· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap. 121!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap. 121!     
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

13.01.2011 1:53     citat 

----------
geo_narcisa a scris:
Ati pus pozele cand eu deja le cumparasem rad
Cuscra (ce faina esti in pozica de la avatar! sarut) la olita de-asta te-ai referit? Am gasit cu 37.5 Ron! scot limba sarut
Biencut (si noi in cate localitati ne-am facut planuri sa ne mutam...si tot in Bacau suntem rad) la saculet de-asta te-ai referit? Am gasit cu 14.5 Ron! scot limba sarut
Am iesit la plimbare si am gasit si ce vroiam!

Puimihai eu votez la "abtineri" adica nici-nici rad sarut
Codrina multumim de info! sarut
Cry-styna ce frumos e la tine! prostit Ce momoasa e Mirunica!!! Pupa matusica!!! sarut
----------

Exact Mariana! Poza cu cel care ziceam ca gasisem mai ieftin si chiar imi pare mai fain e ca ala! I-am luat si eu Biancai unul sa aibe la soacra unde depozita jucariile caci dupa ce plecam o incurca si le baga prin diverse genti si apoi uita pe unde le-a pus si uite asa copiii nu se mai joaca cu ele. nervos Ma rog...acum si noi vrem sa ne simtim prea ca la noi acasa si invadam spatiu cu nesimtire. jenat rad
Referitor la plecat...Consider ca acum e cel mai bun moment sa incerc. Pt cain decembrie eu tb sa incep munca si n-as avea ce face cu Mihai si ar tb sa-l las singur la mama. Ca sa mergem sa-l vedem am cheltui 500 ron lunar pe benzina si nu-mi pica bine mai cu seama ca nu ne vom satura de stat impreuna. Apoi au bagat astia obligatoriu pregatitoarea la scoala. Asa ca daca o mut pe Bia la gradi in Tl si apoi vad ca nu merge treaba si dupa 1 an cand poate merge si Mihai la gradi vrem sa ne reintoatcem nu e problema caci nu tb sa ma rog sa o reprimeasca la gradi caci va tb sa mearga la pregatitoare la scoala.
Asa ca acum ar fi timpul nu mai tarziu sa produc schimbari cand Bianca va fi la scoala si sa risc sa nu ne descurcam si iar sa revenim la scoala in Buc. Deci acum e timpul de riscat.
Am ramas aici cu gandul ca sa muncim sa avem salarii tot mai mari. ei bine la un momentdat te plafonezi si oricum nu-ti arde sa mergi din job in job si oricum n-ar da bine. Si cu ce ma ajuta sa am salariul ceva mai mare daca toti banii se vor duce pe after school (sa nu mai spun ca pt acel salariu copiii vor sta cu orele pe la gradi/scoala si pe noi ne vor vedea inainte de nani, stresati si suparati, fara chef de dragaleala)? Bianca ar insemna sa stea la scoala de la 7-7.30 dimineata pana la 18 seara ce mi s epare inuman chiar daca si ar dormi. Mihai la fel! Dar pe langa chinul asta mai da si o gramada de bani. Peste 400 ron after school-ul pe langa celelalte cheltuieli care le implica scoala, plus 300 ron gradi lui Mihai (e la stat gardi desigur..), plus eu inebunita sa alerg cu ei la gradi si apoi fuga la munca sa nu intarzii, apoi fuga de la munca dupa ei...Unde mai pui ca pt a plati si a spera la un salariu mai mare tb sa fi flexibila iar eu in conditiile astea nu pot face ore suplimentare, nu pot sa lucrez in ture, tb sa incep si sa termin la anumite ore etc.
Deci peste toate numai stres si oboseala si fara bani! Sa nu mai spun ce chef voi avea sa ma ocup si sa o verific la lectii. Sa nu mai vorbesc de cadourile in bani care se fac la fiecare Craciun, Pasti, 8 martie si sfarsit de an! nervos Sa nu mai spun de stresul de a reusi sa-ti inscrii copiii la scoala respectiv gradinita...
Daca m-as muta in Tl toate s-ar rezolva toate instant caci mama ma poate ajuta cu inscrierea la scoala si gradi fara probleme, tata ar putea sa-i ia de acolo si uneori si mama, cand ar fi bolnavi a avea cine sa stea cu ei si nu se mai supa angajatorul, acolo gradi daca ar fi sa faca amandoi deodata m-ar costa 300 amandoi! Nu ca aici doar pt unul! Acolo nu exista asa ceva cu bani dati o gramada pt cadouri (si macar daca s-ar lua ceva ci se dau bani in plic la div ocazii)...Mama e invatatoare si Bia invata cu drag si usor de la ea si ar putea-o ajuta la lectii...Si unde mai pui ca in sfarsit as avea si eu si sotul ocazia sa respiram nitel linistiti in 2, n-as fi nevoita sa alerg cu copiii dupa mine la medic ca n-am cu cine sa-i las, etc.
Deci te-am convins...? Sau pe mine m-am convins? scot limba rad

Luara, noi amandoi suntem ingineri! Ma rog eu doar cu numele caci n-am practicat si nu cred ca mai stiu ceva din facultate din pacate. jenat Sotul insa a lucrat dar nu chiar pe specializarea lui. E trecut inginer electronist. Da-mi dai adresa de mail am sa-ti trimit cv-ul meu. Daca se gaseste ceva ar fi super daca nu oricum iti multumesc ca te-ai gandit la mine. Eu nu tin sa-mi urmez experienta pe care am dobandit-o aici la joburi. Acum sunt disperata sa plec de aici si as accepta orice job (desigur care sa implice totusi studii superioare) si as fi dispusa sa invat orice. Angajatorul doar sa aibe rabdare!
Langa combinat am facut eu liceul! Liceul economic mai exact...
Revenind la sot...Eu care nu mai am cunostinte in domeniu si nici practica nu stiu in ce masura mi s-ar putea da un post cand e asa concurenta in tara asta insa daca si-ar gasi sotul ar fi fantastic caci noi am putea pleca asa direct cu totii la Tl chiar daca eu n-am inca servici.
Cat despre Tl...E orasul sufletului meu si daca nu merg o perioada mai lunga de acolo ma apuca un dor de el...Nu e un oras monoton. ai o apa pe langa el, niste ramasite de munti, e asezat pe 7 coline...Deci numai sa urci si sa cobori strazile te scoate din monotonie! rad

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

13.01.2011 2:09     citat 

Sa va pun niste poze de pe 7 ianuarie.

Ana cu mine.

Cu tati.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

13.01.2011 2:20     citat 

cry_styna multumim! jenat
ce de caprite frumoase!!! parca-s din poveste! si eu vreau una! prostit
dar Miruna e super frumoasa! sa ne pui poze mai des!
la vara cand mergem in concediu (daca o sa) prin bucovina sigur iti furam una! (caprita) rad rad rad

biencut chiar c-as fi putut paria ca-i mihaita! ralucutza a avut dreptate!

cuscra multumim! jenat vreau si eu sac din ala! unde gasesc? confuz si da, olita din aia are si amalia! rad idem! rad

vai ce mai umbla amalia pe-aici! acu-i la usa, acu-i la usa de la balcon prostit

ana
bine c-ai aterizat si tu! sarut

luara sarut ce frumoase sunteti! sarut abia asteptam sa vedem mai tarziu poze si cu burtica!

sus

Denunta
luara

Copii

13.01.2011 2:24     citat 

Ancutza, merci mult. Cu burtica nu stiu ce sa spun. Astept sa merg la medic saptamana viitoare. Am niste crampe uneori in burtica, dar ciudat e ca sanii nu-mi sant tari. Si ar cam trebui sa fie. ori intarzii cu intaritul, ori e oprita sarcina in evolutie. Acum cum o vrea DD.

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

13.01.2011 2:30     citat 

Hello
Azi am fost ocupata ... am dormit pana la 10, ca de obicei (de aia imi permit eu sa stau noaptea sa ma uit la filme, aseara m-am culcat totusi la 1!) , apoi, dupa ce m-am ocupat de Casian, am dat cu aspiratorul, am sters praful, am spalat pe jos, am facut salata de ton cu porimb, ceapa si maioneza, salata de conopida cu usturoi si maioneza si papica lui Casian. Azi o sa ii dau pt. priam oara piept de curcan, sper sa ii placa si sa pape, ca pana acum nu a refuzat nimic din ce i-am dat.
Luara, Cayia, Biencut, Geo_narcisa, Crystyna , pup toti bebicii superbi din pozici ! Avem niste copilasi unul mai frumos ca altul !
Biencut, eu m-am prins ca in prima poza e Bianca ! Se vede ca e fetita si ca nu e Mihaita, pe care il cunoastem deja ! Sper sa reusesti sa te muti la Tulcea si sa va gasiti amandoi ceva de lucru pa acolo.
La noi e asa urat, ploua si am vazut ca asa o sa o tina toata saptamana ! Si eu care speram sa se mai raceasca vremea de vineri (initial asa era anuntat) si sa dam o tura pe la patinoar !
Fetele care intrebati de diversificare.... eu la ambii copii am inceput cu mar ras , apoi cu morcov fiert ...
Ancutza , aici intru sa ma uit la film : http://www.serialepenet.ro/ - eu ma uit acum la "90210" - un "Beverly Hills 90210" modernizat ! Mie imi plac mult filmele cu adolescenti, cu liceeni... imi iamintesc si eu ce faine erau vremurile alea !
See you !

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

13.01.2011 2:38     citat 

Luara sarut Super frumoase sunteti, imi pare mie sau Ana cam seamana cu tati confuz sarut Poate o sa fie bine cu bb2, esti o persoana tare pozitiva, nu are cum sa fie altfel trag cu ochiul sarut
Mada sarut . Te lauzi bine, ca intotdeauna, copilul tau papa, copilul tau doarme, esti o mami linistita, de ce te necajesti cu altele?! Daca ai fi chiauna de somn ca noi, n-ai mai avea timp de filosofat cu barbata-tau rad
Cuscra eu am gasit unde nici nu ma gandeam, dar am zis sa intreb prostit , la un magazinas cu de toate: plasticuri, suveniruri, castroane rad

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

13.01.2011 2:41     citat 

bonjour mamicute dragi,

----------
madalinacret a scris:

Luara, Cayia, Biencut, Geo_narcisa, Crystyna , pup toti bebicii superbi din pozici ! Avem niste copilasi unul mai frumos ca altul !

----------

subscriu sarutsarutsarutsarutsarutsarut: toti sunteti nemaipomeniti si va pupacim pe fiecare in parte!

scuze, nu mai stiu cine zicea ca Timi e orasul de suflet, pare-mi-se biencut....
idem si in cazul meu...si pot spune ca am vizitat ceva orase la viata mea, dar "mica Viena" e incomparabila sarutsarutsarutsarut....offf,cate amintiri...si iar ma apuca nostalgia....trist ...oare cum sa il conving pe al meu sot sa ne mutam in el confuz confuz confuz

sus

Denunta
luara

Copii

13.01.2011 3:00     citat 

Narcisa, Ana cand e serioasa e tat-so . In schimb cand zambeste seamana cu mine cand eram eu mica. Adevarul e ca sotul meu in copilarie era leit fratele meu in copilarie. Diferenta era doar forma capului. Deci avem ceva in comun. Cel putin zice lumea ca noi doi semanam bine.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

13.01.2011 3:20     citat 

ancutza sac de ala avem si noi, am gasit la magazine de alea cu 3,8 nu stiu daca la voi sunt, sau la chinezi
biencut se vedea foarte clar ca e bianca, nu mai semana nici un baietel de aici cu ea rad
cry ma repet, miruna e frumoasa foc
luara chiar ca seamana cu tati ana, poate si de la chelie

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

13.01.2011 4:00     citat 

----------
luara a scris:
Ancutza, merci mult. Cu burtica nu stiu ce sa spun. Astept sa merg la medic saptamana viitoare. Am niste crampe uneori in burtica, dar ciudat e ca sanii nu-mi sant tari. Si ar cam trebui sa fie. ori intarzii cu intaritul, ori e oprita sarcina in evolutie. Acum cum o vrea DD.
----------

Eu sunt pe fuga caci tb sa iau fata de la gradi dar vroiam inainte sa te asigur ca nu tb sa insemne ceva rau ca ai sanii lasati! Asa i-am avut si eu la Mihai!
Frumoase poze si frumoase personaje! Pacat ca f rar ne incanti privirea...Si ce mare s-a facut mandra... sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

13.01.2011 4:02     citat 

Buna fetelor,

Daca va spun pana la cat am dormit azi impreuna cu Iulian nu o sa va vina sa credeti, pana la 12:20 surprins surprins surprins surprins Intr-adevar ne-am si culcat tarziu aseara la 1:30 pt ca Iulian dormise vreo jumate de ora ,de la 9 la 9:30 si de asta nu avea somn pana atunci. Si dimineata noroc ca m-am trezit eu si asa s-a trezit si eu. Cred ca imis eamana mie cu somnul, eu as dormi o gramada. Are momente cand e si mai matinal dar in ultimele 2-3 zile vad ca tot tarziu ne trezim ceea ce ma bucura rad Noroc de tzitzi.

AM fost si la pediatra si Iulian e f bine am terminat cu tratamentul, nu se mai aude nimic la plamani, de tusit mai tuseste rar dar ne trece si asta , mucuti nu mai are totul e f bine.

cry ce scumpa e miruna. Unde in Bucovina stai tu? As vrea si eu lapte de capra, ce caprite frumoase aveti.

cayia ce frumosi sunteti!!!

luara ce fete frumoase are tata, sper din suflet sa fie ok cu sarcina si sa nu fie oprita in evolutie, dar cum vrea Doamne Doamne.

simo Doamne ajuta, e bine ca s-a amanat operatia? codrina multumim de info!!!

ancutza cred ca esti atat de mandra de Amalia ca umbla singurica ai scapat si tu de durerea de sale, asa-i, daca nu mai tb tinuta de manute?

biencut ce seamana Mihaita cu Bia cand era mica. Sa va ajute Dumnezeu sa va gasiti amandoi de munca in Tl si sa va mutati daca asa va e mai bine.

ralu biencut vorbea de tulcea nu de Timisoara, si mie imi place mult Timisoara, cine stie daca sotul tau ar vrea sa va mutati in Ro.

narcisa si noi am luat sac din ala de jucarii la 13 lei, ce faina e olita.

sus

Denunta
luara

Copii

13.01.2011 4:09     citat 

Fetelor merci de complimente. Asa-s eu, mai rar cu pozele. ma enerveaza toata tevatura cu postarea. Ca in general avem multe.
Biencuts sper sa ai dreptate la faza cu sanii, ca de cand sant insarcinata n-au fost tari si durerosi nici macar o zi. desi cu Ana, primele 3 luni nu ma puteam atinge de sani, atat erau de sensibili. Am vorbit cu dr. si ma vede maine inainte de programul lui normal, a fost dragut. Ca a zis ca nu e de asteptat, sa vedem mai repede cum stam cu sarcina.
Byu, cat as vrea si eu sa doarma Ana asa pana pe la 10 macar. Ca de obicei la 8 e treaza, apoi in jumate de ora mai adoarme pana pe la 10. Eu la fel sant o somnoroasa de dimineata, dar acum cu munca nu-mi prea permit.

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 6 luni
V mic: 10 ani, 5 luni

13.01.2011 4:15     citat 

Luara, sunteti tare frumosi, toti 3. Iti doresc sarcina usoara, sa fie totul bine.
Si eu imi tot calculez si sper ca prin noiembrie sau decembrie sa fiu si eu iar cu bebe in burtica foarte fericit

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

13.01.2011 4:24     citat 

Uau, ce fericita suuuuunt, am cautat din prostie jenat pe facebook vechi cunostinte....si am reusit sa dau de o gramada de persoane, de unele de 7 ani, de altele de 16 surprins ani nu mai stiam nimic!!! Colegi(e) de liceu, de serviciu!!! prostit Yupppiii!!! prostit

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

13.01.2011 4:35     citat 

cayia si tu? curajoase mamici!

eu nu stiu cand voi avea curajul sa mai fac unul, adica de facut il fac dar nu stiu cand imi vine sa mai trec prin travaliu.... prostit

am fost la cumparaturi, am cautat suzeta de aia de pus fructele si nu am gasit, mai caut si maine in carrefour sa vad daca este, am intrebat la farmacie si nici nu au auzit de asa ceva....dar...l-am pus pe Dragos in fundic in caruciorul de cumparaturi...era asa de super incantat, doar ca nu stiu cum sa fac sa nu mai puna gura pe carucior...idei?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: