· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.91
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.91     
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 10 ani, 10 luni

16.11.2010 1:11     citat 

Ce mai faceti fetele ? pup bebici frumosii!!

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 9 luni
Jacob: 10 ani, 9 luni

16.11.2010 1:19     citat 

Neatza de la mine fetele !!! la voi nu e dar la mine da scot limba , e 6 plang sau sunt foarte trist , dar din fericire vad ca bebii adorm la loc zambet

Ce bebeii suuuuuuper frumosi, bebezola fata ta are niste ochi absolut superbi, daca ii raman asa si nu se schimba este foarte norocoasa sarut

Byu placinta ta arata asa de bine, miam miam

Claudis merci pentru urari, nathan se intoarce intr-una pe burta, parca nu ii mai place pe spate hihihi

Simona cum e cu bebe mic???? sper ca sunteti bine sarut

Azi iesim iar afara, de vreo cateva zile ies in fiecare zi si ne face bine la toti 3 zambet . Si mai pe seara mergem la biserica sa vorbim de botez care va fi pe 21 noiembrie, ii facem catolici.
Bun intru mai tarziu, sper sa mai am vreo 2 ore de somn.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 1 luna
T: 8 ani, 9 luni

16.11.2010 2:50     citat 

hello..
eu mai rar intru, caci nu mai am timp...sunt ocupata la serviciu si nu prea reusesc in timpul zilei decat sa va citesc, asa pe sarite...
ma bucur ca ridicati aceleasi probleme pe care le-as ridica si eu si cu care ma confrunt zilnic...
am vazut bebei frumosi si harnici, care vor sa umble deja prostit socat bravo/...
la multi ani cu intarziere, Luarei...

noi in weekend am fost la nunta, a fost foarte aiurea...o nunta la care s-a servit lasagna, placinta cu spanac si budinca cu sunca si macaroane ( cred ) ca fel principal de mancare...iar aperitiv format din 4 feluri de salam si sunca...cu cateva bulete de cartofi ...
am zis ca ori sunt eu prea clasica, ori pe astia nu i-a invata nimeni cum sa faca un meniu de nunta rad
n-am reusit sa cumparam nici premergator, nici pantofiori, nici mai nimic...
ieri am avut musafiri, azi sunt f obosita, nu mai dormim bine noaptea, ci ne trezim de 2-3 ori, uneori de 4 ori...sunt un zoombie...
cred ca de la noapte la prima masa de noapte am sa-i dau ceai sau apa, sa vad daca renunta in cateva zile la mesele de noapte zambet stiu ca nu-i frumos, dar e "reteta" data de pediatri in cartea "mama si copilul" si e mai sanatos pt mine, caci nu mai rezist in ritmul asta...treziri noaptea, ziua serviciu, dupa masa alte activitati conexe prostit
va salut pe toate, si-mi pare rau ca nu va pot enumera pe fiecare in parte trag cu ochiul

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

16.11.2010 2:53     citat 

iuri a luat de la amandoi cate ceva, super sarut sarut sarut sarut sarut
anca eu am primit olita si toata lumea sare pe mine in special soacra ca tre sa o pun neaparat ca nu se mai invata nervos nervos
laura si olita noastra e scaunel, se joaca cu el nu are treaba ca e f colorat doar cand o pun face urat,,,,sper sa nu fie tarziu i decembrie sa merg la dr cand facem bilantul ochi peste cap
diana ce copii superbi ai sarut sarut sarut
manucrissa multumi si eu sper sa nu se mai schimbe pt ca majoritatea din familia noastra sunt cu ochi albastrii-verzi sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.11.2010 3:05     citat 

buna si de la noi sarut

diana,pupam minunile frumoase sarut

byu, il lasi pe Iulian cu capul gol afara?
azi a papat dimineatza mar cu biscuiti (i-am scos para si vad ca a mancat mai bine)
si cateva linguritze de legume..ieri n-a vrut deloc legume prostit
maine ii dau out..mi-a adus mama oua proaspete si maine incercam trag cu ochiul

claudis,off..nici nu vreau sa ma gandesc ce-i in sufletul fratelui tau si a cumnatei trist ..imi pare tare rau ca trec prin asta trist
ne rugam pt micutz..Doamne ajuta sa fie bine

narcisa. si am zis ca esti tu in prima poza rad
oricum..tot cu tine seamana rad

sus

Denunta
gabbriella

Copii
ALISIA ANDREEA: 14 ani
ALEXANDRU ANDREI: 10 ani, 8 luni

16.11.2010 3:30     citat 

Vai fete cat ati mai scris de cand nu am mai intrat,5 capitole, ce harnice sunteti. A fost asa de cald si am fost tot pe afara, am curatat gradina, curtea, am mai pus trandafiri, asa ca am lipsit motivat.
Am facut si 3 lunite, ce mai
Noi in fiecare luna la fetita pana la un an am facut tort, la bb Alex, la fel, dar luna asta am sarit peste traditie, sa ne fie rusine. Asta e!
Ma intorc 5 capitole sa citesc si intram mai tarziu, sper sa reusesc sa termin.
Va puuuuuupacim. sarut

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

16.11.2010 3:50     citat 

Marius mananca de la un timp legumele foarte bine,o fi de la pieptul de pui,zilnic ai fac cate un borcanel de 200g si mananca 130-150g...
Ionelita succes maine la oulet sarut apropo cum il dai ?
Fetelor ce parere aveti despre iaurtul cu fructe Danonino, ati dat vreuna din voi la bebei?

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

16.11.2010 3:55     citat 

Bebe, nu e tarziu nici in decembrie, pana una alta cand observi ca aduce ochii aproape fa cum ti-am spus. a mea acum foarte foarte rar mai aduce ochii impreuna si eu repede ii atrag atentia in alta parte ca sa centreze corecy ochii.
Carmen, cat de tare te inteleg, la mine ziua e destul de incarcata. La 7 trezirea, la 8.30 plec la birou, pe la 12-13 vin acasa sa mananc si sa ma joc cu bebelina, apoi ma intorc la birou si pe la 16 plec inapoi acasa, iar la bebelina si la treburile casei. Pe mama am rugat-o sa nu faca nimic in afara de fata. Dar ea nu ma asculta si ne obosim amandoua. La laptele de noapte am reusit s-o dezvat. Ei noaptea la asa varsta se mai trezesc de sete, nu de foame. A mea bea un pic de ceai pe la 5-6 dimineata si adoarme inapoi pe vreo 2 ore.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

16.11.2010 4:25     citat 

wow luara asa de rar se trezeste Ana?Fericito! iulian se foieste noaptea mult si cand ii dau sanul suge putin si se calmeaza.
carmen am sa incerc si eu noaptea cu ceai sau apa,poate nu se mai trezeste asa des. de care ceai ii dai. Eu nu stiu de care.
Am fost si noi pe afara dar ne-am plimbat cam mult si Iulian devenise tare mofturos la un moment dat ca ii era somnic si nu prea mai doarme in carut. Asa ca a tb sa ma chinui cu el sa-l car intr-o mana si in mana cealalta carutul. Noroc ca nu eram prea departe.
luara f bine ca te-ai distrat la ziua ta. Super ca ti-ai petrecut-o la gratar iar Ana a fost asa cumintica. Super!!!Iulian facea din astea doar cand era mic, acum vrea atentie.
alina ce bine mananca Marius. iulian nu papa asa mult. Papa dar mai putin.
ione da la noi era tare cald. Insa ii dadusem sapcuta jos atunci cand am facut pozele apoi am pus-o la loc. Dar nici nu batea vantul si nici nu era curent. A fost ok.
Bine ca papa Cosminel, poate nu ii placea para.
Iulian papa legumele si cu out si cu carnita de pui si cu peste si cu ficatel. evident dat pe rand in timp. Din toate i-am dat o singura data, mai putin pieptul de pui in cantitate mica care i l-am dat de vreo 2 ori, a si galbenusul la fel. Dar oricum eu ii pregatesc mai mult in castronel si tot timpul ramane.
Fetelor oare cand o sa ajunga sa-i tina de foame o masa???? Ca la noi tot lapticul e baza, adik papa mult laptic dupa ce mananca o masa solida.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 8 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 6 luni

16.11.2010 4:47     citat 

Salutare fetelor! pup bebicii frumosi.
Noi iar suntem plecati de acasa, suntem in Ploiesti la parinti mei. Sper sa ma relaxez cateva zile cat stau pe aici.
Va pup si o sa va mai citesc din cand in cand, cand apuc.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

16.11.2010 5:36     citat 

Si la noi e baza lapticul, numai ca nu papa chiar ca inainte. Papa la 2 ore, acum trec si 4 si 5. De 2 zile papa mai bine dar 130-140 nu. Doar ca ii dau 3-4 mese si adunate iese ceva, dar la o masa, doar de 2 zile a papat fructele 100 si branzica cu iaurt. Legumele nu prea le mai accepta, mai mult de 50g nu papa, s-o fi saturat si el saracul, tb sa mai schimbam foarte fericit Dar carnita, ficatel, ou nu inca, astept sa vad ca papa cat de cat.
De curiozitate i-am dat apica intr-o seara, in nici un caz nu a vrut si asa cauta tzatzuca in somn, n-ai vazut prostit O sa fie greu sa-l intarc, sper sa mai am laptic, ca la el daca nu o sa curga mult nu o sa pape, cum am pierdut lapticul din sanul drept trist

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 5 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 2 luni

16.11.2010 5:46     citat 

buna fetele!
suntem si noi pe aici...dar inca avem probleme cu sanii si parca timpul asta fuge! nu ne ajunge pentru cate am vrea sa facem!
am vazut poze tare frumoase! sarut ce cresc bebelusii! pozele lor le admir de cateva luni si ii vad tranformandu-se zi de zi!
cumva astept si eu sa creasca miruna mai repede...dar imediat imi doresc sa fie asa micutza si sa o tzin la piept cat mai mult...sa ma bucur de fiecare zi cu ea la maxim...
sa fie iubita lu'mama mica mereu! sarut
va pupam cu drag!

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

16.11.2010 5:48     citat 

narcisa asa si la mine, cat papa el laptic cu placere si asa se calmeaza la san. Ei cum va spuneam Iulian papa f bine mai ales legumele. Adineauri a papat legume cu orez si cu piept de pui. A mancat mai bine ca niciodata. I-am dat si apa in timpul mesei si asa a mers mai bine papica. Acum e mofturos ii e somnic.

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

16.11.2010 5:55     citat 

rada mea a dormit 2 ore si 20 de minute e ceva record sa doarma atata ziua prostit prostit prostit
de cand s-a trezit rade intr-una si povbestim de numa foarte fericit sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 11 ani

16.11.2010 6:01     citat 

salutare fetelor
eu sunt cu pitica in bratwe si loveste tastatura de-abia o tin rad rad ...

dupa cazayura nu a avut nimic doar ca din pricina sperieturii cred a dormit pana la 4 fara intrerupere in noaptea aia;;;;

in rest azi a papat cam mult si a cam dat afara, a vomat nitel... ...m-a speriat putin asa dar dat fiind cat se agita cred ca ...asta e cauza...

aaa, v-am spus ce face noaptea? se plimba in somn prin pat ...o gasesc la capatul celalalt, sau pe orizontala ci picioarele pe obrajii mei...etc... zambet

va trebui sa ne...intyoarcem in patutzul ei cred ca nu se mai poate ... nu o sa0i placa deloc... trist dar deh...
va pup ca se agita tare bursucela mea scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: