· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.91
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.91     
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

15.11.2010 11:17     citat 

----------
angelll a scris:
madalina,eu le las 1min .de care foi folosesti?uscate?sau proaspete? m
----------

Pai din alea la cutie, presupun ca sunt uscate... exista si proaspete ? Eu am luat de la Panzani, cele de la Barilla erau aproape duble ca si pret, si asa si astea mi s-au parut scumpe -vreo 6,5 lei cutia. Oare la noi sunt din alea proaspete ?
Si noi am fost azi pe afara de pe la 3 pana la 5 jumate, a fost cald, Bogdan a jucat fotbal cu prietenii lui iar Casian a avut grija de silueta mea si m-a alergat prin parc ! SI el fugea dupa o mingiuca mai mica, invata si el fotbal, ca doar il tot vede pe faret-su si se antreneaza si el, sa poata juca impreuna mai tarziu... rad
Casian nu prea vrea sa bea apa, nici din biberon, nicidin canita din aia cu cioc, nici din cana ... ce sa fac, asta e !
Cristina, ce mult s-a schimbat Sebastian ! S-a facut baiat mare si e frumusel foc, nu mai are mutrita de bebe mic !
Bebezola, ma bagi in boala cu ochii aia albastri ai Radei !
Fetelor, de vreo 3 zile Casian faca asa de mult kk !!!! Ieri a umplut olitza, m-am speriat cat a facut ! Face doar o data pe zi, dar face.............. nu gluma ! Azi a facut putin in olitza inainte sa plecam afara -in general face dupa ce papa de pranz, asa ca il pun zilnic- , dar pe la 9, inainte sa il spal (parca stia ca urmeaza toaleta de seara !!!) a facut de a iesit din Pampers -era si cam plin cu pishu!- de a avut pana la genunchi, nu exagerez ! Oricum voiam sa trecem la marimea 4+ , ca nr. 4 il cam strang si ii sunt cam micutze .
Sa ne laudam si noi :

Uploaded with ImageShack.us

Astea au fost facute cand am fost la ai mei , acum 2 saptamani.
Si asta cu Bogdan e de sambata. V-am zis ca a fost cu tata-su la meci de baschet,din campionatul intern. Si la fiecare meci , in pauza se face concurs de aruncari la cos pt. copii si se castiga o minge de baschet. Sambata a castigat Bogdan mingea cu semnaturile jucatorilor din echipa. Era asa de fericit ! Cica la categoria lui de varsta -clasa I si a II-a- au fost vreo 20 de copii si numai el a dat cos ! Ca daca dadeau mai multi copii cos, atunci ei ramaneau toti in concurs si mai aruncau pana ramanea doar unul. Dar se pare ca Bogdan a avut noroc, ca toti in afara de el au ratat din prima ! rad

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

16.11.2010 7:24     citat 

Neata,
La Mai Multe Lunite Nathalia, Dominik Nicholas, Andra Diana!!!! sarut sarut sarut sarut sarut
Pe baricade de la 6 foarte fericit
Doamne ce copii frumosi avem!!! Pup pe toti: Adriana si Aura, Rada, Amalia, Sebastian si Casian!!!! sarut sarut sarut sarut sarut
Cuscra si eu fac la fel! rad Ziua frunzaresc, daca imi aduc aminte (ca ma simt rau) mananc si eu ceva, iar seara cand mancam in familie, am masa cea mai consistenta! Plus berica de rigoare! Deh, vom vedea, nu-s chiar atat de ingrijorata incat sa ma bag la cura! Ceva miscare (mai multa) as face, dar momentan nu-mi pot permite la noptile avute si celelalte... sarut
Byu cum a iesit placinta? Eu nu sunt fan dovleac jenat sarut
Sunt bucuroasa, mi-am dat comanda de scaun auto pt bebe si l-am gasit la super pret!!! (am luat o nuanta mai rezistenta E33-navy- sper sa-l aiba pe stoc!):
http://www.kiddy.ro/scaune-auto-kiddy/1...18-kg.html
In scoica ar mai fi mers putin (v-am zis ca are 75cm si aproape 10 kg) dar pe distante scurte nu are rabdare sa mai stea in ea! Abia astept sa-l primesc! sarut [/b]

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

16.11.2010 9:18     citat 

neatza
corina nu ma supar, eu chiar nu obsrv nimik, e adevarat ca la nastere a avut unul putin mai in coltul ochiului dar m-am handit ca e normal, dr nu a zis nimik, acuma nu vad, la ce dr ar trebuii sa merg sa vedem daca e ceva in neregula??pupicei
casian un adevarat barbat, ce mare eeeeeeeeeeeeeeeee, pupam kkciosul
la multe lunite bebeilor sarbatoriti azi, sa cresteti mari si sanatosi

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

16.11.2010 9:20     citat 

neata si de la cj!! tot soare si azi...yeeeeee
noi ne-am trezit de pe la 6, am facut caca de2 ori si am mai dormit juma de ora si de la 8 gata...

acuma ne jucam cu o folie de aia pt hartii si eu tastez rad

va pupam sa aveti o zi frumoasa!
azi avem mult de lucru, vreau sa termin placinta ca aseara doar am copt dovleacul, mai vreau sa fac si paine ca nu mai avem si in plus si ceva mancare de cartofi cu ciuperci....si curatenie si haine la spalat daca mai apuc....

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani, 2 luni
Alexandra: 11 ani, 2 luni

16.11.2010 9:25     citat 

Buna dimineata fetelor...sper ca nu ne-ati uitat sarut ...trebuie neaparat sa imi organizez timpul asta mai bine prostit ...dar acum ca vine iarna o sa forumim mai mult foarte fericit
Vroiam sa va multumesc de urari de ziua numelui sarut ...va pup si va doresc si eu voua muuulta sanatate...geo sarut
Fug sa citesc din urma...cat pot ca am capitole intregi de citit prostit foarte fericit

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

16.11.2010 9:25     citat 

Neata fetele...

La Mai Multe Lunite Nathalia, Andra Diana,Dominik Nicholas, sarut sarut sarut
Am admirat si eu bebei frumosi...
Cosmin (Ionelita) de care imi era dor...e asa scump... sarut
Adriana,Aura( corina2007) ce frumos stau ele la tati in brate sarut
Sebastian( cristina79) ce a crescut si ce mai seamana cu mami sarut
Rada(bebezola) din ce in ce mai frumoasa...ochisorii aia...ma dau gata sarut
Casian(mada) ce a mai crescut si el...un frumusel sarut .....cand a trecut timpul prostit Felicitari lui Bogdan pt premiu..e un scump sarut
La multi ani sotului Manucrissa sarut .Precoce Nathan.. sarut
Eu sunt treaza de la 6 .....Un vis urat ( mireasa neagra) mi-a luat tot cheful de somn......probabil pentru ca stau cu gandul ca totul sa fie bine cu cumnata si nepotelul meu..la fiecare trezire in noapte mi-a zburat gandul numai la ei....astazi se va lua hotararea......am asa o neliniste in suflet...situatia este destul de grava... trist
Fug sa ii prepar fructele lui Matei...(mar si para)...nu prea am mai mers pe cantitate la fructe....desi i-am dat doar mar 4 zile..a ajuns din a 3 a zi la un mar intreg.....si a 5 zi am pus direct o para si un mar...a mancat aproape tot...vreo 60 ml prostit vad ca se simte bine...
A..si am aflat aseara ca Matei refuza laptele praf si apa ...nu biberonul rad ...Am scos un pic lapte inainte de masa pe care i l-am dat cu biberonul...l-a mancat intr-o suflare....apoi i-am dat biberonul cu lapte praf la care a zis pas...am pus niste suc de morcov ( asa recomanda medicii din state pt copii care refuza laptele praf) ...nu l-am pacalit nici asa....Mi-a dat o prietena o mana de cereale pe care le-am pus in laptele praf si degeaba....
Cert este ca la 4 luni jumatate a baut laptic praf ocazional( sambetele)...si de la 5 luni si un pic a incept sa il refuze asa ca am folosit rezervele mele din congelator...si acum ca am " saracit" am zis sa incerc din nou dar nada.... ochi peste cap

Ultima modificare efectuata de catre claudis la 16.11.2010 9:33, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

16.11.2010 9:27     citat 

ralucutza ai planuri marete prostit spor! sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

16.11.2010 9:37     citat 

claudis sarut tinem pumnii sa fie totul bine pt cumnata ta si pentru bebe

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

16.11.2010 9:38     citat 

multumim bebe sarut

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

16.11.2010 10:10     citat 

Simo ce faci cum este Victor .
va pup
[b]

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

16.11.2010 10:21     citat 

Neatza
Claudis, Doamne ajuta sa fie totul bine cu cumnata si nepotelul tau ! Tinem si noi pumnii ! sarut
Eu azi nu am de gand sa fac mare lucru, desi ar trebui sa fac o zeama -adik felul 1-dar nu mai am idei...
Dar spor la treaba, Ralucutza !
E asa de cald afara ! Poate azi se trezeste mai repede si reusim sa iesim mai devreme , ca sa stam mai mult . Imediat merg si eu sa ii pregatesc fructele si sa il culc pe la 11.
Chiar, cum o fi Victorasul Simonei ?
O zi frumoasa !

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

16.11.2010 10:32     citat 

cine credeti ca-i in poza? rad

seamana? Ca lumea zice ca seamana cu mine acum!
Dar ati remarcat diferenta de par de la 2 ani si acum ? rad rad rad In poza asta are parul mare, ca se tunde zero sa nu se vada chelia rad

Simo ce faci confuz sarut

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

16.11.2010 10:33     citat 

Iuri a trimis de 2 ori: jenat

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

16.11.2010 10:39     citat 

Neata si de la noi,
La Mai Multe Lunite Sanatoase Nathalia, Dominik Nicholas, Andra Diana!!!!
Am facut aseara placinta cu dovleac dar mi-am facut o gramada de nervi pt ca am framantat aluatul si l-am lasat cam mult la dospit, vreo 2 ore si s-a intarit si m-am chinuit de nu stiu cate ori sa fac foile si pana la urma am mai framantat un aluat (cel de dedesubt) si pe deasupra am facut niste forme, asa tip plasa. O sa va pun poze chiar daca nu prea se intelege. Dar e f buna si am si mancat cateva bucati aseara abia apoi am reusit sa fac poze si asa l-am trezit pe Iulian cu blitul.

ralucutza sper la bucatarit.
claudis ma rog pt nepotelul tau, Doamne da-i sa fie bine. eh nu-i de mirare ca Matei refuza lapticul praf, mai sunt copii asa. Am incercat sa-i dau ceiut la Iulian sa vad daca ii place dar nu nici gand se stramba.
In dimineata asta papam cereale facute cu lapte si mere si banana. Sa vad daca ii plac asa cerealele astept sa-i fie fomita.
Casian ce baiat mare ai crescut. Ptiu nu fi deochi. Felicitari lui Bogdan pt premiu.
narcisa cum ziceam a iesit buna. Nici eu nu eram fan dovleac dar de cand sunt la casa mea fac eu placinta si imi place cum iese. Am pus in dovleac scortisoara si vanilie. e f bun la gust. Super scaunul. Sa-l foloseasca iuri sanatos.
Nu mai stiu ce voiam sa va mai zic.
A da simo cum e Victor???
Eu iau miculd ejun, placinta cu un capucino, Apoi o sa pape Iulian, dupa care asteptam primul somnic, ma spal si eu pe cap apoi iesim la plimbare ca e cald la noi. Ce e nasol ca nu am un parc prin apropiere si tb sa ies si ingura,, adik cu Iulian ca nu am cu cine, prietenele mele sunt plecate.
Inca 2 poze cu noi din parc

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani
Andra Diana: 10 ani, 8 luni

16.11.2010 10:40     citat 

Va multumim pt urari! sarut
Punem si noi poze de la 3 luni:

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: