· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.110
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.110     
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.12.2010 4:59     citat 

buna dragelor,

La multe lunite sanatose lui Casian!
Roxanne arata nemaipomenit tortul ! yamiii prostit

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.12.2010 5:02     citat 

----------
ana_348 a scris:
..reteta nu ma ajuta la nimic, n-o sa fiu niciodata in stare sa fac de-astea
----------

ana...cred ca stii : incercarea e mama invataturii !de unde stii ca nu esti in stare atata timp cat nu ai incercat ?! nimeni nu s-a nascut invatat scot limba

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 14 ani, 6 luni
D: 10 ani

18.12.2010 5:26     citat 

pai n-am timp
cand eram mica, faceam...inainte sa ma marit...pana la 22 de ani...pe urma...mai rarutz pana la disparitie

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.12.2010 5:27     citat 

Azi am impodobit pentru prima oara in patru bradutul sarut cu multa fericire si nerabdare in suflet ascultand prea frumoasele colinde. Ma gandeam oare cum va reactiona Théa, cand il va vedea? A fost incantata...radea la globulete iar ceea ce a atras-o cel mai mult a fost ingerul protector, agatat de-o crenguta. !!!
Ce copil nu crede in Mos Craciun si nu asteapta cu nerabdare zapada, bradutul, cadourile, colinzile? Mos Craciun exista !Dar anii trec, copilul devine parinte, un parinte care la randul lui asteapta cu nerabdare sarbatorile, pentru a-si vedea copilul fericit si incantat de tot ceea ce inseamna magia Craciunului.

mami si thea au pus ingerul protector in bradut!
tati si davy au pus steaua din varful bradului!

a fost un moment magic si emotionant pe care m-am gandit sa vi-l imparatasesc!
sarut:sarutsarutsarutsarut

va pup cu drag!
afara ninge si vrem sa iesim un picut la zapada! sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 9 ani, 10 luni

18.12.2010 5:34     citat 

Roxane multu' pt reteta,il fac de craciun cool
ralu-mada imi place tare mult de tn si fam ta sarut imi pareti speciali sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani
Irina Maria: 7 ani, 11 luni

18.12.2010 6:46     citat 

roxanne prostit prostit prostit m-ai innebunit cu tortul arata demential, ce pofta mi-e!!!!O sa-l fac si eu cat de curand cu siguranta, in zilele urmatoare sigur il fac. Acuam mi-a trecut prin cap sa-l fac la soacra-mea tare fain ar fi.

ralu multumim pt momentul impartasit. Foarte frumoase sentimente.
Si Iulian a fost foarte atras de bradut de globulete, e ceva special si il surprind de multe ori cum priveste la bradut iar cand vede instalatia licarind zambeste asa larg.

Pana una alta am bagat o tava cu cartofi frantuzesti la cuptor. Am fost afara, era f frig dar foarte frumos, zapada,iarna,imi place tare mult!!!
Sa va zic ce-a primit Iulian de la nasi: un urs din acela mare care era si in Carrefour, doar ca asta e din Spania (cel care zicea ancutza ca i-a luat Amaliei), o orga fff mare cu animalute si f multe melodii, zgomote, un ursulet cu inimioara maricel, o vacuta mica, un set manusi,fular,caciulita,; noi am primit f multe ciocolati care de care mai delicioase, cate un portofel pt mine si sot si o bluzita pt mine. Ei sunt si nasii nostri de cununie si al lui Iulian de botez!

sus

Denunta
ancamonica

Copii
ANISIA: 9 ani, 10 luni
IUSTIN: 12 ani, 5 luni

18.12.2010 6:55     citat 

Ralu-mada m-au emotionat foarte tare cuvintele tale . Le-ai spus in asa fel incat m-a furnicat in sira spinarii.
Sa-ti dea Dumnezeu o familie sanatoasa si sa fiti la fel pan la sfarsit.

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 9 ani, 9 luni
Jacob: 9 ani, 9 luni

18.12.2010 7:37     citat 

La multe lunite Casian sarut ! Eu am tot timpul impresia ca sunt in urma cu orele astea de diferenta trist

Fetele va inteleg ca sunteti stresate ca nu e timp de multe lucruri dar faceti si voi cat puteti. Sunteti si voi oameni si nu puteti face imposibilul. Si eu recunosc ca ma chinui sa tin curatenie cat de cat tocmai sa nu am prea multe de facut. Dar ma gandesc cu groaza cand vor creste bebii si vor face dezastru peste tot mai ales ca Manuel nu ma ajuta din punctul asta de vedere deloc. Din potriva el face si mai si: hartii peste tot, haine le arunca unde se dezbraca, farfurii nespalate mereu (mi-a promis si mie o masina de spalat vase dar vad ca se face ca ploua, poate cadou de craciu cine stie).

ps: fetele in timp ce va scriam acum mi-a venit miros de tamaie prostit , tare ciudat.

Bun ce vroiam sa spun de fapt este ca si eu vreau sa fie casa mereu luna dar nici nu ma omor pentru ca sunt si eu om si sunt obosita. Si daca mai imi spune Manuel cate ceva ii zic sa mai ridice si el din lucruri ca nu ii cad mainile (nu merge niciodata dar macar incerc rad ) .

Ma duc sa dau cu aspiratorul ca azi vine fratele meu sa stea cu astia mici si casa mea e un mic ''dezastru'' foarte fericit

Week-end placut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

18.12.2010 7:46     citat 

ufff,toate suntem in curatenie....de fapt,mai e pana la curatenie rad rad rad
am spalat aseara perdeaua din sufragerie si azi am calcat la ea mai bine de o ora prostit prostit noroc ca au fost socri si au stat cu Cosmin ca altfel nu aveam nici o sansa scot limba scot limba

rox,vreau si eu o feliuta plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
salvez si eu reteta zambet

byu,felicitari pt cadouri sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani
Irina Maria: 7 ani, 11 luni

18.12.2010 8:37     citat 

ione multumim!!!!!
Eu fac curatenie generala mai repede ca nu e mare apartamentul, iar de gatit de craciun nu gatesc pt ca mergem la socrii. de revel insa stam acasa si atunci va tb sa ma pregatesc.
Si pentru ca v-am promis poze cu bradutul ma tin de cuvant
Faceti abstractie de ghirlanda rosie care atarna in jos pt ca dupa cum se vede era atractie lui Iulian

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 9 ani, 9 luni

18.12.2010 9:55     citat 

fetelor va salut.

maine plecam acasa si sper sa mearga netul mai bine si sa reusesc sa tin si eu pasul cu voi. multumesc de griji. Dragos e mai bine, nu mi-a mai facut diaree, dar in schimb tot asa agitat e noaptea....

va pup, ca a venit si sotul si poate reusesc sa dorm si eu un pic

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 1 luna

18.12.2010 10:07     citat 

seara buna fetele!

multumim inca o data de urari pt achizitia noastra! sarut

[b]simo hai ca pun poze sa fiu mai credibila! rad

biencut [/b]ce-mi place si sania voastra! si ce simpatici sunt ei cu nasucurile lor rosii! sarut

byu bradutul tau e super!!!! sarut si iulian e super incantat de el! noi am luat tigru asa cu ai tu ursuletul mare cu puiutu'! trag cu ochiul la varza calita nu pun ceapa! zi-mi reteta ta, poate o incerc cum zici tu! zambet

roxana ce am salivat instant cand ti-am vazut capodopera culinara! prostit norocul meu ca avem doua amandine in frigider! prostit

am vrut sa mai scriu dar...m-a lasat memoria! sunt pe fuga si n-am mai apucat sa deschid simultan ferestrele jenat oricum va pup pe toate!!!! sarut sarut sarut sarut

pozeeee

in masina cu care am plecat sa ne luam masina noastra (amalia in noul ei scaun de masina)

oboseala si-a zis cuvantul scot limba

azi la sanius (am facut o poza dar sa stiti ca tati a dus saniuta tot drumul)

am acostat cetatenii din parc sa ne faca si noua poze sa avem macar cateva impreuna, toti trei rad

mergeam sa ne mai dezmortim scot limba

stand la palavre cu fetitele in parc, pe o bancuta rad

si o poza cu Mosu', mami nu s-a putut abtine si a tinut sa traga si ea cu urechea rad

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.12.2010 10:11     citat 

gata, am intrat in casa caci ne-a inghetat nasucul zambet

Byu, ancamonica va multumesc sarutsarut

Raliu...esti o draguta, multumim de apreciere sarutsarutsarut. adevarul este ca da, tin enorm a facem toate cele in familie si ne aranjam in asa fel incat sa reusim sarut

eu la capitolul curatenie sunt enorm de ordonata, am mai scris cred..;nu pot sa vad dezordine, nu ma simt bine...am o stare de nervos ...asa ca in fiecare zi cand copii dorm aranjez...pare-mi-se pe la gravidute am scris, eu insarcinata in luna 9-a m-am pus sa spal 3 m de ferestre a cate 3 camere,deci va inchipiuti cum sunt...si in ziua nasterii, la fel eu ma trezisem sa aranjez un pic prin casa si intr-o ora nasteam sarutsarut Doamne ce amintire frumoasa jenat sarut

Curatenia generala de iarna a fost facuta deja... scot limba ...si stati linistite caci nici eu nu am vreun ajutor ... zambet si de platit nici nu concep...o singura data am platit o femeie sa imi spele geamurile (eram in primul trimestru de sarcina si am stat o perioada in spital datorita faptului ca am avut sarcina toxica...bun deci am venit acasa si i-am zis frumos ca ii multumesc pentru serviciu, ea aplecat eu m-am apucat de spalat geamurile...recunosc ca sunt prea pretentioasa, asa ca fiecare cu pasarica lui jenat

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.12.2010 10:16     citat 

byu si ancutza cute pictures & lovely kids sarutsarutsarutsarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 15 ani, 11 luni
D: 10 ani, 1 luna

18.12.2010 10:23     citat 

Fetele sa stiti ca tortul meu a avut o singura motivatie - in loc de 2kg de mere, dl. sotz a cumparat 3kg, ceva trebuia sa fac cu surplusul trag cu ochiul Oricum sa stiti ca se face asa de repede... e o prajitura usoara, nu stiu de ce i se spune asa pretentios "tort"...

Ralu asa eram si eu ref. la curatenie, dar dupa ce a crescut Andrei am realizat ca imi este imposibil sa tin pasul cu ritmul in care facea el balamuc si am lasat-o mai moale. Am ramas insa cu o obsesie - Doamne fereste sa-mi vina cineva in casa si sa nu fie luna, mor!!! jenat trag cu ochiul

Ancutza sinteti asa de frumosi impreuna, iar Amalia este o dulceata sarut Mi-ai dat o idee fff buna sa pun sacul pe sanie, mercic sarut
Byu f frumos bradutul, sa va bucurati de el in casa sarut

Va pup, noapte buna si linistita tuturor sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: