· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.91
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.91     
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

16.11.2010 10:47     citat 

byu ce bine arata prajitura
ce frumosi sunteti ce mare e iulian sarut sarut sarut sarut sarut sarut
bilutza ce frumoasa eeeeeeeeeeeeee sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
narcisa seamana si cu tati

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

16.11.2010 10:54     citat 

Byu arata demential placintica, m-ai pus pe ganduri prostit sarut
Bilutza ce momoasa suntem, pupa matusica! sarut
Bebe eu zic ca e 95% tati! Sau o sa fie! sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

16.11.2010 11:09     citat 

bebe,narcisa multumim frumos! e si f buna la gust!!!
bilutza ce bine sta papusica la tine, in sling e?
nacisa semana perfect cu tati zambet
Mie imi zice toata lumea ca seamana tot mai mult cu mine Iulian zambet

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

16.11.2010 11:37     citat 

----------
Byu a scris:

nacisa semana perfect cu tati zambet
Mie imi zice toata lumea ca seamana tot mai mult cu mine Iulian zambet
----------

Si la mine la fel foarte fericit

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

16.11.2010 11:45     citat 

neata!!!

am vazut copii frumosi!!!
casian ce mare te-ai facut! felicitari lui bogdan, madalina!
bilutza ce frumos stam in sling! sarut
iuri te pupa amalia! sarut
cuscra ma faci sa scanez pozele de cand eram eu mica rad sa foloseasca scaunul sanatos!!! asa am vrut sa luam si noi pt amalia! sa vedem...ea inca sta bine in scoica ei! vedem...poate-o punem de un cadou pt craciun! prostit
byu arata fff bine placinta! sarut zilele astea fac si eu sigur!

sunt pe-aici..vreau sa fac un ostropel...

aaaa

claudis sa ne zici cum mai e cumnata! sarut
simo , victoras cum se simte?

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

16.11.2010 11:49     citat 

Buna dragelor. In sfarsit Am ajuns si eu sa intru pe forum.
In primul rand va multumesc tuturor pentru urari de ziua mea. Eu de sambata n-am prea intrat ca la mine acasa e mare agitatie. Sambata au venit parintii mei si fratele. Apoi duminica am mers di dimineata la coafor si bebe a ramas cu buneii. Si daca tot a fost asa frumos afara am mers de ziua mea la gratar in Tineretului in loc de restaurant. Toata lumea a fost incantata. Ana a dormit 4 ore continuu la aer. A adormit cand am ajuns in parc si s-a trezit cand am ajuns acasa. N-a deranjat-o nici foamea, nici pampersul. A fost nemipomenit. E prima oara in toata viata mea cand mi-am facut ziua de nastere la gratar. Mereu sau era ploaie, sau frig si zapada. Mai rara asa noiembrie.
Claudis, daca Matei nu vrea lapte praf sau cereale in biberon, incearca sa-i adaugi un pic de cereale in fructele care le dai, poate mananca asa. Asta o stiu de la pediatra. A zis ca daca nu-i plac fructele sau cerealele cu lapte sa-i dau in fructe un pic de cereale. Numai ganduri bune pentru nepotel, o sa fie bine.
Nu am mai retinut cine a scris de caca mult. E bine ca se caca, mai rau era daca nu. La noi cand am avut perioada de constipatie, caca era cea mai mare sarbatoare. Sotul cand ma suna primul lucru ma intreba "azi s-a cacat? cu supozitor sau fara", sa nu radeti. Acum facem caca de 2 ori pe zi, pana in 12 si seara pe la 7-8. Si de obicei face caca cand o pun in leagan, se pare ca pozitia o ajuta sa impinga. Si face asa frumos. Am invatat-o eu cum sa faca cand se caca si s-o vedeti, rad de nu mai pot si ea se bucura ca se caca.
De ieri am iesit la servici si am ajuns dupa amiaza acasa numai nervi, dar la intrare in bloc mi-am zis ca trebuie sa ma invat sa las nervi afara. Bebe nu trebuie sa ma simta stresata. credeam ca va face scandal, ca nu-s cu ea, dar a fost tare cumintica. Mama mea n-a avut nici o problema. iri au iesit bunicii cu ea la plimbare si erau tare mandri, mai ales taica-meu, care abia acum a intrat in rolul de bunel, ca pana acum ii era frica s-o ia in brate.
dar de mancare, mancam bine, dar nu prea vrea ce-i facem noi din legume. Nu ies asa gustoase. Mananca 1-2 linguri si apoi plange si scuipa. Daca-i da mama din borcanas mananca jumate de borcan cu o pofta tare mare. Am zis ca oricum trebuie usor sa scapam de borcanas, mai experimentam noi cu diverse compozitii pana o sa gasim receta care o sa-i placa. Marul si para proaspete le mananca nu zice nimic. Chiar maraie asa de pofta si trage lingura.
Hai ca am scris prea mult.

sus

Denunta
luara

Copii

16.11.2010 11:50     citat 

Si-am mai uitat ceva important.
Am vazut atatea poze noi cu bebelusii vostri, ii pup pe toti, tare-s dragalasi.

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

16.11.2010 12:01     citat 

Geo_narcisa, sa inteleg ca in poza alb-negru e sotul tau ? exclamatie Eu puteam sa jurca e o fetita, dar din ce ai scris mai jos am dedus ca e sotul tau. Asa par lung avea la 2 ani ? Si freza de fetita ! Sau totusi esti tu ?! confuz
Luara, eu ziceam de caca mult. Nu ca mi-as face probleme, pt. ca daca mananca mult, atunci iese mult si prin parte cealalta ... nu ?
Cum e la servici ? Micuta o sa stea cu ai tai ? LA MULTI ANI inca o data1 Te cred ca asa vreme buna nu ai mai avut de ziua ta . e exagerat de cald pt. perioada asta a anului !
Bilutza, la multe lunite piticei tale care se face tot mai mare si mai frumoasa ! sarut
Byu, yummy !!! rad
Suntem pe aici... ma duc s avad ce fac papicile mele , cea de pe foc a lui Casian si cea din cuptor a noastra . Piticul doarme , cand face ochi papam si iesim, ca e superb afara ! Sa profitam pana putem, ca maine -poimaine va ploua !

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

16.11.2010 12:15     citat 

Mada ai inteles bine, e sotul meu prostit
Eu sunt asta: rad la 1 an si o luna

Ultima modificare efectuata de catre geo_narcisa la 16.11.2010 12:22, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 3 luni
AURA MARIA: 10 ani, 8 luni

16.11.2010 12:18     citat 

Bebezola poate mi-s-a parut mie...nu stiu,dar intreaba pediatra sau mergi la un control oftalmologic.Eu am mers la bucuresti la oftapro,sunt specializati pe copii cu probleme la ochisori.

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

16.11.2010 12:33     citat 

corina in decembrie mergem la bilant si atunci o intreb, mersi

fetele voi ati pus bebeii pe olita???? de la ce varsta se pot pune,? eu am incercat sa o pun asa imbracata sa vedem daca sta dar.............urla.......... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist oare e prea devreme? intrebare

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

16.11.2010 12:45     citat 

eu nu ma gandesc sa-l pun, atata grija in plus sa-mi fac? foarte fericit
Si inca una si gata, pacat ca sunt la varste diferite, tati, Iuri, mami foarte fericit

sus

Denunta
luara

Copii

16.11.2010 12:46     citat 

Bebe, n-o pune cu forta pe olita. nepoata mea are olita de la 9 luni, dar la inceput au luat-o in joaca, olita arata ca un scaunel. Cand a inceput sa mearga sa vezi cum se "parca" la olita cu fundul, dadea in spate si apoi se aseza. Acum a inceput sa se ceara singura, dar are 1 an si 3 luni. N-o speria cu olita, ca o sa patesti ca si contabila mea. La ea baiatul s-a speriat de olita si pana pe la 4 ani au avut problem foart mari.
Legat de ochi, ea are strabism infantil. E intalnit aproape la toti copii, dar se regleaza pana la o anumita varsta. Si a mea incrucisa ochii la inceput si eram speriata rau, pana am intrebat pediatra. E important cand o vezi ca aduce ochii la mijloc sa-i distragi cu ceva atentia ca sa miste ochii dupa un obiect ceva. Oricum intreaba pediatra, dar sa stiti ca e un lucru cat se poate de normal. Muschii globului ocular inca nu sant suficient de antrenati ca sa poate misca bine ochii si sa-i tina simetric.
Fug acasa sa mananc si sa-mi vad bebelina.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

16.11.2010 12:52     citat 

narcisa ce colaj frumosss!!!!!! sarut

bebe nici eu nu ma grabesc, nici olita n-am cumparat cu toate ca am pus ochii pe una trag cu ochiul

narcisa...eu nu am decat o poza de-a mea de la gradi la mine in comp dar cand ajung la ai mei incep rascolirea dupa poze! rad am una favorita, eu cu niste carlionti..... jenat

bebe te poti duce la orice cabinet oftalmologic! sarut e mai bine sa vezi daca e ceva sa poti preveni decat sa te gandesti ca puteai face ceva si ai neglijat!
apropo de asta...si noi trebuie sa anjungem cu amalia, ei ii tot curge ochisorul drept trist

s-a trezit o fetita mofturoasa! sarut

sus

Denunta
diana-alina

Copii
Gabriel Laurentiu: 12 ani, 4 luni
Alexandra Ioana: 10 ani, 6 luni

16.11.2010 1:11     citat 

minunile mele

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: