surprins nu am inca dovleacul...poate cand iesim o sa-l cumpar insa am mere care se vor strica daca nu fac ceva cu ele si ma gandesc s-o las pe zilele urmatoare pe cea cu dovleac...mai ales ca vreeau sa vad cum iese la tine! neaparat vreau poze! scot limba

ionelita ai un voinicel acolo!!! ce haios e cum doarme! rad rad amalia adoarme cu capul intr-o parte, orientat spre jos undeva...pana adoarme bine de tot asa tre' sa merg cu ea, ca altfel se trezeste intr-un maaare plans! si intr-o zi m-au intrebat nisate bunicute care erau pe strada daca nu o doare gatul! rad rad rad rad a trebuit sa le explic ca o s-o pun klumea dupa ce adoarme bustean! rad rad rad nici ju le cunosteam pe bunicute dar stiti cum e, cu copiii socializezi mai repede! rad

22ra trist bine ca n-are fata nimic! sarut

cayia nu mai stiu cum se numea crema trist e una care are reclama si la tv! poate-si amintesc fetele!

manucrissa somnic usor! scot limba

ce sa fac de mancare?!!!??? habar nu am....oricum cand se trezeste amalia ne pregatim de iesit la plimbare si abia apoi....revenim pt bucatarit! as fi facut o prajitura...aluatul pana ma intorceam era numa' bun de stat la odihnit!

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 3 luni
AURA MARIA: 10 ani, 8 luni

15.11.2010 11:52     citat 

BUna...ziua!(era sa zic dimineata..)

Se spune ca fetele isi iubesc mai mult tatal....uite si dovada! trag cu ochiul

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

15.11.2010 11:57     citat 

narcisa si eu fac ca si tine cu amgeala...pana se va ridica ea bine de tot in picioare singurica, deocamdata are ceva incercari dar tot trebuie sa vada ea ca pui mana pe ea s-o ajuti chiar daca realmente nu depui niciun efort s-o ridici, tot ea se ridica, fara asta nu reuseste , inca! ce fain ar fi fost sa ne fi putut gasi acum in parc! sarut de ce nu e nimeni din braila (macar din galati) pe-aici?! confuz

corina ce familie frumoasa ai! sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

15.11.2010 12:05     citat 

gata m-am decis: reteta asta o fac pt desert http://www.culinar.ro/retete/gateste/51...-la-pachet
dar mancare oare ce fac???!!!
confuz

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 11 ani, 1 luna

15.11.2010 12:15     citat 

buna .semnam condica scot limba .eu am avut cateva seri cand fata adormea in jur de ora 1 si a doua zi trebuia sa trag de ea sa se trezeasca insa de ieri se pare ca si a revenit la normal.a adormit la ora 21 si s a trezit la 10.30-normal,cu trezirile pt papa scot limba
Cosmin,e pe zi ce trece tot mai frumos sarut cred ca mi-l iau de ginere rad
am observat ca va laudati cu vreme buna, plang sau sunt foarte trist aici ploua,e frig tare plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

15.11.2010 1:17     citat 

Ziua buna !
Si aici e caaaaaaaaaaaaaaaaaald , sunt 20 de grade. Astept sa se trezeasca un baietel , mancam si apoi afara cu noi ! Doarme deja de o ora jumate, asa ca ma grabesc sa scriu.
Simo, asteptam sa ne spui cum a fost la spital. A fost cumintel Victoras ?
Ione, super tare cum doarme Cosminel ! Ce mare e si el deja !
Eu am inceput sa il mai las de manuta cand umbla. De fapt el ma tine doar de un deget, cred ca mai mult pt. a se simti mai in siguranta, ca de fapt merge singurel. Ea sa de haios cand vede o minge ar vrea sa alerge la ea , prinde o viteza si atunci mai facem "buf" !
Bebezola, o pupam pe pitzipoanca ta ! Ce mare domnisoara ai, deja iese in mall cu fetele ! Ce bine de tine ca ai mai iesit ! Si eu planificam azi dimineata (cu Casian rad ) o iesire pana in mall poimaine dimineata poate. Imi place ca acum putem merge si dimineata si nu e deloc aglomerat, fata de cum e dupa-masa spre seara. Ca sa nu mai zic ce e in weekend ! Dar nu am fost de vreo luna si ceva ....
Si eu aveam de gand sa incerc scutecele Puffies. Or fi bune ?
Ana, sa porti sanatoasa noutatile din garderoba ! Mie nu imi vine sa imi mai iau nimic de imbracat, sunt grasa si nu imi sta nimic bine ! Si ar trebui sa mai dau/arunc din haine, ca mi-s ticsite dulapurile si am o gramada pe care nu le mai port . Dati-mi o idee, ce sa fac cu haine gen sacou, costum -fusta si sacou- pe care nu le mai port ? Ca in rest -bluzite, blugi , etc- le duc la mama si le da ea unei femei -de fapt, e cam tiganca - saraca care tot vine acolo la ei in bloc la vreo 3 apartamente (asa a ajuns si la mama , i-a "plasat-o' o vecina ). Dar sunt sigura ca haine business nu o intereseaza ! rad
22ra, ce sa mai zic de cazatura voastra ? Bine ca nu a fost nimik. Al meu a cazut de mai multe ori, asa ca .... saptamana trecuta era in picioare, tinandu-se de mobila din camera mare si nu stiu cum s-a dezechilibrat si a dat cu capul de dulap ! A facut un ditamai cucuiul !!!! Eu eram in camera, faceam niste lectii cu Bogdan.... deci si la noi se intampla, chiar daca sunt in aceeasi incapere cu el !
Corina , ce fericit e tata ca are 2 fete care il iubesc asa de mult !
Cayia , parac tu intrebai de ceva crema pt. hemoroii. Parca "Procto glyvenol" sau ceva de genul asta am avut eiu acum ceva ani.... si tin minte ca a fost buna !
Fetelor, ati mai auzit tampenie mai mare ca asta : prietena ( si finuta mea) me cea mai buna a fost nasa ieri la un botez, si din cauza ca e insarcinata nu a avut voie sa o tina pe micuta in brate !!!!! surprins surprins surprins
Am facut ieri lasagna......si ce m-am enervat ! Ca de ce ti-e frica, nu scapi ! Normal ca mi s-au lipit foile cand le-am fiert ... si am pierdut o gramada de timp dezlipind bucati din ele !!! dar pana la urma am "construit" eu straturile din bucati, iar la gust e suuuuuuper ! MA duc sa papa, ca tocmai mi-am incalzit, ca acusi sa trezeste Casian -daorme de 2 ore!- si iesim !

Ultima modificare efectuata de catre madalinacret la 15.11.2010 1:29, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 15 ani, 4 luni
Mara Sofia: 11 ani, 8 luni

15.11.2010 1:27     citat 

----------
madalinacret a scris:
unei femei -de fapt, e cam tiganca
----------

vai, am zis ca lesin de ras. nu te supara, nu e cu rautate, dar ai fost simpatica.

eu nu mai arunc haine. le-ar arunca sotul, dar eu le strang. in cutii. ca s afac din ele chestii la masina de cusut. sacose, sorturi... jucarii. si ce mi-o mai trece prin minte. inca nu am facut nimic, insa le am sortate si aranjate frumos. ba chiar am convins si o prietena sa faca si ea la fel. daca anunt divort, sa stiti de ce rad

aici exista containere in care se lasa hainele, insa vin dintr-astia ce vand la targ si le iau, le spala (cred) si le vand din nou. mereu sunt containerele cu susul in jos si cat mai desfacuta gaura aceea de introdus rufele. mai sunt si maicute care primesc haine pt a le da e urma saracilor, dar pe cine am intrebat de aici, nimeni nu le da lor ca cica si ele le revand. nu stiu daca e adevarat. eu haine de bebe le dau unei prieten care stie exact unde sa le plaseze si unde e nevoie... am pastrat cateva haine mici de bebe pentru papusile cezarei trag cu ochiul si in rest, mi se pare ca daca se poate recupera ceva sau transforma, mai ales in sacose sau saci pentru jucarii, de ce nu?

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 11 ani, 1 luna

15.11.2010 1:38     citat 

madalina.si eu am facut ieri lasagne ca am avut socrii la pranz,dar cum de s au lipit?in apa in care oparesti foile pui un pic de ulei?eu de obicei cumpar foile proaspete si doar ce le bag in apa care fierbe pt max 1min apoi le bag sub jetul de apa rece

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

15.11.2010 1:53     citat 

Am pus ulei , si inca destul de mult ! Pai si eu le-am bagat in apa care fierbe ... tu cam cat le fierbi ? Si apoi le-am dat si cu jet de apa rece....
Nu conteaza, important e ca e buna, tocmai am mancat o portie si sunt full !
Si Casian doarme.... si doarme....

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 16 ani, 2 luni
Sebastian : 10 ani, 11 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 9 luni

15.11.2010 2:16     citat 

buna, fetelor!
Am cam lipsit de la apel, dar a fost o vreme asa de frumoasa!!!Am stat mult pe afara, am fost si pe la tara...
Sebi papa acum 2 mese, dimineata cereale, cu mar sau para, iar la amiaza supica facuta din: morcov, rad. de patrunjel, pastarnac, telina, conopida, ardei, sfecla rosie, un pic de ulei de masline si frunze de patrunjel, dar frunzele nu le dau la blender...cam atata am introdus, pe rand bineinteles...ii place mult sa pape, vrea neaparat lingurita s-o bage el in gura...ne cam murdarim la masa...eu ii pun mancarea intr-o canita si canita in castronelul lui albastru, si am vreo 3 lingurite mici prin preajma, ca sa nu mai atenteze la cea din mana mea...dar tot ne murdarim...totul trebuie gustat, trebuie sa am mare grija la ce are prin preajma..
Am vazut poze ff frumoase, cu Byu, Ionelita, Corina...pupam bebeii frumosi!!

ultima e cum bea apa...apropo, voi cata apa le dati?eu ii dau biberonul si el cand nu mai vrea il arunca singur...

inca una de afara...

Ione, te rog primele 2 sa le salvezi pentru urmatoarele colaje...multumim!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

15.11.2010 2:24     citat 

ati incercat foile de la Barilla
nu se fierb!

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 9 luni
Jacob: 10 ani, 9 luni

15.11.2010 4:14     citat 

Raluca pai cand sunt mai putin obosita sunt mai zambitoare. Nu ai vrea sa imi vezi fata cand sunt obosita, parca sunt zombi scot limba

Au dormit bebii pana la 6 dupa care i-am pus pe amandoi unu langa altul in patut si s-au jucat frumos pana la 8, cand li s-a facut foame sarut . Si Nathan s-a intors pe burta sarut sarut sarut sarut sarut sarut de muuuuulte ori, il pun pe spate si el se intoarce mereu pe burta, nu se intoarce inapoi dar e tare scump.

Cristina79 sunt super frumoase pozicile, un bebe super frumos, sa iti traiasca.

Corina cat de dulci sunt cu taticul lor, ai mei plang cand ii las pe toti trei rad , sunt si mici inca si s-au obisnuit cu mine dar nici al meu nu prea are rapbdare cu ei prostit , sotul tau are rabdare cu fetele???

Bun, ma duc, am multe biberoane de spalat, plus casa este cu fundu in sus (daca pot spune asa foarte fericit ), e timpul pentru o curatenie zambet

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

15.11.2010 4:31     citat 

hai sa va pun si eu niste pozici sa va zapacesc putin
is cam multe sper sa nu va suparati
am coborat si noi la "parter" la patut se pare ca ii place si asa

Uploaded with ImageShack.us

asa incercam sa ne riicam in 4 labe dar........

ione asat daca te rog sa pastrezi pt cand mai schimbi colajele mersiiiiii

si somnorila afara

mai am cateva dar m-am cam intis si sa nu va plicti
pupicei

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 8 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 6 luni

15.11.2010 4:53     citat 

Ionelita, corina, Cristina si bebezola aveti niste copii superbi, abia astepta sa se faca si al meu asa mare.

Si la noi a fost foarte cald, au fost 23 de grade, am intrat acu seara in casa, in rest am stat afara, majoritatea timpului a dormit in carut.

22ra bine ca e ok fata nu te mai gandi.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: