· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap. 121!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap. 121!     
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

13.01.2011 4:49     citat 

ralucutza chiar asa greu a fost travaliul la tine????

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 8 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 6 luni

13.01.2011 4:56     citat 

Buna seara!
Luara frumoase fete are tata, sper ca sarcina sa fie ok, oricum ai destul de mult curaj sa mai faci unul asa repede.
Si eu mai vreau unul sau chiar 2 dar parca nu chiar asa de repede. Mai intai sa am si eu cateva nopti pline de somn si apoi ma mai gandesc la asa ceva.
Caya si tu esti la fel de curoajoasa.
Va pup ca am un plangacios mic.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

13.01.2011 4:57     citat 

Raluca, decat sa te chinui sa-l dezveti cred ca e mai simplu sa iei o sticla cu spirt sau alt dezinfectant sa dai pe manerul la carut. scot limba dupa ce-l va roade bine si se va plictisi se va dezobisnui singur de acest obicei. scot limba

Ralu, da eu vb De Tl. zambet

Luara eu am avut sanii mariti si usor tari doar perioada cu ovulatia apoi in 2 saptamani au inceput sa fie moi moi. Apoi au inceput iar sa creasca in volum dar fara sa fie tari.

Byu, merci. Sper sa ne ajute DD.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

13.01.2011 5:00     citat 

Cayia bafta sa fie asa cum iti doresti! Bravo mami si tie! prostit sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

13.01.2011 5:07     citat 

biencut,byu jenat jenat jenat ...atunci oare ce-am citit confuz prostit rad

tu byu, daca nu reusesc sa il conving sa ne mutam in ro, macar sa_mi cumpere apartament de vacanta lol rad rad
biencut , ce-am ratat? iti cauti un loc de munca? daca e asa, Doamne ajuta sa gasesti ce iti place si cat mai repede!

asa,...luara sa stii ca am remarcat coafura si machiajul, esti tare draguta si stiu cat tii la imaginea ta! scot limba

caya,imi place si de tine si de sot...iar de copii , ce sa mai zic...sunt tare scumpi!
woaw 3 puiuti , vreti familie numeroasa, nu gluma...bravo ptr curaj zambet si sa fie asa cum va doriti !

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 9 luni
Jacob: 10 ani, 9 luni

13.01.2011 5:36     citat 

Neata fetele !!!

Ieri baietosii mei au mancat dovleac pentru prima oara si le-a placut la nebunie zambet . sarut

Parca corina intreba de dive , si eu am inceput legumele si le dau la pranz o leguma (deocamdata) si cereale dimineata si seara. Dar cerealele sau legumele pe care le dau nu inlocuiesc laptele deocamdata, si ca sa fiu sigura de asta le dau mai intai sa bea lapte si apoi cereale sau leguma. Sper sa te ajute trag cu ochiul

Caiya, luara, biencut frumoase poze. Va pup pe voi si puiutii vostri ! sarut

Fetele am si eu ceva pe suflet jenat : de la un timp am observat ca sunt foarte ignorata ! Acum ma intreb daca este pentru ca zic doar banalitati sau va sunt antipatica ? As vrea sa fiti sincere cu mine pentru ca sincer nu are rost sa intru daca majoritatea nu ma suporta foarte fericit si promit ca nu ma supar oricare ar fi raspunsul.

O zi buna sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

13.01.2011 5:48     citat 

manu si eu ma intreb uneori deca sunt sau nu ignorata dar daca e ceva cu adevarat important mai intreb inca o data...pe mine nu ma deranjezi

byu da...a fost greu, si nici cu epidurala nu mi-a fost prea bine, adica a fost bine 2 ore si apoi a fost ingrozitor, stiu ca la tine a fost ,ceva mai bine ca ai putut sa-ti dozezei epidurala...dar mie mi-au dat o doza...si apoi a doua au zis ca e riscul sa nasc si sa nu mai simt contractiile si sa foloseasca forcepsul si atunci am ales fara....dar a fost foarte rau....naaterea in sine a fost usoara si scurta...dar eu am ramas fara apa de la 1 dupa-masa si am nascut la 10.30 seara, contractii nu am avut deloc decat cu injectii si burta era foarte sus, copilulu nu era coborat deloc, a trebuit 1 medic si 2 rezidenti sa se urce pe burta sa il impinga...in fine...greu voi uita

biencut si e suficient, adica poate apoi sa puna gura..ca tot nu mi se pare ok, m-as chinui sa il invat sa nu isi puna gura

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

13.01.2011 5:56     citat 

Buna fetelor

Deschidem sezonul noptilor mai linistite..Ia sa vad...care va bagati ...anca,narcisa? scot limba
Matei s-a trezit la 12 noaptea,la 5 dimineata si la 7 ..suna bine pentru inceput este? scot limba

Este a 3 a noapte buna...sper sa nu cobesc...

LA MAi Multe Lunite Nicolas Alexandru sarut

Bravo Mariusica sarut

Codrina uff..multumim pt. vesti...

Cayia felicitari pentru crestin..A mai crescut de cand nu l-am mai vazut..dragul de el sarut Si ce tigru dragut scot limba ..Vrei bebe nr 3.....Wow..super sarut Te invidiez..Mie imi e frica sa ma gandesc la bebe 2 rad

[ana ce ma bucur sa aud ca sunteti bine sarut

gabbriella Mi-a mai spus o prietena ca a facut al ei copil enterocolita de la laptele de vaca ( de tara) si speram ca asta pasteurizat ar fi mai safe....Dar daca nu e indicat pana la 3 ani cu siguranta nu conteaza sursa zic trist
Dar oare laptele de capra nu e cu risc:? ( Stiu ca sunt bacterii care nu dispar prin fierbere)....
Off..M-ati dat peste cap...Parca ma vad cand o avea Matei 2 ani cum ii dau cereale cu lingurita si o gura de titi rad
Caci in cazul in care nu e recomandat laptele de vaca la 1 an si nu accepta laptele formula alta solutie nu am nu confuz

biencut cat de frumosi sunt Bria si Mihaita...... sarut sarut Deci vreti sa ne parasiti foarte fericit

Iuri ce dragalas esti..Amalia o fi pupacioasa... confuz Ca esti de pupat...Dar tu esti pupacios confuz Caci si ea este de pupacit... sarut

Chiar Anca cand va mai vedem si noi....Imi place poza de la avatar dar cam micuta scot limba

cry_styna Ce dulce e Mirunica .... sarut

Capritele sunt chiar haioase....Hai ca parca imi vine sa cresc si eu una..asa pe post de animal de curte rad ..ca tare dragute sunt...mai sunt si folositoare la casa omului scot limba

luara sa va reveniti repede...oare cat poate sa tina faza cu mucisorii..si noi ii avem de o saptamana deja trist
Sunteti o familie super.... sarut Ce pacat ca pui poze rar... scot limba

Byu
yupii..bine ca ati scapat sarut

Si eu am cautat suzeta minune in Real si nu am gasit..Poate in Carrefour...

Manu eu am facut asa..Ii dadeam intai lapte..apoi legumele....Eu am facut asta dupa ce am citit ca nu trebuie sa ii fie foame ca sa nu fie nervos si sa accepte lingurita,plus ca nu manca nici prea mult laptic ...asa ca am vrut sa compensez surprins
.....Am avut probleme cu somnul in saptamana respectiva de am intrerupt diversificarea crezand ca nu ne prieste leguma respectiva,...Cand colo ,problema era modul de administrare....cred ca i-a picat lui greu la stomacel..mai ales ca odata cu lapticul a luat si aer in stomacel.. apoi veneam eu cu leguma si puneam capac...Off.." Da-i Doamne omului mintea de pe urma" prostit
.
Odata incetata diversificarea s-a linistit...Si a fost bine o perioada cat am dat intai mancarica...apoi lapticul....apoi au inceput dintisorii rad

Deci sa ii urmaresti sa nu patiti si voi asa... sarut

Hmmm eu mereu citesc posturile tale si de regula iti si spun ceva..Asa ca sa te intreb si eu pe tine..ma ignori? rad sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

13.01.2011 6:08     citat 

claudis m-as baga eu daca imi dai reteta foarte fericit

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 9 luni
Jacob: 10 ani, 9 luni

13.01.2011 6:10     citat 

ralucuta sarut , daca ti-a fost asa greu de ce nu ati facut cezariana? Cred ca a fost groaznic sa iti impinga atat de burta...nu era periculos pentru bebe ?

claudis nu te ingnor zambet . Nu am inteles ce ai vrut sa zici, inseamna ca tre sa le dau mai intai dive si dupa lapte ... nu am inteles rad

sus

Denunta
claudis

Copii

13.01.2011 6:16     citat 

off..mi-am dat eu seama citind printre postarile vechi ca nu sunt mereu explicita.. foarte fericit
Dap..eu asa as recomanda...intai dive...apoi laptic...patita fiind... scot limba

Pai ralucutza gata..daca te-ai inscris...Maine vii mai odihnita..sa vezi scot limba

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

13.01.2011 6:21     citat 

Ce v-a apucat fetelor? Cand cineva nu va raspunde poate e prea pe fuga. Si eu cu toate ca fac nominalizari de regula o fac in viteza caci sigur mai fac o treaba intre timp scot limba si uite asa scap sa mai spun cate ceva sau uit de intrebarea pusa de careva. Asa ca...relaxe!

Ralu, nu stiu daca e ok sau nu dar nu-l vei putea impiedica prea atre caci tot va apuca sa puna gurita. Eu imi puneam uneori mainile in fatza lui pe bara de la carut ca sa le nimereasca pe ele daca tot are chef de ros. scot limba

Ralu_m, merci frumos! Sa-ti iei si tu apartamentul mult visat. foarte fericit sarut

Claudis, eu nu inteleg de ce asa mare bataie de cap cu laptele dupa varsta de un an. Daca e sa fie cazul de alt laptic in loc de la san eu am sa-i dau direct de vaca nu lp. Eventual indoit cu apa. Pana la urma nu e facut si lp-ul din lapte de vaca? scot limba Si daca o iei cu bacteriile si in laptele lp se pot dezvolta daca igiena si timpul de consum nu sunt respectate asa ca...ce atata caz pe chestia asta!
Vezi ca-mi mi-esti datoare cu un miel (dar preferam sincer un iedut scot limba foarte fericit ), multumim de felicitari. Si stati linistita ca nu scapati definitiv de mine. Ce credeti ca nu mai dau prin Buc? Sa-mi gasesc insa de lucru caci pana atunci chiar daca ma voi muta cu toate bulendrele la Tl nu ma voi considera mutata. Nu definitiv.
Hai ca iar sunt pe fuga. Ma duc sa hranesc copiii si apoi revin.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

13.01.2011 6:29     citat 

biencut...am tot citit si rascitat ce i-ai spus lui"ralu"...si nu intelegeam de unde pana unde (ma gandeam ca vorbesti cu mine ...), apoi am coborat o leaca mai jos si m-am luminat rad rad rad rad

multumesc trag cu ochiul

sus

Denunta
claudis

Copii

13.01.2011 6:29     citat 

biencut aaa..scuze...acum am vazut..Am vrut sa scriu Bia...si am scris Bria ..dar la Bianca ma gandeam ..pe bune rad

Da...ai dreptate si tu...ce sa zic...Eu asa sunt stresata ..am impresia ca nimik nu fac bine..nu vreau sa o zbarcesc si pe asta...dand lapte de vaca prea devreme...

Deja am vazut ca aveam scris lactate la 9 luni ...si le-am introdus la 7 luni jumatate ( iaurt,branzica) prostit foarte fericit

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

13.01.2011 6:33     citat 

claudis, iti zic ceva..dar te rog sa nu te superi:
relaxxx mamico...nu te mai stresa atat ptr orice lucru zambet ...ia-le pe rand si sunt sigura ca la momentul oportun vei lua decizia potrivita!!!
e foarte bine sa fii informata, dar nu uita sa ramai in echilibru....fa asa cum iti dicteaza constiinta de mama...zambet

si acum astept rosiile jenat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: