· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap. 121!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap. 121!     
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

12.01.2011 1:46     citat 

Eu ma bucur daca e asa, Luara. Dar ar fi ideal sa zica asa inainte sa faca, sa o pun pe olita...dar eeeeeee...oare nu vreau sa se si stearga singura??? rad rad rad rad rad deci clar cer prea mult rad rad rad

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

12.01.2011 1:54     citat 

Codrina rad rad rad si ce mai vrei de la puiul tau? rad rad rad
Byu jenat sarut
22Ra trist , poate e o perioada confuz E greu, eu nu stiu daca reuseam sa=i dau in ritmul asta, asa de mult timp! O sa simti tu ce decizie trebuie sa iei! sarut

Nu stiu ce ma fac, am reusit sa elimin "toate pericolele" din camera: a montat ieri tataie priza pt copii, am eliberat rafturile la care ajunge, am blocat usa de la soldat, am scos "manerele" de la servanta si acum in secunda unu fuge (de-a busilea scot limba ) in sufragerie rad rad rad :
http://s1008.photobucket.com/albums/af2...deo057.mp4

Ultima modificare efectuata de catre geo_narcisa la 12.01.2011 2:06, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

12.01.2011 1:55     citat 

narcisa rad rad rad

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 11 ani

12.01.2011 1:58     citat 

si inca o intrebare poate extrem de dilie prostit

oare daca as avea de ales intre Lp si lapte normal la cutie (din care fac branzica de ex) care ar fi mai apropiat de laptele de san, la gust ma refer ... confuz confuz confuz

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 11 luni
Casian Radu: 11 ani, 3 luni

12.01.2011 2:06     citat 

Codrina, ce fetita desteapta ai ! Numai tu nu te-ai prins inca .... SI ce dulce e !
22ra, de ce ne ascunzi frumusetea ta mica ? E asa dragalasa ! Are un par super ! Arata-ne-o mai des, te rugam ! In legatura cu laptele... eunu ma simt in masura sa iti dau sfaturi .... dar si eu , daca as fi i nlocul tau, as face cum te-a sfatuit si geo_narcisa, adica as insista cat mai mult cu alaptatul. Dar daca chiar nu mai e, eu zic ca de foame o sa pape si lapte praf . Eu o sa trec la lapte la cutie dupa ce mi se termina stocul de lapte praf -mai am pt. vreo 3 saptamani - . Dar al meu o sa aiba peste 1 an .
Va las, mai "fur" un episod din serial pana doarme Casian.

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

12.01.2011 2:29     citat 

hello
ce scumpa e Iris si Rada ma musca mai noui dar ma si linge de toata foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
gabbriella

Copii
ALISIA ANDREEA: 14 ani
ALEXANDRU ANDREI: 10 ani, 8 luni

12.01.2011 2:30     citat 

Codrina ce dulcica e Iris, si ce desteapta
Ana draga, cum mai e cu diareea? Mai ii poti da Smecta, nu face nimic rau, e si pt bebelusi.
Alex al meu a fost racit, a tusit, bineanteles a luat de la Alisia (raciala colectata de la gradi), si mi-a dat antibiotic suspensie. De la antibiotic se face diaree, imi facea moale si 4-5 pe zi, mi-a facut in 2 zile. Dr a zic ca-i pot da Smecta.
Mi-a atat de groaza ca iau unul de la altul raciala, pe Alisia nu o pot tine numai in casa.
Am fost la urgenta si o dr. pediatra mi-a zis sa ii dau antibiotic, tura 2 ca prima a fost asa de control si am intrebat-o daca nu e periculos la bb asa mic atata antibiotic si a zis ca face imunitate surprins . Made in Romania
In sfarsit cu aceasta raceala mi-am gasit o d-na dr de familie de care sunt f. multumita si care a facut ce nu au putut face 2 pediatri din Deva. sunt atata de incompetenti.
Simona multa bafta iti dorim
Luara, felicitari pt bb 2, sarcina usoara
Biencut nu stiu cum dar cum de noi nu putem aduna pe cum imprastie micutii? Eu mi-am pus mintea, dar am cedat pana la urma, si asta numai cu un copil, cu doi nici nu ma mai gandesc

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

12.01.2011 2:30     citat 

----------
22ra a scris:
si inca o intrebare poate extrem de dilie prostit

oare daca as avea de ales intre Lp si lapte normal la cutie (din care fac branzica de ex) care ar fi mai apropiat de laptele de san, la gust ma refer ... confuz confuz confuz
----------

Laptele de capra! E cel mai apropiat ca ca gust si compozitie! E recomandat de medici chiar si celor mai mari in cure pt anemie, astm, etc.
Referitor la problema ta...Poate trebuie sa mai insisti cu toate ca greu de crezut ca va relua sanul dar nu stii ce poate face foamea din om. De cat timp dureaza chestia cu lactatia scazuta? Odihenste-te mai mult si relaxare maxima poate isi revine.
Cat despre a cere parerea unui medic...Din experienta m,ea zic destul de vasta cu n medici, plus sotul care lucreaza in sistem cumva medicul ar fi ultimul pe care l-as intreba sincer! Acum depinde si de medic dar marea majoritate din ei (80-90% sunt o apa si un pamant si sigur nu i-as intreba ceva).
Daca ar fi fost dubii de calitatea laptelui poate as fi intrebat ca sa aflu unde ii pot face o analize dar asa...Eu sunt convinsa ca tu ca mama vei simti cand trebuie sa faci pasul asta cu sau fara sfatul altcuiva.
Pupam frumusetea mica. sarut

Am facut aluatul de paine si aluatul pt umplutura cu carnita si ciuperci. Astept sa dospeasca si abia astept sa vad ce iese. Pana acum ma feream sa fac aluaturi ca mi se parea grei dar azi am vazut ca se face asa rapid...

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 7 luni
D: 11 ani, 1 luna

12.01.2011 2:36     citat 

gabriela, mersi de intrebare zambet Cred ca e mai bine, dimineata si seara a facut moale, dar nu lichid, o sa vorbesc acum cu mama sa vad...dintle nu iese, eu credeam ca e de la dinti ochi peste cap

sus

Denunta
gabbriella

Copii

12.01.2011 2:37     citat 

[b]Biencut, Madalina [/b]vad ca aveti caluti, eu la Alisia nu am vrut sa ii cumpar ca imi era frica sa nu se loveasca, dar suntem noi pe post de cal si trebuie sa cumparam la bb 2 ca nu se mai poate asa, care sunt mai buni? Cei de plastic, sau ce imi recomandati?
Noi azi am mancat prima data cereale cu roscove, o lingurita, dupa ce i-am dat saptamana trecuca suc de morcov, dar care nu ne-a placut
Ce sa-i mai dau saptamana viitoare? Sugestii?
[b]Biencut [/b]inceputul e mai greu, si eu eram anti prajituri de facut acasa, dar de cand am puiuti, trebuie sa fac ca sunt mai sanatoase decat de la magazin. Acuma aproape in fiecare zi fac, bucuria la barbatul meu, care face cat 2 copii foarte fericit , fac f. multa pita cu aluat facut in casa. E f. buna

sus

Denunta
gabbriella

Copii

12.01.2011 2:43     citat 

Ana, eu am avut probleme cu Alisia cu diareea, se zice ca diareea este daca copii fac mai mult de 4 ori pe zi
Daca e alaptat la san e clar ca face mai moale, dar la tine e mare si ii dai si mancare.
Vezi ca nu sunt buni la diaree cartofii a nu ii dai
Ii poti da apa fiarta de pe orez, sau orez fiert, sau branza dulce de vaca ca strange la burtica.
Daca face de mai multe ori poti merge la un pediatru ca diareea poate fi sintom pt multe boli, si de la dinti....
Sa va faceti bine

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 11 luni
D: 11 ani, 2 luni

12.01.2011 2:51     citat 

Multe lunite fericite inainte sarbatoritilor de azi - Alexandra (alexuca) si Marius (Alina25) sarut sarut

Luara sintem bine, multumim de intrebare, va pupam. Deli a scapat de raceala, iar eu sint mai bine cu spatele, am inceput masajul si vreau sa fac cel putin 10 sedinte, fac la un centru medical, sint multumita.
Ma bucur ca si tu esti OK, chiar daca aveti probleme cu dintisorii, vor trece. Sanatate multa ambilor pitici (abi astept sa aflam ce e bebe nr. 2, eu zic ca-i baiat) sarut

22ra in sfirsit o vedem pe Ilinca, e o scumpa, o cretofolina simpatica sarut
Nici eu nu stiu cum ai reusit atita timp sa te mulgi, ti-ai dorit f mult sa alaptezi fetita daca ai trecut tu peste vinatai si toate cele... Iti doresc sa ai laptic in continuare si, daca nu, sa gasesti cea mai buna solutie pt tine si bebelina frumoasa sarut
Nu stiu care e mai apropiat ca si gust, dar la 9 luni eu as merge pe lapte praf.

Voiam sa va spun ca duminica seara am fost la patinoar (Biencut, Ana si Simo, am preferat Liberty si a fost muult mai liber decit in Afi), Andrei a patinat 2 ore cu cumnata mea, i-a placut la nebunie. Dar premiera mondiala a fost ca a patinat sotul meu, care se jurase ca nu pune patinele in picioare. Si i-a lacut asa mult incit a decis sa ne cumparam toti 3 patine si sa mergem cit de des se poate zambet Eu inca n-am avut curaj din cauza spatelui, dar o voi face cind imi trece.

Va pup si revin, ma striga pitica sarut

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 1 luna
Natalia Maria: 8 ani, 5 luni

12.01.2011 3:23     citat 

Ce tare Rox rad !!!!! Vezi ca e valabila zicala "never say never"! trag cu ochiul Ai fi jurat in locul lui ca nu o sa patineze! prostit

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani

12.01.2011 3:41     citat 

22ra ai o dulceata de fata sarut

Cat despre laptele praf..Daca de micuta a refuzat laptele praf....imi e teama ca acum il va refuza din nou trist

Eu am incercat 3 branduri la Matei...am incercat si cu suc de morcov in el...si cu cereale...nimik..

Nu ai ce sa faci decat sa ii dai inainte cu laptele tau cat mai e...si cand o fi foamea mare nu o sa aibe incotro si va bea si lapte praf
Poate totusi reusiti sa o lungiti pana la 1 an si sa mergeti direct pe lapte de vaca.

puimihai pentru un test m-am interesat eu ,nici pediatra ,nici medicul de familie nu au auzit de asa ceva... trist

Manu eu stiam de la Biencut despre ou ca este bine de dat pana in ora 3...eu m-am intins un pic si incerc sa il dau pana in ora 4 scot limba

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 9 luni
Jacob: 10 ani, 9 luni

12.01.2011 3:48     citat 

byu dupa cum am mai zis te admir la faza cu scoala !!! Bravo si putere sa poti termina !!! sarut

puimihai cel mai indicat daca vrei sa stai cu nervii linistiti foarte fericit e sa nu bagi in seama mesajele care iti dau o stare aiurea. Sau sa le raspunzi cu aceeasi moneda dar fara sa pui la suflet zambet sarut

22ra sa ma scuze fetele care au zis altfel (Doamne o sa para ca sunt tot timpul contra rad ) dar eu in nici un caz nu as merge pe lapte de vaca sau lapte de capra. Cel mai indicat pana la un an e laptele praf (in cazul in care nu mai merge cu alaptarea ) . Si mie mi-a zis pediatra ca s-a demonstrat ca laptele de capra nu este mai bun ca laptele praf asa cum multi cred, iar laptele praf are in principiu mai tot ce ii trebuie unui bebe daca mama nu poate alapta trag cu ochiul . Bafta sarut

ana ma bucur ca va e mai bine ! Insanatosire grabnica ! sarut

Azi mergem la ceremonia de cetatenie a lui Manuel. In sfarsit dupa 2 ani de asteptari a reusit sa devina cetatean canadian. Sunt tare fericita pentru el, dar cred ca ma voi prapadi de ras cand il voi auzi cantand imnul Canadei. zambet

ps: stiam eu ca am uitat cel mai important lucru din mesajul meu : Multumesc fetele pentru raspuns sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: