· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > fluturasii verii (81)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor fluturasii verii (81)     
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 3 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani

24.12.2010 10:11     citat 

Craciun fericit si de la Buftea!
Va dorim multa sanatate si bucurii!
Alinuta, esti o scumpa si mereu ai gasit solutii si pentru noi, cei care mai mult nu intra pe forum! Multumim! Poate nu ne-am exprimat intotdeauna, dar mereu ti-am fost recunoscatori!
Felicitari fluturasilor care au fost incredibili la serbari!
Ksde, si noi am patit-o cu tusea dupa antibiotic. Chris avea tuse seaca, asa ca a luat 5ml Sinecod de 3 ori pe zi (timp de 3-4 zile) + 3 zile de Ketof, seara inainte de culcare, 2,5ml.
Pentru tuse productiva (inainte de antibiotic, e adevarat) a luat Eurespal, cred ca 5ml, si aerosoli cu ventolin si flixotide (sesiuni separate). Am auzit ca si ceaiul de ceapa si coaja de nuca e foarte bun, dar eu , tinand cont prin cate am trecut, nu mai vreau sa aud de homeopate o perioada. Nu te sfatuiesc ca ii dai Stodal sau siropul homeopat de la Hymalaya pentru ca sunt pentru ambele tipuri de tuse,iar lui Chris i-au agravat episoadele tusive:tusea seaca devine productiva si se acutizeaza, iar tusea productiva devine mai deasa si mai suparatoare. Si banuiesc ca iti doresti sa scape de tuse, nu sa te trezesti ca dupa 3-5 zile de tratament copilul tuseste mai rau ca inainte.
Sanatate fluturasilor bolnaviori din tara si strainatate! Sa va faceti bine inainte sa vina Mos Craciun!

Ca veni vorba de cadouri de la Mos, Chris va primi pe Winney the Pooh Povestitorul, o orga muzicala Ferma animalelor, o sanie noua, o vacuta cantareata(ramasa de la Mos Nicolae), set bucatarie cu aragaz, un hamster de jucarie (nu ZuZu pets) si fructe multe. Are si cateva dulciuri, numai Kinder si Rafaelo.
Deocamdata e fascinata de bradut.
Ieri am dus-o la sot la servici ca venea Mosu', dar a avut asa o reactie ca ne-am decis ca Mosu' sa nu vina nici anul acesta cand e treaza. Pe scurt, s-a albit la fata, nu s-a mai miscat mult timp, a stat doar pe pervazul unei ferestre, cat mai departe de el, iar cand am reusit sa o duc aproape, a urlat din adancul plamanilor.

Sarbatoi fericite!

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 13 ani, 4 luni

24.12.2010 10:48     citat 

Bineinteles ca mosul vine si la noi,insa nu chiar atat de bogat ca la ceilalti fluturasi.Mai modest putin,dar vine cu o papusa de inaltimea Alexiei,fructe si dulciuri de la kinder....cam atat anul asta jenat Plus ca mosul a luat cate ceva si pentru finuta si cei doi nepotei.

sus

Denunta
ama08

Copii

24.12.2010 10:51     citat 

Alinuta,ne este dor de tine sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

24.12.2010 6:26     citat 

Sa fiti sanatosi, fericiti si iubiti, iar zilele ce vor urma sa fie cu adevarat MAGICE!

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 3 luni

24.12.2010 7:32     citat 

Craciun fericit va doresc ! sarut

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 16 ani, 6 luni
Ilinca: 13 ani, 2 luni

24.12.2010 8:01     citat 

Fie ca aroma de brad, portocala, colindele, cozonacul cald si mirosul de iarna sa va umple inimile de bucurie si sufletele de liniste.

[/i]

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 4 luni

24.12.2010 9:16     citat 

buna seara.....craciun fericit tuturor multi pupici si un mos cat se poate de bogat sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
GRASANA

24.12.2010 10:24     citat 

sus

Denunta
GRASANA

24.12.2010 10:39     citat 

a fost mosu pe la Miruna zambet s-a speriat ea asa putin dar pana la urma i-a :"soptit " poezia rad ..la anul poate ii da un pupic ca anul asta nu a vrut rad

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 13 ani, 2 luni

24.12.2010 10:51     citat 

craciun fericit si din partea noastra..
multa sanatate si tot binele din lume sa va aduca mosu`

si la noi a fost mosu`..cu emotii,cu rusine dar dupa primul cadou am spus si poeziile si la sfarsit i-am dat si pusi dupa care `` am scapat mami``...ne-am prapadit de ras.. rad rad rad rad

sper sa fie bine toti fluturasii si sa se bucure de cadouri.. sarut sarut sarut

va pupam!!!

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 4 luni

25.12.2010 10:26     citat 

anamaria...m-am p0rapadit si eu de ras.....

si ema s-a cam temut de mosu'''....poezie n-a vrurt sa zica in schimb i-a dat pup mosului rad.....a fost bogat mosul anul asta....cred ca de craciun a uitat de criza rad

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 3 luni

25.12.2010 11:45     citat 

buna dimineata zambet
Bianca a facut asa surprins .....cand a gasit cadourile sub brad rad
si eu o intrebam ....ai fost cuminte? ca Mosul vad ca ti-a adus multe rau....si era nedumerita.....incurcata....raspundea ...'da" ....dar nu era prea sigura sarut

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
13 ani, 3 luni

25.12.2010 1:33     citat 

Craciun fericit mamicilor !
Avem si noi poze cu mosul care a venit la mami la serviciu zambet Si Mosul i-a cerut lui Alex sa spuna o poezie, insa el a preferat sa ii dea un pupic sarut zambet

sus

Denunta
ama08

Copii

25.12.2010 7:24     citat 

Buna seara!
Ce fluturasi fericiti a facut mosul!
Alexia nu s-a speriat de mos,il cunostea de la scoala trag cu ochiul .

Am intrat in special sa-i multumesc Alinutei pentru slider,este SUPERB.Imi pare rau ca nu mi-am dat seama ca la accesarea link-ului se downloadeaza automat.Astazi cand s-a uitat sotul prin calculator a dat intamplator de fisier.
Este un minunat slider,cu o frumoasa melodie de fundal(let it snow)l ,in care apar toti fluturasii cu mamicile lor,si bineinteles nelipsitul mos care ne face o urare la inceput(scrisa).Este un cadou deosebit de frumos,si iti multumim din suflet:x

Srabatori fericite!

sus

Denunta
GRASANA

26.12.2010 9:42     citat 

Ho Ho Ho

Ema ce mos smecher ai avut rad bravo ca ai fost cuminte si ai primit daruri multe zambet
Mary voi ce mai faceti??..Alex esti un dragalas sarut
pupici si lui Anamaria care a scapat de mos rad rad
noi ieri am umblat toata ziulica , pe la socru , mama si sora..a fost frumos zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: