· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > minunile anului 2009(290)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor minunile anului 2009(290)     
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 1 luna
Matei: 11 ani, 2 luni

30.01.2011 11:22     citat 

neatza la amiaza
multumim ralus de cafeluta
Miru ma bucur sa aud ca a fost bine cu operatia si ca ati fost incantati de personal
Usu sarut sarut sarut pupam si noi pe nania sarut sarut
Anca si pe raul
O bogdan sa stii ca si noi vrem sa ne vedem chiar daca sunt asa departe!!!! Mersi mult pt ideea cu lipit la tv scoch a functionat ieri sper sa tina cat mai mult chiar nu-mi trecuse mie sa fac asta sarut sarut sarut sarut Astia pt bogdanel
Matei are zile cand nu doarme deloc la pranz si seara e mai agitat pana adoarme si aseara a dormit fara nici o trezire de la 23 pana la 7,Si la pranz doarme cate 2-3 ore cateodata alteori mai putin
ralus,gimi,rome,miru,roll,ice,smiri sarut sarut sarut sarut
Noi am fost ieri la teatru de papusi si a fost interesat Matei doar ca vb cam tare si mai tipau de se uita un pic speriat

sus

Denunta
roll

Copii
Diana-Nicoleta: 10 ani, 11 luni

30.01.2011 1:38     citat 

sarut sarut
Multumim de cafeluta!!!!!!!!! La mine la orice ora merge.
Miru, bine ca a fost Ok operatia. Si mie mi-a placut spitalul cand am fost cu Diana acolo( la ortopedie), cand toata lumea imi spunea ca sa am bani la mine ca trebuie sa dai in toate partile , nu a fost nevoie. Nu am dat absolut nici o atentie, nici la asistente, nici la profesor.. ceea ce la noi e surprins ! Si cat am stat acolo, chiar am vazut un tatic care vroia sa-i dea ceva dl dr. si l-a refuzat!
symonik, bravo voua! Si eu vreau s-o duc la teatru dar mai in vara..acum nu cred ca rezista sa stea locului ochi peste cap

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

30.01.2011 9:13     citat 

simonik multumim de pupici, pupam si noi copilasii sarutsarut
ralus sarutsarut ce mai faceti voi? cum mai e mara?ma arata-ne poze cu voi ca nu v-am vazut de mult

nu m-am gandit sa-l duc la teatru de papusi, dar ne uitam la sesame street scot limba

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

30.01.2011 11:58     citat 

----------
roll a scris:
sarut sarut
Multumim de cafeluta!!!!!!!!! La mine la orice ora merge.
Miru, bine ca a fost Ok operatia. Si mie mi-a placut spitalul cand am fost cu Diana acolo( la ortopedie), cand toata lumea imi spunea ca sa am bani la mine ca trebuie sa dai in toate partile , nu a fost nevoie. Nu am dat absolut nici o atentie, nici la asistente, nici la profesor.. ceea ce la noi e surprins ! Si cat am stat acolo, chiar am vazut un tatic care vroia sa-i dea ceva dl dr. si l-a refuzat!
symonik, bravo voua! Si eu vreau s-o duc la teatru dar mai in vara..acum nu cred ca rezista sa stea locului ochi peste cap
----------

Inseamna ca ati fost norocosi! Noua si ca sa-i puna fasa peste branula sa nu si-o scoata aveau pretentia la bani alfel spuneau ca n-are spitalul! nervos
Sa nu mai zic ca noaptea tb tu sa te deplasezi cu copilul la cabinetul asistentelor ca sa le faca pe branula tratamentul caci mariilor lor le era prea lene sa se deplaseze si ca atare mai bine se trezeau copiii sa mearga prin curent pt treaba asta, masca de aerosoli te punea sa o imparti cu tot salonul surprins si n-o schimbau decat o data la cateva zile surprins si pana atunci mai catadicseau sa-ti dea sa o stergi cu spirt ca sa o dezinfectezi, tratamentul te puneau o parte sa-l cumperi, etc.
La Gr. Alexandrescu in veci n-am patit asa ceva! Din contra mastile de aerosoli erau schimbate la fiecare sedinta, fiecare era cu masca lui, mastile erau puse intr-o solutie pt dezinfectie, asistenta venea si-ti facea tratamentul, nu exista faza ca n-au medicamente (acum cu criza insa la capitolul medicamente s-a mai schimbat nitel), etc

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 1 luna

31.01.2011 10:11     citat 

Neata! Hai la cafea!

sus

Denunta
roll

Copii

31.01.2011 10:13     citat 

Multumim! sarut

sus

Denunta
roll

Copii

31.01.2011 11:09     citat 

Nimeni pe aici? trist

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 1 luna

31.01.2011 11:24     citat 

noi suntem sarut

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 4 luni

31.01.2011 11:29     citat 

Sunt si eu pe aici . Multumim de cafea desi eu nu servesc , azi am baut un ceai cald trag cu ochiul
Am gasit ceva super , sa va arat si voua poate intereseaza pe cineva

http://www.elemental.ro/blog/servetele-...acasa.html

sus

Denunta
roll

Copii

31.01.2011 11:32     citat 

Gimiloasa, multumim, interesant!
Noi ne luptam cu 2 maselute...are gingia inflamata, este usor febrila si nemultumita....asa ca stam la calculator...

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

31.01.2011 11:34     citat 

Gimi interesante retetele, merci. sarut

Eu sunt yupi caci sunt acceptata oficial si in vreo 3 zile incep munca. Partea proasta e ca asta presupune ca voi fi f multe ore departe de copii dar per ansamblu lor le va fi momentan mai bine aici decat in buc.

sus

Denunta
roll

Copii

31.01.2011 11:35     citat 

Biencut, Felicitari!

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 4 luni

31.01.2011 11:40     citat 

Fetele stiti in ce conditii se poate face un abonament la medlife pt copii?
Am sunat la ei si tipa mi-a zis ca ea stie ca aceste abonamente se pot face doar daca firma la care lucrez eu sau sotul are contract cu ei si ca eu ca persoana fizica nu pot face pt copil . Ma indoiesc ca asa ar fi dar nu stiu pe cine sa mai intreb , daca aveti voi abonament sau stiti vreo informatie in acest sens sa-mi ziceti si mie .

Felicitari Biencut!

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

31.01.2011 12:48     citat 

Merci fetelor. sarut

Gimi, eu stiu ca doar prin firma iti poti face altfel nu. trist

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 4 luni
Radu Stefan: 8 ani, 1 luna

31.01.2011 12:52     citat 

salutare fetele,
noi inca suntem suparati de la 1 ian suntem tot in tratament cu aerosoli, cum intrerupem cum dupa 2 zile o luam de la capata, eu sint ca nu mai pot.
Incerc sa ma adun acum ca am fost cu el la doctor din nou ca sambata s-a trezit tusind iar si ne-a spus ca e posibil de acum in colo pana la 6 ani sa o tinem tot asa. La plamani nu are nimic doar bronhiile. Acum are si gatul inflamat dar nu ne-a dat inca antibiotic, a zis sa mai asteptam 2-3 zile sa vedem cu isi revine si daca e mai bine atunci nu ii mai dau.
Sper sa scapam de antibiotic si sa nu fie nevoie de el.
Va doresc o saptamana usoara si sa ne auzim cu vesti bune.
gimi nu stiu sa te ajut cu vre-o informatie

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: