· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > humana 3
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor humana 3     
naolin

19.12.2010 10:39   humana 3  citat 

buna fetelor! am si eu o intrebare humana 3 simplu,fara arome unde il pot gasi in ce farmacie ,k numai cu arome il gasesc vanilie,mar,banane si vreau simplu .aveti idee ?

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 11 ani, 2 luni
Luca Daniel: 9 ani, 4 luni

20.12.2010 7:49     citat 

din cate stiu eu Humana3 este numai cu arome, eu pentru fetita cumparam cu aroma de mar, cel cu vanilie si banana sunt mai aromate.

sus

Denunta
roll

Copii
Diana-Nicoleta: 9 ani, 10 luni

20.12.2010 9:29     citat 

pentru copii peste 12 luni este humana junior: Lapte praf Humana Junior

"Este o formula de lapte de continuare şi este recomandat copiilor de la 12 luni până la vârsta de 3 ani fiind considerat o hrană de tranziţie între laptele matern şi laptele de vacă.
Are o compozitie adaptată necesitatilor energetice si nutritive specifice varstei.
- îmbogatit cu taurina, cu rol important in dezvoltarea sistemului nervos
- îmbogăţit cu fier, calciu, iod, acizi graşi omega 6 şi omega 3, complex de vitamina B
- contine minerale esentiale formarii oaselor si dezvoltarii dintilor;
- Fara gluten, fara zahar adaugat, fără conservanţi, arome sau coloranţi artificiali (în conformitate cu reglementările europene în vigoare).

Conţinut: 600 g "
am gasit la kaufland( in Galati) cu 35 lei cutia
Diana are 2 zile de cand ii dau dar ce am observat este ca mananca mult mai putin( cred ca formula este mult mai concentrata ) iar masura de lapte este la jumatate fata de cea de la Humana 2. Ea manca de 2 ori pe zi cate 8 masuri de Humana 2 iar acum vad ca doar 5 confuz

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 11 ani, 2 luni
Luca Daniel: 9 ani, 4 luni

20.12.2010 11:52     citat 

Humana 3 este pentru copii peste 8 luni sau 10 luni.

sus

Denunta
roll

Copii
Diana-Nicoleta: 9 ani, 10 luni

20.12.2010 12:27     citat 

Humana 3 se da la copii peste 10 luni si exista si fara arome dar este greu de gasit( eu am gasit pe cineva care este distribuitor pe farmacii si comand prin ea la pret de producator trag cu ochiul norocul meu). Eu Dianei i-am dat Humana 2 pana la 12 luni dupa care am trecut-o pe Humana Junior

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

20.12.2010 2:16     citat 

----------
roll a scris:
Humana 3 se da la copii peste 10 luni si exista si fara arome dar este greu de gasit( eu am gasit pe cineva care este distribuitor pe farmacii si comand prin ea la pret de producator trag cu ochiul norocul meu). Eu Dianei i-am dat Humana 2 pana la 12 luni dupa care am trecut-o pe Humana Junior
----------

http://www.newbabymilk.ro/download/_fil...v600gr.jpg

exista si Humana 3 pentru copii peste 8 luni!!

este adevarat ca a aparut si Humana 3 fara arome recomandat peste 10 luni. desi pe site-ul importatorului nu apare

http://www.aneline-design.ro/Lapte-praf...arome.html

sus

Denunta
naolin

21.12.2010 2:19   humana 3 continuare  citat 

da deci bebelul meu are 10luni si vroiam sa i dau humana 3 fara arome,l-am gasit pe internet dar nu am sa l comand,ii voi da humana 2 pana la 1 an si apoi humana junior...cu arome nu vreau sa i dau pt k nu mi se pare normal ,vreau lapte simplu si atat ..ms de raspunsuri ..v-am pupat...

sus

Denunta
killlereye

10.02.2015 11:55   Re: humana 3 continuare  citat 

Diana are 2 zile de cand ii dau dar ce am observat este ca mananca mult mai putin( cred ca formula este mult mai concentrata ) iar masura de lapte este la jumatate fata de cea de la Humana 2. Ea manca de 2 ori pe zi cate 8 masuri de Humana 2 iar acum vad ca doar 5 confuz...>??

_________
GuL

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: