· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Educatie > Legea educatiei 2011 !
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Legea educatiei 2011 !     
mihiab

Copii

12.06.2011 6:21     citat 

Teodora29 la noi e un lant de schimbari( facute de dragul schimbarii) din '90 in coace fara cap-coada..............cum pisici sa nu te enervezi cand de ex .in '98 cand am dat bac-ul vroiau sa-l schimbe atunci in iarna nervos si acum cand am copiii intrati deja in sistem nimic sa nu fie ,,batut odata in cuie,, trist !!!
Christa ,,ma plang,, de structura anului tocmai datorita tezelor:
-in sem.I teza din materie predata in 2 luni jumatate
-in sem. II teza din materie predata in 4 luni jumatate.

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 1 luna

12.06.2011 11:17     citat 

si la bac cum o sa plingi, cind stii ca testele sint din materia de 4 ani? foarte fericit
eu personal am prins exact bacul schimbat in anul in care l-am dat, plus schimbare majora in ce priveste materiile e la jumatatea anilor de liceu
nu zic ca-i bine

insa cred ca-i vorba de alinierea sistemului educativ romanesc dupa modelul celorlalte tari din Europa
si vad ca schimbarile sint prevazute pe citiva ani, nu toate dintr-odata
oricum ar fi, in societatea de azi, in Ro sau altundeva, nu se poate trai cu un sistem batut in cuie, nimic nu e definitiv trag cu ochiul

sus

Denunta
mihiab

Copii

13.06.2011 4:35     citat 

rad nuuuu ai mei prind 3 ani liceul trag cu ochiul si gimnaziul 9 ani .Evident e timp berechet sa se mai schimbe pana atunci!
Sistem batut in cuie e intr-adevar mult spus ,de aici si ghilimelele . Nu ma incanta faptul ca schimbarile sunt prevazute pe cativa ani atata timp cat nimeni nu face nimic acum azi ,maine ,in vara ,la toamna oricand dar nu in septembrie 2012 prostit .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: