· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (513)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutzelor (513)     
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 10 ani

11.01.2011 2:51   Lista Gravidutzelor (513)  citat 

Dixy, Mihaela_ct si mamicutzelor din top!

Tamy, Ocrisu, bibelou si Dodosasha sa va traiasca puiutzii!

IVA, Yubi, puiutza27 si Lalicanu sarcina usoara si bebei sanatosi!

(9 )

Dixy2010 37.......................................................DPN 03.02.2011, baietzel, Andrei Petru , 10.10.1980
mihaela_ct 37................................................DPN 07.02.2011, fetitza
Suzic 34.............................................................DPN 22.02.2011, 08.01.1985
irra 34.............................................................DPN 26.02.2011, fetitza
Motania 34......................................................DPN 27.02.2011, baietzel , 25.09.1974
Nelus 31............................................................DPN 10.03.2011, baietzel , ……1978
mirella81 31...................................................Hunedoara, DPN 15.03.2011, 05.03.1981
copi 30....................................................Pitesti, DPN 17.03.2011, fetitza, 28.08.1981
Pasunica 30....................................................Bucuresti, DPN 19.03.2011, 13.03.1982

(8 )

Cafelutza 26.................................................... DPN 17.04.2011,baietzel , 27.11.1979
Kurai_Lucy 26................................................................... DPN 19.04.2011, fetitza, Anya 12.10.1984
elsycutza 26................................................................... DPN 22.04.2011, baietzel ,31.07.1977
ambraa 26................................................................... DPN 23.04.2011,fetitza 11.07.1977
ralu_lidia 22................................................................... Bucuresti DPN 20.05.2011, baietzel 22.03.1983
luv31 19................................................................... Bucuresti, DPN 13.06.2011
mirene 16................................................................... Timisoara, DPN 02.07.2011
ourBaby 16................................................................... Brad, DPN 04.07.2011, 18.10.1981

(4)

Yubi 13................................................................... Galati, DPN 21.07.2011
IVA 7................................................................... …………. ,DPN 05.09..2011
puiutza27 6...........................................................................DPN 06.09..2011
Lalicanu 7...........................................................................DPN 03.09..2011

6 baietzei 5 fetitze

Sarcini usoare tuturor celor 21 de burticutze mici si mari care sunt pe listuta!!!

Sarbatoritele lunii ianuarie:

Suzic - 8 ianuarie

----------------------------------------------------------------------------------------------------
exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti tot ceea ce tine de aceasta cu verde (ex. DPN = xx.yy.2009). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Capitolul anterior: : sageata sageata Lista Gravidutelor (512)

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 11 luni
A M: 10 ani

11.01.2011 3:04     citat 

Hola!

Puisor si Bibelou, felicitari pt fetite! Sa va traiasca, sa fie sanatoase!

Lalicanu si Puiutza27 bine ati venit, sarcina usoara va doresc!
Puiutza sper ca esti bine!

Dixy
, ce putin mai ai! Nu vrei sa facem schimb ca eu DEJA simt ca pocnesc si de-abia ma misc...Am trecut in extrema cealalta, inainte se mirau de mine ca nu am burta, acum se mira ca wow cata-i burta la 6 luni! Hm..foarte fericit

Ocrisu, ti-am admirat printesa, e asa dulce! Cum mai esti cu durerile de cap?sarut sarut sarut

Kurai_lucy si Iva multumim de cafea sarut sarut sarut e buna daca o beau si acum! foarte fericit sarut sarut sarut

Ralu_lidia
multumi de capitol nou! sarut sarut sarut

----------
mirene a scris:
Mamicile cu cezariana nu a-ti avut dureri mai puternice la nivelul burtici
fata de prima sarcina ?

----------

Da, Mirene eu am dureri in zona operatiei de cezariana, dar la mine au aparut acum de vreo 2 saptamani. Uneori ma doare mai putin, alteori mai rau i functie de cum se seaza bebe probabil si de cat sunt eu de obosita. Mie mi-a recomandat matrona sa-mi cumpar centura pt sustinerea burticii dar inca n-am apucat sa-mi iau.

As mai scrie dar acusi acusic tb sa duc baiatul inapoi la scoala, asa ca va pup si va doresc o zi buna in continuare!

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 4 luni
Naty: 7 ani, 7 luni

11.01.2011 3:29     citat 

Ziua buna la fete! sarut

Stiu ca nu mai este locul meu aici, dar va citesc in continuare si ma bucur alaturi de voi...mai greu cu scrisul prostit , asa ca profit de scurta pauza si felicit si eu
proaspetele mamici :

Felicitari, puisor si bibelou! sarut sarut sarut Sa va traiasca puiutzii si sa fie sanatosi! sarut
Ocrisu, este superba printesa ta! Nici nu zici ca avea doar 2 kg! Sa va traiasca si sa va bucurati de ea! sarut sarut sarut

Bine ati venit, puiutza si Lalicanu! Sarcini usoare si la termen sa aveti! sarut sarut sarut
Puiutza, sper ca sunteti mai bine si ca s-au oprit scurgerile! Si eu zic, ca daca nu se opresc, ar fi bine sa mergi la dr., indiferent de ceea ce ti s-a spus, sa nu mergi mai devreme...zic eu, ca nu are rost sa risti! Sanatate multa si sarcina usoara in continuare! sarut
Dixy, mai este un picutz si vei face cunostinta cu flacaul tau! Nastere usoara itzi doresc si refacere rapida! sarut sarut sarut

Mi-am adus aminte : DJ, am vazut o familie minunata! Sunteti niste frumosi! Ca sa nu mai spun de dulceatza ta mica...itzi vine sa o papi! sarut sarut sarut sarut

Punem si noi 2 pozici mai recente cu strumful agitat...nu o lasa deloc pe mami si are zile cand ar sta numai la tzitzi, si mami ii face pe plac si i le pune la dispozitie, desi am avut niste usturimi de numai stiam de mine...slava Domnului ca acum sunt mai bine si reusesc sa nu mai plang de durere! ochi peste cap

aici purtam o conversatie tare interesanta cu tati... foarte fericit sarut

sarut sarut sarut sarut toate burticile si va doresc sarcini usoare in continuare si nastere usoara celor din top!

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 10 ani

11.01.2011 3:32     citat 

Pur si simplu adorabil! sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

11.01.2011 3:39     citat 

Crispy ce dulce e puiul tau sarut
Felicitari Bibelou si Puisor zambet
Si noi suntem bine, crestem frumos, papam tzitzi si dormim.

Sarcina usoara in continuare gravidutelor si nasteri usoare foarte fericit

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 6 luni
V mic: 10 ani, 5 luni

11.01.2011 3:41     citat 

----------
dodosasha a scris:
Crispy ce dulce e puiul tau sarut
Felicitari Bibelou si Puisor zambet
Si noi suntem bine, crestem frumos, papam tzitzi si dormim.

Sarcina usoara in continuare gravidutelor si nasteri usoare foarte fericit
----------

Ce zice Sasha? Cum este in relatie cu noul puiut?

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

11.01.2011 3:45     citat 

E atat de fericit ca nu prea mai vrea sa plece de langa el. Adica nu prea mai vrea la gradi.

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 6 luni
V mic: 10 ani, 5 luni

11.01.2011 3:57     citat 

----------
dodosasha a scris:
E atat de fericit ca nu prea mai vrea sa plece de langa el. Adica nu prea mai vrea la gradi.
----------

sarut rad Exact asa e si V mare al meu. De cand am nascut a stat mai mult pe-acasa rad Si adevarul e ca mi-e tare drag sa fiu cu amandoi sarut

sus

Denunta
Motania

Copii
Toma: 12 ani, 6 luni
Andrei: 10 ani, 1 luna
am nascut deja!

11.01.2011 4:40     citat 

Puisor si Bibelou felicitari!!!!! Pentru taietura de jos foloseste un colac de copii umflat pe care sa stai sau poti sa rulezi un prosop in forma de colac. Pe mine m-a ajutat. Vestea buan e ca trece relativ repede, in cateva zile!
Crispy, e delicios micutul - cum se uita el asa mirat zambet

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 10 ani, 2 luni

11.01.2011 4:43     citat 

Felicitari pentru puiuti, Bibelou si Puisor! Sa va traiasca, sa fie sanatosi si sa aiba parte numai de ce e mai bun pe lumea asta!
Crispy, ce mandrete de baiat! E superb, ce sa mai!
Mie nu mi-a venit sa cred cand m-am vazut la "nastere usoara"! Ce putin mai e!!! Dixy, esti fruntasa! zambet
Am fost saptamana trecuta la control, asta mica e bine, avea vreo 2,350 kg la 34 de saptamani si cateva zile. Se pare ca o sa mai stau ceva timp in listuta pentru ca s-a uitat doctorul pe prima ecografie facuta pe la 6 saptamani si a constatat ca sarcina mea e mai micuta cu vreo 5 zile (am ciclul mai lung si am ovulat mai tarziu), asa ca mi-a amanat DPN pentru 12 februarie foarte fericit . Deci, mai e!...
Mi-a venit pompa manuala de la Medela (am comandat-o de pe net) si azi-noapte, din plictiseala (am adormit pe la ora 3, abia, am inceput sa am insomnii) m-am apucat sa o probez sa vad ce face. Nu stiu la ce ma asteptam eu in privinta alaptatului, prostit , dar am vazut ca treaba asta chiar te trage de titi, nu se incurca surprins !... Sper sa fie buna daca o sa fie nevoie sa golesc sanii in primele zile. Ma intreb si eu, poate imi raspundeti (mai ales cele care ati alaptat deja): e mai bine sa incepi sa te mulgi inainte sa simti ca ti se acumuleaza laptele si se intaresc sanii, in primele zile dupa nastere, sau astepti sa vezi daca incep sa fie durerosi? Nu stiu daca e o intrebare aiurea, sa nu radeti de mine... Chiar ma framanta treaba asta. ochi peste cap

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 25 ani, 1 luna
Josefine: 16 ani, 1 luna
Lucas: 9 ani, 11 luni

11.01.2011 5:30     citat 

Radu_lidia multumim pentru listuta frumoasa cu noi pozici sarut
mihaela_ct nu stiu eu mai multe dar unul din motivele pentru care cred ca nu s-ar recomanda mulgerea inainte de nastere e colostrul care e f important pt bb apoi desfundarea canalelor daca se face inainte si vine lapte prea tare si bb e mic e posibil sa se innece, asa presupun ca pieptul se adapteaza dupa suptul copilului.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 9 luni
Antonia: 10 ani, 3 luni

11.01.2011 5:33     citat 

Cafe, multumim de intrebare, m-au lasat durerile de cap, intr-un final. Acum ma simt si eu om.
Mihaela_ct, felicitari pentru achizitie. Stai linistita, n-o proba acum, inainte sa nasti, ca iti poate face contractii. E un pic dureros, dar te obisnuiesti.
Pompa e buna atunci cand simti sanii durerosi si mai dureaza un pic pana sa alaptezi. O pui un pic ca sa detensionezi sanii, inainte sa suga piticul. Sau o mai poti folosi cand vrei sa pleci pt. scurt timp si vrei sa lasi "provizii" acasa.
In general, daca totul merge bine cu alaptatul, nu prea o sa ai nevoie de ea, ca o sa te pape puiutul si o sa stabileasca el ritmul de umplere. foarte fericit

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

11.01.2011 5:33     citat 

Crispyyy ce frumusete de baiat ai tu! Un scump si jumatate! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

11.01.2011 5:36     citat 

Oana ma bucur ca ti-au trecut! In rest operatia nu te deranjeaza mult, este? sarut sarut sarut

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 11 ani, 11 luni
Emma Lara: 9 ani, 9 luni

11.01.2011 5:40     citat 

mirene, vin saptamana viitoare, cred ca marti si merg la dr ptr triplu test! zambet de fapt de asta vin sarut
am zis eu ca nu sunt sanse la burtica dar cred ca se mareste zambet
crispy imi vine sa-ti mananc piticul ce frumos e!!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: