· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.91
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.91     
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

16.11.2010 6:12     citat 

----------
22ra a scris:

aaa, v-am spus ce face noaptea? se plimba in somn prin pat ...o gasesc la capatul celalalt, sau pe orizontala ci picioarele pe obrajii mei...etc... zambet

----------

rad Pe Iuri asa il gaseam in patut (pana la 4 luni), de cand e in pat cu mine se foieste pe loc, nu l-am vazut pana acum in vreo pozitie ciudata! prostit Ai grija, cam periculos prostit

Byu credeam ca e mai satioasa carnita, orezul, tot nu-i tine de foame? sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

16.11.2010 7:26     citat 

narcisa da e mai satioasa doar ca ii pun putin momentan. A papat prima data asa de bine acuma la pranz dar tot a mai papat si laptic asa de sete, a tras un pui de somn de o ora si s-a trezit ca sunat telefonul. Insa dupa jumate de ora dupa ce adormise prin somn a luat tzatzuca pe post de suzeta vreo 2 min apoi i-a dat drumu.
22ra e f periculos daca se foieste in pat, ai grija sa nu cada pe jos Doamne fereste.
Rada bravo pt somnicul de 2 ore si 20 min.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

16.11.2010 7:58     citat 

hello!

am fost si noi pe-afara! a fost mai racorica decat ieri...vad ca-si revine la normal vremea pt momentul in care suntem! scot limba

22ra
intr-adevar e cam periculos daca se plimba asa prin pat... si amalia doarme tot cu mine-n pat, ser foieste si se scanceste daca-i in patut...toata noaptea!

byu ce de mancaruri alese papa iulian! eu nu i-am dat ama.liei nici acum decat legume si fructe, iar dupa faza cu iaurtul ...imi trebuie curaj s-o iau de la capat! oricum ei nu-i prea place decat laptele de la mine si marul! rad

cry_styna nu te-au lasat durerile de sani nici dupa ce ai dat cu crema cu lanolina?! pe mine m-au lasat instant dupa ce am aplicat-o! ma dadeam mereu...amalia manca din 15 in 15 min cand era mititica...si eram nevoita sa ma dau mereu! dar stiam ca nu ma mai doare si era super fain asa! curios ca la tine n-a prea functionat! confuz

revin! sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.11.2010 8:05     citat 

alina,cred ca voi pasa galbenusul si-l voi subtia cu putina apa
apropo..ii dau pt prima data..voi ati dat 1/4 din galbenus?
e un varf de lingurita..ma gandeam macar la jumate sa-i dau.O fi prea mult? confuz

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 6 luni
V mic: 10 ani, 5 luni

16.11.2010 8:14     citat 

Buna seara!
Am zis sa facem si noi prezenta in seara asta. Azi am iesit afara in jur de 10 si am intrat la 14.30, rupti de oboseala si de foame.
Acum baiatul cel mare a cerut mamaliga cu smantana si usturoi prostit si trebuie sa execut, asa ca am pus piticania in wrap si bucataresc. Si e tare bine, nu ma asteptam. Pana acum nu l-am pus ca mi-era frica ca nu-si tine capul, dar vad ca si-l tine, de fapt doarme cu capul pe pieptul meu sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

16.11.2010 8:21     citat 

ionelita si eu stiu tot de 1/4 din galbenus! nu mai mult! parerea mea e sa-i lasi atat chiar daca-i putin...

cayia...de combinatia asta smantana, mamaliguta si usturoi chiar n-am auzit prostit suna interesant...sunt fan usturoi, si mamaliguta dar si smantana!
zicea cristine parca de baut lap[te: si eu as bea litri intregi! dar macar 1/4 sau jumate de litru tot apuc sa beau pe zi! foarte fericit

fata mea da sa adoarma surprins nu stim cum s-o mai distram sa nu adoarma...ca daca apuca sa traga un pui de somn chiar si de un sfert de ora acum...apoi la 1 noaptea ne mai culcam ochi peste cap

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

16.11.2010 8:30     citat 

am revenit si noi am fost la plimbarica de seara da e racoare bine
byu sarut sarut sarut sarut sarut

si u vreau sa ii dau maine ou ca nu i-am dat pana acum

mamaligutza cu smantana si usturoi............. ce bine suna.........am sa incerc maine scot limba
pupam pe toata lumea

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 6 luni
V mic: 10 ani, 5 luni

16.11.2010 8:40     citat 

Si eu beau o gramada de lapte, cot la cot cu fi-miu.
Combinatia de mamaliga cu smantana si cu usturoi este facuta de V mare, e mancarea lui preferata. Nush de unde a inventat-o ca toata lumea se mira. Cand mergem in bucovina, se duce in bucatarie la mosu-su si-i cere mamaliga cu usturoi si smantana si moshu isi face cruce, zice ca de cand e el nu a mai auzit asa ceva rad Dar e sanatos si e si bun la gust ca am incercat si eu. trag cu ochiul

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 15 ani, 4 luni
Mara Sofia: 11 ani, 8 luni

16.11.2010 9:06     citat 

----------
ancutza_anca a scris:

zicea cristine parca de baut lap[te: si eu as bea litri intregi! dar macar 1/4 sau jumate de litru tot apuc sa beau pe zi! foarte fericit
:
----------

eu incerc sa ma pacalesc cu ceai. adica beau pana in jumate de litru de lapte pe zi, plus un pahar de kefir... in rest beau ceaiuri (azi mi-am mai luat niste pachete de ceai de se uita sotul la mine... cica se termina lumea sau de ce cumpar atatea?!?)

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

16.11.2010 9:26     citat 

cristine de care ceai bei? eu am uitat sa-mi iau (de vreo 3 luni tot zic jenat ) ceai pt stimularea lactatiei, daca am vazut ca nu-s probleme...am dat-o pe apa! foarte fericit si eu beau sfertul de lapte, mananc ca sparta (vreo 400 -500 grame) iaurt zilnic! restul apa!

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

16.11.2010 9:32     citat 

buna seara fetele!!!!
am reusit sa termin cam tot ce mi-am propus azi...si curatenie in living si bucatarie, si 2 ture de haine spalate si uscate deja, si mancarica si placinta, am fost si la cumparaturi si in 2 ture la plimbare.

Dragos a fost ffff somnoros azi, a dormit de la 10-12 de la 1.30 la 3.30 si de la 4-5 si acuma de la 8.30 e la somn de noapte.... si a facut de 3 ori cacuta ffff moale si galben.....i se vede un punctulet a,b pe gingie. sa ii iasa dintisorul si de asta???

va pup pe toate....merg la somn ca dupa ziua de azi merit si eu putina odihna sper (doar sa ma lase asta mic sa dorm rad )

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 15 ani, 4 luni
Mara Sofia: 11 ani, 8 luni

16.11.2010 9:35     citat 

iaca tocmai ce am baut un pahar de lapte cu miere (asta ca sa imi fac portia de jumatate de litru de care spuneam, pe zi)

am ceai: verde, verde cu vanilie, menta, anason, rooibos, rooibos cu anason si nu stiu ce fructe de padure, de sase tipuri de fructe de padure,lavanda, scortisoara, un alt tip de menta,tei, lamaita, de catina, macese, musetel, ceai rosu, gri, negru, ceai de prune... plus variatii intre astea. si desigur ceaiurile alea pentru musafiri, in cutie speciala... alea le am puse sus si le scot de sarbatori.

si in fiecare zi le tot turnez. seara bem mereu un ceai de asta de linistit cu lavanda... in fiecare zi le fac la fete de rooibos si am niste ceaiuri dintr-astea fara teina... si sunt asa de bune ca nu le trebuie nici zahar sau miere. la unul dintre ceaiuri, insa pun miere si lamaie. insa nu la toate sa nu depindem de indulcitor.

la inceput sotul zicea ca ceaiurile astea sunt niste mofturi... incet incet le-a prins gustul si ii plac si lui. mai ales ca lui ii dau pentru problemele lui de ficat si le ia si ca pe un tratament.

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 11 ani
Teodor: 14 ani, 1 luna

16.11.2010 9:46     citat 

Voi chiar scrieti fetelor nu va incurcati. Nici eu nu i-am dat ou dar nici nu cred ca am sa-i dau pana intr-un an pentru ca nu am de unde sa iau oua proaspete de tara. Pana acum nu a mancat decat
- supe de legume
- broccoli
- spanac
- supe cu carnita de pui sau vita
- fructe simple sau cu biscuite

In ceea ce priveste plimbatul prin pat a inceput si el sa stea cu fundul in sus, capul in jos si se impinge pana ajunge la capul patului. Am pus acolo o perna sa nu se loveasca dar e tare haios cand il vad cu funfuletul in sus chinuindu-se sa mearga ma departe.

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

16.11.2010 9:47     citat 

noapte buna fetele si somn usor si linistit

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

16.11.2010 10:14     citat 

cristine...ceai fara teina... confuz adica? face rau teina?! e un fel de "cafeina" a ceaiului?! confuz si ...chiar ai ceaiuri mama...sa ma aprovizionez si eu...insa eu alaptezi, parca retinusem ca si tu! bei de oricare?! n-are importanta ca alaptezi?! de ex...ceaiul verde... confuz pt rinichii sotului ce-mi recomanzi?! sarut

ralucutza
da ai fost harnica nu gluma!! ai si iesit afara de 2 ori...foarte tare esti! zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: